Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 hónapos kisbabám laktóz érzékeny jár az emelt összegű családi pótlék? fórum

2 hónapos kisbabám laktóz érzékeny jár az emelt összegű családi pótlék? (tudásbázis kérdés)


11. 1e76158442 (válaszként erre: 5. - Mamika2)
2011. szept. 17. 21:53

dehogy haragszom szivesen válaszolok.

nem szabad volt előtte enni 2 órával,vért vettek tőle háromszor minden fél órában,és valamit megitattak vele előtte.Lehetett volna fújni is,állitólag az pontosabb,de azt ötször kell minden fél órában,ilyen kicsivel az hosszú.

2011. szept. 17. 17:18
Az én leányom is tejérzékeny a tej minden összetevőjére. Egy éves volt amikor vérvétellel allergiatesztet készítettek neki. Onnantól kezdve folyamatosan minden évben jártunk kontrollvizsgálatra,de nem változott semmi, az allergia megmaradt. A gyest és az emelt szintű családi pótlékot csak úgy kaphatja meg ha a gasztroenterológus igazolást ad ki róla. Tíz éves korig jár a gyes, az emelt csp. pedig az iskolák végéig, addig folyamatosan kell járni kontrollra.
2011. szept. 17. 16:25

Nálunk tejfehérje érzékenység van.Most 6 hónapos és úgy vettük észre hogy véres volt a kakija.De ez csak az egyik tünete volt a sokból.Sok bukás pocakfájás aztán a véres nyákos kaki.

Én úgy tudom 1 éves korban csinálnak egy terheléses vizsgálatot és onnan ha nincs rendbe jár az emelt csp. meg a gyes kitolódik.

8. kiraanyu (válaszként erre: 2. - 1e76158442)
2011. szept. 17. 16:03

Ha bebizonyosodik a laktózérzékenység, akkor jár az emelt csp és a GYES is hosszabbodik.

Évente kell felülvizsgálni.

És kórházi doki állítja ki a szükséges nyomtatványt, amit MÁK-hoz kell beküldeni.


Kistesómmal bőrproblémái miatt bőrgyógyászhoz mentek és Ők derítették ki, h mi okozza a rengeteg hólyagos kiütést. Tejérzékenység...

Azt most nem tudom, h a tej mely összetevőjére érzékeny.

2011. szept. 17. 15:38

Szia!


Nekünk 1 éves kortól jár, akkor csinálták meg a kórházban a tejterhelést, Akkor kaptunk róla igazolást ami alapján megállaptották az emelt összegű családi pótlékot.

Évenként kell ismételni a tejterhléses vizsgálatot.

1 éves korukig tejmentes tápszert kaptunk.

2011. szept. 17. 15:08
Szia! Ha jól tudom, csak betöltött két éves kortól lehet megállapítani az emelt összegű csp.-ot. Legalábbis nálunk így volt. És mindenképpen fekvőbeteg intézményben dolgozó gasztroenterológus állítja ki az igazolást.
2011. szept. 17. 15:05

Hogy vizsgálták meg?

Nem haragszol, hogy kérdezősködöm?

Előre is köszi!

4. 1e76158442 (válaszként erre: 3. - Mamika2)
2011. szept. 17. 14:59
gasztroentrológusnál,sokat fájt a pocija és a gyerekorvos azt javasolta vizsgáltassuk inkább ki.
2011. szept. 17. 14:54

Szia!

Hol állapították ezt meg?

Van róla szakorvosi papírod?

Csak azért kérdem, mert az én kisfiamnak ekcémája van és a háziorvos letiltott minket a tejről és mindenféle tejtermékről, mert szerinte az a ludas!

Nektek hol állapították ezt meg ilyen pici babánál?

2011. szept. 17. 14:49
kicsit hibásan irtam bocsi,szóval kérvényezhetem és mi kell hozzá?És a gyes nem hosszabodik meg?van valaki ilyen helyzetben?
2011. szept. 17. 14:48
2 hónapos kisbabám laktóz érzékeny jár az emelt családi összegü családi pótlék

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook