Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyermekem allergiás a füvekre, atkákra, penészre. Jár utána az emelt összegű családi pótlék? fórum

Gyermekem allergiás a füvekre, atkákra, penészre. Jár utána az emelt összegű családi pótlék? (tudásbázis kérdés)


19. c188868c45 (válaszként erre: 18. - Szijjarto)
2010. szept. 17. 00:10
Ez oly igaz....
2010. szept. 17. 00:08

Allergiás szénanáthásnak ne madható emelt családi pótlék. Az 5. hozzászólásban olvasott kritériumok iszonyúan elavultak, de egyenlöre érvényben vannak. A gyermektüdögyógyász ( én is az vagyok...) adhat igazolást , amit a kincstárhoz kell beküldeni. A szakorvosnak ezzel kapcsolatban csak annyi a kötelessége, hogy felhívja a beteg figyelmét a lehetöségre, a többit a betegnek kéne intéznie.

Az egész egy szörnyü az orvos beteg viszonyt nem kívánatosan megterhelö helyzet. A rendelet és az egész támogatási rendszer meglehetösen igazságtalan. De ez egy másik téma. ha a kezelö orvos nem adja ki az igazolást, lehet reklamálni a területileg illetékes szakfelügyelö föorvosnál, aki felül bírálhatja a döntést. Ahogy sokan írták nincs egységes eljárás a kritériumok lazasága ,igazságtalansága és az orvosok eltérö hozzáállása miatt. Mielött még valaki nagyon felháborodik, gondolja meg, hogy egy szociális juttatásról van szó, ami nem jár, csak adható. Nem az orvos adja vagy veszi el, hanem a kincstár!

Sajnos sokaknak ez megélhetési gondot okoz, ha elesnek töle. Pedig rengetegen kapják megalapozatlanul. Sokan meg nem kapják meg, mert elfelejtödik a nagy hajtásban illetve a rosszul meghatározott kritériumok miatt. Alapvetöen súlyos asztmásoknak szánták, nem az allergia megléte a lényeg.

17. Szilvamama (válaszként erre: 16. - F8db0709b8)
2010. szept. 16. 13:55
Ezt én sem. Sajnálom, hogy betegek a kicsik!
2010. szept. 16. 13:33
Nekem most már mindkét lányom beteg,a nagyobbik asztmás és allergiás, a kicsinek "csak"hörgőasztmája van,2 hetente járunk dokihoz,állandó gyógyszerük van,és nem jár semmi sem.pedig mind 2 lányom fullad,sípol,légzés nehézségük van és nem minősítették őket tartósan betegnek.Nem értem én ezt.
15. Szilvamama (válaszként erre: 14. - Kormi1971)
2010. szept. 16. 10:24
Akkor ezek szerint ő tartós beteg, nem?
2010. szept. 16. 09:42
Ez hogy kinek jár az emelt családi potlék csak a kezelöorvosodtol füg hogy mit ir rá a papirodra.Az én fiamnak is csak allergiája van de a kezelőorvosa ráirta hogy aszmás allergiája van,és igy én megkapom az emeltösszegű családipotlékot meg a gyest is igényelhettem pedig nyolcorás munkaviszonyom is van.Plusz még a közgyogy is megillet alanyijogom mivel emelt összegű caládi potlékot kapok.Hát ezért válasz olyan jo dokitaki ezt megcsinálja mert nagyon sok mindentől elveszel.
2010. szept. 8. 20:49
nekem nem jár ,pedig allergiásak vagyunk mi is
12. mimmo33 (válaszként erre: 9. - Jennifer lopez)
2010. szept. 6. 15:44
az 5.hsz-be bemásoltam neked azt a 3 kritériumot ami alapján jár az emelt csp.
2010. szept. 6. 15:41
Inkább nem kell az emelt összeg, csak ne lenne semmi baja a gyermekemnek. Én is erre gondoltam, hogy csak "sima" allergiára nem adják meg. "Tartós beteg"? még belegondolni is rossz. Szegény gyerek!
2010. szept. 6. 15:34
A lányom csoporttársa most kapta meg a tartós beteg "címet", innentől jár az emelt összegű csp. Rendszeresen befullad, általában ügyelet vagy kórház lesz a vége. Több, mint 2 év volt, mire megállapították, hogy ez nem fog elmúlni, nem nőtte el a rohamokat. Szerintem a "sima" allergiára nem adják meg, neki is a rohamok miatt adták.
2010. szept. 6. 15:28
Na, akkor most már nem értek semmit. Muszáj lesz felhívnom a Kincstárat, hogy mi a helyzet.
2010. szept. 6. 15:00
az orvosnak meg eszébe sincs magától ajánlani.... :( az én gyerekem penészgombára, tartósítószerekre allergiás...ilyenkor mi van?
2010. szept. 6. 14:59
Maguktól nem adnak, sőt, állítólag sokszor "elhajtják" azt, aki kérni szeretne. Volt olyan ismerősöm, akinek az egyik orvos nem töltötte ki, a másik pedig igen... De a lényeg: neked kell kérni, hogy töltsék ki az igazolást, ha jár nektek.
2010. szept. 6. 14:25
Voltunk vizsgálaton. Ezek szerint az orvosnak ezt magától tudnia kellene és ő magától ad ilyen igazolást? Lehet felhívom majd. Az a baj, hogy nem igazán lehet kijönni abból a rendeletből. Vannak egyértelmű dolgok, de például most az én problémámra nem tudok rájönni, hogy jár e vagy sem.
5. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Jennifer lopez)
2010. szept. 6. 14:19

G) Pulmonológiai kórképek

1. A gyermekkori aszthma bronchiale krónikus formái, ha a beteg preventív, folyamatos gyulladáscsökkentő terápiára és/vagy rendszeres szakgondozásra szorul.

2. Krónikus, tartósan jelentős mértékű, csökkent légzésfunkcióval járó obstruktív és/vagy restriktív pulmonológiai elváltozások, továbbá hörgőtükrözéssel, és/vagy képalkotó eljárásokkal igazolt, a légzőrendszer funkcióját befolyásoló légúti fejlődési rendellenességek, anatómiai eltérések, immotilis cilia szindroma.

3. Hét éven aluliaknál súlyos, ismételt obstruktív légzészavarral járó kórképek, melyek gyakori kórházi kezelést igényelnek és a recidivák veszélye miatt a gyermek közösségbe nem adható.

4. Kittycat2 (válaszként erre: 2. - Jennifer lopez)
2010. szept. 6. 14:13

Szia, írd be a google-ba ezt:

5/2003. (II.19.) ESzCsM rendelet


Akkor kidobja a rendeletet, amiből kiderül, mire lehet kérni. Mi nem kaptuk meg, pedig a fiam állandó gyógyszert szed, és folyamatos neurológia kezelés alatt áll. Mert hogy nem produkál havonta legalább egy görcsrohamot, pedig a rendelet szerint kellene neki. :) Ugyanakkor a barátnőm kislánya asztmás, nekik kiállított a szükséges igazolást a kezelőorvos.

2010. szept. 6. 14:12
Emelt összegű családi pótlék annak jár, akinél a szakorvos kiállítja ehhez az igazolást.Tehát első körben allergológus, aki elvégzi a megfelelő vizsgálatokat és pozitív eredmény esetén ő állíthat ki igazolást, ami alapján igényelheted a magasabb összegű családi pótlékot. Illetve amennyiben ezt megkapod, akkor alanyi jogon jár a közgyógy ellátás is. (Önkormányzatnál kell megigényelni, kell hozzá ugyanaz az orvosi igazolás. A havi keret összegéhez a dokival kell kitöltetni egy nyomtatványt az állandóan szedett gyógyszerekről, ennek alapján határozzák meg. Ha ilyen nincs, akkor csak az évi 6000 Ft összeget kapod meg.)
2010. szept. 6. 14:06
Ma hallottam az óvodában az óvónénitől, hogy lehet igényelni ilyen betegség esetén. Valaki tudna nekem ebben segíteni?
2010. szept. 6. 14:05
Gyermekem allergiás a füvekre, atkákra, penészre. Jár utána az emelt összegű családi pótlék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook