Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Embrióadományozás fórum

Embrióadományozás (beszélgetős fórum)


2021. márc. 3. 21:36
Sziasztok. Én sajnosma tudtam a 3. sikertelen lombik eredményem. 43 eves vagyok. Saját sejttel mar nem stamitok semmi jóra es, az orvosom sem biztat. Amennyiben lenne donorembrio, megoldás lehetne. Én a szegedi Kaaliba járok. Aki felajanlotta, adományozott, melyik intezetnek adomanyozta? Mas intezet szerintetek kikerheti? Penteken kell mennem a kaaliba dokihoz, hatha tudnek érdemben beszelgetni is mar errol. Most hogy, olvasom van aki adomanyozott 🌺🤍Igazi nemes tett, senki nem adomanyoz, mert ugy vannak vele mas ne szulje meg az o gyereket. Sajnos a, szegedi kaaliban is van aki 10 eve itt fagyasztodik, de nem mondanak le rola, vagy inkabb megsemmisítik. Hiaba kerik sokszor hogy adomanyozzak oda, nem teszik. Szoval hova tudnek fordulni most dobirembrio ugyben, melyik intezethez?
20. krisztamili (válaszként erre: 18. - Kiwi08)
2021. márc. 2. 11:05
Teljesen igazad van.Ez volt a legjobb döntés.
2021. márc. 2. 11:02
Tegnap aláírtuk,adományoztunk 8 embriót...ig
18. kiwi08 (válaszként erre: 17. - Krisztamili)
2021. febr. 26. 12:52
A megsemmisítés vagy kutatási célra felajánlás sem egyszerű döntés, én inkább választanám az örökbe adást. Sajnos én 35 felett voltam mikor fagyasztották :(
2021. febr. 24. 12:22

Sziasztok!

Én is szívesen beszélnék erről Veletek, bàr màr az én döntèsem is megszületett...màr csak a papìrok alàìràsa van hàtra. Nem egyszerű a döntés, de szeretnék segíteni.

Remélem reményt adhatok Nektek, hisz a lombikok alatt nagyon sokat segìtettek nekem "fórumos" lányok.

2020. júl. 15. 09:59
hi
15. kiwi08 (válaszként erre: 14. - SZILVICSEK)
2020. jún. 30. 16:27
Már nem is gondolkodom tovább, köszönöm hogy megosztottad velem :)
2020. jún. 24. 17:36
Sziasztok. Most kerestem rá a témára, mert érdeklődöm eziránt. Sajnos nekem ez a lehetőségem maradt. Endometriózis miatt már nincs petefészkem.Az anyagiak is sokat számítanak, mert külföldön a donor petesejt már min. másfél millió Ft. Magyarországon az embrió adományozás teljesen legális, viszont a dokim is azt mondja nem népszerű. Inkább megsemmisítik az embriókat a szülők kérésére. Nagyon sok pár, egyedülálló nő borzasztóan örülne egy ilyen ajándéknak.
2020. máj. 28. 22:06
Teljesen hivatalosan fel lehet ajánlani pároknak. Én folyamatosan szoktam érdeklődni az orvosomnál, hogy van-e felajánlott embrió?
12. Nanda (válaszként erre: 11. - Kiwi08)
2020. máj. 28. 18:55
Azt hogy működik-e, vagy mi az eljárás az intézményben meg tudják mondani. De szerintem ha már nem tartotok rájuk igényt mindenképp nyilatkozni kell mi a döntésetek.
11. kiwi08
2020. máj. 27. 09:04

Uhh valaki csak idetéved azt hiszi valami illegális dolog ez.

Természetesen lombik után maradt fagyasztott embriokrol van szó.

Bennem sincs rossz érzés hogy más pocakjában nő fel hiszen pontosan tudom jobb helyre nem kerülhet gyerek mint lombikosokhoz.

Csak macera lenyilatkozi visszamenni és nem tudom egyáltalán tényleg működik e ez az eljárás.

2020. máj. 26. 17:02

Nekem volt 9 lombikom, de mindig kevés embriónk volt. Ha nekem lett volna felesleges biztos felajánlottam volna. (nem is értem, hogy sokan konkrétan inkább megsemmisítést kérnek, konkrétan egy élő embriót... Miért nem adnak esélyt neki az élethez)

Mi szívesen elfogadnánk ilyen embriót, nem is gondolnék rajta. Ez természetes lenne. Én szülöm meg stb. Örökbefogadás is 5-6 évig tartó folyamat. Én nem is engedném a megsemmisítést.

9. Nanda (válaszként erre: 8. - Kiwi08)
2020. máj. 26. 15:50
Valószínűleg van rá igény, ha valakinek csak így lehet babája.
2020. máj. 25. 14:14
Szerintetek van rá igény?
7. Nanda (válaszként erre: 6. - Kiwi08)
2020. máj. 25. 13:23
Mi is adományoztunk, szóval a kapok részről nincs tapasztalatunk. De nem lehet könnyű, az már biztos.
2020. máj. 25. 12:44
Azt hiszem a kapok oldal érdekesebb, mi adnánk.
5. kiwi08 (válaszként erre: 3. - Nanda)
2020. máj. 25. 12:24
Igen :)
2020. máj. 25. 10:56
Melyik oldalt képviseled? Én adományoztam és jó érzéssel tölt el.
3. Nanda (válaszként erre: 1. - Kiwi08)
2020. máj. 25. 10:09
Milyen vélemények érdekelnek? Miért csináltuk? Mit éreztünk?
2. papája (válaszként erre: 1. - Kiwi08)
2020. máj. 24. 21:06

Nincs közöm a témához, de gratulálni szeretnék, hogy nem anonim tetted fel a kérdést.

Sok sikert kívánok, bármelyik oldalon is állsz.

2020. máj. 24. 15:47
Érintettek tapasztalatai, véleménye érdekel adok-kapok oldalról egyaránt. Akinek nincs köze a témához kérem ne nyilvánítson véleményt, köszönöm a megértést.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook