Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elvállalnátok egy ilyen munkát, ilyen háttérinformációval? fórum

Elvállalnátok egy ilyen munkát, ilyen háttérinformációval? (beszélgetős fórum)


20. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Garfield66)
2013. febr. 28. 21:48
Mit veszítesz, ha elvállalod? Ha tudod csinálni, legalább egy kis pénzed lesz, ha meg nem tudod, akkor ugyanott vagy, ahol most! És legalább megpróbáltad!
2013. febr. 28. 20:16
Vállald el a munkát és közben keresgélj tovább. Amíg nincs más, végzettségednek megfelelő, addig ez is több a semminél! Sajnos, ma ez a helyzet:(.
18. klenca (válaszként erre: 17. - Garfield66)
2013. febr. 28. 16:13
Vállald el, s ha nem jön be, még mindig otthagyhatod. Nem a munka a szégyen, hanem ha az ember a gyerekének nem tud enni adni.
2013. febr. 28. 15:16
Köszönöm szépen mindenkinek!
16. Cippora (válaszként erre: 1. - Garfield66)
2013. febr. 28. 13:27
Mindenképpen érdemes.Mit érsz a diplomáddal,ha nem tudsz elhelyezkedni?Na meg a megtakarításhoz nyúlkálni sem túl jó,persze ha muszáj,akkor muszáj,de amíg nincs jobb,én elvállalnám a helyedben.
2013. febr. 28. 13:18
próba szerencse ;)
2013. febr. 28. 12:39
jav.: csomó :)
2013. febr. 28. 12:39

Manapság az ember örül, ha van munkája, iskolai végzettségtől függetlenül.

Én sem olyan munkakörben dolgozom, amire vágynék, vagy, amihez adott a végzettségem.


Pont egyik nap beszélgettünk ismerősökkel a magyarországi munkalehetőségekről... Régebben, egy csomo vállalathoz kerestek diplomával rendelkező embereket, az sem volt baj, ha nem szakirányú a végzettséged, ők beiskoláztak. Háát, sajnos ezeknek a cégeknek a nagy része megszűnt... és nagyon nehéz bármit is találni.


Ahogy mások is írták, a munka nem szégyen, akkor sem fizikai...aztán ki tudja, hátha közben adódi más. ;)

2013. febr. 28. 12:25
Köszönöm az eddigi válaszokat, kicsit a kipróbálás felé löktetek.:)
11. garfield66 (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2013. febr. 28. 12:19

:) kicsit félreérthetően írtam ezek szerint...

Tehát ha este vagy még munka előtt reggel beszólsz, hogy ma nem mész, mert beteg lett a gyerek (tehát látom rajta, vagy már lázas is), akkor elég szólni, hogy ez van. Legalábbis az ismerősöm ezt mondta, neki is 2 kisebb gyereke van, és ezért is jó neki ez a munkahely.

2013. febr. 28. 12:19
A Te helyzetedben elvállalnám.
9. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 1. - Garfield66)
2013. febr. 28. 12:18

Megpróbálnám... legfeljebb nem kell konditerembe járni... csinálod addig, amíg bírod! De megpróbáltad! Gondolom, kertészetrôl van szó.

Így legalább tudják, bevállalod a munkát, nem félsz tôle.

8. szafaripók (válaszként erre: 1. - Garfield66)
2013. febr. 28. 12:14

HOgy érted, hogy megértik, ha beteg a gyerek, csak előre kell szólni??? Nekem még sose szólt előre a gyerek, hogy "anya, jövő héten lázas leszek..."

Szerintem próbáld meg, és keress közben. Ha nem jön be, vagy túl nehéz, még mindig felmondhatsz.. Ezt a család is megértheti...

2013. febr. 28. 12:13
Ami van, azt kell vinni... aztán ha adódik jobb, lehet váltani. Sajnos diploma ide vagy oda, most ez van...
2013. febr. 28. 12:11
..hát kishal is hal, belole lesz a nagyhal...:-)☺☺☺
2013. febr. 28. 12:10

Szia! Hát, az a helyzet, hogy ma már sokszor a diploma sem elég... Nem egy ismerősöm végez fizikai munkát diplomás létére:( Gondolom, vidéken élsz, és nem nagyon van más munka:( Én jelenleg munkanélküli vagyok, átérzem a "szétaggódás" dologt...

Amig nem akad jobb, vállald el, a család majd beletörődik. Büszkeségből nem lehet kaját venni :(

4. 973d9d6ecf (válaszként erre: 1. - Garfield66)
2013. febr. 28. 12:08
a munka az nem szégyen..nehezebb ,könnyebb ..ha kell a pénz menj..addig amíg nincs jobb...
2013. febr. 28. 12:06
Én is így vagyok vele, de olyan rossz érzés, hogy ez miatt neheztelnek rám, és nem támogatnak benne...:(
2. r-iett (válaszként erre: 1. - Garfield66)
2013. febr. 28. 12:04
Még nincs jobb megteszi ez is nem???
2013. febr. 28. 12:01

A történetem röviden: gyed alatt megszünt a munkahelyem. Gyesen vagyok, van egy kis plusz kereseti lehetőségem, de nem túl sok pénzt hoz. Már keresgélek új munkát, voltam néhány interjún, de sajnos mindenhol előbb utúbb finoman, de rákérdeztek, hogy van-e gyerek. Hiába mondtam, hogy megoldanánk családon belül, ha beteg, sajnos ez kizáró ok volt. Volt ahol a munkaidő nem fért bele nekem, mert senki se tudta volna elvinni a kicsit a bölcsibe. Tény, ha beteg, leginkább csak én tudok rá vigyázni, mivel minden családtag, barát dolgozik. Ha valami komolyabb, legalább irodai munka összejönne, valószínű megoldanánk ha beteg a próbaidő alatt (mamák, apuka szbijával), bár nehéz lenne. Sajnos kis városban élek, és ilyen munka nem nagyon akad. Sőt, szinte alig valami.

A lényeg: Most egy imserősöm mondta, hogy oda, ahol most ő dolgozik, lehetne menni. Ez nehéz, fizikai föld munka lenne, és hát elég gyenge órabérért, de viszont ha beteg a gyerek, megértik, csak előre kell szólni. Eléggé kéne a pénz, mivel folyamatosan hozzá kell nyúlni a megtakarításunkhoz, és én szétaggódom magam szószerint ez miatt. Sajnos se a férjem, se a család nem támogatja ezt a munka ötletet, mivel azt mondják, van diplomám, meg egyéb végzettségeim, nem ezért tanultam, várjak még. Ti mit gondoltok, érdemes lenne elkezdenem, vagy halgassak a családra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook