Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Eltiltva a csúzdázástól?! fórum

Eltiltva a csúzdázástól?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
38. b99048cdfc (válaszként erre: 34. - Bcicus)
2011. szept. 13. 12:37
Szerintem ha eltörik egy gyerek keze,vagy lába senki nem jelenti fel az ovonénit. De igenis már ne haragudj kutya kötelessége vigyázni a gyerekekre ahogy csak tud. Ezért lett ez a hivatása. Különben menjen adminisztrátornak. A papírokra nem kell vigyázni:O)
37. Bcicus (válaszként erre: 35. - Aniko.k)
2011. szept. 13. 12:36
Mint írtam itt nem a büntetés a legfontosabb, hanem a többi gyerek testi épségének megóvása. Az ovónő nem tud minden egyes gyerekre folyamatosan figyelni.
2011. szept. 13. 12:35
Egyebket nalunk is 2 ovono es egy vagy ket dadus van csoportonkent
35. aniko.k (válaszként erre: 29. - Bcicus)
2011. szept. 13. 12:35
Hany ev buntetes kell szerinted ahhoz, hogy tanuljon ? Vagy ezert a tetteert kialtsuk ki kozveszelyesnek?
34. Bcicus (válaszként erre: 32. - 32816cc1a8)
2011. szept. 13. 12:35

Mert ott nyilván az anyja nagyon figyel rá , valamint a gyerek az anyja jelentlétében teljesen máshogy viselkedik. Nem egy életre kell eltiltani, de egy obónő aki nem egy gyerekre vigyáz hanem sokra, nem vállalhatja a kockázatot. Csúzdázzon anyuval aki csk rá figyel.

Mert jól nevelt gyerek ilyet 3,5 évesen már nem csinál.

33. kevian (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. szept. 13. 12:34

Én azt hiszem már eleget szenvedett a tette miatt.

Az óvónőnek meg az a dolga, hogy vigyázzon a gyerekekre, menjen a csúszda mellé vigyázni és ne a többi óvónővel trécseljen valahol.

32. 32816cc1a8 (válaszként erre: 25. - Bcicus)
2011. szept. 13. 12:31

Szerinted egy életre el kéne tiltani a csúszdától?

Miből gondolod,hogy neveletlen a gyermek?

Írta az anyuka,hogy jár ki vele a játszótérre és soha nem fordult elő ilyen helyzet.

31. scorpiolady (válaszként erre: 30. - B99048cdfc)
2011. szept. 13. 12:31
Ez elég durva!
30. b99048cdfc (válaszként erre: 28. - Lolkaanya)
2011. szept. 13. 12:30
Sajnos nagyon sokszor a könnyebb utat választják. A minap nálunk az egyik kislányt azzal próbálta rávenni,hogy ne sírjon,hogy azt mondta neki ha nem hagyja abba nem jön érte anyukája:O(( Szerintetek ettől abbahagyja egy gyerek a sírást:
29. Bcicus (válaszként erre: 27. - B99048cdfc)
2011. szept. 13. 12:30

Én nem a büntetés részét nézem, hanem, hogy életveszélyes lenne ha csúzdázna veszélyes a többi gyerekre és őket kell megvédeni a kisfútól.

Egyébként meg a gyerek pontosan tudja, hogy miért nem csúzdázhat, legalább talán tanul belőle.

2011. szept. 13. 12:28
Ennyi infóból nem lehet tudni, hogy újra megtenné-e a gyerek, hiszen elég hosszú ideje bűnhődik azzal, hogy ő kimarad valamiből. Véleményem szerint ezzel csak a dühét, bosszúálló énjét erősítik. Én valószínűleg a csúszda mellé állva megengedném neki (nálunk az udvaron mindkét óvónéni kint volt velük, tehát a többiek nem maradnának felügyelet nélkül) Nyilvánvaló, hogy az óvónéni a könnyebb megoldást választotta, mindamellett meg is értem. Gyerekem 4 évig volt ovis (évvesztes), nem irigylem a munkájukat.
27. b99048cdfc (válaszként erre: 25. - Bcicus)
2011. szept. 13. 12:28
Sajnos nálunk ez a baj. Hogy nem nagyon fogadjuk el a másikat. Írta itt valaki,hogy meg kell tanulni hogy nem vagyunk egyformák. Szerintem ez a kisfiú is tudja ezt. És nem szabadna így büntetni.
26. Mariann7533 (válaszként erre: 24. - B99048cdfc)
2011. szept. 13. 12:27

:)))))))

Nagyon egyet értek minden szavaddal:)))

25. Bcicus (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. szept. 13. 12:24
Az ovónődnek teljesen igaza van. Én sem engedném, mivel életveszélyes az, hoyg neveletlen a gyereked.
24. b99048cdfc (válaszként erre: 21. - Mariann7533)
2011. szept. 13. 12:23
Egyszerre írtuk majdnem ugyanazt:O)
2011. szept. 13. 12:22

én beszélnék az ovónővel...

azért 3.5éves és 5éves között van különbség...


sokkal érettebb, okosabb!


lehet ha az ovónők nem az árnyékban beszélgetnének,hanem azt mondanák hogy jó, a fiad akkor csúszdázhat ha egyikünk ott van mellettük, akkor látnák hogy megérett e rá....


milyen dolog hogy nem vállalják a felelősséget érte?????? eszméletlen! most sokan támadni fognak, de azért ez hihetetlen nekem! a lányom még kicsi, de a bölcsiben most vannak abban a korban hogy nem bírja kivárni a csúszdánál a sorát, de egyik gyerek sem! egyik dadus ott áll és rendszerezi,TANÍTJA őket,hogy kell! mert az a dolga,munkája hogy felügyelje a játékoknál őket!!!!!!!


ennyi erővel, ha egy gyerek kiesik a hintából,mert rosszul ül be, de senki nem hibás akkor nem hintázhat 3-4évig egyáltalán??????? vagy ha elesik a járdán futás közben mert mondjuk versenyeznek és megbotlik akkor tilos lesz futni az oviban??????


nem azért de elég beszűkült látókörű ovónő!


persze én se örülök ha a lányomat lökdösik a játszón, de ez az élet rendje! meg kell tanítani hogy más gyerek más természetű...


nem hiszem hogy a fiad buta lenne, és nem értené meg 5évesen a szabályokat! elég nagy már hiába szeleburdi...


egyébként arra nem gondol senki hogy az 5 évs kisfiúban milyen nyomot hagy ez?? nekem ez a nevelés nem tetszik! ez nem egy tűzhely amihez nem nyúlunk mert süt,éget!

22. b99048cdfc (válaszként erre: 12. - Aniko.k)
2011. szept. 13. 12:20
Akkor lehet hogy a hazaköltözés hatott így rá. ez sem szép,dolog,de sajnos néha nem tudják kifejezni magukat. Szerintem biztosan okos fiú. Beszélj vele,és hátha kipróbálhatja megint a csuzdát. Különben szegény mire gondolhat közben mikor látja hogy a többiek játszanak,ő meg nem mehet:(
2011. szept. 13. 12:20

Sziasztok.

Nekem az a véleményem,hogy az óvónéniknek oda kellene figyelni,és ahogy itt a Katie76 írta,felügyelet mellett kellene csúszdázni.Bizony nálunk is sokszor beszélgetnek az óvónénik,háttal állva a csúszdának,de legtöbbször szerintem figyelik őket.


Azt viszont nem tartom korrektnek,hogy ilyen szinten kirekesztik a kisfiút.

Azért az milyen érzés lehet,hogy minden gyerek csúszdázik,ő meg nézi,és nem mehet oda.

Megkapta a büntetését,hogy nem engedték x ideig csúszdázni,de az szerintem nem korrekt,hogy eltiltják végleg.

Lehet,hogy ezért a hozzászólásomért nem leszek népszerű,de ez a véleményem.


Kedves fórumindító,az a baj,hogy ha az óvónénik nemet mondanak,hát nem is tudom,mit lehetne tenni.Hány óvónéni van?Esetleg dadanéni?Aki felügyelné a csúszdázást.Nálunk két óvónő,és egy dada van mindegyik csoportra.

Ha esetleg valamelyik szimpatikusabb Neked,akkor azzal kellene megbeszélni,hogy esetleg felügyelet mellett nem csúszdázhatna e a kisfiad.

20. scorpiolady (válaszként erre: 11. - Fehérleander)
2011. szept. 13. 12:19
Már megbocsáss de gondolom egy vagy max. két csúszda van az oviban így egy csoport egyet tud jó esetben használni, egy csúszda mellé elég egy óvónő, vagy te a játszótérre is barátnőarzenállal mész, nehogy baja legyen a gyereknek, képzeld én két gyereket is szoktam egyedül vinni játszira és még nagyobb bajuk nem lett soha mint egy-egy lenyúzott térd.
19. 5e48d37001 (válaszként erre: 13. - 432d0af620)
2011. szept. 13. 12:19

Azért nem kell elítélni egy pici gyereket mert egyszer rossz fát tett a tűzre,főleg úgy nem,hogy a mélyen tisztelt nevelő nem is volt jelen.

Ne ítélj,hogy ne ítéltess.

2011. szept. 13. 12:19
Én mindenképpen felelősnek tartom az óvónőt is, mert, ha rendesen végzi a dolgát és ott áll a gyerekek mellett ez nem fordulhatott volna elő. A gyerekkel meg kell beszélni, hogy ilyet nem szabad és, ha a legkisebb jelét is észreveszi az óvónő, hogy nem úgy játszik ahogy kell akkor továbbra is tiltani. De, ha szépen játszik akkor neki is ugyan annyi joga van a csúszdához, mint a többinek. Az óvónőnek meg akkor nem kell a börtöntől tartania, ha odafigyel a rábízott gyerekekre. Ennyi.
17. fehérleander (válaszként erre: 7. - 5e48d37001)
2011. szept. 13. 12:17
A lelki törés valóban rossz dolog, bár mostanában lett felkapva ez a fogalom. Az a gyerek nem szerez lelki törést, akinek hasonló gyerek miatt törik karja/lába?
16. 5e48d37001 (válaszként erre: 7. - 5e48d37001)
2011. szept. 13. 12:17

Mi most voltunk gyermekpszichológusnál,egy teljesen más óvodai kudarc miatt.

Azt ecsetelgette a Dr út,hogy bizony,ha egy gyerek elevenebb az oviban,vagy pont az ellenkezője,túl csendes zárkózott,az lehet egy túlélő mechanizmus nála,így próbálja leplezni az esetleges szorongást valami miatt az óvodában.

15. b99048cdfc (válaszként erre: 8. - Salabakter)
2011. szept. 13. 12:17
Hát mondjuk ja. de nálunk tényleg így van. A mi ovinkab. A csúzda tabu. Egyszerre mennek csúszni,és a daduska,vagy ovonéni ott van velük. Hinta nincs,abból nem tudnak kirepülni:O) Szaladás közben meg csak nem töri lábát. Ha mégis akkor így járt:O)
14. scorpiolady (válaszként erre: 6. - B99048cdfc)
2011. szept. 13. 12:16

Azért el lehet kapni a gyereket, mert nem x emelet magasságából esik(nekem kelletta kisebbik fiamat elkapni, mert egy vérmes gyerek bizony lelökte a játszin). Szerintem is egy próbát megér, addig álljon ott a kedves óvónéni és ha megint lökdösődik a gyerek akkor el lehet tiltani végleg. Ha meg nem akkor hadd játszon a többiekkel, mert így viszon kirekesztve érezheti magát.

Ja és még egy kérdés a játszin mostanában hogyan játszik? Ott is lökdösődik még???

13. 432d0af620 (válaszként erre: 7. - 5e48d37001)
2011. szept. 13. 12:16
...és a másiknak mekkora lelki törés lett volna, ha élete végéig tolószékbe kényszerül, mert az oviban lelökték a csúszdáról???
12. aniko.k (válaszként erre: 5. - Netlady)
2011. szept. 13. 12:15
Lanyok, gondolhatjatok hogy megszidtam az eset miatt. El kell mondanom a gyerek akkoriban nem tudott magyarul ,es sokszor tettekkel mutatta ki hogy mit akar. Elvette a lapatot a homokozoban stb. Mi ausztriaban eltunk es elotte ott jart bolcsibe, ott semmi gond nem volt vele. Most mar itt sincs ez amiota magyarul is beszel. En szinte minden mas vagy harmad nap megyek a fiaimmal ( mar ketto van) jatszoterre, es azota sem esett meg meg csak egy hasonlo eset sem ! Mostanaban fullentesert szokott elbeszelgetes lenni, de soha agressziv cselekedetert !
2011. szept. 13. 12:15
Egy óvónő és két dajka (kábé ennyi jut egy csoportra) nem tud egyszerre 25 felé figyelni. A szülőknek otthon kellene bizonyos normákra megtanítani a gyermeket, ha közösségbe engedi. Állandó harcunk van két kisfiú miatt az oviban. Mi a többi szülő már félve engedjük a gyerekeket, mert a szülő szerint kis rosszcsont, eleven, de mindig talál valami mentséget.
10. 432d0af620 (válaszként erre: 6. - B99048cdfc)
2011. szept. 13. 12:14
Magyarországon sajnos egy óvónőre van 20 gyerek, nem állhat egyszerre mind a 20 mellett, ha ott áll a csúszdázó mellett, lehet közben az egyik kitöri a másik fogát, akkor az a baj h miért nem ott volt. A szülő dolga megnevelni és elmagyarázni h mit szabad és mit nem.
2011. szept. 13. 12:14

Az eset már másfél éve történt és ha jól értelmezem a kisfiad azóta nem csúszdázhat az óvodában?

Én osztom cel véleményét,hogy harcoljál ki egy utolsó esélyt a kisfiadnak.

1 2 3 4 5 6 7 8

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook