Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Eltiltva a csúzdázástól?! fórum

Eltiltva a csúzdázástól?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
218. nyonyika. (válaszként erre: 205. - Aniko.k)
2011. szept. 14. 12:28

Aniko! Nehogy rosszul érezd magad,és mentegetőzz,amiért nincsenek egyező vélemények. Nem embert ölt a fiad!!!!

És egyébként mindegy most ilyen szempontból,hogy mi volt a fórumindító indíték,a lényeg,hogy akarsz és TESZEL is,hogy változtass ,vagy utánamenj. Ez a legjobb szülői magatartás szerintem!!!

217. b99048cdfc (válaszként erre: 215. - Pteri)
2011. szept. 14. 11:32
Igen vannak ilyenek sajnos,akik nem látnak az orruknál tovább:O)
2011. szept. 14. 11:10
Örülök, hogy megoldódni látszik a helyzet.
215. pteri (válaszként erre: 209. - B99048cdfc)
2011. szept. 14. 11:06

Csatlakozom.

A fő hangadó emlékeztet valakire engem. Az ovinkban van egy anyuka, aki a szülői értekezleteken hőzöngve követeli az óvónőtől, hogy védje meg a kis bűnözőktől az ő gyerekeit! Aztán pár nap múlva mentem az oviba a gyerekért és az ő nagyobb gyereke épp artikulátlanul üvöltött egy társával, a kisebbel meg pont arról beszélgetett a dadus, hogy ne verje már szét a másik fején a játékot.

214. aniko.k
2011. szept. 14. 10:57
Bethsabé nevu hozzaszolorol pedig annyit, hogy szerintem ( bar lehet hogy tevedek )egy igazi katonas nevelesben lehetett resze, es ezert tud o is csak igy kommunikalni. Valahonnan hoznia kellett ezt a stilust, es negativ hozzaallast !
213. 32816cc1a8 (válaszként erre: 205. - Aniko.k)
2011. szept. 14. 10:57

Örülök,hogy kap még egy esélyt a kis szépség!!!!!!

A másfél év büntit nagyon nagy túlzásnak tartom!!!!

212. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 205. - Aniko.k)
2011. szept. 14. 10:51
Örülök, hogy ez lett a vége,kár,hogy ennyit kellett várni erre.
211. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 210. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 14. 10:49
Bethsabé részére írtam.
2011. szept. 14. 10:48

Beleolvastam már a fórumodba és akkora szarvashibákat ejtettél helyesírásilag, hogy jobb lett volna, ha mélyen hallgatsz, én odáig nem süllyedek le, hogy valakit lebunkózzak, de most megtetted helyettem is, és egyetérrtek, legalább van önkritikád, ez is valami. Nem fogom itt kimásolgatni, aki akarja olvassa el, a meddővé válni akarásodban pl., de a tobbi hsz.-ban is.

Rossz indulatú egy személy vagy te. Lehet okod van rá, de ne másokra zúdítsd a problémás savanyú életedet!

209. b99048cdfc (válaszként erre: 205. - Aniko.k)
2011. szept. 14. 10:48
Örülök. Biztosan ügyes lesz:O)És ne törődj a bántó emberekkel. Vannak itt páran:O)
208. cef15f164f (válaszként erre: 205. - Aniko.k)
2011. szept. 14. 10:40
Akkor happy end a vége.
207. cef15f164f (válaszként erre: 201. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 14. 10:38
Ne terelj! Ez is egy fajta szegénységi bizonyítvány. :DDD Alapvető szavakat elrontani nem véletlenül. Én bunkó vagyok a szemedben, te meg műveletlen vitathatatlanul.
206. aniko.k (válaszként erre: 203. - 4ef9451d27)
2011. szept. 14. 10:32
Teljesen egyetertek veled ami azt illeti hogy nevelo celzattal lehet es kell is buntetni, de a masfel evet sokaltam !
205. aniko.k
2011. szept. 14. 10:29
Kedves olvasok, en tisztaban vagyok vele hogy hibat kovettem el,amiert nem tanitottam meg rogton magyarul a gyermekemet.Ha magyarul beszeltem hozza, akkor a gyerek apja es en kozottem allandoan konfliktus alakult ki. Tobbek kozott ezert is hagytam el ot ,es koltoztem vissza magyarorszagra.De ez egy masik tortenet. A gyerek nem tudott magyarul, es azert lett itthon az elejen agressziv, mert en kiszakitottam az addigi kornyezetebol, es nem tudta az itteni gyermekek kozott kifejezni magat. A homokozoban odaszolt nemetul a mellette levo gyereknek hogy adja kolcson a lapatot, az meg nem ertett ugye semmit igy nem adta oda, erre meg egyszer szolt neki a fiam ,akkor sem kapta meg azt a lapatot , harmadikra fogta es elvette tole. Szerintem ertheto a cselekedete, akkor is ha nem helyes. Az ovi ahova most jar, az osztrak hataron van, es ketnyelvu ovoda. A nevelok tudnak nemetul es magyarul is. A gyerekeknek szant nemetoktatas viszont allandoan elmarad ahogy a faliujsagon olvasom. Az eset ota eltelt 1,5 ev, es en azt szeretnem, hogy a gyerek egy eselyt kapjon fejlodesenek bizonyitasara. En jarok vele jatszoterre, es biztosan mondhatom hogy nem viselkedik agresszivan. A csuszdas eset utan nagyon meg lett szidva, egyebkent a lelokott gyereknek nem lett testi serulese, es mi a fiammal meg is latogattuk vittunk neki egy kis konyvet + a gyerek bocsanatot kert. Hidjetek el en sem orulnek ha a gyerekem lerepulne a csuszda tetejerol, de azert nem feszitenem rogton keresztre az esetet okozo gyereket, foleg ha tudom az agresszivitasa mogott rejlo okokat. Tegnap beszelgettem a Dadakkal, akik szinten nem ertettek miert nem kap eselyt a gyerek, hiszen szerintuk sem rosszabb vagy jobb mint a tobbi srac az oviban, erre bementem a vezeto ovonohoz aki elmeselte hogy az ugy miatt kaptak egy ellenorzest a nevelesi tanacsadobol. Kepzeljetek el, a gyereket egesz delelott figyelte a kirendelt pszichologus es arra a dontesre jutott hogy eselyt kell adni neki ! Remelem buszke lehetek ra, es nem okoz tobbe senkinek csalodast !
204. tixtina (válaszként erre: 201. - 9b10f3d7ff)
2011. szept. 14. 09:30
Akkor is zavaró:DD
203. 4ef9451d27 (válaszként erre: 186. - Titamilla86)
2011. szept. 14. 08:59

Már hogy lenne a büntetés agresszív fellépés???

Néha nevelő célzattal igenis kell büntetni!

És itt nem fizikai erőszakra gondolok...

Vagy talán ha helytelen dolgot tesznek gyerekeink jutalmazzuk meg egy nyalókával????????

Abból biztos okulni fog! :S

2011. szept. 14. 08:47

Én pont a másik oldal problémáját ismerem:

Az én gyerekemet lökték le a mászókáról direkt éppen a nyári szünet előtti héten...meg is lett az eredménye...eltört a keze...

Nagyon élvezet volt neki így a nyári szünet mondhatom...

Nekünk meg élvezetes volt vele ide-oda rohangászni ,mert ahova vittük a kórházba nem merték elvállalni mert annyira súlyos törés volt...

Aztán a másik kórházba kiderült hogy csak végigrepedt a csontja de nem mozdult ki a helyéről..

Nem kívánom senkinek ezt az érzést amikor elküldenek valahonnan hogy nem merik elvállalni így,és közlik hogy inni se itassuk menet közben mert azonnal műteni kell...

Na ha éppen a téma felvetője járna így vajon akkor milyen véleménnyel lenne az egész dologról???

201. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 199. - Tixtina)
2011. szept. 14. 07:46
Igazad van ebben, bár nem helyesírás elemzésről van szó.
200. pteri (válaszként erre: 127. - Cef15f164f)
2011. szept. 14. 07:29
Én is írtam megoldást. Amelyik gyerek egyébként normális, azzal az óvónéni megbeszélte a dolgot és legközelebb jobban figyelt rá. Amelyikről kiderült, hogy tényleg nem normális áthelyezték speciális oviba. Nálunk ez bevált. De nálunk viszont az óvónéni NORMÁLIS!
199. tixtina
2011. szept. 14. 00:07
Bocsánat,nem CSÚZDA-CSÚSZDA!!--
2011. szept. 13. 23:47

Nem örül, (örült) senki,ha bántják a gyerekét, normális reakció, hogy féltjük őket.

Mindenki szeretné, ha gyermekét biztonságban tudná, bölcsődében, óvodában, iskolában. Sajnos nem ezt tapasztaltam sokszor, gyakran a gyerekek egyedül vannak a csoportban felnőtt felügyelet nélkül és nem egy kiszaladás erejéig. A játszó veszélyes üzem, főleg a csúzda, ha nem tud velük felnőtt lenni, akkor nem is lenne szabad hagyni, hogy játszanak rajta.Hiszen csupán a lépcsőről leeshet egy három éves, mert rohan, lökdösik egymást stb. A csúzdán egy vidéki városban úgy halt meg egy kisgyermek, hogy a kapucniján lévő zsinór beakadt a kapaszkodó és a csúzda közé, és ez megfojtotta.

Itt a fórumon nem illik senkinek a gyermekét jelzőkkel illetni, mert nem barátok, ismerősök. A saját gyerekemre mondhatnám,(ha akarnám) büdös kölyke, de kölyke az állatnak van, az embernek gyereke.

Butaság egy kisgyermeket másfél évig büntetni, még felnőttnek is sok. Milyen nyomot hagy egy kiközösítés egy csöppségben?... mert ez az. Persze nem lehet mellette szó nélkül elmenni, de az lett volna a normális reakció, hogy beszélnek a szülővel magyarázza meg a csemetéjének hibázott, ilyet nem szabad többet tenni és legyen eltiltva egy hétig. Esetleg ha nem ekég ez akkor lehetne próbálkozni mással.

Most mit mondhatott volna bárki is, mint azt, hogy beszéljen az óvónővel? Néma gyereknek anyja sem...., igaz én ha van másik óvoda biztos elvittem volna másikba már. Nem ismerhetjük ezt a kisfiút, hogy lehet felnőtt nőknek pálcát törni felette. Emberek, ez a kicsi nyelvismeret nélkül került ebbe a helyzetbe, hogy hiba volt az édesanyjától, hogy nem tanította meg az anyanyelvére igen,/szerintem/ de erről nem a kicsi tehet. Nem tudott kommunikálni hát elvette, itt nálunk a játszón is számtalanszor elveszik a gyerekek egymástól. Nyelvismeret nélkül is tudott volna az óvónő segíteni ezen a helyzeten is.

Nem arról van szó, hogy védi mindenki a "hülye gyerekét" csupán nagyon felhígult a szakma. Hallottam én már, hagy azért ment valaki tanítóképzőbe, mert ott a nyári szünet, és nem a hivatás miatt.

Szerintem a legtöbb ember az igazán jó nevelőket tiszteli és becsüli, de azt ugye ki is kell érdemelni, és szó sincs róla, hogy kényeztetéssel.

A a probléma a nevelők is sokszor úgy szelektálnak, hogy van az egyenlő és az egyenlőbb gyerek, ez utóbbinak mindent lehet míg a másik a szívét kiteheti mégsem kapja meg azt a figyelmet, jegyet és sorolhatnám.

Tiszteljük meg egymást azzal is, hogy ne kívánjuk, hogy verjék meg mások gyerekét, mert akkor saját magáról állít ki valaki szegénységi bizonyítványt, ha ilyen gyerekes gondolatai vannak.

Mindenkinek legyen szép éjszakája!

197. cef15f164f (válaszként erre: 192. - Féknyom)
2011. szept. 13. 23:23
Gumiviperát, hiszen csak oviról van szó. Amúgy is sokkal mókásabb, ha az a csúnya néni egy nagyot sikít. :DDD
196. cef15f164f (válaszként erre: 190. - Driennke83)
2011. szept. 13. 23:21
Nem, gyerekere értem. :DDD Tudod, a mai világban a gyereke mindent nagyon-nagyon korán kezdenek.
195. cef15f164f (válaszként erre: 187. - 410b0a7789)
2011. szept. 13. 23:19
Nincs ám olyan messze Hollandia, hogy ekkorát túlozz. :)
194. tixtina (válaszként erre: 193. - Driennke83)
2011. szept. 13. 23:04
Ilyen is van,de sajnos nem ez az általános:(
193. driennke83 (válaszként erre: 191. - Tixtina)
2011. szept. 13. 23:00
Én láttam hál isten a mi óvodánkban. És akkor amikor az ovónéni nem tudhatta, hogy látom, sőt nem is látott, mert ott kellett napközben elmennem az óvoda mellett. Sőt akkor még nem is tudhatta,hogy oda fogunk járni.:)
2011. szept. 13. 23:00
Már nem csak bokarúgás lenne, vinnék viperát is.
191. tixtina (válaszként erre: 6. - B99048cdfc)
2011. szept. 13. 22:52

"Miért nem áll ott a gyerekek mellett??"

Szuper kérdés:DD

Nos,mi három oviban voltunk,mielőtt a lányomat beírattuk volna-és mindhárom esetben azt tapasztaltuk,hogy az óvónők hárman egymás mellett trécseltek,a gyerekek pedig az udvar másik felében vagy a sárban dagonyásztak,vagy azt csináltak,amit akartak. Még olyat nem láttam,hogy a csúszda mellett álltak volna.

190. driennke83 (válaszként erre: 151. - Cef15f164f)
2011. szept. 13. 22:44

Jesszusom. Az egyszer megcsalás alatt egy felnőtt ember tettét érted (remélem). Ő pedig még csak egy KISGYEREK.

Azért ezt a kettőt nem kellene összehasonlítani.

189. driennke83 (válaszként erre: 146. - Cef15f164f)
2011. szept. 13. 22:41

Gondolom, azért mert szavakkal még nem tudta. Akkor mit kellett volna csinálnia?

Tudod, hogy a szomszéd gyerekek, akik a barátaink hányszor vettek ki játékot a lányom kezéből? Sokszor, de azért mert ők még csak gyerekek, és nem értik meg azonnal a dolgokat egy magyarázatból, hanem többször el kell nekik mondani, hogy megértsék, ezt hívják úgy, hogy NEVELÉS.

1 2 3 4 5 6 7 8

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook