Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Eltiltva a csúzdázástól?! fórum

Eltiltva a csúzdázástól?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
98. Pen80 (válaszként erre: 92. - Cef15f164f)
2011. szept. 13. 17:05
Te láttál már életedben gyereket? Mert nem úgy nyilatkozol.
2011. szept. 13. 16:56

Ügyelnék, hogy az óvónő tekintélyét ne csorbítsam, még akkor sem, ha nem értek vele egyet, mert amíg ő vigyáz a gyerekre,


Miért kellene egy olyan dologgal egyetérteni ami igazságtalan? most nem konkrétan erre az esetre gondolok csak.

A gyerek kicsi, de nem hülye. Nekik is van igazságérzetük, nem neveltem sosem a gyerekem arra, hogy álszent képmutató legyen, csak azért mert felnőtt és akkor neki kuss legyen, mert a felnőttnek mindig igaza van. Amennyiben a gyereknek igaza van akkor nyugodtan mondja ki, ha óvónő, ha tanár. Ne legyenek bólogató Jánosok belőlük. Bizony találkoztam én olyan óvónővel és tanárral, hogy a kutyámat nem bíztam volna rá, nemhogy gyereket ÉS VANNAK OLYANOK akik előtt megemelem a kalapom . Az igazi hivatástudattal dolgozó pedagógusok.

2011. szept. 13. 16:49

Kedves Anyuka!

Délelőtt láttam a címet akkor beleolvastam, de a munkám miatt nem tudtam követni.

Az óvónővel próbáld tisztázni milyen okból nem engedi a többi kisgyerekkel együtt csúszdázni a Te kisfiadat.

Lehet nem lehet vele még kommunikálni? Részedről muszáj elfogadni, hogy fizikai képtelenség ennyire apróságra figyelni. Külföldről jöttél, ott biztos tapasztaltad nem jut ennyi gyerek egy nevelőre.

Nálunk egy gyerek miatt, mert kiakarta szúrni a szemét ollóval a másiknak az egész csoport el lett tiltva az ollótól, mert nem lehetett kitenni a csoportból a kisfiút. Sajnos ez van, ha egy nem érett gyereket muszáj az óvodában tartani. Nem arra céloztam, hogy a tiéd nem érett, hiszem nem tudhatom, nem ismerem.


Kedves hozzászólók! ..már akiket érint, hogy tudtok felnőtt létetekre, lekölközni , vakarcsozni stb. egy 5 éves kisfiút, aki valakinek a gyermeke "GRATULÁLOK!!!!"

95. cef15f164f (válaszként erre: 94. - Cef15f164f)
2011. szept. 13. 16:44
És visszakérdeznék, hogy Te mit szólnál, ha egy olyan gyerek lökné le a tiédet, aki mondjuk korábban már fejbe verte egy lapáttal, tudod, hogy mást is bántott, és beszélni sem lehet vele rendesen, mert a nyelvi készsége nincs egy átlag 5 éves szintjén?
94. cef15f164f (válaszként erre: 90. - Reload)
2011. szept. 13. 16:41
Az lenne a véleményem, hogy azért nem csúszdázhatsz, mert lelökted a társad. Ha jól viselkedsz, és az óvónéni megengedi, akkor majd csúszdázhatsz, addig meg megyünk d.u. a játszótérre. Ügyelnék, hogy az óvónő tekintélyét ne csorbítsam, még akkor sem, ha nem értek vele egyet, mert amíg ő vigyáz a gyerekre, addig igenis az van, amit ő mond. Megkérdezném, hogy mi a probléma a gyerekkel azon kívül hogy 1,5 éve lökdösött mást, és nem abból indulnék ki, hogy előttem egy kisangyal, akkor biztos ott is.
2011. szept. 13. 16:34
Azért egy kicsit az óvónéni védelmére szól az,hogy akármilyen kegyetlen, gyerekevő, velejéig romlott óvónőről beszélünk is, szinte 100%-ig biztos,hogy nem csak emiatt az egy eset miatt tiltotta le a kis kölköt a csúszdáról, és nem ezért nem engedi vissza másfél év múlva sem. Ott valami egyebet biztos,hogy csinált még a gyermek, vagy csinál folyamatosan, mert egy eset miatt ember nem csinál ilyet.
92. cef15f164f (válaszként erre: 89. - Pteri)
2011. szept. 13. 16:32

Egy gyerek odacsapása vagy a homokszórás nem olyan veszélyes, mint a magasból lelökés. Vagy szerinted igen? Valamelyik gyerek kisebb "bűnöket" elkövet, de pl. veszélyesebbeket nem mer megcsinálni, mert az agyába vésték, hogy az még inkább tilos, mert...

Különben meg nem itt kezdődtek a bajok ezzel a gyerekkel. A fórumindító írta, hogy "Elvette a lapatot a homokozoban STB.", vagyis az amúgy is problémás gyerek elvetette a sulykot. Amúgy én nem abból indulok ki, hogy az óvónő ellenség, feltételezem, hogy okkal hosszabbítja meg a büntetést (pl. amúgy is tettlegesen magyaráz).

91. cef15f164f (válaszként erre: 76. - Driennke83)
2011. szept. 13. 16:16
Az hogy az anyanyelvére sem tanította a gyereket nem mentség az anyának a neveletlenségre. Amúgy ha egy kukkot sem beszélt a gyerek magyarul, akkor hogy magyarázott volna az óvónő?
90. reload
2011. szept. 13. 16:16

Sziasztok!


Elolvastam az összes hsz-t.

Azoktól kérdezném, akik mindenféle negatív jelzőkkel illetik a gyereket és a "tiltsák el örökre a mihaszna pimasz kölykét" táborát erősítik: felfogtátok, hogy itt egy 5 éves (!!!) gyerekről beszéltek??? Komolyan mondom meghallgatnám, ha közületek valaki gyereke lelökne valakit a csúszdáról, akkor mi lenne a véleményetek?

Az én gyerekemet is lökték már le, semmi baja nem lett. Valószínűsítem, hogy egy 3,5 éves gyerek maximum türelmetlen, amit rögtön az eset után meg kell vele beszélni. Szerintem már réges rég elfelejtette a dolgot, mert ahogy a fórumindító írta nem érti, hogy miért nem csúszdázhat, mint a többiek.

1,5 éve így büntetni egy kisgyereket, aki véletlenül csinált valami rosszat, ráadásul senkinek semmi baja és már rég túlléptek rajta..


Azt meg hagyjuk, hogy mi lett volna ha, meg a szerencse és mi lesz majd. Ezek nem létező dolgok, kár is velük foglalkozni.

89. pteri (válaszként erre: 85. - Cef15f164f)
2011. szept. 13. 16:13
Akkor ha óvónő lennél, nálad minden gyerek vigyázzban állna egész nap, mert amelyik nem csúszdáról lökdösődik, az esetleg odacsap a másiknak, vagy szemébe szórja a homokot vagy 1000 féle más rosszat el tudnak követni.
88. cef15f164f (válaszként erre: 57. - Aniko.k)
2011. szept. 13. 16:10
Azért kiváncsi lennék, hogy a tanácsadó vállalná-e a felelőséget, ha a fiú lelök egy másik gyereket. Az óvónő helyében biztos azt mondanám, hogy kérem írásba, hogy az ő javaslatára lett a problémás gyerek visszaengedve.
87. cef15f164f (válaszként erre: 21. - Mariann7533)
2011. szept. 13. 16:00
Aki a normálison alul viselkedik, annak jár a külön figyelem? :P
86. cef15f164f (válaszként erre: 7. - 5e48d37001)
2011. szept. 13. 15:53
Szerintem jó, hogy a többi töki látja, hogy így jár, aki nem viselkedik rendesen.
85. cef15f164f (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2011. szept. 13. 15:51
Megérdemli a kis agresszor. Teljesen igaza van az óvónőnek, és sem tenném kockára a karrierrem, életem egy neveletlen kis vakarcs kedvéért. Plusz nem hiszem, hogy az a gyerek, amelyik ilyet meg mer csinálni, az nem problémás, kötekedő, verekedő amúgy is.
84. pteri
2011. szept. 13. 15:45

Az én gyerekem a lelököttek táborába tartozik. Tavaly kiscsoportos volt és őt + egyik kispajtását is lelökte egy nagyobb gyerek a csúszdáról. Az óvónéni ott volt, de nem tudta elkapni őket, csak ellátta a kisebb sérüléseket, a lökdösődőt pedig leszidta. Nem is szóltam, mert komoly sérülés nem történt és ez egy játszótéren is megtörténhet, akkor is , ha én vigyázok rá. Azt is gondolom, hogy egy 4-5 éves sem előre megfontolt szándékkal lökdösődik, nem akar senkit megölni, vagy lebénítani, csak felelőtlen. Az óvónő feladata, hogy ha ez a szeme láttára történik elbeszélgessen a rosszalkodóval. Egy kisgyerekkel történt meg nálunk, hogy mindenféle játéktól eltiltották és én is szóvá tettem, hogy rendszeresen bántja az én gyerekemet. Kiderült, hogy az óvónők jöttek rá, hogy szellemi fogyatékos és áthelyezték speciális oviba azóta.

Szóval szerintem is egy normális kisfiút évekre eltiltani nagy hiba. Máshogy kellett volna megoldaniuk. És ha az a válasz, hogy nem akar az óvónő börtönbe kerülni, akkor más dolgokban sem állhat a helyzet magaslatán.

83. michelle.r (válaszként erre: 66. - Bcicus)
2011. szept. 13. 15:18

Megnézted a fotóját? Ez a gyerek nem veszélyes, hanem egy nyílt tekintetű intelligens kölyök, aki hülyeséget csinált. Egyszer!

Én örökre eltiltanám a szakmájától azt az óvónőt, aki egy gyereket másfél évig büntet. Sőt emberek közé nem engedném, hanem tologathatná az aktákat egy irattárban :)


A gyerekek nem a múlton agyalnak és azon hogy majd mit gonoszkodjanak egy hét múlva. Akkor ott rosszat tett, akkor kell megbüntetni, később hülyeség. De azért én szívesen rekonstruálnám, hogy hogyan is történt az a lelökés.

82. Incó (válaszként erre: 56. - Hellokitty2000)
2011. szept. 13. 15:12

Teljesen egyetértek. Az óvónők nem figyeltek eléggé. Mondjuk 1 ott állhatna csúzda mellett, ha ott játszanak a gyerekek.

Még jó, hogy óvónéni nem hibázott... Lehet Őt kellene bűntetni, amiért ilyen előfordulhatott.

2011. szept. 13. 15:00

Az eredeti témához szólnék hozzá.

Akkor jogosan tiltotta el a csúszdától,de ha egyébként nem egy olyan gyermek aki szeleburdi, vagy másokra veszélyes akkor mostanra már feloldódhatott volna a tilalom. Főleg,hogy ezt az egészet nem lehet tudni hogyan kommunikáljátok a gyereknek. Meg kell értenie,hogy Ő miért is nem mehet fel a csúszdára. Ha ez nem történik meg,akkor halálosan felesleges a dolog. Persze,ha a gyerkőc olyan,hogy tényleg veszélyes a többiekre ilyen helyeken, akkor jogos,mert 25 gyerekre 1-2 óvónő semmi, van olyan 3-5 év körül gyerek akivel hárman nem bírnak,csak 2 kell egy csoportba, és még csak nem is kell,hogy gonosz, rossz gyerek legyen, egyszerűen,csak aktív. És egyébként az anyukák nem láthatják sem előre,sem utólag,hogy a gyermek mit csinál az óvodában, értek már engem is meglepetések, és okoztam is már anyukáknak.

2011. szept. 13. 14:37

Nagyon édes a kis ördögöd.

Nálunk a nyáron a helyettes ovónő elvette a barátnőm kisfiának a cumiját, mert nem aludt. Na azóta mégúgy nem alszik, agresszívebb lett, főleg ha nem alussza ki magát.

És mindezt büntetésből. Frissen végzett ovónő és nem tanult pszichológiát?

2011. szept. 13. 14:37
AZ óvónő azért nem engedi a gyereket a csúszdára, mert lusta odafigyelni. Aki meg bénulásról fröcsög habzó szájjal, az egész egyszerűen nem normális. 3,5 éves gyerek a felnőtt felelőssége.
78. nyonyika. (válaszként erre: 77. - 5e48d37001)
2011. szept. 13. 14:33
Szia! Ti nagy városban laktok?
77. 5e48d37001 (válaszként erre: 67. - Aniko.k)
2011. szept. 13. 14:29

Nekünk is a pszichológus bácsi az oviválltást szorgalmazza.

Lehet ,hogy annyira belenevelődik itt a szorongás,hogy ha iskolába megy és helyt kell állnia már komolyan akkor nem fog menni a dolog.

Nálunk as köv a szitu:a kislányom megkésett beszédfejlődéssel lett tavaly kiscsoportos.

Tavaly szeptemberbe lehetett egy törés nála,a dr úr szerint megszégyenülhetett a beszéde miatt,és azt a védekezést dolgozta ki,hogy nem nyitok senki felé,csak akkor beszélek,ha muszáj így nem fogok kilógni a sorból.

Így magyarázta a pszicho doki:

Adott egy 90 fős társaság 89-en tudnak focizni,egyedül én nem.Hogy fogom magam érezni hülyén. Mit csinálok? Valami stratégiát kidolgozok,hogy ne vegyék észre rajtam nem tudok focizni. Pl: össze-vissza futkosok a pályán.

Így vlt vele az én lányom is,ha nem beszélek,akkor nem bukok le.

Itt jön egy érdekes dolog,a fiúk rosszalkodással leplezik a beszédelmaradást,a lányok meg túlzottan zárkózottak lesznek.


Hasonló az esetünk,mert nálunk és nálatok is a beszéd jelentette a kezdeti problémát.

Én gondolkozok az oviváltáson,hogy felszbadultabb legyen a lányom.

76. driennke83 (válaszként erre: 29. - Bcicus)
2011. szept. 13. 14:11

De az már másfél éve történt. Könyörgöm, azót ő is rájött már biztos.

Te miért büntetnéd a gyerekedet másfél évig?

Akkor még csak 3,5 éves volt, akkor került egy teljesen új országba, ahol nem értette ki mit mondt neki.

Én is eltiltottam volna egy hétig, kettőig és mindennap elmagyaráztam volna neki, hogy Te ezért nem csinálhatod. Biztos, hogy mostanra már megértette.

75. urbanszkyviki (válaszként erre: 7. - 5e48d37001)
2011. szept. 13. 13:39

Na, azt a véleményt osztom én is. Oké, hogy mit csinált a gyerek, hozzáteszem egyszer!!, nem pedig minden nap, de a gyerek is folyamatosan fejlődik tanul, szocializálódik.

Megérdemelne még egy esélyt! Ha pedig az óvónők úgy látják, még mindig köz és balesetveszélyes a lurkó, akkor majd visszatérnek 1-2-3 hónap múlva a dologra.

Ezért bűntetni egy kisgyereket!!!! Ezt nem tudom az óvónők részéről csak lustaságnak és kiközösítésnek nevezni! :(

2011. szept. 13. 13:37

Elolvastam a hozzászólásokat és valóban nehéz helyzetben vagy.Szerintem a büntetés jogos volt, de tényleg szeptembertől már adni kellene egy esélyt a kisfiadnak.A gyereked valószínű már rég elfelejtette volna az egészet, és szerintem nem is direkt csinálta.Egy gyereket ilyen meggondolatlan tettért nem lehet büntetni ennyire sokáig.Megértem azt is hogy fél, de ez nem megoldás.Tényleg el kéne beszélgetnie a gyerekkel, hogy tanult e az esetből és kap egy lehetőséget, szerintem többé nem fordulna elő.Az is lehet, hogy az a szülő, akinek a gyerekét lelökte a kisfiad, vagy esetleg a többi is nem nézné jó szemmel, esetleg ennek hangot is adnak a hátad mögött, ezért nem meri engedni az óvónő.Én inkább erre tippelek.

Szerintem ezt szülőin kéne felhoznod, hogy mindenki úgy gondolja e hogy kapott elég büntetést a gyerek és hogy gondolják magukat a te helyzetedbe.Hiszen akármikor oda kerülhetnek, lehet holnap az ő gyerekük dob le valakit a csúszdáról, lehet akár véletlenül is.

Nekem is van egy 5 éves kisfiam.Ő is csinált rosszat és nagyon tetszett, amikor valaki előbb azt írta, hogy az én ördögöm.Igen a kisfiam is eleven, bár az oviban jól viselkedik, de ugye az én kis rosszaságom.

Nekünk egy incidens volt, ami nem tetszett, hangot adtam neki, erre csináltak belőle mégegyet.Kitartás, a gyereknek egy anyukája van, és egy felnőttet sem lehet egy hibáért egész életében büntetni, nemhogy egy pici kis lényt, akinek ugye nem semmiért van még szüksége szülői felügyeletre...

73. hellokitty2000 (válaszként erre: 72. - B99048cdfc)
2011. szept. 13. 13:24

:)

Egyetértek! ;)

72. b99048cdfc (válaszként erre: 69. - Aniko.k)
2011. szept. 13. 13:21
Nagyon helyes a kisfiad:O) nem néz ki egy gonosz ördögnek:O) 20 év múlva szétszedik a csajok:O) de lehet addig se kell várnod:O)
71. nyonyika. (válaszként erre: 68. - Hellokitty2000)
2011. szept. 13. 13:15

Én sosem értettem az ilyet. Ez egy nagyon kemény hivatás,és csak az csinálja,aki valóban erre képesnek érzi magát.Mondhatni erre születni kell :) A főiskola kiontja magából a sok pedagógust,de fele alkalmatlan a pályára.

Én is az vagyok egyébként,de sosem dolgoztam a szakmában,mert nem éreztem,hogy ezt maximálisan tudnám csinálni apró gyerekekkel. És így senkinek nem okozok kárt :)

70. 32816cc1a8 (válaszként erre: 66. - Bcicus)
2011. szept. 13. 13:14

Nem igazán értem,hogy mért mondott a gyerekre,hogy veszélyes?

Egyszeri esetről van szó és nem minden naposról!!

Másfél éve történt és azóta elég nagy fiúcska lett szerintem már rég megbánta amit tett!!

69. aniko.k (válaszként erre: 30. - B99048cdfc)
2011. szept. 13. 13:11
Igen ez is egy durva eset :-(
1 2 3 4 5 6 7 8

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook