Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elszánt combszépítés fórum

Elszánt combszépítés (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

28. meli5 (válaszként erre: 26. - Csibe78)
2009. aug. 8. 10:14
engem is érdekelne a tekercselés, nincs sok plusz rajtam hanem egy kicsit formálni szeretnék inkább deréktájon, a tekrecselés mellett még tornázol?
2007. nov. 14. 10:26
A kitörés és guggolás nagyon hatásos combformáló
2007. jún. 23. 12:34

Sziasztok!


Én is hasonló cipőben járok, mint itt sokan. A gyerek mellett nincs időm elmenni edzeni, és nem is igazán van hozzá kedvem. Lusta vagyok :) Viszont én a lusták alakformálóját használom, és úgy néz ki, hogy sikerrel. Ez nem kg-okat, hanem cm-eket jelent a combomból. Igaz nem olcsó, de a konditerem sem az. Ennek a módszernek a neve a tekercselés. Itthon is meg lehet csinálni, én most vettem készletet hozzá. :D

25. kolibriandi (válaszként erre: 22. - Mókica)
2007. jún. 15. 01:52

Szia.

Azert az nem ugy mukodik ,hogy irany mindenki menjen futni es lefogy.Akinek mar 10-15 kg sulyfeleslege van nem igazan ajanlott mert az izuleteit tonkre teszi lehet 2 ev utan jonnek csak a tunetek,ezert jobb elmenni tornazni mert ott altalaban szakemberek tartjak es van az a bizonyos ducitorna es ott az edzo tudja mit lehet es mit nem egy tulsulyosnak.

2007. márc. 15. 16:48
Ahogy olvasom, a fórumon az üziket, kezdek kicsit megijdeni, hogy tényleg vastagszik a combom a guggolásoktól, meg kitörésektől??? Ez tényleg így van?? Milye gyakorlattol tudom vékonyítani a combomat??
2007. febr. 10. 15:55
Nekem a sok guggolástól megvastagodtak a combjaim. Eddig 5 kilót sikerült ledobni nagy nehezen (még 13 hátra van), az övet már 3 lyukkal bentebb vettem, de a combom egy centit se vékonyodott eddig (vagy. max. annyit). Persze az alakja megváltozott és már a belső combomon is látszanak az izomkötegek, de a nadrág ugyanolyan szűk abban a régióban...A futás tudom hogy nagyon jó, de már így is nagyon fáj a térdem ,másrészt utálok is futni, szóval esetemben kizárt. Pedig lehet nem lesz más megoldás... Ezek a kis béna taposógépek is érnek valamit? Mert lehet arra még áldoznék, ha valóban használ...Bár sosem értettem hogy kell használni,fel kell-e emelni közben a talpunkat róla, vagy folyamatosan rajta van? Ahogy én használtam, semmit nem jelentett.Valaki világosítson már fel!
2006. máj. 21. 23:08

Csajok, ha nem tudtok elmenni edzeni, a legegyszerűbb megoldás, hogy felkaptok egy laza cuccot és irány futni! Ez a leghatásosabb, mindent formáz! És igy kifogás sincs! Nem kötező eljárni termekbe, vagy megvenni drága gépeket..

Ha nincs rá lehetőséged, bármi is az oka, találj ki mást! Ne legyetek ilyenek!;)

Otthon lehet gugolni is, vagy kitöréseket csinálni..lábemelés..stb...ezek mind formálják a lábat!

De várj eredményt 1-2 nap múlva, minden hosszú -kitartó munka eredménye lesz!

Vagy biciglizz....

Csak ügyesen csajok!

21. 93a74b44ea (válaszként erre: 20. - 8324c82705)
2006. máj. 21. 19:23

10ezer forintért már jó kis taposógépet be lehet szerezni,és tényleg használ!

Szerintm ez nem olyan vészes összeg,megéri gyűjteni rá vagy szülinap,névnapra ezt kérni!

2006. máj. 21. 18:38
Szia Socu.nekem is ez a bajom hogy nem tudok elmenni és nincs taposógépem:-Snem tom én se mit csináljak:(mondjon valaki nekünk valami tippet lécci!!!!!!
19. Socu
2006. ápr. 27. 17:37
Írjátok meg levélben az előző kérdésemre a választ!Megköszönném!
18. Socu
2006. ápr. 27. 17:36
Ha valaki nem tud elmenni vagy nincs taposógépe,akkor mit csináljon?
17. Mókica (válaszként erre: 16. - 7e433abb8e)
2006. ápr. 9. 15:16

Szeva csajos!:)


Örülök, hogy már nem olyan drasztikusan nyomod a hamizást! Tetszik a felfogásod,teljesen igazad van az örökös elégedetlenséggel kapcsolatban is!

Nálam is ez a baj, hogy régebben mikor kijöttünk ide Amcsiba (több mint 3 éve)legalább 5kilóval vékonyabb voltam...de termsészetesen akkor nem sportoltam ilyen intenziven mint most, na meg ugye pöfékeltem mint a gyárkémény!

És természetesen ahogy telik az idő, mindenkinek változik a teste...abbahagytam a cigizést,és elkezdtem sportolni, na meg ugye egészségesebben is enni..és ugye megerősödtem...ami nem azt jelenti, hogy hiztam, csak nem vagyok már olyan gebe jellegű...nem állnak ki a csontjaim itt-ott...

Szal ez a nehéz....mert minidg olyan akarok lenni mint amilyen akkor voltam....de már nem lehetek!!! Ezt nehéz felfogni...

Persze tudom, hogy ez igy jó,mert sokan mondták már, hogy sokkal jobban nézek ki, csak szar....

De dolgozok az ügyön agyilag ;),mert ez már beteges sokszor!!! Nem lehet egész életemben csak a kajával foglalkozni...mit ehetek...mit nem..számolgatni...már nagyon unom!!! Na mindegy! A lényeg, hogy igazat adok neked! Fogadjuk el magunkat minidg olyannak amilyen adottságokat kaptunk!;)


Megfogadom a tanácsaidat is a lábgépekkel kapcsolatban! Kicsit elkezdek izmozni akkor ;)


Hullahoppom nincsen sajnos, de majd megnézem a teremben,hátha akad ott nekik...

A forgást szokatm csinálni, az tényleg jó!:D


Millió puszika ismét!:)

Köszi :D

16. 7e433abb8e (válaszként erre: 13. - Mókica)
2006. ápr. 6. 14:15

Hello Baby,


A 2%-ot zsírban géppel mértük le, amúgy a zsír könnyebb mint az izom, és látványosabb is.

Nem számolom már drasztikusan a ch-kat, viszont nagyon érzékenyen reagál a szervezetem a a ch-bombákra, ahogy észrevettem totális el kell hagynom mindenféle édességet, mert azonnal jön vissza rám a felesleg.

Nem vagyok már annyira elszánt, jól érzem magam így is...de hozzáteszem, hogy én már nem szeretnék 51 kilós lenni, mert baromira szarul néztem úgy ki. És nem is állt jól, de anno a fogyás nem állt meg...és így lettem annyira kevés súlyú.

Szóval nálam az 56-58 az optimális, csak nagyon nehéz ott maradni.


Az nem baj, ha nem lapos a feneked, abból lehet jól dolgozni. Figyelj guggolásnál kis súlyt használj és sokat csinálj (kis súly: 2-4 kiló - egy kézben)

Esetleg kitörés mehet még, az olyan 4x50 váltott lábbal. Kb.

A taposógépet használd tovább, az is nagyon jó.


derék, has:

Akármi bármit mond: onnan csak szigorú diétával lehet levenni a zsírt. Nekem baromira nehezen megy, de őszintén szólva a tapasztalatom az, hogy ami rajtam van felesleg...pont jól áll.

Valahol meg kell húzni a határt, hogy hol állj meg, mert ha elérted a kitűzött célt, akkor is előjöhet: még mindig nem jó.

Az az örökös elégedetlenség a testtel kapcsolatban, nem túl jó.

De has-derék, sok meló.


derékra jó a hulla-hopp karika, aztán a forgás (teremben) esetleg otthon seprűnyél (ne ülj rá-banya) fogd a fejed mögé és kicsit dőlj előre majd jobbra - balra.

Na ebből...amennyit bírsz. Nagy számokat nem írok most, ha nem gond :D


Has: lábemelés, hasprés. Bővebbet levélen átdobok.

15. Elinor
2006. ápr. 6. 14:05

Nekem nincs ilyen elipszis gépem, van viszont szobabiciklim. Naponta 40 percet tekerek, egészen pontosan 600 kcal-t égetek el.(a gép szerint)

Vidéken dolgozom, naponta ingázom, három gyerek mellett nem tudok már több időt kiszakitani. Az szóba se jöhet, hogy elmenjek edzeni, arra legfeljebb az éjszakai órákban kerülhetne sor. Szóval a kérdésem: Most akkor használ vagy nem a biciklizés? Milyen intenzitással tekerjek? Azon is tudok az egész könnyűtől a nagyon nehézig állitani. 8 fokozata van.

2006. ápr. 1. 04:39

Moncha!


Bocsika a hibákért,szóismétlésekért...kicsit későre jár..fáradt vagyok egy leheletnyit !:(


Csáó

13. Mókica (válaszként erre: 11. - 7e433abb8e)
2006. ápr. 1. 04:36

Helló baba!


Ha neked 2%-a zsirod, miért fogyizol ennyire drasztikusan még mindig??? Ch mentes napokról beszélsz minig...ezt ne csináld!Vigyázz magadra!

Már tökéletes tested kell, hogy legyen! (Szivesen meg is néznék rólad egy képet );)

Nem is lehet rajtad semmi felseleg ..a kis súlynövekedést amit mindig irsz a mércédben a viz ,meg a sport okozza!

Szerintm ilyen intenziv edzés mellett amit te csinálsz, már nem fogsz tudni lemenni 51 körülire ,mint voltál! Az izom sokkal de sokkal nehezebb!)tudom, hogy tudod ;)) Te ha hizol, az effektive erősödést jelent nálad! Ennyi mozgás mellett, a szervezeted már fel se vesz 1 szelet pizzát :)...elégeti azonnal!


Megpróbálok akkor egy kicsit súlyzózni is akkor! Kis súlyokkal hányszori ismétlés szükséges???

Milyen gyakorlatokat javasolsz???

A hátsó fertájam sose volt lapos ;), mióta meg hegymenetezem a futógépen,és taposok, szépen kikerekedtek..szal azt inkább már nem kerekiteném tovább!:P

Formálni szeretném az egész combimat,külső-belső combika,hátsó combrész...mindenhol szép feszeske legyen!:))


Na megy derék, és has! Ezekre milyen gyakszikat javasolnál???


Köszi a fáradságot!Puszika :)

12. 7e433abb8e (válaszként erre: 9. - Zse pi)
2006. márc. 31. 10:21

:)


Ne menj ki az utcára, mert lehet elüt egy autó.

Kb.

Futás? Szerintem nyugodtan próbálkozz vele ;)

Legjobb: természetes föld, esetleg terepen futni.

Ne betonon.

11. 7e433abb8e (válaszként erre: 10. - Mókica)
2006. márc. 31. 10:19

Haliho,


Miután nekem is van alap izomtömegem és látványosan több mint más nőknek, azt mondom kicsit dolgozz súlyzóval is.

Én nem vagyok vastag, de szó nélkül vetkőzök bikinire. Már elég kevés zsír van rajtam, valamelyik nap mértem már csak 2%, szóval nem sok.

És van benne súlyzós edzés is.

De feszesítésre és vékonyításra mindenképpen kis súllyal és nagyon sokat.

Had ne írjam mennyit...SOKAT.

A guggolás és a lábtoló nagyon formálja a lábat és a feneket (persze a lépcsőzőgép is, nem hagyom ki) ezért szerintem simán csinálhatod.

Ha kerek, csúcsos feneket akarsz és nem vékony parizer, kicsit izmos lábakat, guggolj és lábtolózz.

A súlyokat tapasztald ki, de mindkettőhöz nyújtás és bemelegítés kell.

Csók.

10. Mókica (válaszként erre: 8. - 7e433abb8e)
2006. márc. 29. 13:41

Szia Moncha!


Köszi a választ!:)

Az a igazság, hogy én régebben már megszereztem az alap izomtömegmet.Szal nálam inkább már csak a formálódás lenne a lényeg! Nem akarom, hogy ennél izmosabb legyen a lábam! Szerintem maradok a cardiónál és a gumiszalagozásnál.

A kajára megy figyelek ám azóta is ;) Köszike!:D


Vagy a szálkásitáshoz,feszesitésre is szükség lenne egy kis súlyzósásra is? Mi a véleményed? :O

2006. márc. 29. 13:31

Sziasztok.

Azt írja a cikk, hogy fussunk minél többet!

Az nem káros az izületekre?

2006. márc. 29. 11:12

Jó Mókica, de én a lábamra a súlydolgozást azt úgy csinálom, hogy nagyon sokat, valamelyikből 50-eket.

(kivéve tológép, abból csak 25-30-at - és az az egyetlen amit nagyobb súllyal csinálok, de az sem vészes 60-90 kg).

Nem mindenképpen kell a súlyzós lábmunka, mert én korábban mindig olyan sportokat csináltam amelyek jelentős lábmunkával jártak.

Kinek mi, de egyetértek a dologgal, amit Faw írt, azzal, hogy először durran, aztán vékonyodik.

Aztán meg vékonyodni sehogyan sem fog...ha nem figyelsz a kajára.

Ez viszont tuti fix.

:)

7. Jay
2006. márc. 29. 08:12

Na szóval fogyasztásos kérdés:

ellipszistréner 7 nehézségi fokozattal, ez van otthon.

Ha 3-4-5-ös fokozatot váltakoztatva kb. 20-as sebességgel nyomok 50 percet akkor karcsúsodik a combom?

Azért fontos mert nekem centikben onnan megy a legkevesebb, és ez idegesít.

Jaj és persze pulzusmérős órával, mert a gépé kb. 20-al kevesebbet mutat mindig.

???????

6. Mókica (válaszként erre: 5. - 4726e582cf)
2006. márc. 28. 13:37

Köszike a segitséget! Lehet én is akkor megpróbálok egy kis gépes edzést is beiktatni!

Hány kilós súlyokat javasolsz? Semmiképpen nem erősödni szeretnék..vékonyitás, szálkásitás a célom!

Előre is köszi!

Pusza

5. 4726e582cf (válaszként erre: 4. - Mókica)
2006. márc. 28. 12:44

Halihó!


Ehhez hozzá bírok szólni :) ex-bodybuilderként. Nagyon keményen edzettem annó, persze ma már csak a combomon látszik.


Alapszabály súlyzóval:

1) ha tömeget szeretnél növelni, akkor a súly mennyiségét is növelned kell


2) ha szálkásítani, feszesíteni szeretnél, akkor is mehet a súlyzóval, de kis súllyal és nagy szériaszámban - eleinte természetesen megdagad az izom, de az az edzetség csekélysége miatt van, tehát az izmod először megerősödik ahhoz a súlyhoz és aztán szálkásodik - avagy vékonyodik.


Ezért lehet az, hogy a taposás meg miegymásozás vékonyítják, ha meg rögtön súlyzóval ugrik neki az ember, akkor vastagodik. Bár mindkét esetben vastagodik elsőre.


Ez minden izomkötegre igaz amúgy.

4. Mókica (válaszként erre: 3. - 7e433abb8e)
2006. márc. 28. 12:39

Sziasztok!:)


Moncha, nekem kimondottan vastagitja a lábam mindenféle gépes izmozás. Szépen bedurran a lában eleve minden torna alatt, úgynézek ki mint egy vasgyúró:)


Mióta vettem egy pulzusmérő órát, és a zsirégető tartományban edzem folyamatosan..természetesen csak kardióedzéseket csinálok (hegymenet,gyors séta,taposás)Azonnal elkezdett vékonyodni, feszesedni a lábam! Ja és mellette csak szigorúan gumiszalagokkal formálom a lában ;)Csak semmi súlyzózás!!!!

Nekem ez vált be:)


Amúgy a taposás iszonyat módon formálja az én lábamat is, természetesen azt is zsirégető zónában nyomon...és minimum 40 percet,bár van mikor megfelezem az edzést, csakhogy nem legyen uncsi a szervezetnek se ;) 35 perc hegymenet+25 perc taposás..vagy forditva....:)

A

2006. márc. 28. 09:01

Nah.

Mókica jó a cikk, szerintem is.

Meglepődtem viszont, hogy a különböző kondis elemeket vastagításnak írta. Én azokat is csinálom és látványosan vékonyabb a lábam. Viszont csinálom a taposó és lépcsőzőgépet és azt tényleg annyi ideig.

Korábban amikor 18-at fogytam akkor csak a taposót és lépcsőzőt használtam és az is eredményes, de nem 10 perc után.

Naponta 50-60 perc. És azt emelni is kell, ahogyan írja.

Baromi fárasztó, tudja az aki csinálja, de MEGÉRI.

A combközelítő és távolító gép hatékonyságával nem értek egyet.

Diéta mellett u.is lemegy a zsír onnan is.

De csak ha 50 és 50 feletti sorozatokat csinál az ember, tehát nem 10-et, 20-at

50-100 darabot (súllyal) és kb. 4-5 sorozatot.

Én így csinálom és meg a zsír ahonnan kell.

;)

2. Jay
2006. márc. 28. 08:52

Jaj ez nagyon jó cikk!

Nekem a combomból megy le a legkevesebb.

2006. márc. 28. 00:38
A combon lévő zsírtól ugyanúgy kell elbánni, mint a testen bárhol található felesleges zsírszövettel: gyakori edzésekkel és megfontolt táplálkozással.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook