Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Első és másodszülött unokák közti megkülönböztetés a nagyszűlők részéről fórum

Első és másodszülött unokák közti megkülönböztetés a nagyszűlők részéről (beszélgetős fórum)


1 2
2012. máj. 26. 10:42
Nálunk ugyanez volt a helyzet, de most hogy nagyobbak lettek és ovisok már mindkettővel foglalkozik.De tény hogy a sógornőm (anyósom lánya)gyerekeivel sokkal többet találkozik.Eleinte zavart, mert amikor megszületett a lányom (4 éve) szinte 2 évig nem is jött hozzá, csak a lánya gyerekével volt a nap 24 órájában.El is várta a lánya ezt.Én valahol inkább a Sógornőmre haragszok ez miatt.
13. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - Horike)
2012. máj. 26. 10:41

Nem kell ezzel foglalkozni, a nagyszülők mindig elfogultak az első unokájukkal. Én már csak tudom, hiszen én is első voltam. :D

Értem a nagyapám élt-halt, bármit tettem, az úgy volt jó, a többiekre viszont apróságokért is rászólt. Volt is belőle konfliktus elég, nagyanyám nem győzte helyretenni a papit :)))


És most ugyanezt látom a szüleimnél: a húgom lánya az elsőszülött, akinek mindent elnéznek, vele megértőek, a fiát és az én gyerekeimet meg állandóan "nevelik". Ugyanakkor őket is imádják, megadnak nekik mindent, csak hát az első az első :))) Nem kell ebből gondot csinálni!

12. andi6020 (válaszként erre: 1. - Horike)
2012. máj. 26. 10:40

Ha eddig ez így volt, így is marad.

10 esetből 9x.

Lehet szépíteni, de ez van.

11. Horike
2012. máj. 26. 10:36

Az igaz, hogy többet látja a nagyobb unokát, mert közel laknak hozzá, mi pedig messzebb.

Emiatt nem is megyünk túl gyakran. Persze ha mondjuk, h jöjjön ő, épp dolga akad.

Megbeszélni nem lehet vele ilyen dolgokat, mert ő nem érzi a különbséget. Neki ez a "természetes".

10. Zsurcika (válaszként erre: 5. - Aeb0378846)
2012. máj. 26. 10:35
Egy próbát biztosan meg érne! A helyedben valószinűleg én is igy tettem volna.
9. b-zs
2012. máj. 26. 10:35

ismerős a szitu, nálunk 3 gyerek van, mindkét részről a lányom, mivel ő az első szülött unoka a kedvenc, a másik kettő kicsit háttérbe van szorítva. Én már próbáltam szóvá tenni, sértődés lett belőle. Anyuéknál történt "fejlődés" mivel a középső szívesen megy hozzájuk, nyitottabbak lettek felé, illetve a legkisebbre is gyakran vigyáz anyu. Ezt úgy lehet áthidalni, ha olyan időpontot találtok, hogy csak egy unoka legyen a nagyszülőknél, a nagyszülő ilyenkor azzal az eggyel foglalkozik, és rájön, hogy a másik is legalább olyan tündér, mint az elsőszülött unoka:)

Meg kell próbálni beszélni róla, illetve talán maga az unoka is idővel el tudja érni, hogy jobban figyeljenek rá.

8. Szilvita (válaszként erre: 6. - Zsurcika)
2012. máj. 26. 10:35

Csak azért gondolom, mert a barátnőmnél is hasonló a probléma, az egyik kislánnyal alig foglalkoznak, kb. egyidősek az unokák, és mégsem, pedig egyetlen lány unoka. És panaszolja, hogy a gyerek szól, és a mama tojik rá, és látja rajta, hogy szomorú:( Ez a kislány még nincs 3 éves..

Nálunk egyébként anyósom nem úgy áll a gyerekhez, pedig nincs másik unokája, sztem úgy van vele, hogy ő nem nagymama típus. Nem értem, de sosem voltak oda érte, anyum egész más.

7. Szilvita (válaszként erre: 5. - Aeb0378846)
2012. máj. 26. 10:33
De jó fej vagy:)))
6. Zsurcika (válaszként erre: 4. - Szilvita)
2012. máj. 26. 10:32
Hát az elég szomorú!:((
5. aeb0378846 (válaszként erre: 1. - Horike)
2012. máj. 26. 10:31

Nincs mit tenni:) az első első. Én 3. gyerek vagyok, a gyerkeim a legkisebbek az unokák közül.

Az anyósomnál nem vettem észre hogy különbséget tenne , anyumnak a legelső unoka volt a mindene sokáig.

Én bizony azt csináltam ha látni akarta, jöjjön ő ha neki nem hiányzik mi nem megyünk. Nem engedtem hogy nála aludjon bármyelyik is.( MOndjuk ez annyir a ment hogy nem is aludtak ott soha, két uctára lakunk).

KB 4-5 ÉVESEK VOLTAK MIRE ÉSZREVETTE HOGY VALAMI NEM OK, ŐT NEM SZERETIK!!!!!!ANNYIRA AZ UNOKÁK.lEÜLTEM ELMONDTAM MIT GONDOLOK, HA NEM ERŐLKÖDIK FELNŐNEK ÚGY HOGY NEM ISMERI ŐKET, ÉS A GYEREK NEM HÜLYE ÉRZI HA VALAKI NEM ÚGY FORDUL HOZZÁ.

A gyerekeim felnőttek(20-19 évesek) remek a kapcsoaltuk az anyuval, de a fránya leső unokánál már van egy kislány:)))))) az eslő dédunoka:)))))))na bummmm.Üljön le a párod és mondja el mi bántja, sajnos nem elég a durci a változáshoz.

4. Szilvita (válaszként erre: 3. - Zsurcika)
2012. máj. 26. 10:28
Már most is érzi szerintem.
2012. máj. 26. 10:27

Hát ez csúnya dolog egy nagymamától!!

Az ilyen nem igazi zagy mama.Nekem is két unokám van de nem tennék kivételt soha,mert azt a gyerek is fogja érezni ha már nagyobb lessz.

2012. máj. 26. 10:26
Ugyanannyit látja a két gyereket a nagymama? Szerintem az szokott a probléma lenni, hogy akit többet lát, ahhoz jobban kötődik + még ő az elsőszülött...
2012. máj. 26. 10:13

Az anyós,feleségem testvérének fiú gyermekét látványosan megkülönbözteti,magyarul ő a kedvenc mindenben.

Ő született elsőnek(6éves),a miénk 2éves,ha 1 helyen van mind a 2 unoka,80/20% a törődési arány.


Kíváncsi lennék a véleményekre,ilyenkor mi lenne a legjobb megoldás.


Engem nem bánt, mert nem az én szüleimről van szó, de látom, hogy a páromat zavarja 1 kicsit.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook