Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elrontott csokikrém, nem akar besűrűsödni, mit tegyek? fórum

Elrontott csokikrém, nem akar besűrűsödni, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
49. Nattine (válaszként erre: 47. - Katinkaboszi)
2009. márc. 11. 15:07

Hát, ha én tortát sütök, nagy tortasütőben, kell vagy 8-10 tojás :) Nagy a család...

A lisztet már csak kézi habverővel szoktam belekeverni, ezért kérdeztem, hogy azt is géppel csinálod-e.

48. MelisUK (válaszként erre: 45. - Nattine)
2009. márc. 11. 15:05

Hát kísérletezni kell. Nagyon fontos tényleg, hogy külön kezdd a fehérjét és a cukrot felverni robotgéppel. Én jobb szeretem úgy csinálni, ha van időm, hogy a fehérje után lemosom a robotgép habverőjét, felverem a sárgáját is, majd összekeverem a kettőt, úgy verem, majd mindent egybe beleöntök, először csak átkeverem, majd beindítom lassú fokozaton a robotgépet, majd egyre gyorsabban.

Nem mindegy, hogy hogy csinálod, a piskóta magassága és lazasága múlik rajta.

47. Katinkaboszi (válaszként erre: 42. - Nattine)
2009. márc. 11. 15:03

hát igen, ezért mondom, hogy sok forsza van,

meleg sütő kell, mondjuk 200 fokra felvéve és utána 5 perc elteltével le a 150-180 közzé.


igen, azokra és pont emiatt is kell bele az ecet, hogy szétcsapja,

első perctől kezdve géppel verem, csak teljes fordulattal kezdem és a sárgájánál már leveszek és a lisztnél még lejjebb.


ez függ a tojás mennyiségétől is, mert 3 tojásból szinte elég 10-15 perc is, és amennyivel több, annyival hosszabb a sütési idő .

2009. márc. 11. 15:03
A legjobb úgy sütni a piskótát, hogy egy tepsi aljára sütőpapírt teszünk, arra rá a tortaforma szélét és simán beleöntjük a masszát. Amikor kész, akkor ki kell vágni a formából. Így nem lesz kemény a széle, mindenhol egyformán finom puha és guszta lesz.
2009. márc. 11. 15:02
Az a baj, hogy én a piskótát mindig gyorsan összecsapom (két kis kukta mellett másképp nem is nagyon lehet ;), és azt hiszem, több figyelmet kellene szentelnem neki. Legközelebb jobban odafigyelek rá! :)
2009. márc. 11. 14:59

Egyik féle alap piskótám: (ez a laza, magas piskóta)


1 db tojáshoz kell 2 dkg cukor és 2,5 dkg liszt. Aztán ezt a mennyiséget kell felszorozni annyira, amennyiből piskótát akarunk sütni.

Például egy 10 szeletes tortához 5 db tojás kell, és a többit hozzászorozzátok. (Ez az átlag méret.) Egy 16 szeletes tortához 7 db tojás, 20 szeletes tortáho 9 tojás kell. Egy 5 tojásos tortához fél zacskó sütőpor kell, de lehet picit több.


Sütése: előmelegített sütőbe (180 fok) kell betenni sütni és a 10 szeletesnél kb. 30-35 perc, a 16 és 20 szeletesnél 40-50 perc a sütési idő, de ellenőrizheted úgy, hogy villát szúrsz bele és ha nem ragad rá semmi, akkor kész. Amikor megsült a piskótánk, akkor rögtön ki kell venni a sütőből, és mivel általában púpos a közepe, azt úgy lehet kilapítani, hogy a forró piskótának a tetejét be kell lisztezni és pofára fordítani a gyúrótáblára és megnyomkodni az egyész felületet, hogy egyenletesen sima legyen az egész teteje. A liszt azért szükséges, hogy ne ragadjon le a piskóta teteje.

Ezeket a piskótákat nem kettő fele kell vágni, hanem három fele. Ettől lesz szép magas a torta.


Fontos, hogy ezt a sorrendet be kell tartani:

robotgéppel először a fehérjét a cukorral kell jó keményre verni, majd bele a sárgája, majd minden más.


Otthonos jellegű piskóta:

1 tojáshoz 2,5 dkg cukor, 4 dkg liszt. Plusz egy evőkanál hideg víz és fél zacskó sütőpor. Ez sűrűbb piskóta.


Ha csokis piskótát készítünk, akkor amennyi kakaó vagy csoki megy a tésztába, annyival kevesebb liszt legyen benne. Ugyanígy járunk el a dióval, mogyoróval is.

43. Nattine (válaszként erre: 41. - _kleo_)
2009. márc. 11. 14:54

Örülök, hogy sikerült!

Végül is ha kicsi a gyerek (ha még alszik délután, nyilván kicsi :)), akkor a lényeg úgyis a látvány, meg anyu izgalma, meg készülődése :). Meg persze nem utolsó sorban az ajándékok ;)

42. Nattine (válaszként erre: 40. - Katinkaboszi)
2009. márc. 11. 14:53

Na, hát erről még nem hallottam, hogy a fehér bigyókat ki kell szedni! Holtig tanul... Azokra gondolsz, amik olyan kemények a tojásfehérjében?

És végig géppel vered, csak egyre alacsonyabb fokozaton?

Az is lehet, hogy túl forró sütőbe teszem, mert tudom, hogy 20 percig nem szabad kinyitni, de 25-30 után már a színe alapján késznek tűnik. Te mennyi ideig sütöd?

41. _kleo_
2009. márc. 11. 14:52
Hát, lehet hogy gumi lesz a krémből, de csokitortának néz ki, ránézésre és ízre jó. Megy a hűtőbe, este írok majd, hogy hogy sikerült.
2009. márc. 11. 14:48

mert sok forsza van :)


ahány tojás, az kettészedve, külön a sárgája egy másik edénybe, annyi kanál cukor és liszt.

a fehérjét mielőtt felvernéd, kiveszed a z ún fehér bigyókat, ki hogy hívja :)) volt már ezen vita, na.

szóval egy edénybe beleütöd a tojás fehérjét, ahány tojás, annyi picipici csepp ecet, én a tetejébe öntöm, onnan vissza az üvegbe és ami marad a kupakban, abból csöpögtetek a fehérjébe, majd verni kezdem.

mikor már kellően kemény, akkor teszem hozzá kanalanként a kristálycukrot

ha megkeményedett még jobban, akkor darabonként a tojás sárgáját, de már nem annyira erős keveréssel,

végül alapfokra állítva kanalanként a lisztet.

én nem teszek bele sütőport, mégis magas marad.


DEEEE! minimum 20 percig nem szabad kinyit ni a sütőt és elég neki villanynál 150-180 fok

és akkor van megsülve, amikor elválik a tepsi oldalától.

de a tepsit csak alul szabad kikenni vajjal, stb, és arra kevés liszt jön, az oldalára nem szabad semmit kenni, mert lehúzza azonnal.


Jaaa, és keverés közben nem szabad ütögetni az edényhez semmit és sülés közbenis kerülni kell, hogy a sütőhöz nekifusson a gyerek, vagy bármi !!!!!

39. MelisUK (válaszként erre: 38. - Nattine)
2009. márc. 11. 14:47
Végleg kiköltöztem, de gyakran járok látogatóba Mo-ra.
38. Nattine (válaszként erre: 37. - MelisUK)
2009. márc. 11. 14:46

Receptet! :)


Néztem a képeidet, irigykedek ám! Gyönyörű helyeken jártál! Végleg kiköltöztél, vagy csak most Skóciában dolgozol?

2009. márc. 11. 14:44
Én nagy torta fan vagyok egyébként, mind a piskótát, mind pedig a krémet mindig változtatom a saját ötleteim alapján. Fantasztikus tésztákat tudok készíteni, jó magasak, lazák, nem fullasztóak. Az egyik legfinomabb a valentin napi rumos-diós szív alakú tortám volt.
36. Nattine (válaszként erre: 34. - MelisUK)
2009. márc. 11. 14:44

A zselatinnal csínyján kell bánni. Nagyon nehéz eltalálni azt a mértéket, amikor már összefogja a krémet, de még nem lesz gumi belőle. Mert ez tényleg előfordulhat.

A keményítőt próbáld ki! Nagyon jó! Szoktam vele krémleveseket sűríteni, főzelékbe is jó a rántás egy részének kiváltására. Bármibe, amit sűríteni kell.

35. Nattine (válaszként erre: 33. - Katinkaboszi)
2009. márc. 11. 14:42
Neked van tuti piskótarecepted? Nem tudom, mi a baja, miért nem nő meg szép nagyra. Ha esetleg meg is nő, összeesik később :(
34. MelisUK (válaszként erre: 30. - _kleo_)
2009. márc. 11. 14:41

A zselatintól tök hül.e állagú lesz a krém, mikor eszitek. Nem tudom jól elmondani, hogy milyen is lesz pontosan, de nagyon furi lesz. Nekünk nagyon nem jöttek be a zselatinos krémek, azok nem is krémek, hanem olyan enyhén ruganyós valamik.

Én még nem is hallottam a keményítőről, nekem bevált a hagyományos nagymama recept a pudingra, a liszt, kakaópor, tej, cukor. Tökéletes. Vanílíásra meg tojássárgája, liszt, tej, vanília vagy vaníliás cukor és cukor.

33. Katinkaboszi (válaszként erre: 30. - _kleo_)
2009. márc. 11. 14:40
nagyon vékony élű késsel, ami fűrészes, mint a kenyérvágók, én azzal szoktam mert más csak összehúzza :((
32. Nattine (válaszként erre: 30. - _kleo_)
2009. márc. 11. 14:40
Én egy nagy kenyérvágó késsel szoktam. De őszintén szólva, piskótában messze nem vagyok ennyire otthon, mint a krémekben. Sosem nő meg olyan szép nagyra (mint az anyósomé pl. :))
31. Nattine (válaszként erre: 28. - Katinkaboszi)
2009. márc. 11. 14:39
Nem, a keményítő, csak keményítő. A pudingpor gyakorlatilag keményítő, aroma, ilyesmi. Nincs előttem a csomagolás, de egyébként nem annyira vészes, mint gondolná az ember.
30. _kleo_
2009. márc. 11. 14:37

Lányok, nagyon köszönöm a recepteket! Úgy néz ki a krémem helyrejött a zselatintól. Egyébként épp az volt a célom, hogy helyettesítsem a bolti pudingport, lásd 3 dl tej, 2 dl tejszín, 2 ek keményítő, 1 tábla csoki. Az arányok egyeznek, mégsem lett jó. A zselatin már csak kínomban került bele, de végülis jó megoldásnak tűnik. Hétvégén jön hozzánk mégegy szülinapos, azt hiszem kipróbálok egyet az általatok javasoltak közül, egyszerűen nem hiszem el, hogy kifog rajtam egy egyszerű csokikrém.


Mégegy kérdés gyakorlott tortasütőkhöz. A piskótát hogy szeletelitek fel, hogy megtöltsétek a tortát? Próbáltam cérnával, de nem lett az igazi...

2009. márc. 11. 14:36

Dobostortába én olyan krémet szoktam tenni, hogy egész tojásokat kell gőz fölött sűrűre keverni összetört csokival, aztán ha kihűlt, vajjal kihabosítani. Az valami isteni! :)

A családom rendszeresen ezt kéri, pedig nagyon hízlaló, mert gyakran kell a krémet megkóstolgatni ;)

28. Katinkaboszi (válaszként erre: 24. - Nattine)
2009. márc. 11. 14:35
namost a keményítőben nincsenek olyan etvaszok, ami miatt pudingot nem főz barátnőnk?
2009. márc. 11. 14:33

én a magam részéről nagyob hozzászoktam egy bizonyos fajta tortához.

na azt csinálom gyümölcsösen, joghurtosan, csokival, de mindez zselatinos.

egy kevés piskóta megsütve, a csatos tortaformában, elég 3 tojásból is, mert nem ez a lényeg, én csak zacskós tejszínt veszek, mert a család a másikat nem szereti, szóval 4 zacskós tejszínt a kellő mennyiségű tejjel összekeverek, egy kisebb joghurtot, ha kell gyümiset, összerottyantok, vagyis felmelegítem, bele jön, ha már kihült, a gyümölcs, esetleg csoki, de olvasztva,

közben a zselatint felolvasztom kissé melegebb, de inkább langyos vízben, hogy elég folyós legyen, és még mikor hülni kezd, ezt az összes mindent, azaz tejszínt, zselatint, joghurtot összekeverem és rákenem a már megsült és közben kihült piskótára.

Ennek van egy boros változata is, az nagyon ünnepi, de finom :))

26. MelisUK (válaszként erre: 22. - _kleo_)
2009. márc. 11. 14:32
A pudingot helyettesítheted úgy, hogy a tejbe teszel 3-5 evőkanál lisztet, 2-3 evőkanál kakaóport és ízlés szerint cukrot, kész is a házi készítésű csokipuding, amibe tudod, hogy mi van. Sokkal finomabb amúgy, mint a bolti, bár a kakaóporodon múlik.
2009. márc. 11. 14:31

Itt egy egyszerű krém, ez a dobostorta krémje:


3/4 liter tej, 35dkg porcukor, 10dkg liszt, 3 kávéskanál kakaó, 25dkg vaj, 1 csomag vaníliás cukor.

A tejből, lisztből, kakaóból a vaníliával főzz sűrű pépet, hűtsd ki. A vajat a porcukorral verd habosra és a kihűlt pétet add hozzá apránként, jól keverd össze. Ennyi.


Vagy pl diókrém, ez a nagy kedvencem:


20dkg cukor, 1dl tej, 10dkg darált dió, 1 evőkanál liszt, 1 csomag vaníliás cukor, 15dkg vaj, 1-2 kanál rum vagy néhány csepp rumaroma.

A cukrot a tejjel főzd fel, add hozzá a darált diót, amiben előtte egy kanál lisztet elkeversz. Pár percig főzd, majd tedd bele a vaníliás cukrot is. Hűtsd ki, amjd add hozzá a vajat és verd ki jó habosra, közben add hozzá a rumot vagy az aromát.

Ehhez úgy készítem a piskótát, hogy 10dkg liszttel kevesebbet teszek hozzá, helyére 10dkg darált dió kerül.


Pudingos csokikrém:


1 csomag csokis pudingpor, 3dl tej, 3 evőkanál cukor, ezt felfőzzük, majd kihűtjük. Hozzáadunk 30 dkg vajat, 20 dkg porcukrot, rumaromát (ez nem fontos) és habosra verjük. Ennyi, kész is van. (Ha mazsolát, diódarabokat és meggyet teszel bele, akkor ez a lúdláb krémje is.)


Bármelyik nagyon gyorsan kész van és nagyon finomak. És az állaguk tökéletes.

2009. márc. 11. 14:30

Egyébként, legközelebbre ;): ha nem szereted a pudingport, akkor vegyél annyi keményítőt, mint amennyi egy pudingpor (azt hiszem, 40 gr), fél liter tejhez / folyadékhoz, plusz az olvasztott csoki. Ugyanazt a hatást éred el. A zselatin az én tortasütési tapasztalataim alapján (ami azért nem cukrász-műveltség) nem passzol a tejes-csokis krémhez.

Nagyon finom csokikrém tud az is lenni, ha előző este felforralsz tejszínt (jó sokat, egy nagy tortához akár 8-10 dl is kellhet), beleolvasztasz csokit (kb. 3 dl tejszínhez kell egy tábla), és másnap habbá vered. Esetleg egy kis habfixáló kellhet bele, de ennyi. Nagyon egyszerű krém, és nagyon finom!

2009. márc. 11. 14:26
Hagyd békén! :)) Ha kevergeted, összecsomósodik. Szerintem legalábbis. A felvert tejszín is benne van már? Mert ha véletlenül beton lenne (bár fél csomag zselatin nem sok szerintem - persze csomagja válogatja :)), akkor még mindig lazít rajta a felvert tejszín.
22. _kleo_
2009. márc. 11. 14:23

Nem akartam pudingosat főzni, tele van aromával, stabilizátorral, stb.


Zselatin benne, átkevertem a géppel kicsit. Szerintetek elég neki fél óra a fagyóban? Néha azért rákeverek, nehogy beton legyen belőle.

21. MelisUK (válaszként erre: 7. - _kleo_)
2009. márc. 11. 14:18

Elég soknak tűnik ez a tej és tejszín mennyiség, bár én sose használok keményítőt.

Olyan egyszerűen lehet pudingos-vajas krémeket készíteni, azok nagyon jó kemények.

2009. márc. 11. 14:18
Csak nagyon óvatosan azzal a zselatinnal: felolvasztod meleg / forró vízben, aztán hajlamos a hideg krémbe érve nagyon-nagyon megcsomósodni :(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook