Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elolvastam Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés c. regényét.... fórum

Elolvastam Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés c. regényét.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

20. csemár (válaszként erre: 18. - Jozsi.38)
dec. 8. 10:23

Lúzer?

Nem.

Gyilkos.


Abban azonban igazad van, hogy klasszikus.

19. csemár (válaszként erre: 15. - Tumbo2)
dec. 8. 10:15

Zola nekem száraz.


Mostanában az amerikai drámaírókért vagyok oda.

18. jozsi.38 (válaszként erre: 5. - MariannK54)
dec. 8. 10:07
Inkább a jellemfejlődésről szólt az a könyv. A főhős igazi lúzer, aki sajnáltatja magát, mert nem tesz semmit az életéért, inkább kinyírja azt a két nőt. Igazi klasszikus, ma is megállná a helyét a sztori, modern környezetben.
17. csemár (válaszként erre: 4. - Myra)
dec. 6. 18:23

Pedig nem gyerekeknek való.

Erre akkor jöttem rá, amikor felnőtt fejjel másodszor is elolvastam.

16. Zakariás napja van (válaszként erre: 10. - Tumbo2)
dec. 5. 22:32
15. tumbo2
dec. 5. 14:56
régen nagyon szerettük Zolát ,a gimiben..mikor láttam a tévében a Hölgyek örömét,képtelen voltam rá,hogy újból elolvassam.nagyon unalmas volt,a film egy kicsit érdekesebb,bár köszönőviszonyban sem voltak egymással.
14. tumbo2 (válaszként erre: 13. - Plavalaguna)
dec. 5. 14:50
semmi baj,néha én is egybeírok mindent,
13. plavalaguna (válaszként erre: 11. - Plavalaguna)
dec. 5. 13:45
basszus, bocsánat, arany a balladák, azt imádom, jókai na... kicsit egybefolynak a nevek :)
12. Shukran (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 5. 13:44

Én még nem olvastam.

Valahogy kimaradt az érdeklődési körömből.

dec. 5. 13:41

én imádtam :) egyik legjobb könyv amit olvastam.


nekem arany unalmas. bár filmeket elég jóókat csináltak belőle. de olvasva...

10. tumbo2 (válaszként erre: 5. - MariannK54)
dec. 5. 13:31
én a Golgotát.de a Háború és békét még egyszer nem tudnám végigszenvedni.
9. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 4. - Myra)
dec. 5. 13:19
Teljesen egy a tapasztalatunk...-)
dec. 5. 07:28
Nem könnyű Dosztojevszkijt olvasni, fejben erősen ott kell lenni. Én is csak 1x olvastam el, amikor kötelező olvasmány volt.
7. xochipilly (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 4. 20:49
Én is inkább Jókaira "szavazok" 😊 Legutóbb a Rákóczi fiát olvastam tőle, nagyon tetszett 💗
6. MariannK54 (válaszként erre: 5. - MariannK54)
dec. 4. 20:17
*Igazán azt se értettem (bocs, csak gyorsan akartam írni!)
dec. 4. 20:16
Hú, életem legnehezebb olvasmánya volt nekem is. Ilyen lassan még semmivel nem haladtam, még a házimunkával se, pedig abban se vagyok egy Fittipaldi. De a Nyomorultakon meg a Gyűrűk urán átrágtam magam szóval ez is mutatja mennyire kitartó vagyok. Egyik se egy könnyű olvasmány. Én még könyvet nem dobtam sutba, de ezt majdnem sikerült. Igazán azt értettem mi értelme volt mdggyilkolászni az embereket, ha aztan minden ebül szerzett vagyonát elásta egy lakatlan épület mellett. Legyőzte a bűntudata se perc alatt a főhőst. Ez egy nem jó olvasmány, szerintem se. Pedig az orosz irodalmat szeretem, de ez nem talált be.
4. Myra
dec. 4. 19:35
Eszméletlenül jó könyv. Dosztojevszkij szinte minden nálunk megjelent regényét még gyerekfejjel elolvastam.
dec. 4. 18:10
Pedig nagyon nagy mű az! 💛
dec. 4. 18:02
Én pont fordítva. Jókain elalszom, Dosztojevszkijt imádom. A bűn és bűnhődés a legnagyobb kedvencem tőle, meg a Karamazov testvérek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook