Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elkeserítő, hogy viszonylag fiatalon ennyire rossz a... fórum

Elkeserítő, hogy viszonylag fiatalon ennyire rossz a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
38. xochipilly (válaszként erre: 36. - Segítőjótündér)
jan. 6. 18:04
Nekem legutóbb 1.9 volt a TSH-m , a T3 és a T4 is a normális tartomány közepén. Ehhez képest a pm alulműködés tüneteinek a 80%-át produkálom... (a hízást nem, mielőtt valaki lecsap a témára) Azért egy endokrinológust fel fogok keresni én is.
jan. 6. 17:53

Ha esetleg másnak is vannak hasonló tünetei, inkább jobb egy teljes vérképet csináltatni, a hormonok sok mindenért felelősek, az endokrinológus pedig ki tudja elemezni. Mert pl. egyszerű rosszkedvvel fáradékonysággal már futna is az ember pszichiáterhez, aztán lehet, hogy a pajzsmirigye rendetlenkedik. Régebben voltam pszichiáternél, semmi különöset nem vizsgálnak, csak felírják a mérgeket, soha többet.


„Melyek a pajzsmirigy alulműködés tünetei?

- Fáradékonyság

- Hízás

- Fázékonyság

- Lassú szívritmus, lassú mozgás és beszéd

- Izom- és ízületi fájdalom, görcsök, gyengeség

- Székrekedés

- Száraz bőr

- Töredezett, vékony körmök és haj

- Csökkent izzadás

- Rendszertelen menzesz, erőteljes vérzés

- Arc-, kéz- és lábduzzanat

- Rossz alvás

- Egyensúlyzavarok

- Libido csökkenés

- Visszatérő légúti fertőzések

- Depresszió

- Vérszegénység, magas koleszterin szint, májenzim eltérések”


https:// medicoverkorhaz . hu /blog/mi-a-pajzsmirigy-alulmukodes/


AZ STD-t pedig azért említettem, mert az orvosok nem említik, pedig némelyik közülük is okozhat hüvelygyulladást, alhasi fájdalmat.

jan. 6. 17:13

Én erre az utolsó pár hozzászólásodra tudok csak reagálni, a gerincfájdalmas részre nem:


Endokrinológus! Teljes vérkép, nézesd meg a hormonjaidat. A pajzsmirigy alulműködés okoz indokolatlan fáradtságot, és a cisztákkal is ő foglalkozik. A nőgyógyász csak annyit mond, várd meg, míg kidurran, így jártam én is, bár az én nőgyógyászom konyít a hormokhoz, ezért ajánlotta, hogy nézessem meg. Ne tévesszen meg a TSH eredményed se, nekem 3,5-3,7 mIU/l szokott lenni, csak 4 felett csillagozzák be, de utánaolvastam, hogy egészséges nőknek 1-2 mIU/l kéne legyen, és ezt a nőgyógyász is megerősítette, szóval nekem pajzsmirigy alulműködésem van.* Én még egy komplex STD szűrést is fogok kérni, mert 2,5 éve visszatérő, zavaró sárga, olykor túrós folyásom van, hüvelygyulladásom, néha alhasi fájdalmam, és a dokik csak szórakoznak, egyszer gombát, egyszer bacit mondanak, de kenetet nem vesznek, ők ránézésre megmondják. Elegem lett, akkor majd kiderítem én, mi a bajom. Egyébként is, mindenkinek ajánlanék egy ilyen szűrést, nem ciki, bárki hordozhatja, aki szexel, és aki gumi nélkül egyéb védekezési módszerekkel szeretkezik, bármit elkaphat. Sok mindennek utána olvastam, és azért durva, hogy ennyiféle baja lehet az embereknek (hormonális gond, gomba, baci, vízus, szexuális úton terjedő betegségek, hüvelyflóra egyensúlyának a felborulása), de az orvosok sose voltak alaposak nálam, és nem ajánlották, merre tovább.



*„Az ideális érték

Bár a TSH normál tartománya a legtöbb leleten 0,4-4 mIU/l közt mozog, ám az endokrinológusok a maximális értéknek inkább 2,5 mIU/l-t tartják. Éppen ezért sokan megnyugtató eredménynek veszik, ha 3 mIU/l körüli értéket kapnak, ám a babavárás szempontjából 1-2 mIU/l közti tartományt tartanak ideálisnak.”


https://www . hazipatika . com/napi_egeszseg/belgyogyaszat/cikkek/mennyi_tsh_ertek_az_idealis

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - 69fcad429e)
2023. szept. 14. 08:37
Szia,tudom igen kicsit kellemetlen a vizsgálat. Jövő kedden megyek ide Dokihoz,remélem ad majd beutalót mert nagyon fáj. Remélem azért nem lesz komoly a gond de igen jobb ha mielőbb kiderül.Köszönöm a bíztatéást :)
34. 69fcad429e (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 13. 19:07
A proktológiai vizsgálattól ne félj, kellemetlen lehet de nem fájdalmas. Ha valami gond van, az jobb ha hamarabb kiderül.
2023. szept. 13. 16:49
Sziasztok,voltam ma hasi uh-n és nem mutatott ki szerencsére semmi rosszat. Viszont ilyesmit mondott a doki,hogy nézessem meg magam proctológussal is. Bevallom félek. Ha a sipoly külső járata lezáródik, akkor az annak nyomán kialakuló tályog sokfelé betörhet, akár a hüvelybe, akár a hólyagba, akár a kismedencébe is. Ez értelemszerűen további fertőzést okozhat. A sipoly daganatos irányba nem fajulhat el (ellenben daganat fennállásának lehet tünete, részjelensége).
2023. szept. 8. 15:57
Sziasztok! Megint van a bal petefészkembe egy idézem:3cm-es sűrűn septált cystikus képlet. A jobba meg 15mm-es sárgatest. Ez mit jelent? lehet hogy a cisztát meg kell műteni,két hónap múlva kontroll. Viszont a sipoly összeforrt teljesen ez jó hír. De fájdogál a hasam továbbra is :(
31. 820e00bff1 (válaszként erre: 12. - Myra)
2023. szept. 7. 16:32
Az aloéról valahol azt hallottam, hogy rákkeltő . Bár szerintem ez nem biztos, meg rövid tàvon gondolom nem okoz rákot, csak annál okozhat,aki èvek óta issza .
2023. szept. 7. 16:21
Görcsölgetek,reggel megyünk a sürgősségire :((((
2023. szept. 7. 15:23
Sziasztok,azóta is fájdogál hol jobban hol kevésbé,várom a holénapot majd megíropm mi volt. Délután rendelnek ott ahová időpontom van,de remélem "ezzel" is kezdenek valamit.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Myra)
2023. szept. 7. 09:50
Szia,de olyat tudnék csak nincs sok számítógépes ismeretem kb semmi. azért rádírok.Köszi.
27. 69fcad429e (válaszként erre: 26. - Channa*)
2023. szept. 7. 09:04
Az említett kisfiú végigcsinált egy tanítási napot, beleértve egy tesióràt, egyszer émelygett de amúgy az enyhe jobb oldali fájdalmon kívül más baja nem volt. Este mentek be az ügyeletbe de még akkor sem volt erős a fájdalom... Csak épp borzalmasan be volt gyulladva a "vakbél" . Nem vagyunk egyformák, úgy látszik ilyen alattomosan is tud jelentkezni. Nekem se vették még ki de akiket ismerek azokra mind a semmiből jöttek rá a nagyon durva tünetek.
26. Channa* (válaszként erre: 24. - 69fcad429e)
2023. szept. 7. 07:28

Akkor lehet, hogy csak városi legenda, hogy bár jobb oldalon van a vakbél, de bal oldalon fáj.

Nekem, érdekes módon még megvan;)

A tesómnak viszont gyerekként kivették.

Mindkettőnek az egész hasa fájt és hánytak.

25. 6b4c154f13 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 6. 21:51
Lehet, hogy az oltás utóhatása...
24. 69fcad429e (válaszként erre: 22. - Channa*)
2023. szept. 6. 21:45
Az mindig a jobb oldalon fáj, de nyilván csak az ultrahang "látja" a gyulladást.
23. Myra (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 6. 21:00
Otthon, fotelból végezhető munkát sem tudsz végezni? Mert tudnék neked ajánlani. Számítógép, fejhallgató, internet kell hozzá. Ha érdekel privátban keress meg. Nagyon jó terápia betegségre, magamról tudom.
22. Channa* (válaszként erre: 20. - 69fcad429e)
2023. szept. 6. 16:30

Mintha nem jobb oldalon fájna a vakbél, de biztos van olyan, hogy valaki nem a nagykönyv szerint működik.


Nekem se olyan fájdalmam volt, amilyen a tipikus epeköves fájdalom, ezért nem is gondoltak erre hetekig...

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - 69fcad429e)
2023. szept. 6. 15:01
nem vették még ki,remélem péntekig már nem lesz gond.
20. 69fcad429e (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 6. 14:21
Ha még nem vették ki, akár vakbélgyulladás is lehet, ismerős gyerekének így kezdődött a fájdalom és eltartott vagy 24 óráig (nem ám hirtelen rosszabbodni, mint a filmekben, á nem, csak "fájogatott" kitartóan) Az anyja paranoid (szerencsére) és bevitte ügyeletbe. Jól tette, 2-3 óra múlva perforálódott volna a dolog. Nem riogatni akarlak, csak van ilyen is...
2023. szept. 6. 13:56
Most kétségbe vagyok esve. Nagyon fáj az alhasam főleg jobb oldalon,mikopr pisilek mintha ki akarna szakadni onnan valami. Pénteken megyek orvoshoz más miatt,nem tudom mi lesz :(
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Ágio8405)
2023. szept. 6. 13:52
Igen jókat írt. Tudom én is hogy nem jó így. Hát,a lelki dolgok része az olyan hogy az utóhatásai sajnos már elkisérnek a sírig. Igen jó lenne valami cél. Majd megpróbálok valamit.Köszönöm mindenkinek.
17. Ágio8405 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 6. 09:31
Nagyon jókat irt Channa. Szép fokozatosan csináld ha megoldható gyógytornász segítségével. Meg a fáradtságra jó lenne a lelki dolgok feldolgozása kezelése. Emlékszem már a történetedre, aki ilyet át élt szerintem élete végéig terápiára szorul. Valami életcél valami elfoglaltság. Akár valami jótékonyság, pl állatmenhelyen segíteni vagy valami otthonban. Beszélgetni idősekkel vagy gyerekotthonban, bármi. Segíteni idős szomszédnak bevásárolni vagy bármi ami miatt értékesnek érzed magad. Legyen feladatod. Egy vegetáló nyugdíjas életet élsz 44 évesen. Nem csoda hogy élni sincs erőd.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Channa*)
2023. szept. 6. 08:36
Köszönöm,mindenképp megpróbálok tenni valamit! Neked is minden jót!
15. Channa* (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 6. 08:25

A mozgás mindenre nagyon fontos!

Az izomzatot rendbe kell tenni, mert anélkül nem csak nyaki és deréktáji fájdalmaid lesznek, hanem minden fog fájni!


Napi 1 óra tornára lenne szükséged!

Ezzel megerősítenéd az izomzatodat, így ha nem is szűnne meg, de csökkenne minden fájdalmad.

A vérnyomásodra is jótékonyan hatna a torna, és megkockáztatom, de a fáradtságra is.


Neten keress kondicionáló tornát. Először olyat, ami nem ugrálós, hanem inkább erősítő gyakorlatok. Mellette napi séta legalább 30 perc. Néhány hónap múlva kardiót is be kellene iktatni, azaz dinamikus séta, kerékpározás, tánc, stb.


Ha csak sopánkodsz az állapotodon, akkor nem fog változni semmi, de ha teszel érte a mozgással, akár minőségi életet is tudnál élni.


Mondom ezt úgy, hogy 22 éves korom óta vannak gerinc problémáim. Egy születési rendellenesség miatt (van egy plusz csigolyám) lett 5 db porckorong sérvem, deréktájon.

Pajzsmirigy beteg vagyok (műtött vagyok és gyógyszert szedek rá). Ingadozó a vérnyomásom (gyógyszert szedek rá).


Egyik betegségem sem ront az életminőségemen, mert sokat mozgok. Tulajdonképpen a gerinc problémámat tornával sikerült tünetmentessé tenni, így elkerültem a műtéteket.


Sok sikert! Ne csak sopánkodj, hanem tegyél magadért!

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Myra)
2023. szept. 6. 08:12
a gerincproblémám örökletes,néha eljárok masszázsra,vízi tornára de idén kimarad mert márciusba volt egy nagy műtétem. a fáradékonyság? a sok féle betegségem azt mondják. köszönöm a javaslatokat
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - 5d8fd6c5cb)
2023. szept. 6. 08:09
az hogy nem dolgozhatok sajnos és kapok bizonyos összeget amit rokkant nyugdíjnak hívnak,meg 20 ezer ún. családi pótlékot mivel beteg vagyok jár.
12. Myra (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 20:30
Tudod Hippokratész már 2500 évvel ezelőtt kimondta, hogy minden betegség a belekből ered, tehát eleve a bélregenerációval kell kezdeni. Ez nem megy máról holnapra, akár évekig is eltarthat. Sok toxin amit manapság az emberek az élelmiszerekkel együtt a szervezetükbe juttatnak lyukas bélszindrómához vezetnek . Azaz a belek átengedik a falon nem csak a tápanyagokat hanem a toxinokat is. Van az un. AIP azaz autoimmun étrend. Kezdetnek erre kellene váltani. A gerincproblémákat a gyenge izomzat okozza, nem bírja el a gerincoszlopot, van a neten is , de sokkal jobb gyógytornászhoz menni. A kóros fáradtság sok mindentől lehet. Vizsgálták , hogy mi okozza? Pl. Myasthenia Gravis kóros fáradtság a tünete. De sok más is lehet a háttérben. Javaslom aloe vera gél, probiotikum és B vitaminok szedését.
11. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 16:37
mit jelent az 44 évesen, hogy rokkantnyugdíjas?
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Ágio8405)
2023. szept. 5. 16:04
Többféle testi és mentális betegség. szorongásos depresszió. gerincferdülés,háti nyaki derék fájdalmak. agykamra tágulat,szűkület miatti fejfájások. szédülésféle érzés amivel nem tudnak mit kezdeni stb. napi 20 percet szoktam sétálni míg elmegyek a boltba. de ma az sem ment. ha muszáj megyek hosszabb távra is,pld a közeli városba orvoshoz és/vagy vásárolni de eléggé elfáradok meg sokszor csak vonszolom haza magam. esetleg valéami természetgyógyászt tudnátok ajánlani?
9. Ágio8405 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 5. 15:49
Ez semmiképp nem tipikus 44 évesen. Mi az ami miatt le vagy százalékolva? Allapotodhoz megfelelö mozgást probálj meg beiktatni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook