Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elítélendő-e, ha a kedvencek velünk alszanak az ágyban? fórum

Elítélendő-e, ha a kedvencek velünk alszanak az ágyban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2007. szept. 8. 21:34
Eggyáltalán nem szeretnék macskát tudni az ágyamban,felfordulna a gyomrom ha arra ébrednék ,hogy macskaszőr lóg ki a számból.undorító.Ezzel nem azt akarom mondani hogy nem szeretem az állatokat,nekünk is van kiskutyánk ,cicánk is volt egyszerre hat is ,de kint volt a helyük az udvaron.Szeretni ugy is lehet ha az állat helye lakáson kivül van ,és neki is ez a lehető legjobb.A macskák terjesztik a legtöbb betegséget ,és nem szeretném ha egy macska éjszaka a számba lehelne.Gusztus kell hozzá.
2007. szept. 8. 21:09
azt még hozzáteszem h ezzel nem akarok senkit sem arra buzdítani h akkor most szerezzen be egy kiscicát, már azért sem, mert az olyat is ismerem aki pár hónap után megunja a kisállatot és kiteszi :S na az ilyen emberektől felfordul a gyomrom :S
64. e71af41436 (válaszként erre: 60. - Dundy)
2007. szept. 8. 18:44
ez ismerős! :)
2007. szept. 8. 18:32
Beleolvastam a hozzászólásokba hát van 1-2 érdekes, aki simán elveti még azt is h a lakásba legyen állata mert hogy "fujj koszos, büdös, tiszta szőr" blablabla. Én csak azt mondom hogy nem tudja az akinek nem volt soha állata hogy miből maradt ki, én még fiatal vagyok, és már 9 éves korom óta van a cicám, és nem is gondoltam volna elötte hogy egy cica ilyen, mind1ik kész egyéniség, érzésekkel, szóval bocs de sztem akinek ebben nem volt része az valamivel szegényebb... "Amíg meg nem tapasztaljuk milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik" :)
2007. szept. 8. 18:24
Nálam régebben mindig velem aludt a cicám, nincs ebben semmi rossz, odatelepedett a lábikómra és ott aluszkált velem :) dorombolt mígnem elnem aludt :)
2007. szept. 8. 11:29
Egyszerüen nem bűn, ha nem zavar.
60. dundy
2007. szept. 8. 07:26
Én nem ítélek el senkit.A macskám akkor alszik bennt amikor akar.Sokszor lehúzza rólam a takarót. Bűn? A fiaim már nagyok ( 10, 15)ők is hurcolják magukkal, amikor hagyja magát anya és lánya.De azt nehezen tolerálom amikor 1/2 3 kor viháncpartyt rendeznek az ülőgarnitúrán és a szekrénysoron.Lemegy a buli, és utána hanyattfekve alszanak. Hát az nem mindennapi látvány. Asszony a Ficánka, lánya: Fáncsy. Apa: Mázli.
59. évi75
2007. szept. 8. 00:44
nekem valamikor régen volt cicám a bérlakásba. velem aludt. imádtam, de amióta gyerekeim vannak, el nem tudnám képzelni!Márciusban került hozzánk egy beagle kutyus 9 hónaposan. ö bent kuty avolt, de nálunk egy hétig volt csak bent és kiszoktattuk.
2007. szept. 4. 14:31
Nem itélek el senkit, de az biztos hogy nem fekszem le abba az ágyba.
57. mano1
2007. szept. 4. 14:14
Senkinek sincs joga a másikat elítélni a szokásai miatt. Az én házamba semmilyen szőrös kedvenc se jöhet be, nekik az udvaron a helyük a saját házikójukban, nálunk ez a szabály. Amúgy a kutyák és macskák sok kórokozót hordoznak, ami az emberi szervezetre veszélyes, ezért nem aludnék velük soha.
2007. júl. 27. 11:01
Én sem ítélem el, de szerintem a kedvencek nem az ágyba valók. És kutyát sem tartanék lakásban.
2007. júl. 26. 22:08

Mindenkinek más a gondolata, mindenki máshogy van ezzel a dologgal. Én is és a gyerekek is megengedjük, hogy Jennyke (majdnem másfél éves angol cocker spániel kislány) velünk aludjon, ha ugy tartja kedve még a paplan alá is bebújik. Mi panelben lakunk, tehát teljesen "szobakutyusról" van szó. Nálunk a kutya olyan, mint egy családtag.

Imádjuk !!!!!!!

2007. júl. 26. 17:48

Nem itélek el senkit azért mert a kedvenc háziállatával alszik.

Én biztos,hogy nem engedném az ágyamba.Nem vagyunk egyformák.

2007. júl. 26. 16:13
Az én macskám, amúgy, kijárós cica, de éjszakára mindig bejön. Jár kel a lakásban, és ha nyitva marad véletlenül az ajtó naná, hogy bejön és fel akar ugrani az ágyra. Ha nem vesszük észre a lábunknál alszik.
52. 2c0bd9b733 (válaszként erre: 50. - Emagdi)
2007. jún. 25. 11:25
Persze h van különbség! De nekem mindegy h kerti kutyus vagy lakásban élő, kicsi vagy nagy, nem bírok velük egy fedél alatt élni. Ez van sajna.
2007. jún. 25. 11:16
Nekem több kutyám van, de a lakásba csak a yorki jön be. 1,9 kg a súlya és 6 éves. Ő velem alszik. Ha egy kutya ápolt akkor nincs szőr a lakásban és nincs szaga. Este odaáll az ágyam mellé, szomorúan néz és olyan boldog amikor azt mondom neki: gyere...nem is lenne szivem elzavarni.
50. emagdi (válaszként erre: 49. - 2c0bd9b733)
2007. jún. 25. 10:58

szeirntem van különbség a csak lakásban tartott kis öleb kutyusok, és a kerti házörzők között.

nyilván az első kategória, mivel mindig bent van a lakásban, ezért jóval tisztább, és várhatóan kisebb is, mint a kerti házőrző kutyák.

(és nem azért, mert a kerti kutyák kevésbé lennének ápoltak, vagy gondozottak, hanem mert a kertben több a kosz, föld, sár, stb amit be tudnak hordani a lakásba)

másrészt a lakásban tartott kutyák mozgástere sokkal kisebb, és a gazdájukra is sokkal jobban rá vannak utalva, mint a kinti kutyák. ezért szerintem nem ugyanaz, ha egy kipúderezett csivava befekszik a gazdi ágyába, mint amikor egy kertből épp beszabadult, esetleg ázott németjuhász ugrana rá a fehér lepedőre.


nyilván az lenne az udeális, ha minden kutya tudna a kertben is szaladgálni, és a lakás egy részében is, de hát sokaknak nincs kertje sajna.

2007. jún. 25. 10:08
Nem elítélendő, de én a házban sem tudom őket elviselni nemhogy ágyban. Kutyáimat csak akkor engedem be a házba, ha nagy vihar van mert félősek a drágák...de akkor is csak az előtérbe.
48. Ancika
2007. jún. 24. 14:09

hehehe vizuális tipus vagyok, elképzeltem ahogy az ír-farkaskutyám bemászik hozzám az ágyba és kitólja onnan apucit :-DDDD

még amikor kisebb volt rámugrott egyszer a nyugágyra, le is szakadt, velünk együtt :DDDDD

2007. jún. 23. 22:22

Nem. Bár a kutyánk nem alszik senki ágyában, voltak rá próbálkozásai, de nagy ló, és mikor nem ficereghetett kedvére leköltözött a szőnyegre, így nincs velünk alvás, csagy ágy melletti.

Egy kivétel akad ez alól is, mikor vihar van, akkor csakis a lábhoz szorsan odagömbölyödve, reszketve lehet lenni, és a takaró alatt, megdögölve a melegtől. Persze ilyenkor senkinél nem elég "biztonságos"... úgyhogy végigjárja az összes ágyat, majd mire az első kitűntetett ágytulaj visszaalszik, ismét megjelenik némi oltalomért.


Amúgy a kutya családtag, ugyanolyan jogokkal, mint bárki más, szerintem. Ha szereted nem tiltod ki mindenhonnan, amúgy nem koszosabb, mint a talpad... ha a talpad bemehet az ágyba, akkor a kutya is simán :)))).

2007. jún. 23. 20:29
Nem.
2007. jún. 23. 19:16
Amíg nem volt gyerekem, addig volt, hogy a férjem kutyája kitúrt az ágyból, viszont A kutyus a srácok születése előtt meghalt. Ha nem tette volna, szerintem ma is velünk aludna. Azóta nem volt olyan, hogy beengedtem volna állatot az ágyba, de nem zárom ki ennek a lehetőségét.
44. LoLiNa
2007. jún. 23. 18:34
annó a cicáim egyenjogúak woltak :-) welem aludtak :-) mióta gyerek wan még a lakásból is ki wannak tiltwa...:D
43. lamoni
2007. jún. 17. 11:43
Én undorítónak tartom. Még a lakásba se engednék be állatot (tiszta szőr lenne minden), nem hogy az ágyamba.
42. Teráz
2007. jún. 4. 00:09
Elítélni nem lehet,a mi két kutyánknak van 1-1 fotele ,kényelmesen szundiznak rajta....
2007. jún. 3. 19:40
Én nem ítélek el senkit,ha egy ágyban alszik a kedvencével.Én biztos,hogy nem aludnék a kutyáimmal.(Ne gongoljatok semmi roszra,lánykutyák).Vannak barátaim,akik vagy cicával,vagy kutyussal alszanak.
40. emagdi (válaszként erre: 38. - Ildiko0914)
2007. máj. 30. 18:54

igazad van, de a HÁZIASÍTOTT állatok, mint ahogy a nevükből is kiderül attól különböznek vadon élő társaiktól, hogy az ember gondoskodik róluk, esetleg "szedi a hasznukat".

valóban az a legjobb az állatoknak, ha szabadon futkározhatnak a kertben, vagy nagyobb karámban, de ez egy városi környezetben nagyon nehezen megoldható.

ha pedig az ember lakásban tart állatot, elengedhetetlen, hogy mindenhova beengedje,hiszen egy lakásban amúgy sincs nagy hely, nem lenne jó azt még tovább korlátozni.

2007. máj. 30. 18:26
Szerintem az állatoknak az udvarban a helye!Nem a lakásban!Pláne nem az ágyban!!
2007. ápr. 13. 08:21

En az allatokat szeretem, de mindeniket a rendeltetesi helyen, ettol nem szabadna az allatot megfosztani, mert a termeszet nem arra alkotta oket, a szabadsag mindennel fontosabb egy allatnak, lehetunk akarmilyen jo gazdik, szerethessuk akarhogy

azt az allatot, de vmilyen szinten serul az az allat, mert nem erre volt teremtve es nem a termeszet torvenye szerint el

2007. ápr. 12. 22:50
A tengerimalackám rendszeres vendége az ágyamnak!Nem találok ebben semmi rosszat!Sőt!Imádok vele aludni!Nagyon jó érzés,ahogy hozzám bújik!Ő családtag!Mindannyian aludtunk már vele!És más állat esetében sem tartom elítélendőnek,bár én kutyával,cicával még nem aludtam!De azt sem gondoltam régebben,hogy tengerimalaccal fogok,úgyhogy a többi sem kizárt!Sosem lehet tudni!:)
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook