Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Elhoztam egy csomó Shakespeare-drámát, egyik ismerősöm ki... fórum

Elhoztam egy csomó Shakespeare-drámát, egyik ismerősöm ki... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

19. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - 71ddaa07fa)
2023. ápr. 27. 14:08
Aki a könyveket gyűjti, annak természetesen nem alternatíva az e-book. De én például nem gyűjtöm a könyveket. Én csak olvasni szeretek. Én a fejemben gyűjtöm az elolvasott történeteket, nem a polcra a papírt. Nekem egy könyvben a tartalma a lényeg, nem a formája. De ettől függetlenül megértem azokat is, akik a könyveket a fizikai formájukkal azonosítják. Például egy képeskönyvnél fontos a kidolgozás és a megjelenés.
18. 71ddaa07fa (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 27. 14:05

Nekem az ilyen Goggle Drive nem jelent semmit, én eléggé régimódi vagyok. :)

Mint a korábbi hozzászólásomban is írtam, jó ránézni a gyűjteményemre a polcon. Ezt semmi nem adná vissza.


De így vagyok a bakelit lemezekkel is. Bár nincs olyan sok belőlük, de ha valahol, egy antikváriuban rátalálok egy általam szeretett zenekar lemezére, akkor is megveszem, ha simán le tudom ma már tölteni valamelyik videomegosztó vagy torrent oldalról.

17. tumbo2 (válaszként erre: 14. - 71ddaa07fa)
2023. ápr. 27. 13:55
a Fable könyvek állítólag újrahasznosított anyagból készülnek.talán azért eszi a szú?a régiek még tartják magukat,de nagyon sok esik szét.
16. tumbo2
2023. ápr. 27. 13:49
én a Szinuhét láttam,hogy olvasni lehet.de inkább maradok a könyvnél.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - 71ddaa07fa)
2023. ápr. 27. 13:46

Miért lenne oda? Az e-könyv, amit megvásároltál, akármikor letölthető, mivel kifizetted. De tudod tárolni a Google Drive-on, nekem rengeteg könyv van oda feltöltve.

A legtöbb hagyományos könyv drága és sokszor rossz minőségű.

2023. ápr. 27. 13:28

Egy szavazat az e-könyv olvasó ellen. Biztos sok ideig használható, de mivel egy elektronikus szerkezet, ezért egy idő után el is fog romlani. Így oda lesz a gyűjtemény.

A könyv ezzel szemben, csak akkor semmisül meg, ha természeti katasztrófa éri a házat, amiben azt gyűjtöd.

Igaz a könyv az nagyobb helyet foglal, ugyanakkor én a könyveket, amiket gyűjtök, naponta megnézem és mindig kellemes érzéssel tölt el.

2023. ápr. 27. 13:03
E-könyv olvasót én még az életemben nem láttam, beismerem férfiasan.
2023. ápr. 27. 11:55
Na ugye :)
2023. ápr. 27. 08:14
Szintén az e-könyv olvasóra szavazok, több ezer könyv elfér rajta, valamint olvasok idegennyelven, szintén egy jó alternatíva, ráadásul - az enyémre nem, annyira egyszerű - de sok olvasóra lehet telepíteni szótárt, ami nagyon jól nyelvtanuláshoz.
10. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 27. 08:08
Nincs is azzal probléma, hogy ki milyen formában szeret olvasni. Az olvasás szeretete a lényeg, és ebben egyetértünk.
9. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 8. - PöttyösPanka)
2023. ápr. 26. 23:55

Pedig mindkettőtöknek igaza van.

Ez csak egy generációs kor probléma.

Ki min nevelődik.

A könyvnél nekem sincs jobb kütyü a világon, de én már matuzsálem korú vagyok a magam száz évével...)

A múltkor valaki, valahol itt azt mondta, hogy az Egri csillagok neki dög unalom volt, már az elején letette.

Én tíz éves korom környékén olvastam először, és itt idézlek:

"amikor a történet magával ragad.

Amikor a fejemben kibontakozik egy olyan világ, ami beszippant.

Olyankor a történet színeit, hangjait, illatait, tapintását érzem, és nem a valóságét."


Pontosan így érzem ezt én is.

8. PöttyösPanka (válaszként erre: 7. - Pencil)
2023. ápr. 26. 08:40
Neked nem pótolja. Nekem az olvasás igazi élményét az adja, amikor a történet magával ragad. Amikor a fejemben kibontakozik egy olyan világ, ami beszippant. Olyankor a történet színeit, hangjait, illatait, tapintását érzem, és nem a valóságét.
2023. ápr. 26. 08:35
Azért az olvasás igazi élményét a könyv tapintása, illata, lapozgatása adja. Nem pótolja a digitális könyv.
2023. ápr. 26. 08:08
A könyvek sorsa szomorú számomra. De be kellett látnom, hogy a papír alapú könyvek tartogatása inkább teher. Többször volt lehetőségem költözés miatt hátrahagyott könyvgyűjteményekből bármit elhozni. Mégis csak pár darabot tettem magamévá. Nem fogom a klasszikus szépirodalmi köteteket azért tartani a polcon, hogy legyen miről letörölni a port. Szeretek olvasni, de főleg e-bookon. Amit szeretnék, azt letöltöm. Bármikor, bárhol, kényelmesen.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Főnix3)
2023. ápr. 25. 21:31
Júlia lesz az. 😊
4. Főnix3 (válaszként erre: 3. - Puncsos)
2023. ápr. 25. 21:31

Vagy Júlia. :P

Én is szeretem a drámát. A férjem mondaná, hogy drámázni is.. :D

Jó, hogy megmentetted! Én is így tettem volna!

2023. ápr. 25. 21:15
Jó lesz majd ágytámasznak ha Rómeó túl heves :D
2. Myra
2023. ápr. 25. 21:09
Jól tetted. Én szeretem őket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook