Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elfáradtam, hogy mindig csak én-én-én. Mi a teendő? fórum

Elfáradtam, hogy mindig csak én-én-én. Mi a teendő? (beszélgetős fórum)


1 2 3
49. Csigusz 79 (válaszként erre: 47. - 852308703c)
2009. szept. 6. 13:45
Ugye milyen gáz? ha az ember nemet mond azt hiszik haragszunk? Párom épp most kért teát (hideg van nálunk brrr) de olyan szépen kérte hogy hülyén jönne ki ha nem hoznék :D de ő mindig meg is köszöni ( próbálná meg nem) mondtam is most neki hogy épp fejlesztem magam mert arról beszélgetünk itt hogy kell Nemet mondani :)))))))))
48. Zizi29 (válaszként erre: 22. - 852308703c)
2009. szept. 6. 13:36
Mindennek nyitja az önismeret és az önszeretet.Ahogy benn úgy kinn!!
2009. szept. 6. 13:30
Lassan ...kicsibbe kell elkezdeni én már elkeztem..meg is kérdezte miért haragszom rá---ah dehogy...csak elfáradtam..fiatalok vagyunk még és ha most nem nevelem meg akkor...már sok év után még nehezebb...majd ha nincs villája elmosogat...a kényszer ráviszi
46. Csigusz 79 (válaszként erre: 44. - E5f926c705)
2009. szept. 6. 13:28
:)
45. Csigusz 79 (válaszként erre: 43. - 852308703c)
2009. szept. 6. 13:28
Lassan csak megtanuljuk :)
2009. szept. 6. 12:29
Jól tetted! nekem is mondja párom,h hozzak neki túró rudit a hűtőből. Erre én , nked is ugyanannyi idő ,emg fáradtság mint nkem. Így nem hoztam. :)
2009. szept. 6. 10:28
Nezzül pl azt, hogz ha én nála vagyok elmosogatok mert zavar a mosatlan...mikor napoki nem talalkázunk akkor egy halom mosatlan gyujt ossze effektiv nincs egy tiszta villa...akkor már sikító görcsöm van a rendetlenség miatt és el kell mossam...de most hétvégen otthagytam...majd elmossa..elfáradtam...
42. Csigusz 79 (válaszként erre: 41. - Tubikam)
2009. szept. 4. 23:22

Nälam ritka ha nem akarok segíteni,de van ilyen pillanat mikor szivesen mondanék nemet,talán ilyenkor azt gondolom hogy akkor nem vagyok jó :-O igen,ez az én hibám,ilyen vagyok.


Maradjunk a hamutál példánál :)) ahol netezünk ott párom cigizhet és mikor már nem bírom nézni hogy teli vana hamus akkor kiürítem,de volt hogy nem tettem,hisz ő cigizik,már púposan állt a hamus és akkor láss csodát hozott egy tisztát :DDDD de mivel én lökött vagyok és nem birom nézni akkor megint én jövök :) nem vagyok menthetetlen,de nehéz.

41. tubikam (válaszként erre: 35. - Csigusz 79)
2009. szept. 4. 23:15

Egyáltalán nincs késő, soha nincs késő!Én is ilyen voltam, mint Ti. Én a férjemnek és az Anyósomnak ugráltam hosszú-hosszú éveken keresztül, valahol talán tetszett ez az áldozattá válás, ez a mártír szerep addig, míg mondogatták hogy ilyen ügyes vagyok, meg olyan ügyes vagyok, tetszett a dicséret. Csakhogy mikor már alapjáraton természetes volt, hogy mondjuk a sóért csak én kelek fel az asztaltól és meg sem köszönik, akkor kezdtem el gondolkozni, hogy ez az egész nagyon kényelmes az Ő számukra és roppant fárasztó nekem. Én úgy kezdtem kihátrálni ebből a szerepből, hogy elkezdtem nem észrevenni a segítségre váró helyzeteket. Maradjunk a sónál.

Percekig mereven nézik a sót a konyhaszekrényen, majd oldalra billenve elkezdik nyújtogatni a nyakukat a só felé. Én rendületlenül eszek, mint aki mindezt nem is látja.Vagy éppen a másik féllel beszélgetek, a szemem sarkából látom a só..várgót, de kivárok. /Ha jól emlékszem ennek a problémának a lényege az, hogy szinte kérés nélkül ugráltam minden apró és lényegtelen helyzetben is.

Tuti, hogy megfelelési kényszer és egy kis

önértékelési személyiségzavar vagymi:-)/

El kell tudni fogadni, hogy a hibás Te vagy abban, hogy így alakult. Soha senki nem várta Tőled, hogy ezt kezdd el csinálni, viszont könnyen belenyugodtak.


...szóval kivártam.


Variációk:


1./ Nem is kell senkinek só, csak Te gondolod úgy.



2./ Kérnek, és Te megteszed, de mondjuk csak minden 3-4 kérésre, a többinél: fáj a lábad, a kezed,megsüketültél:-) stb. Lassan leszoknak a kérésről, mert egyszerűbb odamenniük a sóért.


3./ Kérnek, de Te felvilágosítod Őket, hogy Nekik is ugyanannyi időbe és fáradságba telik a sót az asztalhoz vinni, mint Neked, sőt vannak olyan ügyesek és aranyosak, hogy Téged megkímélnek tőle.


4./ Higgyétek el, megér egy kis ajtócsapkodást amig rájönnek egyesek, hogy a sótartónak nincs lába, ha így alakulna akkor se keseredj el! Ha meg valaki csak a sótartó miatt tud szeretni, az csapja is be, de maga után!


Szóval ezzel a felesleges áldozatvállalással egyáltalán nem emelitek fel magatokat,sőt pont az ellenkezőjét éritek el mások és a magatok szemében is.

Mondják, hogy vannak-voltak önzetlenül segítő emberek /Teréz-anya stb./ szerintem Ők is önzők voltak. Ők nem elismerés kicsikarásáért tették, de mégis boldoggá tette Őket a segítés tudata,szerettek jót tenni másoknak,a másik öröme jó érzéssel töltötte el Őket, mi ez, ha nem önzés?:-))

Csakhogy Titeket már nem tesz boldoggá a segítés, már csak nyűg, púp és kereszt a hátatokon, amitől szabadulni szeretnétek.

Tessék elhatározni, hogy leszoktok róla! Ez csak egy rossz beidegződés, amely akár már gyermekkorban is kialakulhatott, itt az idő megváltozni.

Tessék talpra állni, ésszerűen taktikázni, kiállni magatokért.

Higgyétek el, csak Ti gondoljátok, hogy nehéz és lehetetlen.

Magatok fogtok a legjobban csodálkozni, hogy milyen könnyen ment.


Van gyereketek? Mi lesz, ha ezt a viselkedésformát fogja elsajátítani a lányotok vagy akár a fiatok?

Örülnétek neki?Ha magatokért nem, akkor értük tessék tudni nemet mondani!


NNNa...:-)

40. 852308703c (válaszként erre: 39. - Tubikam)
2009. szept. 4. 22:17
Valami ilyesmi
39. tubikam (válaszként erre: 38. - 852308703c)
2009. szept. 4. 21:51
Szerintem ez a túlzott segíteni akarás valamilyen megfelelési kényszer miatt van. Talán így akarod elérni, hogy szeressenek.
38. 852308703c (válaszként erre: 37. - Csigusz 79)
2009. szept. 4. 21:29
Igen...mert a régiek már igy megszoktak...és kikakadnak ha nem teszem meg...és akkor nekem rögtön büntudatom lesz...nem tudom miért kell nekem ilzen irgalmas szamaritanus...plane olyan emberekkel..akik sz***nak a fejemre
37. Csigusz 79 (válaszként erre: 36. - 852308703c)
2009. szept. 4. 21:13
Én is nehezen mondok nemet,nem tudom mi bennem ez a túlzott segíteni akarás mindekink :-O hogy megtanujam a nemet az szerintem csak uj ismeretségnél leheséges.
36. 852308703c (válaszként erre: 35. - Csigusz 79)
2009. szept. 4. 21:10
Nekem is a fejemre nőtt...vagy megváltozom vagy lépés más megoldás nincs.
35. Csigusz 79 (válaszként erre: 33. - 852308703c)
2009. szept. 4. 19:16
Én is ilyen mindent megtevő vagyok,én ilyen vagyok,de már nem is csodálkozom hogy a fejemre nőttek,valahol én rontottam el,most meg már lehet késő a változás hisz nem értenék mi van.
2009. szept. 4. 19:11
Úgy látszik a pasik így vannak beállítva. A kapcsolat elején mindent megtesznek, utána meg semmit.
2009. szept. 2. 15:53
Kertem pár dolgot a páromtól van 2 hete végrehajtani és ha nem akkor a csendes kis Jazminka megint kitátsa a száját...vagy megváltozik...de mondom én az nem lesz valami kellemes...elfáradtam ...h mindent megteszek érte ő meg értem szinte semmit...:((
32. Csigusz 79 (válaszként erre: 30. - 01c8755c79)
2009. szept. 2. 10:36
Én is ilyen vagyok....
2009. szept. 2. 10:08
én is érzem ezt .De mégsem változom.
30. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - 852308703c)
2009. szept. 2. 09:47
Most ahogy olvastam, rájöttem, hogy miért nincs barátnőm... hatalmas ismeretségi köröm. Mert pont ilyen vagyok, ugrom mindenkinek azonnal és nem tudok nemet ondani, így ösztönös védekezésként elhatároltam magam a "külsős" emberektől... :o) Tehát maradt a család, ott is ugrom, de ők viszont is ugranak. :o))
29. 852308703c (válaszként erre: 28. - Jutka77)
2009. szept. 2. 09:45
DE most is az vagyok es bant...csalodott vagyok most is...
28. Jutka77 (válaszként erre: 25. - 852308703c)
2009. szept. 2. 08:10
Bocsi! Azt írod félsz, hogy csalódsz ha nemet mondasz és nem olyan lesz a reakciójuk. Most épp nem vagy csalódott, hogy Te mindent megteszel és nem kapsz érte semmit?
27. 852308703c (válaszként erre: 26. - Gligi)
2009. szept. 1. 21:00
Köszi szépen.
26. Gligi (válaszként erre: 22. - 852308703c)
2009. szept. 1. 20:58

Szia!

Tanulj meg bizonyos kérésekre nemet mondani!

Ne aggódj a nem válasz után fogsz kapni: pl. döbbenetet részükről és majd elkezdenek froclizni és keresik, hogy mi bajod van mivel nem azt teszed amit tőled elvárnak!

Én megtettem, hogy nemeket mondtam és milyen furi volt, mert amiután nem hagytam magam kihasználni sokkal többet tudtam magammal és a saját életem előrébb jutásával törödni!

Ma is tudom, hogy iszonyatosan jól döntöttem akkor amikor elkezdtem bizonyos kérésekre nemet mondeni!

Sok sikert!!!!!

25. 852308703c (válaszként erre: 24. - Spinneli)
2009. szept. 1. 20:50
Mert nem tudom elképzelni h et másképp is lehetne...félek kiprobálni, várni h mások tegyenek valamit értem meg...és majd csalodni...
2009. szept. 1. 20:28
miért választod a mártír szerepét?
23. rityi54 (válaszként erre: 22. - 852308703c)
2009. szept. 1. 20:19
Ha nem kapsz és te sem adsz. majd le szoknak rólad. Egyébként keress más barátokat, akik valóban tisztelnek szeretnek, Tarzsd azt Szem előtt hogy te is vagy olyan ember mint ők.Sőt külömbb.
22. 852308703c (válaszként erre: 19. - Rityi54)
2009. szept. 1. 20:09
Értem....mit mondasz...probálkozni fogok...de mi lesz ha a nem válaszom után sem fogok semmit sem kapni..ha akkor sem veszik eszre magukat?
2009. szept. 1. 20:09
Valóban igaz. de csak ha hagyjuk hogy elszívják az energiánkat.A mai világban sokan így tartják fent magukat.Azt hiszik hogy ők így többek mint más.De ez nem igaz.Csak szemetebbek.
2009. szept. 1. 20:01
rengeteg energia vámpír van
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook