Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a teendő, ha egy 15 hónapos kislány még mindig CSAK cicizik? fórum

Mi a teendő, ha egy 15 hónapos kislány még mindig CSAK cicizik? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jún. 14. 16:28
Minden baba más, nincs tragédia, ha még szopik. De fiúsmamival csak egyet tudok érteni: kell egy kis hozzátáplálás, aztán majd a védőnővel közösen dönthettek, hogyan haladjatok lépésről lépsére.
35. Fiúsmami (válaszként erre: 1. - Takiné Mariann)
2014. jún. 14. 15:55
Szerintem ezt bízd rá!Nem szabad az ilyenbe beleszólni.Az nem baj ha még szopik.Viszont másra is szüksége lenne,pl B vitamin főleg gabonafélékben fordul elő,ilyenkor már vas se nagyon van a tejcsibe.De ha gyarapodik nincs nagy gáz.Bár én nem támogatom a csak anyatejes táplálást 10 hó után.Az én fiaim kb 8-10 hónapig kaptak cicit,aztán maguktól eltolták. Náluk talpraesettebb csávók nem nagyon vannak.Sose betegek,bár a nagy asztmás de már rég tünetmentes.A védőnő fog szólni neki a státuszoknál,hiszen a fogaknak szüksége van a rágásra,az arc idegeinek kell a rágó mozgás bizonyos idegrendszeri dolgok miatt.
2014. jún. 14. 15:36
Én is cicizni akarok :D
33. 9536810fa1 (válaszként erre: 31. - Martin3)
2011. szept. 16. 10:57

Ez nagyon sok mindentől függ... én egyébként hiszek abban, hogy az egészséges gyerek (sőt az egészséges felnőtt is) pontosan érzi, hogy mi kell a szervezetének... főleg a gyerek, és ami nem kell, elutasítja...

A tudomány pedig mindig fejlődik, honnét tudod, hogy 10 év múlva nem ez lesz a trend... vagy győznek a tápszer-gyártók, és már állapotosan tömjük magunkba a tápszert, hogy egészséges legyen a gyerek. :))

Nekem egyébként doktornő mondta, hogy szoptassak nyugodtan, rendben lesz az, mert én jó anyaként főztem ezerrel a bébipempőket és sírdogáltam hozzá, hogy éhen fog halni a gyerekem... :o)

Nem halt éhen, és látva a felnövését, az alakulását, ha elölről kezdeném, már tudatosan csinálnám ugyanígy. :))


Amúgy valóban mindenki úgy csinálja, ahogy a leghelyesebbnek tartja, és ahogy tudja... nagy valószínűséggel a legtöbb anya ugyanazt akarja, hogy életrevaló, egészséges gyermeke legyen, tehát nem kell leszólni azt, ha valakinek másképp jön össze. :)

32. martin3 (válaszként erre: 31. - Martin3)
2011. szept. 16. 10:03
a követendő példa alatt azt értettem, hogy mondjuk orvosilag, szakmailag ezt tartanák megalapozottnak...
2011. szept. 16. 10:02
igazából mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja, nekem aztán totál mindegy a ti gyereketek mit evett. és lehet pont a tieitek a kivételek, hogy szerencsére semmi bajuk nem lett(de már bocs, a vegetáriánus étrend sem egészséges, mert igenis szüksége van a szervezetünknek a húsra is, ez is bizonyított tény, hogy vannak olyan fehérjék stb, amelyeket csak onnan pórolhatunk), de úgy gondolom, ha ez lenne a követendő példa már rég áttért volna az emberiség a csakis anyatejjel való szopizásra 2 éves korig....(főleg Mo-on, ahol 2évig simán, de akár 3 évig is maradhatsz a gyerekkel otthon, tehát még a munkában sem zavarna...).
30. 9536810fa1 (válaszként erre: 29. - 9536810fa1)
2011. szept. 16. 05:57
... hja, amúgy a leányom vegetariánus... gyermek korában se evett túl sok húst, (egyébként ez jellemző a fiamra is, de ő még megeszi)... aztán nagylánykaként az egészséges életmód híve lett. ...hm... ki tudja, van-e köze hozzá.... majd egyszer a tudomány kikutatja. :))))
29. 9536810fa1 (válaszként erre: 27. - Martin3)
2011. szept. 16. 05:50

Nos, az én leányom 18 hónapig csak szopott... aztán - ahogy írtam is alább - evett gyönyörűen, csodaszép, intelligens leány lett belőle, 19 évesen, biztosan áll a lábán... egyébként mindig magabiztos , talpraesett leány volt. A legnagyobb nyavalya is átment rajt mindig 2 nap alatt... és sorolhatnám, én az anyatejnek és a (viszonylag) sokáig tartó testi közelségnek tudom be. ... tehát cuppolom a tudományt. ;))

A fiamat 9 hónaposan (erővel) elválasztottam, ő se ismeri a betegséget, de az önbizalmáért később keményen megdolgoztunk. :)

28. periori (válaszként erre: 27. - Martin3)
2011. szept. 16. 00:22
Ha figyelmesen olvastál volna,kiderülhetett volna számodra,hogy egyrészt nem én erőltetem a gyerekre a kizárólagos szopizást,hogy gyümölcslével is próbálkozunk,amit ugye,inni kell és nem okoz problémát a nyelése sem. Soha nem fuldoklott az ételtől:)A hiánybetegség dolog logikáját sem értem:)Ismét csodálatomat kell kifejeznem azok iránt,akik veszik a fáradságot és a kellő információ hiányában, ráadásul használható tanács nélkül kritizálnak másokat.
27. martin3 (válaszként erre: 21. - Periori)
2011. szept. 15. 23:40

már bocs, de ez nem ítélkezés, hanem orvosilag(szakmailag) alátámasztható tényekkel, hogy 6hónapos kor után az anyatej már semmire sem jó(mármint kiegészítésként igen, de nem fő étkezéseknek..), ha egy gyerek ezután nem kap mást csak anyatejet igenis nem fedezed a számára megfelelő energia szükségletet! Amúgy egy baba nem feltétlen azért nyammog egy új kaján, vagy "köpi" ki, mert nem ízlik neki, hanem az anyatej állaga ugyebár folyékony és hirtelen a pépes "vacakkal" nem tud mit kezdeni...nem érti, most mit is adtak neki, ilyenkor sok anyuka tévesen úgy reagálja le és még büszke is rá, hogy jaj szegénykének nem ízlett az új íz, sőt semmi...ez nem igaz...egyszerűen csak nem tud mit kezdeni vele, eleve teljesen máshogy kell nyelnie az anyatejet(azt ugyebár szopizza!teljesen más nyelvmunka, mint a nyelés!) és a pépes kaját, utóbbit ugyanis nyelnie kell és máhogy, mit amikor iszunk, próbáld ki! Úgyhogy először meg kell tanulnia, mi az a nyelés és nem szopizás...óriási a különbség, ilyenkor látható pl sokszor hogy "fuldokolnak" a babák a kajától és sokan megijednek a látványól. Pedig semmi extra nem történt, csak próbál szerencsétlen bébi nyelni!!!De ha anyuka ilyenkor megijed, ezzel megijeszti a babát is, és máris bőgni kezd, hiszen ő az anyukája metakommunikációjából sokat szűr le magának(próbáld pl ki, ha valami baj van és te mosolyogsz, akkor ő is mosolyogni fog, ha megijedsz vagy mérges vagy, ő is megijed és sírni fog...). Innentől kezdve pedig ördögi kör, anya megijed a baba fuldoklásától, vagy kiköpi a kaját esettől és máris azt szűri le a gyerek, hogy ez nem egy jó dolog(az evés). PL a fórumindító is írta, hogy a gyerek már a kanál látványától rosszul van...naná, sima pavlovi reflex, megtanulta, hogy a kanálhoz rossz élmény fűződik....

szóval 6 hó után igenis szükség van a gyümölcsökre, főzelékekre, majd a húsra is, 1 évesen meg simán eheti azt amit a felnőtt, persze kevésbé fűszeresen...(ez azonban nem zárja ki, hogy akár 2-3 éves koráig is szoptassa valaki a gyerekét, de hogy kizárólag az, azzal igenis az egészséges fejlődését gátolja, mondhatnám veszélyezteti a gyereke életét...és lehet a tied most "ránézésre" makk egészséges, ki tudja, milyen hiánybetegséget idézel elő neki pár év múlva...amiatt, hogy most nem kapja meg a szervezete azt, amire szüksége van)

2011. szept. 15. 23:19
Hú, végre valaki!!!Nekem az anyósom óvónő :)Köszi a tippet! Én is szeretnék már nevetve visszagondolni az egészre, míg benne van az ember lánya,elég idegőrlő tud lenni a dolog...:/
25. 9536810fa1 (válaszként erre: 23. - Periori)
2011. szept. 15. 14:04

:DDD

Én 6 hónapra terveztem az anyatejes táplálást, ez szombati nap volt, emlékszem. Vasárnap megfőztem neki szépen... evészet persze semmi, hétfőn elrohantam vele az orvoshoz, hogy "hjaaajjjj, ez a gyerek éhez fog halni, nem akar enni.", és mondta a doktornő kedvesen, hogy "neeem baj, anyuka.. szoptasson csak nyugodtan, majd a gyerek elválasztja magát, ha eljön az ideje". :)) Hát 1,5 év volt. :))

24. 9536810fa1 (válaszként erre: 22. - Periori)
2011. szept. 15. 14:00
Ugyanígy voltam, leányom 1,5 évig csak rajtam lógott, se tea, semmi.... mikor megpróbáltam megetetni, visítva tépte a ruhámat.... aztán készültük tengerpartra nyaralni, gondoltam, hogy csak nem lóghat rajtam a gyerek egész nap a homokban, így elmentünk anyum ovijába, leányom bement játszani a minikékkel (alig 3 évesek), aztán tízóranál leült velük az asztalhoz, nem evett semmit... tízórai után rohangált az udvaron, engem keresve... aztán ebédre úgy ette a rántott húst, mintha világ életében azt kapott volna. 2-3 nap volt az egész.... utána meg bolondozott velem mindig, meglátta, hogy öltözök, akkor jött felém nagy vigyorogva, hogy ham-ham-ham... :DDD Imádtam... :))))
2011. szept. 15. 13:58
Még azt is elfelejtettem leírni,hogy nincs o lába,benőtt a kutacsa ésnem sajnáljuk tőle az ennivalót-kedves hozzászólók!
2011. szept. 15. 13:55
Ja és se a keksz,se a gyümölcslé, se a puding nem ízlik neki
2011. szept. 15. 13:52

Hasonló cipőben járok a 15 hónapos kisfiammal.

Rettenetesen felháborodtam a hozzászólásokon!

Látszik,hogy a hozzászólóknak közük sincs a dologhoz, csak ítélkeznek,anélkül, hogy tudnák,pontosan miről is van szó...

Az én kisfiam az élő példa arra, hogy semmiben nem szenvednek hiányt az ilyen babák.

Ő most 12 kió, 89 cm,nagyon érdeklődő,barátságos gyerek,több, mint 50 szót használ.

6 hónapos korától 1 éves koráig minden egyes nap külön főzök neki,1 éves korától a miénket eszi,szintén minden nap frissen főzök. Mindennel próbálkoztunk-próbálkozunk már, naponta 3x. Aki nem csinálta,nem tudja, ez mit jelent,főleg,aki odatolja a bébiételt,aztán eszi-nem eszi nem kap mást...

2011. jan. 31. 00:55
Én is hasonló helyzetben vagyok. Az én fiam lassan 15 hónapos és étkezése nagy része az anyatej. Nem rég volt vérvizsgálat ott nem találtak semmi rosszat.
2009. jún. 18. 14:19

A WHO ajánlása szerint 6 hónapos kortól már nem csak anyatejjel kell táplálni a csecsemőket, mert az önmagában nem fedezi a fejlődő szervezetük igényeit.


(Pláne 15 hónapig csak anyatejen, ez nagyon rosszul hangzik, nem csodálom, hogy nem fejlődik kielégítően.)

2009. jan. 28. 16:07

Azt mondja az anyukája, hogy eszeget ő, kíváncsi, hogy mi az, amivel kínálják, de egy-két falattal megelégszik, de az olyan kevés, hogy még nassolásnak is kevés.

Mindenesetre a vitamint javaslom neki én is!

2009. jan. 24. 21:58
Az én lányom 20 hónapig, a fiam 25 hónapig szopizott. Nem én akartam így, hanem igényelték. A fiamat már enyhe erőszakkal kellett leszoktatnom. de mellette ettek minden mást is, csak ha bajuk volt, elalvás előtt, stb-kellett még a szopi. A lányomnak sem kellettek a pépek, egyáltalán nem ette a püréket. Viszont rájöttünk, hogy az apró falatkákat szívesen eszi(darabokban a husit, zöldbabot stb)Ezért ő úgy kezdte(igaz csak 8-9 hósan), a bébiétel kimaradt. A barátnőm fia 3 éves lesz áprilisban-még szopiznak, de 17kg, 100 cm. Szóval az , hogy szopizik nem baj, de kell más is. Én megpróbálnék neki gyümölcsleveket adni, és mindig odaültetni az asztalhoz, mikor a szülők esznek-hátha megkívánja.
16. nyau82
2009. jan. 20. 23:40
a sógornőm kislánya is pont ilyen volt.most 5 éves.még mindig vékonyka és rossz evő,gyümölcsöket,zöldségeket nem nagyon eszik.inkább tésztaféléket,virslit,pudingot,talán az óvodában tanult meg rendesen enni,mert látta,hogy a többi gyerek is megeszi a főzeléket,levest.2 éves koráig szopizott,15 hónaposig csak anyatejet.egyszerűen nem érdekelték az ételek,pedig mindennel próbálkoztak.szerintem érdemes valamilyen vitaminkészítményt adni neki a tejcsi mellé.és majd idővel megváltozik.
2009. jan. 20. 23:30
Ez nagyon durva. Kissé átestek a ló másik oldalára. Nem akarok megbántani senkit, mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja, de számomra még az is furcsa tud lenni, amikor egy járni tudó gyerek szopik, de hogy kizárólag azt kap, az már pláne... Az én 15 hónapos fiam sem egy nagy evő, van, hogy napokig csak a tejet fogadja el meg az üres kenyeret, de aztán utána egyik napról a másikra farkasétvágya lesz és eszik mindent, szinte egész nap. Húst, zöldséget, gyümölcsöt, mindent.
2009. jan. 18. 17:59
Ez ha szegények sem kifogás,hisz ők is csak esznek.Répát krumplit,gyümölcsöt,natur húst stb már pici babának is lehet adni,ha maga késziti nem kell nagy mennyiség és egy ekkora gyereknek már a saját kajájukbol is sok mindent oda lehet adni módositva,variálva.
13. Takiné Mariann (válaszként erre: 12. - 9ea67a7a1c)
2009. jan. 18. 17:37

Hát igen, azt hiszem itt van a megoldás kulcsa..

Nem akarják igazán, hogy a kislányuk normálisan egyen, nem tudom mi okból, talán így kényelmesebb, olcsó, mert szinte csak pelenkára kell költeni.

Mindenesetre köszönöm a véleményeket!

Üdv.

12. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 11. - Takiné Mariann)
2009. jan. 18. 17:33

Én sem adtam mert nem kérte,bő félévig teát sem ivott csak szopott.Viszont azért el kell kezdeni óvatosan a hozzáplálást,rengeteg finomság van már amit lehet adni,biztos mindenki talál a babának és pénztárcájának megfelelő megoldást.Má

r aki akar...

11. Takiné Mariann (válaszként erre: 5. - 9ea67a7a1c)
2009. jan. 18. 17:23
Az anyukája betartotta az aranyszabályt, és 6 hónapos koráig semmit nem adott neki, még teát sem. 7-8 hónapos korában meg kilökdöste a szájából a pépeket, mondván az anyukája, hogy nem szereti, nem kell neki. Nem erőltették kicsit sem, de mára már olyan akaraterővel bír, meg nagyfrász, hogy elszalad, hadonászik, ha meglát egy kanalat.
10. Takiné Mariann (válaszként erre: 6. - D78161f793)
2009. jan. 18. 16:47

Én sem hallottam még ilyenről, azért is kérdezlek titeket. Nem tudom, pontosan, kb 9 kg lehet, még nincs 80cm az biztos.

Az én Ritukám 7 hónapos, de már a májkrémes kenyeret eszi meg húslevest sok zöldséggel, hússal.

9. kohi (válaszként erre: 5. - 9ea67a7a1c)
2009. jan. 18. 16:40

Ebben szinte biztos vagyok,mármint abban, hogy nem lett újra kínálva.

Kemény meló lesz, na de el kéne kezdeni....

8. Takiné Mariann (válaszként erre: 3. - 9ea67a7a1c)
2009. jan. 18. 16:40
Hát szerintem és a férjem szerint is nem fejlődik úgy, ahogyan egy átlagos baba, mert nagyon alacsony és ó lábai vannak, a kutacsa is még mindig nagy, látszik, ahogyan dobog a szive- mozog neki ott.
7. d78161f793 (válaszként erre: 6. - D78161f793)
2009. jan. 18. 16:35

Jah és már kb. 11hós korától a mi kosztunkat eszi!!

És szerintem ez általános dolog,nem mi vagyunk a kivételek ebben.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook