Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elévült NAV tartozás fórum

Elévült NAV tartozás (beszélgetős fórum)


1 2
31. Sz123 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 17. 11:04
Jó, feladom :D Akkor neked van igazad, nincs tartozásod, csak a repedt motorblokkú használhatatlan autó a probléma... :)
30. Sz123 (válaszként erre: 29. - Napsugár8)
2021. máj. 17. 11:02

Nézd, nekem mindegy, nem az én tartozásom :)

De az biztos, hogy a NAV ekkora összeget nem fog elengedni, és ha most úgy döntenek, mégis behajtják, nem a 10 évvel ezelőtti fizetését fogják nézni.

A FI nem kapott megszüntető határozatot, szóval ez a tartozás még aktuális.

29. Napsugár8 (válaszként erre: 25. - Sz123)
2021. máj. 17. 10:47
Hogy most mennyi a jövedelem és mennyi volt közel 10 évvel ezelőtt... az elengedési kérelmet nem most akarja beadni, azt már elintézte a könyvelője réges-régen... olvass vissza légyszi! :)
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Sz123)
2021. máj. 17. 10:45
Egyáltalán nem dicsekedtem a munkámmal,inkább azt szerettem volna tudatni,hogy tisztességesen dolgozok,nem pedig tengődök a semmin!
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Sz123)
2021. máj. 17. 10:41
Köszönjük :) Ezt mind tudjuk! Nem vagyok hülye,nyilván azért is fordulok a NAV-hoz a törlési kérelemmel,mert nélkülük nem léphetek! És 2011 évben még volt vagyonom egy 6.5 Milliós ingatlan,emiatt kaptam a 1.500.000 Ft bírságot. Azóta viszont semmim nincs minden a gyermekeim nevén van,tehát nincs mit zálogosítani vagy lefoglalni! TB és egyéb mulasztásom pedig soha nem volt! Köteles vagyok egy szétrepedt motorú autót tárolni,ami maximum bontásra érdemes! Soha nem szólítottak fel még arra sem,hogy a rendszámot adjam le,tehát egy lom csak,ami útban van,rohad az udvaron,nekem is jobb lett volna ha viszi a NAV,de kutyának sem kell :)
26. Sz123
2021. máj. 17. 10:29

Ez egy NAV-os pdf-ben van: A már folyamatban lévő végrehajtási eljárásoknál fontos tudni, hogy a szünetelés nem azonos

a végrehajtás megszüntetésével. Ha az eljárásban a NAV az adós vagyontárgyát lefoglalta, a

szünetelés tartama alatt a foglalás hatálya továbbra is fennáll, viszont a végrehajtó nem

szállíthatja el, és nem értékesítheti azt. Az adós a lefoglalt vagyontárgyat a végrehajtás

szünetelése alatt is rendeltetésszerűen használhatja – kivéve, ha a vagyontárgyat a NAV zár alá

vette vagy elszállította – viszont köteles az állagának megóvására. A lefoglalt ingóság

elhasználása, elzálogosítása, elidegenítése, megsemmisítése vagy a végrehajtás alól más módon

való elvonása bűncselekmény.

25. Sz123 (válaszként erre: 20. - Napsugár8)
2021. máj. 17. 10:25

Igen, ez valószínűleg igaz.

Viszont most dicsekedett vele a FI, hogy ő milyen jól keres. Illetve pont vagyonosodási vizsgálat miatt büntették meg-ilyen esetben érdekes lenne arra hivatkozni, hogy nincs semmije.

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Napsugár8)
2021. máj. 17. 09:52
Köszönöm szépen!
23. Napsugár8 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 17. 09:51
Akkor most egy nullás fogyószámla egyenlegre hivatkozva kéritek az elidegenítési tilalom feloldását. És ahogy az megtörténik, már léphettek is.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Napsugár8)
2021. máj. 17. 09:46
Így igaz! Még 2015-ben beküldtük,akkor felfüggesztő határozat jött,azóta semmi. 2 éve bíróság általi folyamatos végrehajtási felfüggesztést láttunk a folyószámlán,most pedig lenullázták. Semmilyen egyéb cselekmény nem volt.
21. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Tumbo2)
2021. máj. 17. 09:45
SZJA-t és TB járulékot nem engednek el, mert az a későbbi nyugdíj számítás alapja... de más adónemek esetében (ÁFA, T.adó, Szakképzési, stb.) esetében lehetett kérvényezni a csökkentést, vagy elengedést. Külön nyomtatvány van rá. Kismilliót megcsináltam ügyfeleimnek a közel 20 év alatt.
20. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Sz123)
2021. máj. 17. 09:42

De ha a család jövedelmi viszonyai, és az elárverezhető vagyontárgy értéke azt mutatja, hogy behajthatatlan, akkor bizony leírják. Bizonyos összeget anno nálam is leírtak, és volt 1-2 ügyfelem, akiknél szintén elengedték. A benyújtott kérelembe beírjuk indokként, hogy: a tartozás megfizetése súlyosan veszélyezteti a család megélhetését. De mellékelni kell a jövedelem-igazolásokat, a jövedelemmel nem rendelkező családtagok adatait...


Az is lehet, hogy ezt a kérelmet anno a kérdezőnél a könyvelő beküldte, csak FI már nem emlékszik rá!!!

19. tumbo2 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 17. 09:24
mármint mire?mert vannak,amit kötelező levonni,bár a mostani törvényeket nem ismerem,ha sokgyerekes anya vagy,akkor nem vonnak semmit.majd vonnak mástól.netán az egy gyerekesektől.
2021. máj. 17. 09:03
Az is érdekes,hogy bejelentett munkahelyem van jó fizetéssel,de onnan sem vontak soha egy fillért sem. Érthetetlen......
2021. máj. 17. 08:58
Örülök :) Nekem egyet sem küldtek,tehát nem volt mit átvenni! Lényeg,hogy a folyószámlának hiszek és az pedig 0-ás! Innentől nem is érdekel,amúgy sem tudnák behajtani soha,mert semmi nincs és nem is lesz a nevemen!
16. tumbo2 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 17. 08:53
nálunk is volt olyan ,aki nem vette át a navos leveleket.azt hitte,akkor elfelejtik.hát nem,csak a kamat nő.legfeljebb akkor írják le,ha már nincs akik behajtsák.
15. Sz123 (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2021. máj. 17. 08:49
Másfél millió forintot nem fog elfelejteni a NAV, sokkal kevesebbért verik a tamtamot...
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2021. máj. 17. 08:15
Nem volt egyetlen felszólító levél sem,sőt végrehajtási cselekmény sem történt. Ezért gondolom,hogy behajthatatlanság címen elévült. Minden esetre nagyon örülök neki,bár az autóval még mindig nem tudok mit kezdeni. Az értéke egyébként 750.000 Ft volt,a felét fedezte volna az összegnek,de nyugodtan használhattam évekig,még csak forgalomból kivonás sem történt,azóta amióta megrepedt a motorblokk én vonatom ki fél évente a biztosítás és adó miatt.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Sz123)
2021. máj. 17. 08:04

Elévül, amennyiben a nav minimum évenként nem küld írásos felszólítást a fennálló tartozásról. Ez volt régen a szabály! Ma már bárki megnézheti az ügyfélkapun keresztül az egyenlegét, ez a szabály nem él. De a kifejezés megmaradt, az u.n. "behajthatatlan követelések" leírása esetén.

Valószínű, hogy az autó értéke nem volt annyi, hogy akár egyetlen értékesítési, foglalási, árverési kísérletet érdemes lett volna tenni. Hát leírták a követelést.

2021. máj. 17. 00:40
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Aileron44)
2021. máj. 16. 20:21
:D
10. aileron44 (válaszként erre: 8. - Sz123)
2021. máj. 16. 19:43
Én is ugyan így tudtam, örülök, hogy másnak is így működik :D
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Sz123)
2021. máj. 16. 18:47
Akkor bejövő levél,mit érdekel engem :) Engem csak az érdekel,hogy lenullázták a folyószámlám,ami tartalmazza a befizetett súlyadót is,így most 0 forint az egyenlegem. És a könyvelőm szerint így a korrekt,igenis van elévülési idő! És engem nem ez érdekelt,hanem az autó! Hogyan töröltessem róla,ha nem kellett a NAV-nak 6 évig,én meg az udvaron rohasztom,mert halott,mit csináljak vele? Senkinek sem kell,nekem se,de se eladni se végleg kivonatni nem tudom,csak lom!
2021. máj. 16. 18:32
Tartós tárba csak te tudod tenni, egyébként a sima bejövő leveleket 30 napig éred csak el, után törlődnek. Egyébként NAV tartozás hogyhogy elévül? Tudtommal az az egyetlen, ami sosem évül el.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Aileron44)
2021. máj. 16. 18:30
Márpedig oda teszik a kézbesítetlen leveleket,többször töltöttem le onnan meghiúsulási üzeneteket :D
6. aileron44 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 18:13
Tartós tárba csak te tudod helyezni a leveleket szerintem, oda biztos a hivatal nem küld értesítést :D
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Napsugár8)
2021. máj. 16. 17:35
A folyószámlát lementettem,néztem a tartós tárat is,de semmi üzenet! Oké,akkor a folyószámlára fogok hivatkozni!Köszönöm :)
2021. máj. 16. 17:33
Egészen biztosan kaptál valami irományt arról, hogy elévülés miatt törölték a fennálló tartozásodat. De ha a folyószámla egyenleged sem mutat semmi tartozást, akkor arra való hivatkozással is kérheted.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2021. máj. 16. 17:03
Nem kaptam határozatot,az ügyfélkapun láttam,hogy törölve lett! Így határozat számot sem tudok,de akkor lehet erre hivatkozni? Köszönöm!
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 16. 16:58

Amikor megkaptad a határozatot az elévülés miatti törlésről, már annak birtokában, frissen lehetett (kellett) volna kérned az elidegenítési tilalom feloldását is.


Keresd meg a határozatot, írj egy kérelmet a nav-nak, mellékelve a határozat fénymásolatát, és kérd a törlést. Ha van ügyfélkapud, akkor nem kell beküldened a fénymásolatot, csak a határozat keltét/számát írd be, ami alapján kéred az intézkedést.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook