Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 6 éve ellopták az autonkat, volt rajta még hátralék. Nem kaptunk azóta semmit. Most kiküldték, hogy van 700.000 tartozásunk. fórum

6 éve ellopták az autonkat, volt rajta még hátralék. Nem kaptunk azóta semmit. Most kiküldték, hogy van 700.000 tartozásunk. (tudásbázis kérdés)

1 2 3
72. Panni58 (válaszként erre: 70. - Dencsikné)
2009. dec. 9. 11:03
Mennyivel voltatok elmaradva? mert valameddig él így is a biztosítás (az utolsó esedékességtől számítva talán 60 napig)
71. simple (válaszként erre: 70. - Dencsikné)
2009. dec. 9. 10:46
Azt nem tudom a bank hibázott-e, értesített-e téged vagy sem. Érdemes lenne valóban utánajárni. De ti hibáztatok annyiban, hogy nem fizettetek rá casco-t. Legalább lopásra kellett volna.
2009. dec. 9. 07:49
Na hogy tiszta vizet öntsek a pohárba, tudtuk fizetni az autó részletei , nem azzal volt a gond. Ha nem ettünk akkor is befizettük. A casco nem volt befizetve lopáskor, így a biztosító nem fizette ki. De nekünk azóta nem jött levél az autó részleteivel kapcsolatban.
2009. dec. 9. 06:35

"NE ÍTÉLJ, MERT MEGíTÉLTETSZ..." tartja a mondás, vagyis a fórum nem azért lett létrehozva, hogy valaki felett pálcát törjünk, hanem lehetőség szerint jó tanáccsal lássuk el. Mindenki hozott már életében nem helytálló döntést, de ez az Ő döntése, az Ő felelőssége, Neki kell a következményeket viselni. De attól, hogy nehezebben fizették a részleteket, amíg meg volt az autó, az nem azt jelenti, hogy nem is fizették. Tartozás azért keletkezett, mert ellopták az autót, a többi teendőnek pedig nem jártak utána...


Én mit tennék? :

1./ A pénzintézettől megtudnám, hogy a hat év alatt hányszor és mikor értesítettek tartozás fennállásáról. Ha ezt elmulasztotta a pénzintézet, lelke rajta, mivel a számviteli törvény szerint a tartozás 5 év után elévül, ha az 5 éven belöl nincs fizetési felszólítás. Ha van felszólítás, onnan ketyeg újra az 5 év.


2./ Ha mégis bizonyítani tudja pénzintézet, hogy tartozok, csak én elfelejtettem, nem vettem át, stb. a felszólítást, akkor meg kell egyezzek a pénzintézettel a tartozás rendezéséről (akár újabb hitel felvételével is) mielött végrehajtásra kerül a sor. Ugyanis a végrehajtás iszonyatos költségeket tartalmaz, hozzáképest még a providencia közel háromszáz százalékos THM-je kutyafule.

68. kingi7
2009. dec. 8. 23:01
Hangsúlyozom, 300 e ft értékű és 5 mft értékű autó között is van különbség, nem mindegy, miről beszélünk!!!
67. kingi7 (válaszként erre: 66. - Panni58)
2009. dec. 8. 23:00

Nem tudom, mi nem tartunk fent autókereskedést, mindenki a neten néz autót, meg felesleges költség... mi megrendelésre hozunk autót és aki hitelre veszi az meg is teheti...

kp-ért az 1-2 milláig vesznek nálunk autót. Bár láttunk olyat, hogy segge kilógott a gatyából,de autó az kellett...


Sok autókereskedés megszűnt ha körbe nézel, mert nem vesznek új autókat az emberek inkább a használtakat veszik, de ott minimum 30%-nak meg kell lenni, de a gyakorlatban álltalában,hogy simán menjen a hitel e fölött...

2009. dec. 8. 22:50
Azért azt megnézném, hogy mennyi autót tudna eladni az a sok márkakereskedés, ha csak kp-ért árulnák... Nagyon hamar lehúzhatnák a rolót.
65. kingi7 (válaszként erre: 62. - 3f9dae7bb5)
2009. dec. 8. 22:39

Köszke, autók adás-vételével is foglalkozunk :)

Nehogy azt mond már, hogy nekem az égből hullot, igen is sokat tettem érte és addig nyújtokodom amíg ér a takarom, ha kevés lenne és bizonytalan, vagy összespórolnám vagy nem vennék a bizonytalan hitelre!

Igazad van, itt tart a mai világ, hitelt hitelre halmoznak aztán meg sírnak a törlesztő miatt, meg ha az utcára kirakják őket...autó azért kell!!! 300e is lehet viszonylag működő autót kapni...

Az ismerősöd miért nem spórolt tovább, hogy klasszisokkal jobbat vegyen?

64. e59b092169 (válaszként erre: 63. - Panni58)
2009. dec. 8. 22:03
Ez az! Akinek nem adják a popója alá, nem nyer, nincs készpénze, az hitelre veszi. Egy élet is kevés lenne összekuporgatni. (Mert úgysem sikerül az eltervezett összeget havonta lerakni, mert mindig befut valami más.)
63. Panni58 (válaszként erre: 62. - 3f9dae7bb5)
2009. dec. 8. 21:59

Mi is így vettük az autónkat mindig, kinek van annyi pénze, hogy egyszerre kifizesse...

És nem sok választásunk volt, mert a férjemnek a munkába járás csak így megoldható.

62. 3f9dae7bb5 (válaszként erre: 48. - Kingi7)
2009. dec. 8. 21:54

Igen! Ha nem állunk úgy anyagilag tényleg "badarság" autót venni, pláne hitelre!

Csakhogy: a kicsit szegényebbek is szeretnének autót venni! Ha nincs olyan magas keresetük, meg a szülők nem teszik a fenekük alá, akkor még hitelből is! Mert mindenki szeretne "haladni a korral". A "száz" éves tragacsért - amit aprópénzért meg lehet venni - meg hiába adnak ki pénzt, ha többe kerül az állandó szereltetése mert úgy sz..r ahogy van.

(Ismerősöm is spórolni akart azzal hogy olcsóbb autót vett, aztán már annyit ráköltött, hogy azon az áron már eleve vehetett volna egy klasszisokkal jobbat.)


Aztán ha utána nézel, hogyan működik az autóhitelezés, mindjárt rájössz, hogy az úgy van kikalkuláva: nagy veszteség nélkül kiszállni nem lehet belőle! (Dömdödöm leirása találó)

2009. dec. 8. 21:10
Sajnálatos eset!Nem is tudom mivel lehetne vigasztalni!
60. Panni58 (válaszként erre: 59. - Kingi7)
2009. dec. 8. 20:39

Itt, ha jól értem, az alaphelyzet nem az, hogy nem fizették, nem tudták fizetni a részleteket, amíg volt autójuk.

Az autót ellopták. A hibát ott követték el, hogy nem tisztázták azonnal a bankkal, hogy akkor most mennyit és hogyan kell fizetni. Lehet, hogy méltányosságból továbbra is lehetett volna részletekben, de ezt senki sem tudja már utólag megmondani.

Nekünk anno "szerencsénk" volt: akkor lopták el a 3 éves autónkat, amikor már ki volt fizetve...

59. kingi7
2009. dec. 8. 18:24

Én az olvasott információkból dolgozom... és kérdeztem... suzukiból sem mindegy, hogy melyik,van olyan ismerős, akinek melózni egy 92-es opel astraja van tök jó, az értéke 250e ft

Relatív,hogy olcsó,ha új autó, akkor nem..

58. simple (válaszként erre: 2. - Dencsikné)
2009. dec. 8. 18:22
Szerintem ezt nem tudod megúszni, ki kell fizetned. Amikor megvettétek nem volt a szerződésben, hogy köteles vagy casco-t fizetni a kocsira? Mert ezzel szokta magát védeni a bank, hogy lopás esetén is megkapja a pénzét.
57. tixtina (válaszként erre: 48. - Kingi7)
2009. dec. 8. 17:44

Sajnos nagyon sok a hasonló eset.

Barátomék is elég szarul élnek-pontosabban maguk tehetnek róla....

Mindegy-közüzemi számlákat nem tudják fizetni-több éve felhalmozódott tartozásuk van-kajára se telik.alkalmanként én vásárolok nekik.

Csak 600 forintos cigarettára -naponta 3 doboz,és autó kell a fenekük alá,mert derogál nekik buszra ülni.Időnként megtankolok,mert sír,hogy nincs benzinük a verdában.És költekeznek,mint ha milliomosok lennének-nekünk is tartoznak nem kevés pénzzel.

Tele van ilyen emberekkel az ország.:((Aztán

sajnálkoznak,hogy valaki fizessen nekik.-stb.....


Kérem a topic indítot NE VEGYE MAGÁRA!!!-nem személyeskedni akarok,nem ismerem a közvetlen körülményeket,csak általánosan beszéltem,és egy személyes példát említettem,ami érint minket.-BOCSI

2009. dec. 8. 17:43
egyébként suzuki autot vettünk, akkoriba és most is talán az a legolcsobb
55. 648bac5d4a (válaszként erre: 51. - Kingi7)
2009. dec. 8. 17:43

Tényleg nem akarok veled vitatkozni,de ...:)

vásároltál mát hitelre gépkocsit?

Szerintem nem , mert akkor tudnád elsőként az x évre számított kamatot fizeti a szerencsétlen vevő.Lehet nem is fizetett semmit előre. Mennyi ilyen akció volt abban az időben.

Közben a gk. amortizálódik. Tehát amikor elszeretné adni valaki, lehet nem kap annyit a kocsijáért amennyi a tartozása, miközben ő már törlesztett x millió forintot. jól ki van ez találva.

Ne a pénztárcájában turkáljunk senkinek, magánügye. Így járt.

54. dencsikné (válaszként erre: 50. - 648bac5d4a)
2009. dec. 8. 17:42
köszönöm
53. kingi7 (válaszként erre: 52. - E59b092169)
2009. dec. 8. 17:39
A realitás talaján maradtatok, de mindegy, nem ez volt a fórum eredeti témája...
52. e59b092169 (válaszként erre: 48. - Kingi7)
2009. dec. 8. 17:36

Lehet, hogy nem akartak ők drága autót. De amikor ott állsz a kereskedésben - a kereskedő meg mögötted és susog a füledbe... - akkor hamar el tud ám szaladni a ló!!!

Mi is így voltunk: kinéztünk egy jó állapotú fiatal autót, aztán kettővel arrébb volt egy még jobb kevéssel drágábban, aztán arrébb meg egy még jobb ..... és a kereskedő fűzött nagy erővel, hogy azzal még jobban járnánk. Kiszámoltuk, hogy az eredetileg kinézett és az utolsó nézett kocsi ára között majdnem 1 milla volt a különbség!!!!

Na!!!! Akkor mondtuk azt a férjemmel együtt, hogy most kimegyünk a kereskedésből és megrázzuk magunkat!!!!!! Mondtuk a kereskedőnek, hogy kimegyünk friss levegőt szívni és megbeszéljük. Láttam, hogy már örül, dörzsölgeti a tenyerét....

Mi pedig az urammal hazajöttünk, nem mentünk vissza, nem ugrottunk bele. Mert ha visszamegyünk, tuti ránk beszéli a legdrágábbat a pasi.

Igaz utána vettünk autót, de nem ott!

51. kingi7 (válaszként erre: 50. - 648bac5d4a)
2009. dec. 8. 17:29

Látod, az utolsó mondatoddal értek egyet! :)


Valóban nem tudom elképzelni, hogy történhetnek katasztrófák...:) fogalmam sincs,mi az, de jó nekem!:DDD


ja, ha nem tudták fizetni miért nem adták el?

50. 648bac5d4a (válaszként erre: 48. - Kingi7)
2009. dec. 8. 17:26

Amikor vették nem biztos, hogy vacakul álltak anyagilag, arra értettem.

Az vesse az első követ rájuk aki tutira biztos nem járhat úgy, hogy anyagilag padlóra kerül.


Manapság semmi sem biztos. Te a szerencsések közé tartozól, mert nem is tudod elképzelni az ember életében történhetnek katasztrófák.


Az más, hogy naiv volt. Az adósságot komolyan kell venni és nem lehet várni a csodára.

49. 3f9dae7bb5 (válaszként erre: 47. - Csutika100)
2009. dec. 8. 17:20

Tökéletesen igazad van: a bankot a pénze érdekli!!! A lényeg, hogy utolsó fillérig kamatostól beszedje a tartozást. Ennyi!

Igazán nem foglalkozik azzal, hogy ellopták az autót, vagy miből fizeti?

48. kingi7 (válaszként erre: 45. - 648bac5d4a)
2009. dec. 8. 17:16
Miért badarság? ha nehéz körülmények között élek, akkor nem veszek autót! Ő irta, hogy nem éltek fényesen, akkor mire vállalták? Ha meg feltétlenül szükséges, akkor miért nem gyüjtöttek össze 200e vagy miért nem vettek olcsóbban?
2009. dec. 8. 17:15
Az autót ha el is lopják a hitelt nem viszik vele. Ezt sajnos fízetni kell. A bankot nem érdekli őt a pénze érdekli. Épp ezért ragaszkodtam a casco-hoz.
2009. dec. 8. 17:13

Egy tv-műsorban láttam ilyen esetet.

Ott az ügyfél azonnal bejelentette a lopás tényét. A bank pedig rögtön felmondta a szerződést és egyösszegben kérte a fennálló tartozást. (Mivel nem autót kölcsönzött, hanem pénzt.) Úgy tudom, hogy annak az ügyfélnek volt cascoja és valamennyit arra is kapott.


Érdekes kérdés, hogy 6 éven keresztül mit csináltak? Kinél állt az autótok ügye??? Ezt is érdemes lenne kideríteni.

Ki kell kerestetni a bankban, hogy mikor küldtek felszólításokat és mik voltak benne feltüntetve.


Szerintem nektek is utána kellett volna járni a dolgoknak, nem pedig várni. Ti vagytok szerződésben a bankkal és nem a kocsi!!!

Bármilyen ügyletről legyen is szó: mindennek van kezdete, folyamata és vége.

Tehát ha lezáródott egy ügylet, arról a bank küld egy értesítőt.

(Pl. az én autóhitelemnél is küdtek, hogy a teljes vételár kifizetésre került, lehet törölni az autó elidegenítési tilalmát. Vagy: személyi kölcsönnél is adtak végelszámolást, hogy rendezve lett a teljes összeg.)


Gondolhattátok volna, hogy amiért ellopták nem záródik le a kölcsönügyletetek. Nem a bankot védem! Csak csodálkozom, hogy mivel nem volt cascotok - ami esetlegesen rendezhette volna -, belenyugodtatok, hogy ennyi volt!

Jelzem, hogy a casco sem teljes összegben térít!!! Akkor is marad valamennyi összeg ami az ügyfelet terheli.

Sajna nem hallottam még olyan bankról aki egy fityinget is hagy elúszni....úgyhogy szerintem fizetnetek kell. Ők megtalálják a módját, hogy beszedjék a tartozást. (Végrehajtás)

45. 648bac5d4a (válaszként erre: 43. - Kingi7)
2009. dec. 8. 17:08
Micsoda badarságokat kérdezel. Biztos akkor sem voltak milliomosok, de az ember életében mindig jöhet valami pl. leépítés stb.
44. 648bac5d4a (válaszként erre: 41. - Dencsikné)
2009. dec. 8. 17:06

Amennyiben volt még rajta tartozásotok és azt nem egyenlítettétek ki, akkor 5 év ide-oda ( biztos volt valami felszóllításuk) fizetnetek kell.

abban az esetben nem kell, ha a biztosító törlesztette feléjük az adósságot. Van olyan, hogy a biztosító külön biztosítja a gk.-t azon felül amit az ügyfél fizet be mint kötelező és casco. Tehát a bankot, ha kártalanították akkor szerencsétek van , ha nem akkor behajtják kamattal. :(

43. kingi7 (válaszként erre: 41. - Dencsikné)
2009. dec. 8. 17:05
Ha rosszul éltetek, akkor minek vetettek részletre autót?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook