Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Életed a Facebook nélkül? fórum

Életed a Facebook nélkül? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
32. globus (válaszként erre: 28. - Aredhel)
2016. máj. 1. 15:13
Nem tudom, mert nekem olyanom nincs.
31. Klarisszima (válaszként erre: 28. - Aredhel)
2016. máj. 1. 15:13
Nekem a telefonomon vannak könyvek, ott olvasok. Cipelje a könyveket a franc, ha már van e-könyv.
30. 1abbb5d144 (válaszként erre: 28. - Aredhel)
2016. máj. 1. 15:11
játszanak
29. MZsanett (válaszként erre: 27. - Globus)
2016. máj. 1. 15:08
Most nem járok emberek közé, mert munkát keresek, de már előre félek, hogy mi lesz, ha fogok...van egy olyan érzésem, hogy akkor is magányosan fogom tengetni a napjaimat, mert mindenki zombi.
28. Aredhel (válaszként erre: 27. - Globus)
2016. máj. 1. 14:59

Ez annyira duuurva egyébként. Mióta külföldön lakunk és nem igazán telefonálgatunk senkivel, sokszor 2 hétig úgy lapul a telefonom a táska alján, hogy elfelejtem feltölteni. De otthon sem gyakran használtam, vittem magammal mindenhova könyvet és ha unatkoztam, utaztam a buszon, satöbbi, azt olvasgattam.


Esküszöm, hogy nem bírom megérteni, mit csinálnak az emberek egy telefonon. Jó, megnézik a facebook-ot, az két perc. Utána? Nem értem.

27. globus (válaszként erre: 23. - MZsanett)
2016. máj. 1. 14:54
Most is így van ez, bárhová nézel, mindenütt telefonbuzerálókat láthatsz.
2016. máj. 1. 14:32
Mindennap felnézek, de általában csak pár percre. Volt idő, amikor simán eltöltöttem előtte órákat, de már rég meguntam. Inkább olvasni szoktam.
2016. máj. 1. 14:30
De az exem volt a kedvencem. Ahogy beléptünk valahova, ahol volt wi-fi, már vette is elő a telefont, mintha az élete múlna rajta. Csodálkoztam is, hogy egész nap a gép előtt ült, naponta pár órára szakadt el az internettől, meg a csodálatos, káprázatos facebooktól, és ezt a pár órát se bírta ki net nélkül.
2016. máj. 1. 14:27
Amúgy jól elvagyok facebook nélkül, helyette inkább hoxázok, sokkal értelmesebb, mint a facebookon az agyatlan, 5 éves gyerekeknek se való játékokkal szórakozni egész nap...
2016. máj. 1. 14:25

Én nem töröltetem magam, de kéthetente egyszer, ha felmegyek. Engem a halálba idegesít, nem bánnám, ha a facebook eltűnne a föld színéről.


Egyetemen kezdett idegesíteni, amikor az összes csoporttársam a telefonját nyomkodta egész nap. Egy-két ember volt, aki nem, de rajtuk kívül mindenki 5 percenként elővette és nyomogatta. Volt egy csoporttársam, akit amúgy kedveltem, de sose tudtam vele normálisan beszélgetni, mert percenként csipogott a messenger, és muszáj volt mindig azonnal visszaírnia. Egy darabig figyelt rám, de utána elkezdett röhögcsélni azon, amit írtam neki. Azt hittem, pofán vágom.


Az volt a kedvencem, amikor vártuk a tanárt, a csoporttársaim körbeálltak és mindegyik a telefont nyomogatta. Mondtam is magamban, hogy szép kis társasági életetek van. Ennél már az is érdekesebb, ha bámulom a falat. Komolyan nem értem...régen várakozás közben beszélgettünk, hülyéskedtünk, tök jól el lehetett ütni az időt, most meg semmi élet.


Nem is a facebook készít ki, hanem az okostelefonok...Ha csak otthon lehetne facebookozni és nem lehetne mindenhova magunkkal vinni, semmi bajom nem lenne vele.

2016. máj. 1. 12:18
A face pont olyan lehetőség, mint a hoxa. Van, aki tudja, és akarja használni, van, aki nem. Nem kell ezt túlmisztifikálni, meg kell tanulni használni, és akkor csak a jó sül ki belőle.
21. 3d787b167a (válaszként erre: 17. - Mosolyka1111)
2016. máj. 1. 12:16

:DDD


Ezért haragudott meg egy munkatársam rám, mert nekem a napi "szia szép napot" nem kommunikáció.


Franc tudja.

Aki ezen berág, ott valami nem kerek fejben.

20. 3d787b167a (válaszként erre: 3. - Gyöngy:))
2016. máj. 1. 12:12

Hát igen.


Aki nincs ott, az olyan, mintha nem is élne.


Fészbúk nélkül nem is lehet tartalmas, boldog, kiegyensúlyozott, minőségi élezet élni.


Most már érted?

19. 1abbb5d144 (válaszként erre: 18. - Viva70)
2016. máj. 1. 11:55

Köszönöm.

Ismerősnek jelölni csak ismerős ismerőse tud, de az átalakult emailezéssel bárki.

Ugyanis az üzenetküldési engedéllyel együtt jön az üzenet is idegentől. Így egyesével lehet csak leállítani.

Megszűnt nálam ( szerintem másnál is) az a funkció, hogy azt is csak ismerős ismerőse írhat max.

Az idővonalamra nekem sem, a megjelölést is engedélyeznem kell 3. fél részére.

18. viva70 (válaszként erre: 14. - 1abbb5d144)
2016. máj. 1. 11:44
Betudod állítani, hogy kik tudnak megjelölni ismerősnek, vagy üzenni. A képeidnél meg azt, hogy kik láthassák. Nálam az idővonalamra sem tud írni senki. Ha meg a képeim alá írnak netalán valamit, simán kitörlöm.
2016. máj. 1. 11:43

Én nem vagyok fent, nem is szándékozom. Akivel kapcsolatot szeretnék tartani emailezünk. (Néha az egyik ismerősöm itt nálam belép, hogy nézegessek pár percig, de nem köt le).

Ami még nem tetszik benne (jó, ez nem a Facebook "bűne"), hogy van olyan ismerősöm, akinél ez egy jó ok a megsértődésre, hogy pl. ez vagy az nem lájkolt valamit, amit őt tett ki. Vagy pl. hogy valaki zárttá tette az ismerősei körét, vagy ilyenek. Ilyen baromságra van energiája.

Nálam egy felesleges időrablás lenne.

16. viva70
2016. máj. 1. 11:38
Egyszer már töröltettem magam a facebookról. Még anno, amikor az idővonalas dolog divatba jött. Aztán csak visszatértem... Bevallom, később is volt olyan idő, amikor töröltetni akartam magam, mivel ha akartam, ha nem látni kellett mindenki megosztását. De, úgy döntöttem a nem kívánatos személyeket törlöm inkább. Aztán később már azt is belehetett állítani, hogy kiket akarok követni, kiket nem... Persze, futok bele baromságokba most is..., de így azért már elviselhetőbb a helyzet. Szóval mindent lehet okosan kezelni. Nem mindig a menekülés a megoldás.
15. michelle.r (válaszként erre: 3. - Gyöngy:))
2016. máj. 1. 10:29
Aha, mint a hoxa 😁😂😜😁😄😂😜
2016. máj. 1. 10:00
Én nem lógok ott sokat, nem az zavar. Infókat se osztok meg...De azt nem szeretem, hogy bárki rám találhat és üzenhet vagy bármi. Most már levettem a képemet is.
13. 7116aa6805 (válaszként erre: 4. - 225e968e5f)
2016. máj. 1. 09:26
Egy esetleges törléssel kapcsolatos gondolkodási időre -szerintem- , kiváló lehetőség az inaktiválás.
2016. máj. 1. 09:24
Én is voltam, úgy hogy felfüggesztettem magam pár napra facebook-on és jobb nélküle! :D
11. simple (válaszként erre: 10. - Simple)
2016. máj. 1. 09:23
10. simple (válaszként erre: 9. - Eprecske83)
2016. máj. 1. 09:14
Hogyne lenne már törlés.
2016. máj. 1. 09:08

Én korábban nagyon sokat használtam a facebookot főleg mióta feltettem az alkalmazást és messengert. Állandoan online voltam hisz ha írtak, azt azonnal jelezte stb...

Decemberbeb úgy döntöttem, hogy Karácsonyra felfüggesztem a fiókot. Kezdetben nagyon fura volt, mert automatikusan akartam a facen böngészni... de egyre jobb lett és láss csodát így maradtam. Facebook nélkül. Nem mondom, hogy nincsenek hátrányai, pl szülinapok, fontosabb klubbesemények és egyáltalán tudni, hogy mindenkivel mi van stb... de nekem ez a 4 hónap kifejezetten jót tett nélküle.


Mivel olyan facebooknál nincs, hogy törlés, javaslom, hogy függezd fel a fiókod pár napra és próbáld ki.

8. gyöngy:) (válaszként erre: 7. - 225e968e5f)
2016. máj. 1. 08:56
Na, ugye, hogy ugye? Pont ezt írtam előbb:DD
2016. máj. 1. 08:55
Mondom ezt én akinek majdnem odaégett a reggellije mert épp hoxázott :D
6. gyöngy:) (válaszként erre: 5. - 225e968e5f)
2016. máj. 1. 08:55

Én nem tartózkodom tőle, csak nem érdekel.

De szinte mindenhol úgy van tálalva, hogy ez alap és aki nincs ott az nem is számít.

Hoxa nélkül viszont valóban nincs élet:DD

5. 225e968e5f (válaszként erre: 3. - Gyöngy:))
2016. máj. 1. 08:51
Nem életszükséglet. Mint ahogy az sem ,aki fóbiásan tartózkodik tőle, mindenféle dogmát, elvet kitalálva, hogy milyen káros és veszélyes. A rejtvényfejtés is káros napi 18 órában.
2016. máj. 1. 08:49
Régebben én is gondoltam hogy töröltetem magam, de aztán rájöttem elég az is, hogy ha nem mindig vagyok chaten ,így nem érzed azt hogy a zöld kis lámpa miatt figyelik hogy most vagy vagy nem vagy. Úgy azt sem tudják, hogy épp pl. játszol ,csak válaszolgatni nincs erőd, kedved stb... A nagyon sokat eláruló képeket és adatokat is lehet titkosítani, a facen töltött időt meg lefaragtam kb. 1 órára ,sőt nem is vagyok minden nap. A normális chatbarátok nem is akadnak ki azon .ha nem vagy fenn minden percben. Rájöttem, az hogy töröltetni akartam magam, csak azért volt mert túlmisztifikáltam a facebookot. Ha meg törölteted magad, valószínűleg hamar megbánod majd.
2016. máj. 1. 08:47
Ez a facebook valami életeket megváltoztató alapvető emberi szükséglet?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook