Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Élet, születés, halál: érdekes szemszögből fórum

Élet, születés, halál: érdekes szemszögből (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Élet, születés, halál: érdekes szemszögből

23. borcsika (válaszként erre: 19. - Akvamarin)
2009. nov. 9. 22:54

Akvamarin, vetted a lényeget: pontosan azt akarja ez a kis történet bemutatni, hogy mi emberek, hogyan viszonyulunk a halálhoz - ami itt a születés - és az azt követő élethez. A kettő - halál és születés - amúgy is nagyon közel áll egymáshoz. Ha valami meghal, egyúttal valami új születik, valami új kezdődik el.

A legtöbben azért értik ezeket a párhuzamokat, hogy aki bennünket odaát vár az új életben, aki annyira szeret, óv minket, akinek lehet hallani a hangját, ha egy kicsit csöndben vagyunk --- az az Isten.

És ahogy sütimama is írta: "Mennyire csodálkozhat a kis hitetlen és milyen boldogok lehetnek mikor meglátják a mamajukat." - mennyire fog csodálkozni a hitetlen ember, mikor a halál után folytatódik az élet, sőt akkor kezdődik csak igazán, és majd ő is Isten színe elé kerül és találkozik Vele, akinek a létezését nem hitte.

2009. nov. 9. 19:48
Elgondolkoztató! Lehet,hogy mi a mostani életünket is így éljük.A föld az anyánk.Aztán ha eljön az idő mikor itt kell hagyni a Földanyát,akkor születünk bele egy másik világba, és épp úgy nem fogunk emlékezni a mostani életünkre,amiként a magzat sem emlékszik az anyaméhben eltöltött időre.Természetesen bizonyos tanok szerint a magzati élet emlékeit is előlehet hívni.Nagyon köszönöm, hogy leírtad.
2009. nov. 9. 16:33
Ez aranyos de azért mégiscsak mese.
20. Cyntia
2009. nov. 9. 15:49
Nagyon tetszik, megható, köszönöm.
2009. nov. 9. 14:34
Nagyon érdekes párhuzamok.Mintha két felnőttet hallanék vitatkozni a halál utáni életről és Istenről.
2009. nov. 9. 14:33

Már én is olvastam itt valakinek a naplójában. akkor nagyon megtetszett és jó volt megint elolvasni.

Volna ehez egy pár kérdésem, de nem merek kérdezni, mert lehet hülyeséget kérdeznék.

De nagyon jó ez a cikk.

2009. nov. 9. 12:59
Nagyon jó irás, gondolkodtató, megható... kételkedő emberek.. ilyennek lennénk????
2009. nov. 9. 12:34
Nekem is nagyon tetszet a cikk.Elgondolkodtam rajta hogy vajon mit mondhatnak egymásnak a születés után.Mennyire csodálkozhat a kis hitetlen és milyen boldogok lehetnek mikor meglátják a mamajukat.
2009. nov. 9. 11:47
Én egy 23 hetes kismama vagyok. Tetszett a cikk. Rémlik, hogy régebben már olvastam valahol, de akkor nem fogott meg túlságosan, mert nem érintett annyira a téma. Most viszont annál inkább. Valóban elgondolkodtató. Köszi...
2009. nov. 9. 11:40
Ez gyönyörű volt...úgy érzem nekem küldted ismeretlenül mert most nagyon nagy szükségem van rá!!!30 hetes kismama vagyok és az új vírustól való félelmemben rájöttem ,hogy ez azért történik pont most a várandósságom alatt, hogy visszanyerjem illetve megerősödjek a hitemben és így várni lelki nyugalomban a babánkat nem pedig rettegve !Köszönöm!
2009. nov. 9. 11:17
... hinni az Istenben, aki megteremtette az embert, és bár nem látjuk, érezni soszor lehet, illetve a jelekből is megtapasztalhatjuk az Ő jelenlétét az életünkben.
2009. nov. 9. 11:15
Én lelkész vagyok, és sokszor előveszem ezt a kis írást, mikor gyászolókkal beszélgetek. Volt, aki ezt meghallgatva döbbent rá, hogy nem csupán üres szólam az örökéletről való beszéd és elkezdett hinni...
2009. nov. 9. 11:02
Nagyon szép, köszi, hogy leírtad ide. :)
2009. nov. 9. 10:33
A sok teendő, gond között szeretjük elhessenteni a kérdést, amit ez a kis történet boncolgat. Köszönet neked, Potyek, hogy megírtad!
2009. nov. 9. 10:25

Örülök, hogy tetszik nektek; ezért tettem fel; hátha van aki nem kapta még meg...

Természetesen be lehet másolni:o)

2009. nov. 9. 10:17
Rég olvastam ilyen jó írást itt a hoxán, köszönet érte!
2009. nov. 9. 10:15
Én is ismerem..bájos kis irónia. Merthát a magzat se gondolná, hogy a magzati lét véges és utána valami új élet vár.. :)
2009. nov. 9. 10:15
Én is olvastam már ezt,és nagyon szép.
2009. nov. 9. 10:09
Nagyon jó,én is megkaptam régebben. Van benne igazság! :-)
2009. nov. 9. 10:08
Nagyon édes..:)Köszi.
2009. nov. 9. 10:06
Már olvastam régebbről de ahogy akkor is most is megkönnyeztem :0)
2009. nov. 9. 10:05
Nagyon jó.. bemásolnám a naplómba ha lehet...
2009. nov. 9. 10:03
Kaptam minap egy kedves e-mailt, amit annyira szeretnék megosztani veletek. Sok várandós anyuka van köztünk, sokan vagyunk, akiknek a gyerkőce már megszületett, sőt már fel is nőtt vagy már unokák is vannak. Bármelyik szakaszban vagyunk, mindenkit foglalkoztat az, hogy mielőtt megszületik a gyermekünk, mi történhet vele a pocakban, hisz a fogantatás pillanatától már él és érzékel. Világra jötte után a szárnyaink alá vesszük és terelgetjük, majd mindenkinek egyszer véget ér a földi pályafutása és elmúlik, elmúlunk vagy…?

Ugrás a teljes írásra: Élet, születés, halál: érdekes szemszögből

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook