Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Élet a pacemakerrel fórum

Élet a pacemakerrel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. júl. 5. 18:12

Harom hetes pacemaker viselo vagyok.

Nagyon sok kerdes merul fel bennem es szeretnem, ha megosztanatok velem az elso honapok elmenyeit, erzeseit es felvetodo kerdeseket.

Mennyi ido alatt lehet megszokni, mozoghat a pacemaker: le, fel, oldalra, es a karomat mennyit es meddig lehet felemelni, szukseges gyogytorna.

Koszonom valaszotokat.

10. warj
2010. jún. 17. 15:40

Nekem a 16 éves lányomnak van szívritmus zavara, ez most derült ki a héten, hogy valószínű pacemakert kell neki beültetni. Hétfőn fogom a kardiológus profeszortól választ kapni, ő mit gondol, de az aki a 24 órás EKG elemezte kardiológus, azt mondta itt nincs más lehetőség. Neki lassulás figyelhető meg, elsősorban nyugalmi állapotban, de volt már olyan hogy elájult. Így kerültünk kapcsolatba a proffal is, mert legutóbb játékvezetés közben ájult el és vesztette az eszméletét, a dokinak meg a fiam a csapatban volt és ő mint orvos segítet. Ezután felajánlotta a teljes kivizsgálást. És most eddig két kardiológus látta a papírt mind azt mondja kell a pacemaker, mert ebben az esetben nincs gyógyszeres kezelés (csak akkor lenne ha nem lassulás, hanem gyorsulás figyelhető meg).


Láttom régen volt már hozzászólás, de remélem azért feléled a topik, jó lenne ha megosztanátok velem mire kell számítani. A lányom sportember, őt az érdekli, hogy továbbra is sportolhasson.

2010. máj. 28. 16:22
Anyunak tegnap ültették be, holnap délután hozzuk haza. Kíváncsi vagyok ő hogyan éli meg majd és hogyan viseli...
2010. jan. 22. 18:27
A szomszédomban van egy idős úr, középiskolai tanár volt,az az igazi "snájdig" úriember. 42 évesen kapott pacemakert, 26 éves fia van, negyedszer töltötték fel neki és 81 éves..., de 25-öt letagadhat. 52 évesen házasodott harmadszor. Szóval minőségi életet élt és él.
7. globus (válaszként erre: 1. - Tanus)
2009. aug. 4. 23:50

Hogyan befolyásolja életvitelét a pacemaker?

A beültetést követõen néhány nappal Ön visszatérhet eredeti fizikai aktivitásához. A késõbbiekben azonban néhány szabályt be kell tartania: A pacemaker mellett gyógyszereit rendszeresen, az orvosa elõírásának megfelelõen kell szednie.

A pacemakert fémborítása megvédi a legtöbb köznapi elektromágneses behatástól. Figyeljen azonban bizonyos helyeken (pl. repülõtéri fémdetektorok, fizikoterápiás készülékek, mágneses magrezonancia "MRI" készülékek közelében) a figyelmeztetõ feliratokra.

# Mindig hordjon magánál egy olyan kártyát, amelyre fel van írva a pacemaker típusa, beültetésének ideje, kezelõorvosának neve és telefonszáma.

6. tanus (válaszként erre: 5. - 769918d4ef)
2009. aug. 4. 21:47
persze lehet érezni hiszen csak a vékony bőr védi miután megszokja az ember észre sem veszi de idő kell megszokni az biztos
5. 769918d4ef (válaszként erre: 4. - Tanus)
2009. aug. 4. 21:44
Azota erzed hogy ottvan???En meg kicsi voltam mikor a nagyimnak tettek,nem tudom o hogy elte meg ,de biztos neki is szokatlan es nehez volt megszokni....
4. tanus (válaszként erre: 2. - Ildikó29)
2009. aug. 4. 21:41
amikor beépitették sokáig ragasztottam a vágás helyét hogy becsapjam magam a ragasztót érezzem és ne magát a készüléket 3 hónap után voltam képes levenni a kötést de mostmár tudom, hogy igazad van tényleg meg lehet szokni
2009. aug. 4. 21:40
A nagyimnak van pacemakerje,mar kb 8 eve...Eppen mult heten volt orvoshoz hogy nezzek meg minden rendben van e.Szerencsere minden ok:)Orulok hogy van ilyen lehetoseg,es azota is egeszsegesen orulhet az ded-unokainak:)
2009. aug. 4. 21:38
Szerbusz valóban nehéz megdzokni de terljes értéü életwet lehet élni vele természtetesen szigorú ellenőrzés mellet
2009. aug. 4. 21:35
3 éve van pacemakerem és az első pár hónapban nagyon nehéz volt megszokni még beszélni is róla.Eleinte nagyon sok kérdés merült fel bennem és nem akartam minden aprósággal az orvosomat zavarni akkor jó lett volna valaki akinek van ilyen készülék és a mostmár számomra egyszerü kérdésekre választ tud adni.Nekem már vannak tapasztalataim ha valaki akar beszélgetni róla vagy segitséget kér (persze nem orvosi) irjon
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook