Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Élet a pacemakerrel fórum

Élet a pacemakerrel (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2015. máj. 31. 07:36

Hellóó Mindenkinek:)))

Másfél hete van bennem!!! Seb begyógyult, lábdagadás megszűnt, a látásom jobb lett, állítólag nem horkolok már és ami a fő a 25-ös pulzusnak is annyi:))) Nagyon jó helyen csinálták:))) Csak jót tudok mondani a kórházról!!!!

2015. máj. 3. 06:51
Sajnos hogy ezt kellett írjam,amúgy szívesen. :(
2015. máj. 3. 05:00
Köszönöm szépen.
2015. máj. 2. 09:30
Szia, nem jár, megérdeklődtem.
2015. máj. 1. 15:51
Sziasztok.ICD után jár adó visszatérités.Köszönöm a segitséget.
36. tftimi
2015. márc. 26. 10:13

Én is tartottam a terhességtől,de szerencsére teljesen problémamentes volt(csak visszér jelentkezett lábon).Császármetszéssel jött világra,mert farfekvéses kislány lett a lelkem :).

Neki sincsen semmi baja,egyébként még terhesség alatt meg tudják nézni a picinek rendesen működik e a szivecskéje speciális orvos ultrahanggal.Kicsit hosszadalmas program volt fél napi hideg élelemmel,de megérte mert megnyugtatott.

Bármi kérdésed van írjál majd!

Itt az email címem: ecseditimi@gmail.com

Jó egészséget!

Timi :)

2015. márc. 21. 18:58
Szia Timi.Valahol reménykedtem abban,hogy sokáig lehet élni a masinával.Komoly kapcsolatom van,gyereket szeretnénk,féltem belevágni de mostmár ugy érzem ezek után nem kell félnem ,hogy van e elég ídőm felnevelni egy aproságot.Köszönöm.
34. tftimi
2015. márc. 20. 20:09

Sziasztok!


Ha szabad csatlakoznék én is.Én évente járok ellenőrzésre (jó esetben),persze ha minden rendben.Ez már nem is tudom hányadik készülékem van most.Sajnos van tapasztalatom bőven,ha valami érdekel titeket.Kilenc éves korom óta élek pacemakerrel,most 34 vagyok és "makk egészséges",sportolok rendszeresen,szültem egy gyönyörű kislányt aki 8 éves :) Üdv:Timi

2015. márc. 18. 06:15

Szia Paja, köszi a válaszodat, én évente tervezek menni ha nincs gond, állítólag hat évig bírja az "aksim" és sípolva jelez ha valami nem okés vele.

Eddig nem volt különösebb panaszom kisebb ritmus zavaroktól eltekintve, ezek többnyira vagy az időjárás vagy a pszihés állapot számlájára írhatók.

Te is vigyázz Magadra, üdv: Eszter

2015. márc. 17. 18:21
Szia Eszter.Nekem 6 honaponta van kontrolom,szerintem neked is ugy kéne menned.Amugy köszönöm jól vagyok,néha tul terhelem magam probálok ovatos lenni.Te is vígyázz magadra.üdv Paja.
2015. márc. 17. 06:11

Szia, köszi a kérdést, nagyjából rendben vagyok.

Időnként vannak ritmuszavaraim, olyanok amiket határozottan érzek is és kellemetlenek, de a pészmékeremnek eddig még nem kellett közbelépnie mert rendeződtek maguktól.

Te is jól vagy?

Azt szeretném kérdezni hogy mennyi időnként ildomos kontrollra menni, az én lapomra októberben nem írtak semmit, és nem tudom 6 hónap vagy elég évente ha nincsenek komoly panaszok.

Köszi ha megírod, üdv. Eszter

2015. márc. 16. 18:59
Hogy érzed magad,minden rendben.Régen beszéltünk.
2015. márc. 16. 12:19
Úgy látszik hiába jelentkezünk és nyújtogatjuk a nyakunkat privateen-nel, a kérdező nem kérdez és semmi nem mozdul.
2015. márc. 11. 18:19
Én is itt vagyok.Priváteen.
2015. márc. 11. 14:02
Szia, igen, én itt vagyok. :)
26. mutty
2015. márc. 10. 22:33
Van még itt valaki?
2014. aug. 19. 06:15

Szia, igen, segítettél mert ha Neked is szúrt a varrat körül eleinte akkor nem nyugtalankodom a magamé miatt, még csak 7 hete műtöttek, simán belefér.

Sajnálom hogy ilyen fiatalon "elfáradt" a szíved, nálam örökös ritmuszavar volt és egy szívmegállás meg több kisebb ájulásos roszzullét ami miatt úgy döntöttek hogy kell az ICD.

Köszönöm a válaszodat, jó egészséget Neked! Eszter

2014. aug. 19. 04:34
Ennyi év után,már csak akkor szúr ha nagyot emelsz.A z emlékeim szerint,sokáig éreztem a varrat helyét,ha nincs külőnősebb változás a sebb körül, nem hiszem,hogy probléma lenne.41 éves vagyok,az orvosok szerint tulhajszoltam a szívem,és elfáradt.Alváskor ugyan olyan tempoban dolgozott,mint napkőzben ezért kétszer annyi idős mint én.Remélem tudtam segiteni Űdv.Paja.
2014. aug. 18. 06:12
Elfelejtettem megkérdezni: Neked milyen problémád volt amire kaptad, nézem az adatlapodat nagyon fiatal vagy még.
2014. aug. 18. 06:10

Szia Paja, nagyon köszönöm a válaszodat, megnyugtattál.:)


Egy hete elég erősen szúrkál a vágásom alatti rész, amihez az elektródát varrták, lehet hogy még az is "helyezkedni" fog?

Magával az eszközzel nincs problémám, én is dolgozom napi 8 órában, nem annyira nehéz fizikai munkát de kell használni hozzá a karomat.

Annyit kérlek írj meg hogy Neked is szúrkált-e a seb alja, mert ha igen akkor a kiírt kontroll előtt nem rohanok kardiológushoz és nem idegesítem vele magamat.

Üdv: Eszter

2014. aug. 18. 02:12
Szia Eszter,Paja vagyok 4-éve van ICD-ém nem könnyü meg szokni de nem lehetetlen.Én rendesen dolgozom vele napi 10 órákat erös fizikai munkát.Sók féle érzés létezik ezekkel kapcsolatban,ha szurást érzel akkor helyezkedik,vagy csak egyszerően dolgozik végzi a munkályát.Ne izgulj mindenkinek fura az elején,egyelöre azért egy idejig még ne emelgess tul nehezet.Údv Paja.
2014. júl. 20. 07:56

Sziasztok, ha él még ez a fórum kérlek segítsetek, két hete kaptam Icd-t és egy csomó minden nem világos a működésével illetve azzal kapcsolatban hogy amit érzek azt a készülék okozza vagy csak én beszélem be magamnak.

Egyelőre nagyon új és nagyon "idegen", de azt írjátok idővel meg lehet vele barátkozni.

Ha írna valaki azt nagyon megköszönném!!!!

Üdv: Eszter

2014. ápr. 5. 20:21
Paja vagyok Icd tulajdonos 3-éve.Fizikai munkát végzek,csak akkor érzem a gépet ha pihenek.Ha nem lenne Pacemakerem nem tudnék ilyen aktív lenni.Nehezen szoktam hozzá,de mára-már megszoktam.Azt ajánlom minden beteg társamnak,hogy ne hagyja el magát.
18. tornaguru (válaszként erre: 17. - Anyuci91)
2011. aug. 31. 11:20

Kedves Agnes,

Tudtommal lehet munkat vallalni. Tenyleg megterhelo munkat nem, peldaul max 5 kilot lehet emelni,ahol magneses sugarzas , vagy radiohullamok vannak.

Szamitogeppel lehet dolgozni. Tobb forumot olvastam, meg rendorkent is dolgoznak.

Ajanlom a facebookon a pacemaker klubot, ott nagyon sok informaciot lehet kapni.

Udv. Tunde

2011. aug. 28. 17:16

Kedves Tornaguru!

Szeretném kérni a véleményedet, mivel neked már egy éve bent van, hogy ezzel lehet munkát vállalni azt tudom nehezet, megterhelőt azt nem. Akkor vajon milyet? Ezzel végül tudsz dolgozni? Várom válaszodat

és köszönöm előre is. Megyek ellenőrzésre a szakorvoshoz tőle is érdeklődni fogok. Üdv.Ágnes

2011. aug. 22. 08:15

Kedves anyuci91,


Megertem az agodalmait. Nekem a tavaly juniusaba ultettek be. Oszinten en is nagyon nehezen baratkoztam meg a pacemakerrel. Az elso harom honap volt a legnehezebb. Minden percbe ki vetettem volna es meg most is megszabadulni tole.

Egy ev utan lett konnyebb az elet vele, annyira nem erzem, de azert minden nap jelez, hogy bennem van .

Ha barmi kerdesed van szivesen valaszolok.

Tudom mennyit jelent ha valaki valaszol kerdeseidre. Nekem is 100 meg 100 kerdesem volt es van meg most is.

Udv.

2011. júl. 28. 09:59

Kedves Klubtagok, ill.fórumozók!

Sok szeretettel köszöntök mindenkit először is azzal kezdeném én is 2011. junius végén kerültem kórházba és majdnem egy hónapig voltam. A szívproblémámmal immár hatodik éve küszködök és alaposan kivizsgálták és megállapították pacemakerre van szükségem megmondom őszintén nehéz megszokni és hiába a bőr alá ültették, ami két órába telt mielőtt beültették lényeg az még friss a seb és még nehéz megbarátkozni vele, de kénytelen vagyok, mert az orvosok szerint indokolt volt. A tapasztalatom szerint eléggé érzékeny és nehezet nem szabad cipelnem, de valamennyit biztosan kell terhelnem. Várom tőletek akinek már régóta van, hogy mi a tapasztalata előre is köszönöm Üdv.Ágnes

2011. márc. 11. 09:03
Van egy magyar Facebook oldal, a Pacemaker Klub, ahol a pacemakerrel élők közössége alakul ki. Nézd meg és legyél tag: [link]
2011. febr. 17. 11:57

Szia

4 napja van pacemakerem,mennyi idö ezt megszokni? Meg mindenki erzi mikor bekepcsol vagy csak én? Ha ráfigyelek ézrem h nagyokat dobban ezt majd meg lehet szokni? Segitsetek:(

12. warj (válaszként erre: 11. - Tornaguru)
2010. júl. 6. 20:49
Szia sajni segíteni nem tudok, de elég halott sajni ez az oldal. Pedig jó lenne feléleszteni. Mi még a kivizsgálás részén vagyunk, ahol szóban már megtörtént a pacemaker javaslat, de még nem írta le kardiológus. Az én lányom 16 éves, és ha lehet elkerülnénk ezt a műtétet.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook