Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Élet 50 után, avagy milyen új célok lehetnek? fórum

Élet 50 után, avagy milyen új célok lehetnek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
68. Guruljka (válaszként erre: 66. - Gigi>)
2019. nov. 8. 10:42

Kicsikkel még lehet menni, igen, de hát a komondor nem kicsi.

Néha jó lenne, ha öszecsukható lenne... :D

67. júliusi (válaszként erre: 61. - Atari)
2019. nov. 8. 10:27
Mi is,a férjemmel.Hálistennek egyre több rockzenekar jön el vidékre is koncertezni! Mi rock koncertekre járunk.P.Mobil, Vikidál, Karthágó, Beatrice stb rajongók vagyunk.Idén Miskolcon is előadták a Rice Rice Beatrice musicalt...örültem, hogy nem kellett B.P. re utazni az Újszínházba...
66. gigi> (válaszként erre: 65. - Guruljka)
2019. nov. 4. 16:24
Nyáron vittük a kicsiket magunkkal a Balatonra. Kutya barát szállást foglaltunk. Eddig még nem voltak velünk ilyen helyen,próba volt. De nem bántuk meg.Nekik mindegy hol vannak,csak velünk lehessenek :)
65. Guruljka (válaszként erre: 64. - Gigi>)
2019. nov. 4. 15:44

Nekem csak kettő.

Aztán ha ez a garnitúra kihal, még nem tudom, mi lesz. Néha érzem, hogy "röghöz kötnek". Mennék, vinném a fiamat is, de a komondort mégse etesse a szomszéd...

64. gigi> (válaszként erre: 43. - Guruljka)
2019. nov. 4. 15:40
Imádom a kutyákat. Van is belőlük négy :)
2019. nov. 4. 13:44
Ha megélem azt a kort majd elmondom. :)
62. andilaci (válaszként erre: 61. - Atari)
2019. nov. 4. 13:36
👍👍👍
61. atari
2019. nov. 4. 13:05
Én most élem a második tinikoromat. :-) Pár éve elkezdtem basszusgitározni, aztán dobolni, most a zongora a kedvencem. De kipróbáltam a dorombot is (nagyon szeretek dorombolni(!) :-) ). A legújabb őrületem, hogy rap-számot írok. :-) Ez a zenei rész, de festettem pár mandalát és képet is. Nem vagyok profi semmiben, de valahogy jól érzem magam ebben az egészben. Nem szól bele senki, nem kötelező semmi, és ez tök jó. Szóval, a topic címére válaszolva: lehet zenélni, festeni, rajzolni, történeteket írni (akár a saját életünkből is), lehet mozogni, sportolni, kirándulni. Ja, a fafaragás is érdekel. :-) Szóval.... bármit, ami TE vagy, ami egy picit is érdekel. Aztán lehet társaságot is keresni, ahol kibeszélgetheti magát az ember. És még sorolhatnám, mert még mindig van ötletem..... :-)
60. Lávli (válaszként erre: 58. - Lávli)
2019. okt. 4. 06:44
La Manche , sorry! 😅
59. Panna.33 (válaszként erre: 51. - Mazsi-drazsi)
2019. okt. 4. 06:42

Gyere el egy Rammstein koncertre. 😉

Ha ez túl sok, akkor a Deep Purple-re decemberben BP.-re.

58. Lávli (válaszként erre: 48. - Mazsi-drazsi)
2019. okt. 4. 06:35

Szerintem én nem szabadidős célokat írtam. Hanem csak apró lépéseket, amik részei a mindennapi harmonikus életnek.

Irhattam volna azt is, hogy


Mosolyogva moss fogat reggel!


Mert nem az a lényeg, hogy hatalmas céljaim legyenek!

Hogy átússzam pl a La Manse csatornát, vagy Rudan Joeval énekeljek egy akusztikus koncerten (bár az nem lenne rossz 😅)

Mit akarjak hatalmasat, ha kicsiket sem tudok megvalósítani?!


Megyek mosolyogva fogat mosni :) Puszi :)

2019. okt. 4. 06:26

Egyszer elkezdtem egy levelezőn "újságíró tanfolyamon", arra már nem emlékszem, miért is hagytam abba. Azt tudom, hogy nagyon kemény elméleti, bemagolós tárggyal indított. Az újságírás őstörténete, az újságok sokszorosítása, a nyomdai előállítás, és hasonlók, tele évszámokkal... no az évszámok megjegyzésében sohasem volt nagy.

Pedig lehet hogy jobb lett volna, ha valóban elvégzem. Az egy olyan szakma, egy olyan munka, amit kor nélkül, bármeddig lehet csinálni.

2019. okt. 4. 00:53

Nem tudom, hol laksz, de több helyen is van hasonló:


[link]

2019. okt. 3. 23:46

Vagy új kreatív hobbi.

Rajzolás,festés ..

54. Guruljka (válaszként erre: 51. - Mazsi-drazsi)
2019. okt. 3. 23:41
Van, aki ilyenkor ugrik egy nagyot. Ejtőernyő, tandem...
53. VendrinerPiroska (válaszként erre: 48. - Mazsi-drazsi)
2019. okt. 3. 23:36

Nagy gratula, ha minden fiatalkori célod megvalósult.Igaz, van akit nehezebb ebben a korban új célokkal lázba hozni, de szerintem az emberben - már ha nem teljesen depressziós -mindig van valami hajtó erő, valami új vágy, kicsi v. nagy az egyre megy.

Nem szeretnéd pld. felnőttként látni az meglévő v várható unokáidat? Ez önmagában is egy cél lehet.

52. mazsi-drazsi (válaszként erre: 35. - Channa*)
2019. okt. 3. 23:27
Gyógyulást a Testvérednek!!!
2019. okt. 3. 23:25

Köszi a válaszokat.

Nem vagyok unatkozó 50-es.

Tojnék a koromra, ha nem emlékeztetnének rá ilyen sűrűn.

Kicsit leírva érzem magam .

A kérdés amiatt jött, mert úgy érzem változtatnom kell és új dolgokba kezdeni.

Gondoltam megkérdezlek titeket, milyen lehetőségek jutnak eszetekbe. Aztán ami fekszik nekem, kipróbálom. (vagyis "nem próbálom. teszem vagy nem teszem" :) )

Lehet nem fogalmaztam elég érthetően a kérdésnél.

2019. okt. 3. 23:10

Minap olvastam,hogy az 50 az új 30!



Ötven évesen suliba jártam Németországban.

Ez csak egy szám.

49. Guruljka (válaszként erre: 48. - Mazsi-drazsi)
2019. okt. 3. 23:03

Új cél - amire még nem is gondoltál?

Annyiféle tanfolyam van például...

48. mazsi-drazsi (válaszként erre: 4. - Lávli)
2019. okt. 3. 23:01

Nem az a gondom, hogy nincs kivel és hogy eltöltsem az időmet. Szabadidőn nem sok van.

A kérdésem inkább az, hogy miután kisgyerek kirepült, minden fiatalkori cél megvalósult, vagy már tárgytalan, milyen olyan célt tűzhetek ki, ami értelmet ad a további napoknak, életnek.

Valami komolyabb célt.

47. mazsi-drazsi (válaszként erre: 3. - Lávli)
2019. okt. 3. 22:57

KÖSZI, NAGYON ÖTLETES!! :)))


Olvass ki X idő alatt egy könyvet. :))

Fogadj örökbe egy ARANYHALAT:)

Hetente tűzz ki egy napot, mikor ismerkedj meg más kultúrák szokásaival.-EZ JÓ!!

Csináld meg a karácsonyi nagytakarítást és nevess a világra 😀-INKÁBB TAKARÍTÁS NÉLKÜL:))

Süss egy sütit, amit még sose próbáltál.-AMIT PRÓBÁLTAM IS VESZÉLYES:)

46. mazsi-drazsi (válaszként erre: 2. - Df1e1c376c)
2019. okt. 3. 22:50
miért?
2019. okt. 3. 20:45

Tedd azt, amit eddig. Élj, nem muszáj mindent megtervezni előre, meg nem is kell lehúzni a redőnyt.


Nem csak a 20 éveseké a világ☝️ 🙂

44. forrest2010 (válaszként erre: 30. - Napsugár8)
2019. okt. 3. 17:53
... pontosan ! betokosodik , leáll , nem talál magának célt amiért még érdemes megmoccanni , felkelni ... annyi mindent lehet még ami az embernek örömet szerezhet :) adja az ég h ne legyek ilyen ! nem szeretnék , ha Anyum élne idén lett volna 85 ! Anyósomba rengeteg élni akarás szorult ő + is érte a 84-et ! kár , h Anyum nem :(
43. Guruljka (válaszként erre: 38. - Channa*)
2019. okt. 3. 17:14

Én egy időben rengeteget tudtam beszélni a kutyámról vagy mások kutyájáról, és nem is nagyon akartam más témáról másokkal beszélni.

Ezt akartam volna kifejezni az előbb.


És igen, Naspugárnak is igaza van, habár itt falun nem kell ürügy, van a beszélgetésnek egy technikája.

De tény, hogy ma is szívesebben beszélgetek kutyákról, mint pártpolitikáról.

2019. okt. 3. 09:34
50 felett is lehetnek új céljaink! Miért ne lehetne? Sőt talán valamivel könnyebb is ,kinek mi jutott ki az életből.Cél nélkül nincs élet!Cél lehet nagyon apró,pici dolog is,amely számodra jelentőséggel bír,nem kell mindig nagy dolgokra gondolni.Egyén és társadalmi helyzet függő.Vannak akiknek sajnos a napi túlélés ..a cél...no comment.
41. Napsugár8 (válaszként erre: 40. - 184481d874)
2019. okt. 3. 06:59

Én azt mondom: tűzzön ki célt, célokat, kezdje el csinálni, és csinálja!! Ne azon filózzon, hogy meddig fog eljutni benne, meg hogy már el sem kezdi, mert kevés az idő, és hasonlók.

Azt 30 éves korunkban sem tudhatjuk előre, kinek mennyi ideje van hátra! Csak akkor még eszünkbe sem jut ezen filózni. Most sem kell!!

2019. okt. 2. 23:51
Bármit elérhetsz,éppen úgy ,mint korábban." Tedd vagy ne tedd,de ne próbáld "
39. VendrinerPiroska (válaszként erre: 1. - Mazsi-drazsi)
2019. okt. 2. 19:12
Bármilyen új célt kitűzhetsz, amennyiben valamelyest is reális, főleg fizikailag. Hódolhatsz a kedvteléseidnek, utazhatsz, tanulhatsz, sportolhatsz (legfeljebb szenior kategóriában nyered az érmeidet), vagy akár megismerheted életed szerelmét (ha eddig ez nem sikerült volna). Csak a fizikai és anyagi teljesítőképesség szab határt, de ez az ember fiatalabb éveiben is így van.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook