Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Elég minden napnak a maga baja fórum

Elég minden napnak a maga baja (beszélgetős fórum)


9. 9d1c6d6ed1 (válaszként erre: 1. - B269c1fc64)
2010. okt. 26. 20:21
ez valoban igy van,ha sokat aggodalmaskodunk akar az oruletbe is kerget.
2010. okt. 26. 13:21

Nekem ez a mondat már régóta a szavajárásom: "Elég minden napnak a maga baja!"

Ez a bibliában van?? Nem is tudtam...DE JÓÓÓÓ!!!!:DDD

Én ezt abszolut pozitív mondatként használom.

2010. okt. 26. 12:10

Az idő és tér csak itt létezik a 3D-ben. Emberi aggyal elég nehéz felfogni.

Egy picit vitatkoznék veled, ugyanis a múltat is meg lehet változtatni, mégpedig úgy, hogy tapasztalásaink után már másképp látjuk a múltunkat.

A jövőnk pedig mindig az adott pillanat döntésein múlik. Mert döntéseket a nap minden pillanatában hozunk, akár, hogy most írok-e neked, vagy sem...stb.

Ha nem írtam volna, már más lenne a MOST.

És ha holnap visszagondolok, lehet, hogy másképp fogalmaztam volna, de én MOST írok, azt, amit.

Mert MOST ez van bennem.

2010. okt. 26. 10:24

Én nem aggodalmaskodom a holnap felől, de tervezni szeretek és gondolkodni a holnapon, a jövő hónapon, a következő éveken. Kell valami irány, valami terv, amit el akarsz érni...persze nem mindig sikerül, de akkor legalább tudod, hogy hova kell visszatérni és megpróbálni újra.

Aggodalmaskodni viszont felesleges, de elég nehéz kihagyni a természetünkből.

5. 40163fd81d (válaszként erre: 4. - B269c1fc64)
2010. okt. 26. 00:55

Nem is kell.

Emberek vagyunk.Gondolkodunk,tervezünk,érzünk,bizonytalankodunk,álmodozunk,és azt hiszem ezek mind -mind hozzátesznek ahhoz,hogy értékeljük az adott,mostani pillanatainkat is.

Mert ugyan ki lenne képes elfogadni egy adott pillanatot,még ha az csodaszép is ,ha nem látna túl rajta...

4. b269c1fc64 (válaszként erre: 3. - 40163fd81d)
2010. okt. 26. 00:47

Teljesen igazad van, de hogy ezt mondjam, addig nem merészkedek el.

Volt mikor már utaltam erre, a "pillanatra" - máshol -, de az egyelőre kezelhetetlen az emberek legtöbbje számára.

3. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - B269c1fc64)
2010. okt. 26. 00:22

"Forgasd egy kicsit a fent idézett Bibliai üzenetet a fejedben! Gondold át, hogy életed melyik területére vonatkozhat ez a te esetedben."


Mindenre,és azt hiszem hosszú időtartam,még egy nap is.

Minden pillanatra le kellene vezetnünk ezt!:))

2010. okt. 26. 00:19

A pszichoterápiák 90%-a arról szól, hogy kiszedjünk valakit abból a múltból, amibe "belebonyolódott", és elhitessük vele, hogy a holnap még nincs itt.

Nem kis munka!

2010. okt. 25. 23:41

„Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől, mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja." (Mt 6:32-34)

Nem vagyok elkötelezve egyik vallás mellett sem, de ez a szöveg változtatta meg az életemet.

Ez szabadított ki az idő rabságából. Elfogadtam, mint igazságot, mert nem találtam ellenérvet. Egyszerűen nem találtam "fogást" ezen a szövegen.

Első olvasásra úgy tűnik, hogy ez egy negatív, mindenről lemondó kijelentés.

Pedig nem! Éppen az ellenkezője.

A "mindig mostani", napi problémák küzdelme, legyőzhetősége mindig belátható. Ha kivetítjük problémáinkat, fájdalmainkat a jövőre, egy kis pesszimizmussal megfűszerezve, akkor tényleg meggyengülünk, megbénulunk az éppen aktuális gondjainkkal, tevékenységünkkel kapcsolatban.

Ezt a változni, változtatni kívánó embereknek címzem - és ki nem ilyen...?

Csak ma változhatsz meg. Tegnap már nem, holnap meg még nem.

Csak ma kezdhetsz el pl. egy fogyókúrát. Tegnap már nem, holnap meg még nem.

Cigiről vagy leszokóban? Csak ma nem gyújthatsz rá. Tegnap már nem, holnap még nem.

Stb., stb...

Forgasd egy kicsit a fent idézett Bibliai üzenetet a fejedben! Gondold át, hogy életed melyik területére vonatkozhat ez a te esetedben.

...és próbáld alkalmazni tudatosan! Biztos, hogy megerősödsz a napi dolgaiddal kapcsolatban.:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook