Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » El kell mondanom? fórum

El kell mondanom? (beszélgetős fórum)


1 2
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Levarosbukta)
2021. okt. 24. 17:51
Igen, ettől én is tartok, hogy a terhesség előhozhat dolgokat. Arra is gondoltam, talán nem is kellene szülni, inkább adoptálni.
29. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 24. 17:42
Jobb ha elmondod. Lehet hogy most nincs panaszod, de ha gyermeket akartok a terhesség is újra előidézheti. Én is azt mondom, ha ezért szakít veled akkor jobb ha most megy mint később. De ha nem mondod el és mégis előjön rajtad, vagy ne'adj isten a pici örökli akkor ne csodálkozz ha ott hagy. Esküvő után elmondani meg pofátlanság.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Sirga)
2021. okt. 24. 17:28
Azért egy egy szép történet, jó hallani.
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Sirga)
2021. okt. 24. 17:27

Nekem 2,5 évesen jött elő. Tehát nagyon pici voltam. A kamasz-felnőttkori epilepsziák kevésbé jól gyógyulnak, de a babakoriakat sokszor- mint én is- kinövik és totál tünetmentessé válnak, gyógyszer nélkül is.

Ja,amikor még kell vigyázni: ezek a hülye diszkófények irritálhatnak, bár már kezdek kikopni ebből a korból és eleget kell aludni.

26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Sirga)
2021. okt. 24. 17:20

Igen,ez is más, ha aktív gyógyszerszedő. Én, ha nem mondom, hogy voltam epilesziás, senki nem tudná.Annyi,hogy alkoholt csak nagyon keveset ihatok, mondjuk havi egyszer 1 pohár bor és nagyon magasba, vagy vízbe nem mehetek egyedül,hogy ha mégis. Felnőtt életemben,sem egyetemen,sem munkában senki nem tudja.

Ill. koliban tudta egy lány, szobatárs,legjobb barátnő volt akkor.

25. Sirga (válaszként erre: 24. - Sirga)
2021. okt. 24. 17:17
Ja! Nálunk ugyan nincs családi halmozódás, viszont 3 gyerkőcünk van, akik nem örökölték. Érdemes lenne neurológussal konzultálni.
24. Sirga (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 24. 17:16

Hogy én mit szólnék, nem tudom. Nálam 14 évesen jött elő az epilepszia. Amikor a párommal megismerkedtem, pár hét után elmondtam neki - egész egyszerűen azért, mert jelen volt, amikor a gyógyszert be kellett vennem. Teljesen természetesnek vette, hogy elfogadja, fel sem merült benne, hogy emiatt bármi változik. Ennek 30 éve. Látott azóta rohamot, vigasztalt utána nemegyszer. Semmi sem múlt ezen.

Ha nem mondod el, becsapod. Hazudsz a múltadról. Ha nem szeret eléggé ahhoz, hogy együtt tudjon élni a tudattal, akkor mindegy. Ha pedig igen, akkor azért nem számít. :)

2021. okt. 24. 17:13
Mivel én a gyerekvállalás lehetőségén túl vagyok, ez az aspektus már nem számít, de fiatalabbként azért erősen elgondolkodnék a jövőnkön, valamint akkor is, ha esélye lenne, hogy kiújulhat a betegség.
22. Guruljka (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 24. 17:11

Attól még érheti őt is baleset vagy betegség, és akkor őt is ott lehet hagyni.

Nem alkalmas mindenki betegápolásra, de ez a "neki betge nő nem kell" kicsit nagyon durva, főleg ha az a betegség egy gyerekkori epilepszia.

2021. okt. 24. 16:59
Tanulásban szerencsére nem volt különösebb probléma, jó nem voltam egy matekzseni,de a szüleim sem, viszont a nyelvek meglepően könnyen mentek.
2021. okt. 24. 16:57
Ahogy gondolod. A mi köreinkben nem becézgetnek betegségeket.
2021. okt. 24. 16:55
Köreinkben így hívják,meg epszinek. Kevésbé ijesztő.
18. VendrinerPiroska (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2021. okt. 24. 16:54

Egyetértek. Aztán 12. hozzászólásban említette, hogy másnak is volt a családban, tehát feltehetően öröklődik.

Én is láttam már élőben epilepsziás rohamot, elég riasztó volt. Volt egy évfolyamtársnőm, aki kinőtte, de felnőttként azért egy kicsit fura volt, és voltak tanulási nehézségei is. Szerintem, a másik félnek joga van tudni olyasmikről, amik potenciális nehézséget jelenthetnek a kapcsolatukban később.

2021. okt. 24. 16:53
Semmit. Nem stigmatzalok, az epilepszia nem halálos betegség, együtt lehet élni vele, az elfogadáson van a lényeg. Legyszíves írd már le rendesen, ne hívd epinek.
2021. okt. 24. 16:50
Ti mit szólnátok,ha megtudnátok a szerelemtekről,hogy volt epis?
15. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - VendrinerPiroska)
2021. okt. 24. 16:49

Ahogy most utána olvastam, hogy valóban nem törvényszerű, hogy öröklődik. Viszont a megszületett gyermek agyának bizonyos kifejlődése kell ahhoz, hogy meg tudják mondani, örökölte-e vagy nem. Éppen ezért mondom én is, tudnia kell annak a másiknak, hogy mit vállal fel, ha úgy adódik.

Életem során 1x kerültem olyan helyzetbe, amikor a hölgy, akivel egy társaságban beszélgettünk, és egyik percről a másikra jött ki rajta... és borzalmas volt látni, és tudni, hogy képtelenek vagyunk segíteni neki...

Meg kell találni a kapcsolatnak azt a pontját, amikor célszerű elmondani. Szerintem.

2021. okt. 24. 16:44
Akkor meg végképp tisztességtelen, ha magadban tartod, mert jelek szerint halmozódik a családodban.
13. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 24. 16:42

A legfontosabb, hogy NEM KELL elmondanod.


Ha szeretnéd, vagy nem szeretnéd az meg a te döntésed, mindkettő teljesen érthető.

Nem tudom, hogy az epilepszia gyógyítható/tünetmentes betegség, de mivel szerencsére jól vagy, ezért természetes is, hogy nem számolsz ezzel.


2 problémát tapasztaltam hasonló esetben. Az emberek van 1 kép a fejükben az epilepsziáról, amivel azonosítani fogja a te betegségedet, ez általában a valóságnál sokkal rosszabb. Neked is foglalkoznod kell akkor ezzel a dologgal, hogy a másik pontosan értse, hogy milyen "felelősséget" teszel ezzel a nyakába, vagy vesz ő a sajátjába.


Nem látom ennek hatását a jelenlegi/jövőbeli életetekre, a gyereketeknek 50 millió problémája adódhat mindkettőtök genetikájából, ezen még ne aggódj, nagy valószínűséggel, meg makk egészséges lesz:)

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2021. okt. 24. 16:40

nálunk is volt több epis.

Keresztapám nem mondta el ker.anyámnak, csak a baba után,de fiuknak nem lett baja.

2021. okt. 24. 16:28
Szerintem úgy fair, ha elmondod. Állítólag bizonyos esetekben öröklődik is, úgyhogy, ha másért nem az esetleges közös jövő miatt igen.
10. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 24. 16:27
Teljesen mindegy, milyen a végzettsége. Én úgy gondolom, a kapcsolat erőssége, az érzelmek, a kötődések a döntőek, hogy bármi is jön, veled akar-e élni, vagy inkább keres valaki mást.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2021. okt. 24. 16:18
Az a fiú, aki beijedt egy egyteemet végzett mérnök volt.
2021. okt. 24. 16:05
Amíg annyira komolyra nem fordul a kapcsolat, hogy összebútorozás, és esetleg közös családalapítás, hasonlók, addig szerintem nem kell beszélned róla. Amennyiben már valóban ilyen közös jövő terveket kezdetek szövögetni, annak előtte. Igen, elmondanám, de nem azzal kezdeném, hogy epilepszia, hanem hogy az orvosok szerint már meggyógyultál, és x év óta semmi tüneted nincs. Majd ezek után mondd ki a szót. Gondolja meg, így is "szeret-e annyira", hogy közös jövő, közös család????
7. dafke (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 24. 16:03
Nem hinném :)
6. globus (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 24. 16:01
Éppen ezt mondom. Valószínűleg nem lesz belőle probléma. De ha mégis valamiért kiderül, a titkolózás okozhat viszályt.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Globus)
2021. okt. 24. 15:42
De semmi problémám nincs ma már az epiből:(
4. globus (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 24. 15:40

Nem egy csomó. Akivel komolyra fordul a dolog, jobb, ha tud róla. Ugyanígy, ahogyan leírtad.

Valószínűleg nem lesz vele gond, de ha eltitkolod, abból lehet harag.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Dafke)
2021. okt. 24. 15:20
Egy csomó pasi ezért fog elijedni tőlem?
2021. okt. 24. 15:12
Hát ha ettől beijed valaki, jobb is, ha megy mielőbb.
2021. okt. 24. 15:05

Gyerekkoromban volt epilepsziám. Kaptam gyógyszert, tünetmentessé váltam, 10 éves korom után nem is kellett szedni, 14 éves korom utána kontrollra sem kellett járnom.

Nincs semmi panaszom.

Ilyen esetben mégis el kell majd mondani páromnak,ha gyereket akarunk, hogy volt valaha epilepsziám?Esküvő előtt nem lenne célszerű ,mert beijed, de ha nem mondom el,akkor meg átverésnek érezheti.

Korábban volt már egy fiú,akivel komolyabb volt, elmondtam neki,először úgy tűnt, hogy elfogadja,de mégsem sikerült neki, szakítottunk. Azt mondta, nem tudna egy beteg nővel élni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook