Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Állásinterjún el kell-e mondanom, hogy rákos voltam? fórum

Állásinterjún el kell-e mondanom, hogy rákos voltam? (beszélgetős fórum)


29. Napsugár8 (válaszként erre: 27. - Krisztikrisz)
2023. jan. 5. 07:45

Én is erre gondolok. Ha alapjaiban kevés a dolgozó, egy sokat betegeskedő ember hirtelen pótlása egy olyan munkakörben, amely egyébként is beteg emberekkel való foglalkozással jár.

Valószínű egy apró gyermekes anyukával is ugyanígy viselkednek!

2023. jan. 3. 22:09

Szerintem rossz munkáltatót fogtál ki. A megváltozott munkaképességről a határozatot be szokták kérni. De megteheted, hogy úgy adod oda a másolatot, hogy csak a besorolás látszódik, illetve az, hogy meddig érvényes. Azt, hogy milyen betegséggel százalékoltak le kitakarhatod. Az üzemorvos csak azzal foglalkozhat, hogy alkalmas vagy a munkára, vagy sem. Minden más orvosi titok. A pénzügyes nem elég tájékozott. A bér után fizetendő szociális hozzájárulásra vehetnek ivénybe kedvezményt. Illetve ha nagy létszámú a vállalkozás csökkentheti a rehabilitációs adóját.

Sok helyen nagyon szívesen foglalkoztatnának.

Sok sikert!

2023. jan. 3. 21:16
Normális esetben el lehetne mondani, pedig a józan eszeddel tudod hogy nem szeretik a betegeskedő embereket. Ők a munkavállalás szempontjából nézik a dolgot, egy beteg embernél ez bizonytalan. Sajnálom. Én mindig azt nézem, kinek mondhatom el, mert nem mindenki megértő.
26. unom (válaszként erre: 15. - Mireille71)
2023. jan. 3. 21:13
Nem kellett volna neki megmutatnod, semmi köze hozzá.
25. Csillagszem38 (válaszként erre: 24. - Mireille71)
2023. jan. 3. 21:09
Nincs vmi előírás arra,hogy mi a minimum egészségügyi feltétel egy ilyen munkakornel..? Eü asszisztens sok mindent csinálhat, nem is értem, hogy adhatta ki az uzemorvos, hogy alkalmas vagy....
24. Mireille71 (válaszként erre: 23. - Csillagszem38)
2023. jan. 3. 20:33

Kérlek fejtsd ki, mire gondolsz…?

Szellemileg rendben vagyok, mozgásom nem korlátozott. Egyedül a nehéz fizikai megterhelést nem bírom…

23. Csillagszem38 (válaszként erre: 22. - Mireille71)
2023. jan. 3. 20:14
Hat gyanítom ebbe a munkakörbe nem fér bele, hogy megváltozott munkaképességű vagy... De csak én gondolom....
22. Mireille71 (válaszként erre: 21. - Csillagszem38)
2023. jan. 3. 19:11
Egészségügyi asszisztens
21. Csillagszem38 (válaszként erre: 18. - Mireille71)
2023. jan. 3. 18:32
Milyen munkakör volt?
2023. jan. 3. 18:12
Azt tanácsolom, hogy ne beszéljen. Az előző munkáltató furcsán reagált
2023. jan. 3. 18:11
Nem tudok a témához szólni csak annyit, hogy sajnálom és vicc ami itthon megy, amikor munkát keres az ember! 😌
18. Mireille71 (válaszként erre: 17. - Csillagszem38)
2023. jan. 3. 17:56

Én is úgy tudtam, hogy támogatják a foglalkoztatásunkat, de az ottani pénzügyes állította, hogy nem.

Én sem értem, hogy min akadt ki. Nem sumákoltam, ő kérdezett én válaszoltam. Azt mondta, hogy beszél jogásszal és 2 óra múlva közölte, hogy nem alkalmaz.

17. Csillagszem38 (válaszként erre: 15. - Mireille71)
2023. jan. 3. 17:47

Nem értem. Nem vagyok munkajogasz meg semmi hasonló, de a megváltozott munkaképességű munkavállaló után nem kevesebbet kell adoznia a munkáltatónak...? Min akadt ki konkrétan?


Állásinterjún semmi konkretumot nem mondanék sztem, hiszen az mèg csak egy interjú.

16. Mireille71 (válaszként erre: 10. - Globus)
2023. jan. 3. 17:14
Rák után csak 5 évvel mondják, hogy gyógyult valaki. Én jelenleg rákmentes vagyok, kezelést sem kapok már.
15. Mireille71 (válaszként erre: 11. - Csillagszem38)
2023. jan. 3. 17:12
Alkalmas voltam a munkára, de miután beleolvasott az üzemorvosnak szánt leszázalékolásról szóló papírokba, nagyon dühös lett. Hiába mondtam, hogy az állásinterjúkor még csak az autoimmunnal voltam leszázalékolva.
14. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Aszparagusz)
2023. jan. 3. 15:49
Szállj le rólam kislány! Esküszöm úgy viselkedsz, mint egy 5 éves óvodás. Felnőhetnél már, nem áll ez jól neked!
13. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Globus)
2023. jan. 3. 15:47
Nincs betegállományban! Ami van, az nem más, mint "megváltozott" munkaképesség = bizonyos tevékenyégeket nem tud elvégezni! Ehhez vannak megjelölve bizonyos munkakörök, de minden más területen 100 %-os munkavégzésre képes!
12. aszparagusz (válaszként erre: 10. - Globus)
2023. jan. 3. 15:44
Napsi képzeletében.
11. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Mireille71)
2023. jan. 3. 15:26
A betegség ismeretében nem voltál alkalmas a munkára? A vezető úgy érezte, hogy megtévesztetted őket?
10. globus (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2023. jan. 3. 15:24
Hol írta, hogy gyógyult?
2023. jan. 3. 15:24
Ilyen tapasztalatok után én nem mondanám el. Ha az üzemorvos külön rákérdezne, akkor igen, de amúgy még neki se.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Globus)
2023. jan. 3. 15:23
Ha már az orvos egyszer gyógyultnak nyilvánította, akkor "betegsége nincs"!! Sem valós, sem eltitkolt.
7. Amaunet (válaszként erre: 5. - Globus)
2023. jan. 3. 14:21

De azt nem a munkáltatódnak kell "megvallanod", hanem az üzemorvosnak. Az üzemorvos nem adhatja ki a betegségeinket. Ő csak annyit közölhet a munkáltatóval, hogy alkalmas munkára vagy sem.

Ezek személyiségi-, és betegjog. Ha jól tudom.

2023. jan. 3. 13:54

Nem, az állásinterjún nem kell semmit elmondanod sem a betegségedről, sem a családi problémáidról.

Az állásinterjún pusztán a szakmai rátermettségedet kell megmutatnod.


Az üzemorvos, ha rákérdez, akkor elmondod, de neki tovább adnia csak azt kell, hogy alkalmas vagy e az adott munka elvégzésére vagy sem. Nem dolga a pletyka.


Sok sikert aq következő helyedhez és ne ossz meg mindent magadról, még akkor sem vagy köteles válaszolni, ha kérdeznek.


Én ha rákérdeznének az egészségi állapotomra, amit még sosem tettek, annyit mondok, hogy köszönöm szépen jól vagyok;)

5. globus (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2023. jan. 3. 13:33
Nálunk az üzemeü. alkalmasságin alá kell írni, hogy eltitkolt betegségem nincs.
2023. jan. 3. 13:30
Nem tenném. Ha még valamit kérdeznének az egészségi állapotodról, olyasmit válaszolnék: voltak komoly gondjaim, de már régen egészségesnek nyilvánítottak. És ha még konkrétabban kérdeznének: erről nem szívesen beszélnék.
2023. jan. 3. 13:13
Ha a papirjaidból nem derül ki, isten őrizzen, hogy elmondd !
2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Mireille71)
2023. jan. 3. 13:11
Az egészségi állapotodhoz a munkáltatódnak semmi köze. Az üzemorvos is csak annyit közölhet vele, hogy a pályázott munkára alkalmas/nem alkalmas a jelentkező.
2023. jan. 3. 12:52

Felmondtam egy jobb állás miatt. Az új helyen elmondtam az igazgatónak, hogy megváltozott munkaképességű vagyok. Rákérdezett és én elmondtam, hogy autoimmun betegségem van. A felmondási idő alatt felülvizsgálatom volt, ahol már a daganatos betegséget is figyelembe vették. A munkaalkalmassági vizsgálaton ezt el is mondtam az üzemorvosnak, aki alkalmasnak minősített, bár kérte a szakértői vélemény bemutatását.

Az első munkanapon terveztük a szerződést aláírni. Az igazgató már délelőtt berendelt és arrogáns hangon hazazavart az iratokért. Elolvasva visszaküldött dolgozni, majd a munkaidő végén közölte”nem kívánunk önnel munkaszerződést kötni”

Az hogy hogy éreztem magam, egy dolog…de holnap megint interjúra megyek…

Tanácstalan vagyok, mondjam, vagy ne?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook