Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ekcéma és a hipó... fórum

Ekcéma és a hipó... (beszélgetős fórum)


1 2
43. 82d45dcd14 (válaszként erre: 41. - Eszterkee)
2014. máj. 7. 12:36
Akkor maradok a babánál!
42. Bonti74 (válaszként erre: 34. - 82d45dcd14)
2014. máj. 7. 12:22
Nekem volt ekcémám, kb. 8 éve, már vérzett a kezem, olyan sebes volt. Minden vegyszert száműztem. Szappan és tusfürdő helyett kecsketej szappan. Mosószer helyett én főzök mosószappanból és szódabikarbónából mosószert, hipó és egyéb tisztítószerek helyett szintén szódabikarbóna, ecet, teafaolaj.Öblítőszerek helyett ecet. Kaptam anno egy mosogatógépet anyukámtól ez is sokat segített. Meggyógyult a kezem, a gyerekeimnek sem lett ekcémájuk és még pénztálcakímélőbb is.
41. Eszterkee (válaszként erre: 40. - 82d45dcd14)
2014. máj. 7. 12:17
Ha nálad ipari mennyiségben fogy a szappan, akkor érdemes először csak sima nem folyékony állagúval próbálkozni, mint pl írtam nekem a Baba vált be, ez anyagilag sem megterhelő :)
40. 82d45dcd14 (válaszként erre: 39. - Eszterkee)
2014. máj. 7. 12:09

Seeeeemmi..


Ha veszek valami folyékony szappant,24órán belül kiderül,hogy kidzsuvázik a kezem tőle,ha igen kuka!

Gondolom a spéci készítményeknem 300 forintba kerülnek..

Nagyon sokat mosok kezet egy nap,kuty van macsek,papagáj..

39. Eszterkee (válaszként erre: 38. - 82d45dcd14)
2014. máj. 7. 12:05
olyat még nem próbáltam. Neked van tapasztalatod azzal kapcsolatban?
38. 82d45dcd14 (válaszként erre: 36. - Eszterkee)
2014. máj. 7. 11:45

Aha.értem!

Köszönöm!


Azt hittem,hogy direkt ekcémás bőrre valót(ami patikában lehet kapni)fogsz írni!

2014. máj. 7. 11:44
valahol olvastam egyszer, hogy az az anyag, amitől folyékony állagú lesz a szappan, nagyon káros a bőrre.
36. Eszterkee (válaszként erre: 34. - 82d45dcd14)
2014. máj. 7. 11:42
a folyékony szappan tönkreteszi a kezem. egy kedves hoxázó ismerősöm gyárt házikészítésű adalékanyagmentes kozmetikumokat, tőle szoktam szappant rendelni. a legutóbb egy másik ismerősömtől ajándékba kaptam az általa készített szappanokból, az is szuper. ha épp nincs ilyesmi kéznél, akkor a natúr Baba szappan a legjobb.
2014. máj. 7. 10:23
ááá nem nem hazsnáltok,hanem használtok:)
2014. máj. 7. 10:23

Lányok,kézmosásra mit hazsnáltok?

Spéci,ekcémára való foly.szappant?Vagy?

33. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 24. - Annie1130)
2014. máj. 7. 10:20
Bőrklinika és 4 orvos állapította meg.
32. Kubiak (válaszként erre: 28. - Annie1130)
2014. máj. 7. 08:08

Már mindenki megkóstolta oldott formában.

Ivóvizeket, medencéket is fertőtlenítenek vele.

31. 82d45dcd14 (válaszként erre: 29. - Eszterkee)
2014. máj. 7. 08:07
Köszönöm a tippet!
30. 82d45dcd14 (válaszként erre: 28. - Annie1130)
2014. máj. 7. 08:07
Áhh,de szép is lenne!
29. Eszterkee (válaszként erre: 23. - 82d45dcd14)
2014. máj. 7. 07:56

nem rég kezdtem a Linola Fett krémet használni bőrgyógyász tanácsára nappali krémnek. emellé még felírt 2 gyógyszertárban kikevert krémet, plusz egyet nappalra és egyet éjszakára. úgy tűnik bevált ez a hármas hatás.

a bőrgyógyász szerint a gumikesztyű sem véd teljesem, mert átenged bizonyos vegyi anyagokat, még ha a nedvességet nem is. bár én is csak kesztyűben nyúkálok vízbe, de ez önmagában nekem nem segít.

28. Annie1130 (válaszként erre: 26. - Cippora)
2014. máj. 6. 23:04
Addig kampányoltok itt a hipò mellett, hogy tömegesen fogják az asszonyok kifosztani a hipòs polcokat, és mindenki ezt fogja az arcára is kenni!Lehet, hogy megtaláltátok a fiatalság elixìrjét?! :) Szerintem kòstoljuk is meg!
27. bnedora (válaszként erre: 24. - Annie1130)
2014. máj. 6. 21:23
Nem minden ekcéma belső eredetű, szerintem.
26. Cippora (válaszként erre: 1. - Valakivagyok1984)
2014. máj. 6. 19:34
Na jól van akkor csak nem vagyok hülye :) én gyakszin voltam ősszel,ahol éppen takarítottam,de lyukas volt a gumikesztyű,belefolyt a hipós víz.Még aznap bababőröm lett,én is meglepődtem.Mondjuk nekem nem gáz az ekcémám annyira,hogy esetleg napi szinten alkalmazzam,nem lehet valami egészséges.Bár a szteroidos krém sem az...
2014. máj. 6. 15:11

Ja, és ekcéma ellen jól bevált krém:


60 ml sheavaj

30 ml ligetszépe olaj,

10 ml lenmagolaj,

6 csepp levendula illó,

2-2 csepp teafa és rózsageránium illó (utóbbi kettő elhagyható, akkor levendulából tehetünk annyival többet, vagy helyettesíthetjük rózsa illóval).



Elkészítés:


A sheavajat gőzfürdőn felolvasztjuk, hozzáadjuk a másik két bázisolajat, majd belecseppentjük az illókat is. Egy telt, kellemes illatú, hosszan hidratáltság-érzetet biztosító, bőrnyugtató krémet kapunk, mely enyhíti a kellemetlen tüneteket.



Ha a ligetszépe és lenmagolajat neem olajjal helyttesítjük, egy nagyon hatékony gombaellenes krémet, testápolót kapunk, ami kiválóan alkalmas például napgomba kezelésére is (amellett, hogy az ekcémás, pikkelysömörös tüneteket is enyhíti).

2014. máj. 6. 15:07

Gyerekkorom óta szenvedtem az ekcémával. Az ekcéma belső eredetű dolog egyébként, nem pedig baktériumok okozzák. Az viszont igaz, hogy a továbbfertőződés a viszkető, kisebesedett bőrfelületek miatt alakul ki. A hipó erős méreg, bőrön keresztül felszívódva a májnak igen nagy terhet jelent. Belélegezve roncsolja a nyálkahártyát, tüdőt, szóval én semmiképp nem ajánlanám. Legalább is nagy felelőtlenségnek tartom egy ilyen fórumon reklámozni "jótékony" hatásait. Nem csak az én meggyőződésem, hanem orvosilag bizonyított tény, hogy az ekcémát elsősorban belülről kell kezelni.El kell hagyni a rengeteg tartósított, feldolgozott élelmiszert, a cukrot, a kenyeret, és a rengeteg mérget, amelyet magunkra kenünk tusfürdők, krémek formájában például. Nekem egy 2x10 napos Neera méregtelenítő kúra segített, amely kipucolta a mérgeket és rendszeresen fogyasztok ganoderma gyógygombás készítményeket (kávét, forró csokit, teát) és hetente egyszer veszek egy parajdi sós fürdőt, és csodaszépen elmúlt.

Egyébként orvos állapította meg, hogy ekcémád van? Mert ez a terjed az egyik ujjamról a másikra nem annyira jellemző rá, sem pedig az, hogy a hipótól rendbejön. Nekem is be volt csúnyán repedezve a bőröm, egészen a húsig, ismerem az érzést, de nem lehet, hogy nálad tényleg valami bakteriális fertőzés áll fenn? Létezik olyan, hogy "húsevő baktérium" például...Ja, és azt mindenképpen tartsd még szem előtt, hogy egy-két orvos véleménye nem vélemény!

2014. máj. 6. 15:05

A vény nélküli krémekkel,mi a helyzet?

Érdemes venni egyet?

22. 82d45dcd14 (válaszként erre: 21. - F6390e6b9b)
2014. máj. 6. 15:04
Én is magát:))
21. f6390e6b9b (válaszként erre: 17. - 82d45dcd14)
2014. máj. 6. 14:41

Ajjajjj!!Nem véletlen van annak a kesztyűnek 5 ujja!Legközelebb húzza fel rendesen!!Mivel nős biztos van tapasztalata!! :D

Mondtam már hogy imádlak??? :D

20. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 18. - Csabi4)
2014. máj. 6. 14:37
Leírnád részletesen h mi ez a gyógytudomány?Azért nekem volt olya,h estére cataflant kellett beszednem mert lüktetett az egész újjam a fájdalomtól,el se tudom képzelni mi lenne ha nem kenném,nekem terjed egyik újjamról a másikra.
19. much
2014. máj. 6. 14:34

Hú, hát nem tudom, merész ötletnek gondolom ezt a hipózást. De van, akinek tényleg jó lehet. Nekem pont, hogy a vegyszerektől jön ki, már a mosogatószertől is. Olyan helyen dolgoztam, ahol mindig fertőtlenítős kézmosást alkalmaztunk, és nekem ettől kezdődőtt az ekcéma, és egyre rosszabb lett- így hát én fertőtlenítve voltam, csakhogy a kezem azóta mindeféle vegyi árura viszket, pirosodik, néha hólyagosodik is, meg tudnék őrülni tőle. A gumikesztyűt nem bírom, befülled a kezem, és ugyanúgy kijön az ekcéma. Nekem is az vált be, hogy ha ilyen szerbe nyúlok, utána mindjárt bekenem zsíros kenőccsel. Így elvagyok vele.

Azonkívül a szteroidos kenőcs, de most várnadós vagyok, így azt sem lehet.

18. csabi4
2014. máj. 6. 14:33
Fehérítővel a bőrbetegségek ellen c. írást keressétek meg - amúgy az ekcéma is már lényegében gyógyulási folyamat , amikor teljesen varasodik az az útólsó lépcsőfok , mert alatta már ott az új bőrfelület ha kenitek harcoltok ellene lényegében megakadályozzátok hogy a gyógyulási folyamat végbemenjen - az egész alkarom belső fele - és a combom belső fele + a térd alatt kb még 20cm es volt , és csak a Germán Gyógytudomány szerint gyógyultam ki / végleg 3 hónap alatt /-ami nem csak a gyógyulást de az okot is nagyon jól feltárja . Persze nem mondják ezt az egyszerü olcsó gyógymódot ,mint ahogy a mézet sem és a cukrot sem emlegetik nagyon komoly sebeknél akár fekélyeknél -ugyanis filléres dolgok a több ezer vagy akár 10 ezer Forintos krémekhez és egyéb csodaszerekhez képest. Az orvosi szakértelemről meg inkább nem is beszélnék csak nézzetek meg egy két fórumot :)
17. 82d45dcd14 (válaszként erre: 16. - F6390e6b9b)
2014. máj. 6. 14:31
Pont ettő féltem,ráadásul a nős szeretőm,csak az egyik újjára húzta a gumit:))
16. f6390e6b9b (válaszként erre: 15. - 82d45dcd14)
2014. máj. 6. 14:25
El kell hogy keserítselek!!!Terhes csak és kizárólag így lehetsz!!! :D
2014. máj. 6. 14:21

Jövök okoskodni egy kicsit:))

Nekem a totális gumiksztyűzés vált be,illetve a propolisz tinktúra éjszakára.

Baj csak akkor van,amikor kilyukad a gumikesztyű,(ettől nem leszek terhes,ugye?)de be vagyok raktározva belőle.

2014. máj. 6. 14:11
Nekem az segít, ha egyáltalán nem nyúlok mosogatóvízbe és egyéb vegyi áruba:-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook