Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Éjjel nem alszik a 2 év körüli gyermek fórum

Éjjel nem alszik a 2 év körüli gyermek (beszélgetős fórum)


20. KLMárti (válaszként erre: 19. - Ármin Márk Anyu)
2010. jan. 11. 12:34
Szerencsére annyira még nem görcsölök. Eddig is úgy álltunk a dologhoz, hogy ha most sikerül, akkor jó, ha meg nem, akkor sincs gond. Persze szeretnénk, ha összejönne, de azért nincs para.
2010. jan. 11. 12:16
ooo ertem :-( hat ez nem tul jo :-( nem tudok mit mondani.. nalunk eleg egyszeru volt, a gyogyszertol ossze-vissza menstrualtam, igy mondta a dokim, hogy hagyjuk abba, pihenjunk, 2 honapot es keressunk masikat, na a kovetkezo honapban egybol babas maradtam :-D pedig mi egyaltalan nem terveztuk vagy akartuk volna. azt hiszem ez igy szokott lenni. a dokit sem tudom, mert eloszor en is rendelobe jartam, de mivel az afp-m magas lett es 3 doki 3felet mondott, igy elhataroztuk, hogy magandokihoz megyunk, es nala is szultem. nekem minden penzt megert, mert terhessegi mergezesem volt es 3 hettel elobb csaszarozott meg, mert baj volt. lehet hogyha nem "gorcsolnetek", hanem felhagynatok a babacsinalassal, akkor osszejonne, nem? mondjak, hogy ha akarod nem megy es forditva..
2010. jan. 11. 12:10

Amúgy pont most tettem fel egy kérdést egy másik fórumon ezzel kapcsolatban. Lassan másfél éve hiába próbálkozunk, csak nem akar megfoganni a kistesó. Mondjuk ehhez már hozzászoktam, mert Kristófnál is közel 2 évet próbálkoztunk, mire összejött. De már hormontablettákat kellett szednem, és így sikerült megfogannia.


Most megint hasonló cipőben járunk. Áprilistól vissza kéne mennem dolgozni, hogy legyen pénzünk, de ha pont akkor fogan meg a kistesó, elég ciki, hogy visszamegyek, dolgozok néhány hónapot aztán újra eljövök. Ráadásul Kristófnál veszélyeztetett terhes voltam, így augusztusban kiderült, hogy baba lesz és már szeptember elején nem dolgoztam. Ezek után visszamegyek dolgozni és megint csak 1-2 hónapot leszek?!?!?! Ciki.


Szóval áprilisig jó lenne, ha megfoganna a kicsi. Ehhez viszont el kéne menni dokihoz. Viszont magánrendelésre nem lesz pénzünk. Ha meg szakrendelésre megyünk ilyen problémával, ő saját magához fog visszahívni. Utána meg hogy mondja meg neki az ember, hogy bocs, de nem nálad akarunk szülni, vagy nem tudunk fizetni.


Nem tudom, hogyan kéne ezt elintézni.

2010. jan. 11. 12:04
Mindegy, csak egészséges legyen. És foganjon már meg végre. Több, mint egy éve hiába próbálkozunk.
2010. jan. 11. 12:01
ertem, persze mindennek meg van az oka :-D es 2.-ra kit szeretnetek? fiut vagy kislanyt?
2010. jan. 11. 11:51
Nálunk az a gond, hogy iszonyatosan magas a gázszámlánk, ezért csak annyira fűtünk, hogy ha Kristófra 1 bodyt, egy pólót és egy pulcsit, ill. harisnyát, zoknit és nadrágot adok, akkor éppen nem fázik. És így is 60ezer Ft körül van a gázszámlánk. Így nálunk nincs akkora hőmérséklet, hogy fűtésszezonban pucérkodhasson a bébi.
2010. jan. 11. 11:32
en nem tudom.. sose ertettem miert kene a jo ido ahhoz hogy leszoktassuk a pelusrol.. nalunk marciusban még javaban tel volt azert, es itt a lakasban siman szaladgalhat egy szal kisgatyaban, hiszen a lakasban meleg van. Nekunk nem volt bili, mert ugye Apa is wcbe pisil es igy kellett neki is csinalni :-) mindent ahogy Apa :-D
2010. jan. 11. 11:20
Én tavasszal vagy nyáron tervezném a leszoktatást. Idén nyáron még kicsi lett volna hozzá, télen nem nagyon akarnám, ha félmeztelenül szaladgálna, így marad a következő melegebb időszak. De azért van már neki bilije, amire ruhástul elég sűrűn ráül magától, de persze csak egész pici időkre. Remélhetőleg mire beköszönt a melegebb idő, addigra elég érett lesz rá, hogy megértse, miért van erre szükség.
12. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 11. - KLMárti)
2010. jan. 11. 11:07
:-) en mar nem is emlekszem ilyenre :-) nalunk pont ennyi idosen szokott le a cicirol, es egyuttal a pelusrol is.
2010. jan. 11. 11:03
Na, lassan mennem kell. Kezd átható szag érződni a nappaliban. Eljött az ideje a peluscserének.
2010. jan. 11. 11:02
Igen, hala az egnek itt is van Ikea, szeretek odajarni en is :-) Ti is cukik vagytok :-)
2010. jan. 11. 11:01

Az én képeim kicsit már elavultak. De egy ideje nem nagyon jártam ide. (Egész pontosan pár hónapja). Régen volt egy fórumozó közösségem, akikhez rendszeresen jártam, de nagyon sok időmet vette el, ezért abbahagytam a hoxázást. Egyedül dominózni jártam vissza :)


Csak most ezt a probléma újra visszahozott. Reméltem, tud valaki segíteni. Bízom benne, hogy ez az ágykérdés megoldást fog majd hozni.

2010. jan. 11. 10:57
Aranyosak vagytok. Főleg az a hóemberes kép tetszik. Nem rossz az ágy sem. Sok jó dolog van az IKEA-ban.
7. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 6. - KLMárti)
2010. jan. 11. 10:55
Ertem, ez jo otlet :-) lattam en is olyat, teszett is csak nalunk nem lesz kisteso :-) a kepek kozott ott a mi ágyunk, nekunk is ikeas.
2010. jan. 11. 10:52

Mi most kinéztünk az IKEA-ban egy nagyon aranyos emeletes ágyat. Attól függően, hogy hogyan fordítjuk, egészen lent a van a földön a matrac, vagy rendes lábakon áll. Első időben alacsonyan lehet, nem esik le róla, utána pedig majd lábakra helyezzük. És tartozik hozzá egy sötétkék, csillagos sátor, ami bújócskára is remekül használható.


Nálunk elég kicsi a hely. 2 ágy nem férne be a gyerekszobába (vagy legalábbis nem könnyen), így már előre emeletes ágyban gondolkoztunk, hogy ha jön a kistesó, ne kelljen megint ágyat vennünk.

5. KLMárti (válaszként erre: 4. - Ármin Márk Anyu)
2010. jan. 11. 10:49
Az tényleg jó. Két békakéz és két békaláb. Fincsi...
4. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 3. - KLMárti)
2010. jan. 11. 10:44
Nalunk imadja a nagyagyat, mert mindig mondta hogy menjunk a nagyagyba, na mi vettunk neki sajat nagyagyat :-D .. mondjuk szerintem nem az agy miatt hanem a Te kozelseged miatt alszik jobban. Legalabbis nalunk igy volt. A plusskutyus jo , en is szeretnem ha lenne vmi ilyesmi, de O inkabb hozzambujik, es dugja be a 2 hideg labat a kezeimbe :-D
3. KLMárti (válaszként erre: 2. - Ármin Márk Anyu)
2010. jan. 11. 10:40

Akkor téged se lehet irigyelni.


Kristóf még rácsos ágyban fekszik, de a szülinapjára már mindenképpen szeretnénk venni rendes ágyat. Remélem, az segít majd megoldani ezt a helyzetet, de az még 3 hónap. (Sajnos most még nincs rá pénzünk. Addigra talán össze tudjuk spórolni az árát).


Ő mondjuk szereti az ágyát (biztos azért, mert nem tudja, hogy lehetne másmilyen :)). De amikor befektetem az ágyába, 2 pillanat múlva már az ágy végében van, keresztbe fekszik és kiflibe kanyarodva bújik a kedvenc plüss kutyusához. Arra is gondoltam, hogy az ágyat nem szereti, mert ha magunk mellé veszem a nagy ágyba, ott sokkal többet alszik egyhuzamban, bár 3 óra alatt kb. 5-ször mássza körbe az ágyat, persze közben alszik... csak mi nem. ;)

2010. jan. 11. 10:31
Otletem nincs sajna..nalunk Mano most 30 hos, kicsinek velunk aludt sokaig, aztan kapott 1,5 evesen egy nagyagyat, mert a racsosat utalta, kb félevig, elaludt cicin este, es reggel kelt fel. azt hittem almodom :-) na aztan visszajott az ejjeli 2szeri ebredes, most meg hiaba a kulon szoba stb ejjel kb 3-4szer kel fel, es hiv, atmegyek befekszek melle, es visszaalszik, en meg visszajovok hozzank. aztan kb 3 ora mulva megint. :-( es nalunk altatas van, mese nezes utan, fel kell vennem setalni, ami kb 10 perc csak, mert mi nem alszunk mar nappal, kb 4 honapja. eddig reggel 7kor kelt, aludt nappal 2 orat, es este csak fél 12kor volt hajlando nagy kegyesen elaludni. most reggel 8-9kor kel, nincs napkozbeni alvas es igy elalszik mar fél10-10kor. a javaslatokat en is szivesen fogadom :-D
2010. jan. 11. 10:05

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni. Pár hónapja olyan szépen aludt már a 21 hónapos kisfiam. Éjszaka 1-2-szer ébredt csak fel, és ez nagyon jó volt.


Aztán egy bő hónappal ezelőtt eltörtem a lábamat, fekvőgipszet kaptam, így a férjem maradt itthon velünk, hogy Kristófról gondoskodjon. Ezzel egyidőben bébi meg is fázott. Már több, mint 1 hónapja folyik az orra hol jobban, hol kevésbé. Innentől kezdve éjszaka rengetegszer felébred. Van, hogy egy éjjel alatt 10-15-ször kell hozzá bemennem.


Azt gondoltam, ha újra én fogom altatni, megint visszaszokik a "szép" alváshoz, de nem így történt. Most már egyre többször kel fel. Adok neki pár korty vizet és már alszik is vissza.


Ha magunk mellé veszem a nagy ágyba, akkor alszik 3 órát is egyhuzamban, de erre nem akarom rászoktatni.


A nappali alvása is mostanában rövidült le. Eddig 2-2, 5 órákat aludt, de most jó, ha másfelet, de sokszor egyáltalán nem alszik semmit napközben.


Van valami ötletetek, mit lehetne csinálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook