Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy alszik el gyermeked, ha már nem szopizik? fórum

Hogy alszik el gyermeked, ha már nem szopizik? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. szept. 14. 13:44

Sziasztok!

Az én fiam 2,5 éves és még mindig szopizik.Nyár elején még csak szopival volt hajlandó elaludni,de nyáron leszoktattam róla,de ha megébred éjjel,vagy a délutáni alvásból felkel akkor az az első hogy "nyamikát kérek tőled anya"és húzza is a pólómat.Nekem fontos volt leszoktatni a cicin elalvásról mert szeptemberben elkezdtük a bölcsit.És hát ott nem lesz nyamika...

2009. aug. 20. 21:15

Ja azt nem irtam, hogy a kisfiam 2,5 eves. Mikor abbahagyta a szopizast (magatol), 8 honapos volt.

Azota cumisuvegezik. El sem tudom kepzelni mikor hagyja abba. Decemberben meg 2-3-szor kert ejjel is tejcsit. Total kivoltam. Alig aludtam. Azota mar javul a helyzet, de meg mindig csak ezzel tud elaludni. Bezzeg a bölcsiben ott nincs tejcsi elalvashoz, es ott nem gond. Csak itthon, este es delutan is keri. Ha van valakinek ötlete hogyan tudnam leszoktatni (siras nelkul) elöre is megköszönnem.

2009. aug. 20. 21:09
Elalvashoz tejcsit iszik cumisuvegböl.
2009. márc. 27. 11:25
Nálunk a tea a nyerő cumisüvegből. De nappal már pohárból iszik, ha szomjas.
47. dus
2008. febr. 1. 11:15

Szisztok!

Az én fiam karácsony óta nem akar szopni! Azóta cumisüvegezünk! Próbáltam párszor cicire tenni, bekapta, megharapott és cicivel a szájában vigyorgott rám!

Amióta nincs cici, neki is "csak" annyi az "igénye", hogy cici közelben igya ki a cumisüveg tartalmát! Olyankor beülök a fotelembe, szív fölé mellkasra teszem és úgy el is alszik!

Ha fekszünk, akkor is szív felöl kell lennie, úgy hamarabb elalszik, ha érzi a lüktetést!

De lehet, hogy ez is babánként változó!

2008. jan. 27. 20:34
Sziasztok!!Az én kisfiam mióta nem cicizik,csak annyit igényel hogy feküdjek oda mellé és kész.Szerencsére éjszaka sem ébred fel:)
45. josey (válaszként erre: 44. - Eracica)
2007. nov. 25. 10:46

Sziasztok!

Ez olyan édes!Biztosan kellemetlen,nálunk inkább a püfölés megy.

Mi ugyan még csak cicizünk,de este mindig énekelek neki.Később,ha már nem lesz cici, talán már majd érzi,hogy ének=szemet lecsukni és aludni.

Vagy csak naiv ábránd részemről???

2007. nov. 13. 17:39

Sziasztok!

A fiamat 14 hónapig szoptattam, majd kénytelen voltam hirtelen elválasztani, mert éjszaka óránként felkelt és nappal is már minden okot megtalált, hogy szopizzon. Nagy küzdelemmel leszokott, áttértünk a cumisüvegre és ami sajna megmaradt és nem tudom van -e más aki ilyennel küzd -a cicifogdosás. Erről is nagyon nehéz leszoktatni, sokszor már csak azért engedem, mert így hamar elalszik/visszaalszik...

2007. nov. 11. 21:36
Közben már megtaláltam a választ egy másik fórumban. :)
2007. nov. 11. 17:27

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, ami miatt nem akarok új tudásbázis kérdést feltenni.

Szerintetek mikortól lehet a kicsi feje alá párnát tenni? A kislányom 1 éves, és még nem használunk a kiságyában párnácskát, és érdekelne, hogy mennyi idős baba kaphat éjszakára az alváshoz kispárnát.

Köszipuszi:)

41. kszilvi (válaszként erre: 40. - 8a68aecda6)
2007. okt. 6. 12:12

Köszi, így már értem!:-)

Mostanában nálunk is együtt alvás van hajnalban. Inkább alszunk,mint hogy keljünk 2 óránként.

40. 8a68aecda6 (válaszként erre: 39. - Kszilvi)
2007. okt. 5. 16:01
Mint írtam a kislányom velünk alszik,a helyére úgy mászik ,hogy egy ágyban is alszunk,egy 3 méternél is nagyobb ágyban alszunk így ő is kényelmesen elfér közöttünk.
39. kszilvi (válaszként erre: 38. - 8a68aecda6)
2007. szept. 26. 09:54

Az én fiam 1 éves múlt. Még mindig szopi közben alszik el, de néha már csak rövid ideig szopizik. A cumisüveget nem nagyon fogadja el este.


Hogy érted, hogy megy a helyére? (te rakod a kiságyba?)


Néha már számomra is fárasztó az éjszakázás, és hogy nap közben is csak szopival alszik el-vissza...

2007. szept. 25. 16:48

Sziasztok!

Az én kislányom 14honapos ,szopizik és velünk alszik.Acicin alszik el ,de egy két napja a cumisüveget kéri ,kicsit iszik és lemászik rólam és megy a helyére ,és elalszik.Remélem ez már a leszokás jele,mert már kicsit fárasztó a szopizós altatás.

2007. szept. 23. 14:24
sziasztok! Az én lányom 17 hónapos és csak úgy alszik el ha fogom a kezét. Éjszaka még mindig fel kel 3-4 alkalommal tápszert enni. Sajnos még mindig nagyon igényli.
2007. szept. 23. 13:59
Az én kisfiam az első éjszakától fogva sajt szobájában és saját ágyában alszik. Leraktam őt és becsuktam a szoba ajtót. Az első 3 nap sirdogált. Azóta egyszer se. Sőt ma már rám "szól" hogy csukjam be az ajtót. Egy hónapos kora után tejlenes átaludta az éjszakát, pedig még szoptattam akkor, és még is.
2007. aug. 10. 21:51

Sziasztok!

Az én kisfiam most 1 éves, egy szobában alszunk vele, 9 hetes kora óta átalussza az éjszakát.

Korán kaptunk már babazenét amit sűrűn hallgattunk, mostmár tudja, mert így szoktattam, hogyha az a zene szól akkor alvás jön. Napközben is.....

Este fürdés, utánna vacsora, és jön a zene. együtt alszunk el, kis mondóka és játék, (összebújás, simogatás) után, és utánna teszem az ágyába. Nem biztos, hogy ez így jó, de ha éjszaka felébred és látja ott vagyok, alszik tovább, vagy ha kell elég odaszólnom, hogy itt van anya és alszik tovább. Hát nálunk így megy, a zenét egész pici kora óta hallja, de van, hogy elalszik anélkül is, ha mellette vagyok. A kiságyba berakós módszer mindíg ordítással járt....

2007. aug. 8. 13:06

Sziasztok!

Az én gyerekem magától alszik el. Van egy kis puha macija, amin van egy selyem szalag, azt simogatja, közben az ujját szopizza. 3 hónapos kora óta külön szobában alszik. ( 8 hónapig szopott)

2007. aug. 8. 12:52
Mi még egy szobában alszunk...nem tudom, mikor költöztessük külön a gyereket. Most egész jó így.
32. Krysty (válaszként erre: 31. - Vica30)
2007. aug. 7. 07:07
Az első pár hétben nekem is át kellett menni párszor, de csak ha rosszat álmodott vagy szomjas volt. Kell egy kis idő amig megszokja hogy nem vagy mellette.
31. Vica30
2007. aug. 6. 22:32
Mi most szokunk le arról, hogy odafekszem mellé. Már csak ülök az ágy szélén addig míg elalszik. Sajnos elég sokszor fenn van még éjjel, akkor átmegyek és sokszor előbb elalszom mint ő. Októberben kezdjük az ovit, remélem valahogy alakul addig még.
2007. aug. 6. 22:15

Fürdés után már nyügös, alig tudom felöltöztetni, D-vitamin, szopi-még.

Az, hogy csak össze bújunk egyenlőre még nem megy,mert nem fekszik nyugodtan, állandóan mászik, felül, akkor is, ha nagyon álmos...

Nem tudom később hogy lesz! Szopi közben szoktam éekelni-dúdolni (de néha rám figyel,és nem szopizik, nem alszik el)simogatom közben a hátát,majd fogom a kezét.

29. Krysty
2007. aug. 6. 10:09
Mesét olvasunk neki és közben természetesen összebújunk. Bár sokszor egyedül is elalszik mostanában.
2007. aug. 5. 20:48
Kis altatódalocska, vers az ágya mellett az anyukától vagy apukától, amikor ő már teljes nyugalomban fürdés után le van fektetve. Nagyon jó kis könyveket lehet kapni, ha fejből nem megy.
27. kszilvi (válaszként erre: 26. - RLindi)
2007. júl. 6. 22:06

Nekem még csak 10 hónapos lesz a fiam. Mondom az a baj az alvással, hogy ha berakom a kiságyba, akár milyen álmos, ő állandóan feláll. (lehet tetszik neki az új tudománya, mert még nem régóta próbálgatja)Tehát az, hogy leteszem, alszik nálunk nem működik. Csak a szopi közben alvás. Azért tudakolózok előre, ha eljön az ideje hogy is fogjak hozzá. De lehet, magától elalszik majd akkorra...nem tudom. Majd meglátjuk!


kakaó-miért adnak estére sokan ezt? miért nem egyszerűen csak tejet? a kakaó nem pörgeti fel a gyerkőcöt?

26. RLindi
2007. júl. 6. 21:42
Nekem most már egész könnyen elalszik.Mese,közben kakao és kész.Régebben én is ringattam kézben de valami 1 órát is kellett altani.Aztán amikor már nehéz lett akkor kipróbáltam azt a módszert, hogy egyszerűen csak lefektettem,tudva,h.ugyis fáradt.3 este volt sirás utána leesett neki, hogy mindenképp aludni kell.Igy mindenkinek jobb,Neki is,mert nem húzódik el az esti procedúra,10 perc alatt elalszik.
25. kszilvi (válaszként erre: 22. - Nórcsesz)
2007. júl. 6. 21:38
Nekem úgy már nem alszik el (régebben sikerült úgy is altatni). Most a lassan 12 kg-ját elég nehéz lenne ringatni!:-)))))
24. kszilvi (válaszként erre: 23. - Timka28)
2007. júl. 6. 21:36
Remélem, valahogy nálunk is működni fog a szopi nélküli alvás, ha eljön az ideje! Mondjuk babakocsiban, autóban, ha megyünk valahová, simán elalszik...
23. timka28 (válaszként erre: 21. - Kszilvi)
2007. júl. 6. 13:34

Nappal mindig változó hogyan alszik el...

Lefekszek vele, viszünk pár plüssállatot (bár annyira nincs oda értük). És sokszor elkezd játszani, ágy feletti polcról leszed dolgokat, azzal játszik. De lefektetem és elkezdek neki mesélni. A Piroska és a farkast, ami megvan könyvben is. Ez így érdekelte... Ja, de azért cumisüvegből iszik vizet. Ez nem a legjobb, de már volt olyan hogy nem ivott és úgy aludt el. Jó esetben figyeli a mesét és szépen elalszik. Rosszabb esetben nyugtalan, felül, játszik. Múltkor volt időszak, amikor sírt is. Beraktam a kiságyba...Kicsit hagytam sírni, aztán kivettem és újra alvás együtt. Akkor úgy elaludt. Másnap megint láttam rajta, hogy nem akar aludni. Mondtam neki, hogy választhat, vagy kiságy, vagy alszik velem. Inkább hallgatta a mesémet.:)

Simogatom az arcocskáját, lábát, hasát. Az arcát azért szeretem simogatni, mert akkor csak hamarabb csukja be a szemét...

2007. júl. 6. 12:40
Nekem amikor már nem volt tejem,csak ringatva tudtam elaltatni este is,meg nappal is!Most elég ha mellé bújok és simizem a hátát:))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook