Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tud a 4 év körüli gyermeked? fórum

Mit tud a 4 év körüli gyermeked? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
115. t_marcsi (válaszként erre: 114. - Wanita77)
2012. dec. 16. 12:21
Az én 3,5 évesemet is nagyon érdeklik a betűk, és számok. Ismeri is őket, de kép szinten használja (számfogalom 10-ig úgy néz ki stabilan megvan). Tiltani nem tiltom neki én sem, ha kérdezi milyen betű, megmondom neki. Beszélni még ő sem beszél rendesen, de nagyon szépen halad szerencsére egy kis szakemberi segítséggel. Régebben ő is kérte, hogy rajzoljunk betűket, és számokat, de mára ez elkopott, most éppen autómárka korszakunk van :D Én egyszerűen úgy oldom meg, ha olyasmit akar tudni, amit még nem ért meg, hogy elterelem a figyelmét. Nálunk működik :D
114. wanita77 (válaszként erre: 112. - 731e5b9ffb)
2012. dec. 15. 20:46
Természetesen ami egyáltalán nem neki való, arra nem tanítom meg, de a betűk, számok ismeretével szerintem nem ártok neki, az mégsem pucér nő kategória. És minden gyerek más, lehet, hogy az én 4 évesemnek már való, a másiknak nem, mert még épphogy csak megtanult rendesen beszélni. Szóval mindenki maga dönti el, mire képes vagy nem képes a gyereke.
113. wanita77 (válaszként erre: 111. - 731e5b9ffb)
2012. dec. 15. 20:43
Hát, én nem igazán segítő szándékúnak éreztem a szavaidat. Amúgy meg a fiam még nem tud olvasni, írni, csak ismeri a számokat, betűket és érdekli, hogy kell őket leírni, de még nem megy neki. És egyáltalán nem biztos, hogy előrébb fog járni az iskolában azért, mert most ismeri a betűket, számokat, addigra már lehet, hogy nem fogja érdekelni és nem tanulja meg 6 éves koráig. Most épp ez érdekli, ezért ezt tanítom meg neki. És igen, leírhatod a véleményedet, de nem ilyen vádló hangon.
112. 731e5b9ffb (válaszként erre: 107. - Wanita77)
2012. dec. 15. 13:42
Ezt te írtad: "Ha érdekli valami, én akkor megtanítom neki." Ilyen alapon érdekelhetné őt más olyan dolog is ami még nem neki való. Erre írtam szélsőséges példának a pucér nénit, de írhattam volna bármi más olyan példát is, ami az élet természetes velejárója(mint ahogy később az iskolai tanulmányok mellett a párkapcsolat is egy fontos dolog lesz), de nem 4 évesnek való.
111. 731e5b9ffb (válaszként erre: 106. - Wanita77)
2012. dec. 15. 13:36
Ugyanaz a gyerek nem lenne attól kevésbé intelligens, ha 4 évesen nem olvasna. Attól, hogy nem egyezik a véleményünk, még nem leszek féltékeny. Én is koraérett gyerek voltam, vagy "mondhatnám intelligensnek, érdeklődőnek, okosnak", a szüleim mégsem tanítottak ovis koromban írni-olvasni-számolni. Ennek ellenére (vagy épp ezért is) mindig benne voltam a legjobb 3-ban. És mivel ez egy nyilvános fórum, leírhatom a véleményem a korai írás-olvasás esetleges hátrányairól is. Ugyanis az unatkozó gyerek nem motivált, az unatkozó gyerek rosszalkodik (nem azért mert eredendően rossz lenne, hanem mert nem tudja lekötni magát), és igen, ez nem az én problámám lesz, csak nem nem tudom miért érzed a segítő szándékomat ellenségesnek, ugyanis nem írtam volna javaslatot arra, hogy meg lehetne próbálni a második osztállyal kezdeni az iskolát, ha tényleg ennyivel előrébb fog járni majd 6 évesen is a gyerek.
110. Evka (válaszként erre: 109. - Evka)
2012. dec. 15. 11:46
olvasni, írni nem tud :)
109. Evka
2012. dec. 15. 11:46

Lássuk csak:


Egyedül enni, inni, fogat mosni, megfürödni, öltözni.

Cipőt bekötni nem tud és a popsit sem törli rendesen még.


Számol magyarul 30ig, angolul 20ig.

Magyarul összead és kivon 10-ig, talán 20-ig...


2 éves kora óta tanul angolul, így tudja, amit megtanítottak neki. 3 Hónapja tanul zongorázni. Tanár szerint ügyes.


Amivel játszik: legó, gyurma, festés, kirakó

108. 39dbe380da (válaszként erre: 102. - 731e5b9ffb)
2012. dec. 15. 10:24
Én is olvastam, sőt írtam is még az iskola előtt, mégis jól elvoltam, nem volt belőle hátrányom.
107. wanita77 (válaszként erre: 102. - 731e5b9ffb)
2012. dec. 15. 09:53
És eléggé szánalmas, hogy a pucér néniket egy kalap alá veszed a betűk, számok ismeretével, ennyi.
106. wanita77 (válaszként erre: 102. - 731e5b9ffb)
2012. dec. 15. 09:52
Bocsi, de nem magyarázok el semmit. Nem tudom, miért kell ebbe belekötni. Ha olvasni fog 5 évesen, akkor olvasni fog, nem fogom azért visszavetni a fejlődésben, hogy majd az iskolában ne unatkozzon. Amúgy meg biztos nem ő lesz az egyetlen, aki fogja ismerni a betűket, számokat, a mai világban ez már nem olyan nagy dolog, sok "koraérett" gyerek van, vagy inkább mondanám intelligensnek, érdeklődőnek, okosnak. Elég szomorú, hogy már azért is magyarázkodni, mentegetőzni kell, mert egy gyerek többet tud esetleg a másiknál és egyesek irigyek erre is. Ha majd unatkozni fog, az legyen a mi bajunk, nem a tied.
105. Aquatica (válaszként erre: 1. - Tita80)
2012. dec. 15. 09:40
3 Évesen már olvasott, nem tanította senki, csak a betűket mutatta neki anyum, a vége az lett h magától megtanult olvasni. de ő sokat foglalkozott vele :). ő a kistesóm :)
2012. dec. 15. 09:27

Zsonglôrködik 3 labdával, miközben palacsintatésztát kever és az apassionátát játsza pánsípon...

Remélem én nyertem...

Valamint ilyen hülye kérdések eszébe sem jutnak!

103. 731e5b9ffb (válaszként erre: 101. - Wanita77)
2012. dec. 15. 09:22
Ja, és nem úgy értettem, hogy te hinnéd azt, hogy a többi gyerek buta, majd ő fogja azt hinni, meg azt hogy értetlenek, mert a betűket is alig bírják megjegyezni, amikor ő már folyékonyan fog olvasni például. A sikerélménye akkor is meg lenne a gyerekednek, ha a többiekkel együtt tanulna, mert látszik, hogy okos és fogékony.
102. 731e5b9ffb (válaszként erre: 101. - Wanita77)
2012. dec. 15. 09:18
Ha az érdekelné a gyereket, hogy a pucér nénikkel mit kell csinálni, azt is megtanítanád neki 4 évesen?:) Azt magyarázd el nekem, miért nem fog unatkozni a gyerek az első 2 évben, amíg a többi olvasni meg számolni tanul majd? Kevés olyan jó pedagógus van, aki külön feladatot adna a koraérett gyerekeknek is. Neki van egy tanterve aszerint halad, aki többet tud, az unatkozik, aki kevesebbet az lemarad, legfeljebb majd évet ismétel.
101. wanita77 (válaszként erre: 100. - 731e5b9ffb)
2012. dec. 15. 08:58

Ha érdekli valami, én akkor megtanítom neki. Manapság már nagyon sok gyerek megtanul hamar számolni, olvasni, nem fog unatkozni az iskolában a többi "buta" gyerek mellett. Én is 5 évesen olvastam, és nem okozott semmi gondot az iskolában. És nem mondtam,hogy a többi gyerek buta, aki nem tud olvasni, számolni, csak vannak túl okosak, akik már tudnak, de ezzel szerintem nincs semmi baj.

Amúgy meg más dolgok is érdeklik, nem csak a számokat, betűket tanítom neki és nem direkt fejlesztem, hogy csoda gyerekem legyen, hanem ha érdekli egy betű, szám, megtanítom neki, nem várok vele 3 évet, hogy majd az iskolában megtanítják. Szerinted egy 4 éves tud várni, ha valamit akar?

És ettől még tudja a hónapokat, napokat, évszakokat, tudja a nevét, címét, tud öltözni egyedül, fogat mosni, fürdeni, hatalmas a szókincse, minden érdekli.

100. 731e5b9ffb (válaszként erre: 99. - Wanita77)
2012. dec. 15. 08:40
Mondhatnád neki, hogy majd az iskolában meg fogják tanítani neki, te inkább olyan dolgokat mutatsz számára, amit a tanítónéni nem fog. Amúgy meg van sok olyan feladat amik az intelligenciát fejlesztik de nem kell hozzá írni-olvasni-számolni. Vagy akkor fejleszd fel a gyereket olyan szintre, hogy rögtön másodikba mehessen, mert különben unatkozni fog és nem szeret majd iskolába járni a sok "buta" gyerekkel.
99. wanita77 (válaszként erre: 27. - Ee0be7249d)
2012. dec. 15. 08:20

Miért lenne beteges? Mi van, ha érdekli és fogékony rá, rákérdez, akkor nem mondod el neki? Az én fiam is 4 éves és minden nap kéri, hogy tanuljunk meg egy betűt, számot leírni. Még nem nagyon megy neki, de nem én erőltetem, hanem őt érdekli, ő hozza a füzetet, ceruzát, hogy írjunk. Van sok feladatos füzetünk, azt nagyon szereti, abban is vannak számolós feladatok, és óvodásoknak való konkrétan.

Szerintem egyáltalán nem baj, ha vannak ilyen okos gyerekek, akik hamarabb tanulják meg ezeket, ez nem beteges!

2012. dec. 15. 08:15
Halálra fogja unni magát a gyerke elsőben, ha úgy megy oda, hogy ír-olvas-számol. És az iskoláról nem az lesz az első benyomása, hogy jajj de jó, ott sok érdekeset lehet tanulni, hanem hogy kötelezően ott kell ülni egész nap és csak azt rágják a szájba amit ő már nagyon jól tud. Engem anyukám megtanított egyik nyáriszünetben oroszul írni-olvasni. Gimiben orosz lett a második idegennyelvem, és hát abból nincsen haladó csoport. Még kis felnőttként is alig bírtam ki az első 1 évben az órákat, mert én folyékonyan írtam-olvastam a többiek meg makogtak és betűzték a szavakat. Sikerélményem tényleg volt, bár azt is a fejemhez vágták, hogy nekem könnyű, mert én nem most kezdtem..Szóval több kára lett a dolognak, mint haszna.
2012. dec. 15. 05:34

Szimpatiujos legyen az fontos, De fontosabb lenne hogy őszintén mondja hogy " fehér vgy fekete ".

Habár, náluk nem szabad szimpátia szerint értékelni..

96. Tita80
2012. dec. 14. 21:09
Mivel az oviban nem nagyon mondták, hogy lenne pszichológus, ezért kezdtem én keresni. Meg az sem árt, ha szimpatikus az illető.
2012. dec. 14. 20:06
Pszhihológus? Szerintem egy idegenhez kellene vinni. Befolyásolhatják ha ismerik már..
94. t_marcsi (válaszként erre: 93. - Tita80)
2012. dec. 14. 19:09
A nevtanban egyébként van pszichológus úgy tudom. De az ovinak is kellene, hogy legyen pszichológusa.
93. Tita80 (válaszként erre: 92. - T_marcsi)
2012. dec. 14. 19:05
Igen már keressük a gyerekpszichológust. A kistesó is tervben van, főleg hogy a kisfiam is nagyon szeretne.
92. t_marcsi (válaszként erre: 91. - Tita80)
2012. dec. 14. 19:01
Egy gyerekpszichológushoz elvihetitek. Nagyon hasznos meglátásai vannak, nagyon jó ötleteket tud adni. A kistesó lehet hogy segítene hosszú távon, de előjöhet a testvérféltékenység, a visszaesés bizonyos területeken, amihez meg szintén nem árt egy gyerekpszichológus segítsége.
91. Tita80 (válaszként erre: 87. - T_marcsi)
2012. dec. 14. 18:59
Az orvos szerint nincs vele olyan gond ami miatt oda kellene vinni, esetleg gyerekpszichológushoz, de ezt is csak az én kérdésemre mondta, hogy azt esetleg. Szerinte egy kistesó segítene :)
90. t_marcsi (válaszként erre: 88. - 5146e98818)
2012. dec. 14. 18:58
Nem kapcsol :( Meg se kérdi levegye-e a cipőjét. Engem meg a frász kerülget, hogy utána a kisebbik fiam négykézláb teper a lakásban, és mi kerülhet a kezére :( Nem hiszem el, hogy ez egy védőnőnek nem jut az eszébe.
89. t_marcsi (válaszként erre: 86. - Tita80)
2012. dec. 14. 18:57
Indokolta is? Ha nem, akkor beszéld meg a gyerekorvossal, hogy ő hogy látja, esetleg ha van rá mód, akkor üljetek le hárman, és beszéljétek meg, hogy mi az amit látott a védőnő. Egyébként a nevelési tanácsadó semmi extra, viszont nagy segítség lehet, ha szükség van rá valóban.
88. 5146e98818 (válaszként erre: 83. - T_marcsi)
2012. dec. 14. 18:57
Én letennék újságpapírokat végig, amerre jár. Hátha kapcsolna és legközelebb levenné a cipőjét.
87. t_marcsi (válaszként erre: 84. - Tita80)
2012. dec. 14. 18:56
Akkor kérj időpontot és vidd el. A gyerekorvos nem véletlenül mondja amit mond. Legyen alapos, és nézesse meg a semmit, mint a semmin sápítozzon, a megnézendőn pedig szépen átugorjon.
86. Tita80
2012. dec. 14. 18:55
Mármint a védőnő javasolta.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook