Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Együttélés vagy házasság, avagy élettárs vagy férj fórum

Együttélés vagy házasság, avagy élettárs vagy férj (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
50. win (válaszként erre: 48. - Babi83)
2007. febr. 1. 18:28

Nem számít!!


Úgy szól a törvény (na, nem szószerint!:))) ), hogy egy nagykorú személy bemehet az anyával. Ez lehet testvéred, barátnőd, apuka, keresztmama, szomszédasszony, stb, aki neked tetszik. Jogod van hozzá, ha kéred, és más egyéb akadálya nincs (pl. császár), akkor bemehet, és senki sem kérdezheti milyen kötelék van közöttetek.

49. d@nu (válaszként erre: 48. - Babi83)
2007. febr. 1. 16:53
nem hinném, de biztos kórház- és dokifüggő
48. babi83
2007. febr. 1. 15:52
Szerintetek, ha papás szülést akarunk akkor számít, hogy házasok vagyunk-e?
47. win (válaszként erre: 31. - Arwenn)
2007. jan. 26. 06:58

Hát nálunk függ!:)) Úgy látszik a papok is úgy értelmezik a dolgokat, ahogy nekik tetszik!

(Sőt, én azért nem lehettem hivatalosan keresztanyja a keresztlányomnak, mert nem volt egyházi esküvőnk! De én meg vagyok keresztelve, bérmálkoztam, stb.)

46. Kinga82 (válaszként erre: 45. - Babi83)
2007. jan. 25. 21:41
Nem okoskodni akartam, csak gondoltam, leírom, nehogy valaki el se merjen menni. Tényleg szigorú a mi egyházunk, de sokat engedett már :) Meg gondolom, embere(papja) válogatja :)
45. babi83 (válaszként erre: 44. - Kinga82)
2007. jan. 25. 16:04

biztosan igazad van, én mondjuk ettől a részétől nem félek, mert az evangélikusoknál szerintem nincs olyan szigor...

Meg a papnővel is jó kapcsolatom volt...mert már elég régen nem találkoztunk...

44. Kinga82 (válaszként erre: 43. - Babi83)
2007. jan. 25. 15:54
Lehet, hogy automatikusan ezt a kérdést tette fel a plébános, és mivel ez rendben volt, nem is mondta el, hogy mi lenne, ha nem lennének házasok.Az is biztos, hogy nekünk pl azért nem kellett oktatásra menni, mert mind bennünket, mind a keresztszülőket (a tesóim, hárman) születésünktől személyesen ismer a plébánosunk. NA, jó, engem meg az öcsémet nem egészen születésünktől, de a két húgomat már igen :)
43. babi83 (válaszként erre: 41. - Kinga82)
2007. jan. 25. 15:47
Biztosan igazad van, én ezt tapasztaltam, tőlem ezt kérdezték...Emlékszem, hogy öszzvissz egy foglalkozáson kellett résztvenni,egy szülőnek és egy keresztszülőnek...
42. babi83 (válaszként erre: 41. - Kinga82)
2007. jan. 25. 15:47
Biztosan igazad van, én ezt tapasztaltam, tőlem ezt kérdezték...Emlékszem, hogy öszzvissz egy foglalkozáson kellett résztvenni,egy szülőnek és egy keresztszülőnek...
41. Kinga82 (válaszként erre: 39. - Babi83)
2007. jan. 25. 15:41
Az fontos, hogy mindkét szülő róm.kat. legyen, de nem kell házasoknak lenniük. Ha ez feltétel lenne, egy csomó, egyedül nevelt gyereket nem is lehetne keresztelni, akik ugye, később nem lehetnének házasok, így az ő gyerekeik sem, stb...A róm. kat. egyház elsőáldoztat is, meg bérmál is a szülők esküvője nélkül, viszont nem esket az egyén bérmálása nélkül!Ennek pedig előfeltétele az elsőáldozás és a keresztelés.
40. Kinga82 (válaszként erre: 24. - Babi83)
2007. jan. 25. 15:38
Nálunk az ismerősi körben kettő kivételével az összes gyerek együtt élő, de nem házas szülők gyereke, mármint a picik, 10 év alatt. A nagyobbak közt több a házas, de a bölcsiben, ahova járunk, a gyerekek legalább 60%-a nem házas szülők gyereke, és sok az egyedül nevelt, vagy elvált is. Mármint szülő.
39. babi83 (válaszként erre: 34. - Arwenn)
2007. jan. 25. 15:37
amikor a keresztfiamat kellett keresztelni, akkor a római plébánián én intézkedtem, és ott legalábbis fontos volt, hogy a szülők rómaiak, és ott esküdtek, viszont velünk a kutya sem foglalkozott,pedig a keresztapa meg sincs keresztelve, én meg evangélikus vagyok...
38. Kinga82 (válaszként erre: 29. - Babi83)
2007. jan. 25. 15:36
A római katolikusok is keresztelnek esküvő nélkül!!!Én ugyanis (illetve mi) azok vagyunk, és semmi gond nem volt, fel sem merült, hogy ez bármilyen szinten akadály lenne, pedig ez egy elég szigorú egyház.
37. d@nu (válaszként erre: 34. - Arwenn)
2007. jan. 25. 15:36
A római katolikusoknál tudtommal feltétel a templomi esküvő a keresztelőhöz... A görög katolikus kevésbé szigorú, lehet, hogy mázlitok lesz! :)
36. arwenn (válaszként erre: 35. - Tiger)
2007. jan. 25. 14:32
Ez nem maradiság, másképp gondolod és kész :)
35. Tiger
2007. jan. 25. 14:31
Látom , hozzátok képest maradi vagyok, én felvenném a párom vezetéknevét-né ként.
34. arwenn
2007. jan. 25. 14:29
Görög katolikusok vagyunk. Nem tudom hogy működik a dolog, míg nem írtad, fel sem merült bennem egyébként, hogy ne lehetne keresztelni emiatt.
33. babi83 (válaszként erre: 31. - Arwenn)
2007. jan. 25. 14:21
Lehet , hogy vallásfüggő, de az uncsiméknak csak ügy keresztelték meg anno a fiukat, hogy előbb templomban is házasságot kellett kötniük...
32. arwenn (válaszként erre: 30. - Babi83)
2007. jan. 25. 14:17
Köszi babi. Az esküvőn nem gondolkodunk, így maradunk :))
31. arwenn
2007. jan. 25. 14:16

Igen. Ez miért olyan furcsa?

A tesómék is pont így voltak. Egy egyén keresztsége nem függ a szülei "állapotától" legalábbi errefelé

30. babi83 (válaszként erre: 28. - Arwenn)
2007. jan. 25. 14:16

Eggyyemmmegg, de édes ez a pici!!:))))Gratulálok hozzá!

És gondolkoztok az esküvőn!

29. babi83 (válaszként erre: 28. - Arwenn)
2007. jan. 25. 14:13
megkeresztelnék anélkül is???????
28. arwenn (válaszként erre: 26. - Babi83)
2007. jan. 25. 14:13
Na igen a vadházasság szót nem is olyan régen használták erre a mi esetünkben, ugyanis tervezzük a keresztelőt és a pap mindenképp meg akar győzni minket, hogy házasodjunk össze :))
27. win (válaszként erre: 20. - Babi83)
2007. jan. 25. 14:07

Aha, echte úgy hívnak, mint mikor megszülettem.:))) (Illetve nem egészen, de az nem a házassághoz tartozik.)

Ezt akkor kellett eldönteni, mikor elmentünk bejelentkezni házasságkötésre az anyakönyvvezetőhöz. Akkor és ott kellett megmondani azt is, hogy mi lesz a vezetékneve a gyerekeinknek.

26. babi83 (válaszként erre: 25. - Arwenn)
2007. jan. 25. 13:40
Nekem egy olyan szitum volt, amikor bűntudatot tudott okozni egy szerintem már kicsit fanatikusan hívő ismerősöm,és olyanokat mondott, hogy vadházasságban élek, tudjak róla , hogy ezért a jóisten.....stb..stb..
25. arwenn
2007. jan. 25. 13:37

Sziasztok. Mi a párommal tíz éve vagyunk együtt és egy hónapja született egy kislányunk. Eleinte volt szó köztünk házasságról, de én nem tartom fontosnak és mostmár a párom sem. Én valahogy sosem vágytam fehér ruhás esküvőre.

Nekünk jó így és bár vannak akik ezt leszólják vagy furcsállják még a mai világban is, nem nagyon foglalkozom vele.

24. babi83 (válaszként erre: 23. - Kinga82)
2007. jan. 25. 13:31

DETTÓ!

Csak én azon gondolkoztam, hogy nem hozom-e kellemtlen helyzetbe a a gyermkemet, amikor közösségbe kerül?

Tehát, hogy anya meg apa nem házasok!

Mert ahogy átgondolom az ismerőseimet, akiknek nagy vagy felnőtt gyermekük van,csak házasok jutnak eszembe, na mondjuk sok házasságról lehetne mesélni....

2007. jan. 25. 12:47
Én nem szeretnék férjhez menni, pedig elég ideje együtt vagyok a párommal, és van egy 2,5 éves kisfiunk is.Néha elképzelem, hogy milyen szép lenne egy fehér ruha, meg milyen jó buli lenne, de aztán arra gondolok, hogy semmi nem változna tőle. Én ugyanúgy a saját nevemet hordanám, a fiunknak ugyanaz lenne a neve, mint most (a párom vezetéknevét hordja), ugyanitt laknánk, ugyanez lenne a munkánk, stb. Akkor meg minek költsünk el erre akár 15.000 Ft-t is? Egy akkora esküvő, amekkorát nekünk kellene tartani a külső elvárások miatt, több millióba kerülne...Köszi, ennyit nekem nem ér egy jó buli...Ráadásul mindannak ellenére, hogy közös gyerekünk van, és úgy érzem, szeretem a párom, nem szívesen esküdnék meg egy holtomiglan-holtodiglanra. Ki tudja?
22. d@nu (válaszként erre: 20. - Babi83)
2007. jan. 25. 12:27

Tőlünk akkor kérdezte meg az anyakönyvvezető, amikor "bejelentkeztünk".

Amíg férjhez nem mentem, házasságpárti voltam, azóta rájöttem, hogy semmi sem változott, csak a nevem. :)

21. gota
2007. jan. 25. 11:44
Nekem is abból van rohadtul elegem, hogy állandóan mindenki azt kérdezgeti, mikor lesz gyerek... Könyörgöm! Még csak 3 éve vagyunk együtt!!! (És az a legjobb, mikor olyan kérdezgeti, aki már 5 éve együtt van a barátjával.) Majd azt fogom mondani, amit Bridget Jones: "Én sem kérdezgetem állandóan a házasoktól, h hányszor szexelnek a férjükkel!" :)))
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook