Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Együttélés vagy házasság, avagy élettárs vagy férj fórum

Együttélés vagy házasság, avagy élettárs vagy férj (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2007. márc. 12. 23:31
Én voltam házas. Elváltam. A válás nagyon macerás, ezért sokan meggondolják, meglépik e. A férfiak sokkal nagyobb biztonságban érzik magukat házasságban. Azt hiszik már nem kell tenniük a nőért semmit, mert megkapták. Belekényelmesednek, a nők pedig azért nem mozdulnak, mert a gyerekek ott vannak ugye. Az élettársi kapcsolatnál ott függ demoklész kardja, bármikor kinyithatom az ajtót, és azt mondhatom: pá, édes...és többé nem látom. De ha válok, mire végetér a válóper, állandóan ott a másik, muszáj kommunikálni, elviselni. A vagyonmegosztásról nem is beszélek, ha nem tudnak megegyezni, évek kérdése. És még ott a papírmunka, új személyi, névváltoztatás.. Higgyétek el, ha a válás nem megy simán, azt nem kívánom senkinek, ilyenkor elszabadulnak az indulatok. Én még sima válásról nem hallottam. Amikor élettársi kapcsolatban voltam, lazán kiraktam az ipsét, többé nem láttam, nincs kínlódás, szenvedés. Tapasztalatból mondom, többé nem megyek férjhez...
79. Kinga82 (válaszként erre: 78. - Banyoka)
2007. márc. 12. 22:00
Túl nagy macera elválni.Házasodni is. Inkább összegyűjtök annyi pénzt, aztán irány valami eldugott szigetcsoport (na, ez nem ma lesz...).
2007. márc. 12. 10:18
Teljesen mindegy hogy van e papir vagy nem,bár én férjnél vagyok.de ha az ember kiszeret a másikból,akkor a változtatás lehetőségétől egy papir nem tántorithatja el a feleket.Nem?
77. Kinga82 (válaszként erre: 76. - Lizus0103)
2007. márc. 11. 10:36
Ezt én is így vettem észre.
2007. márc. 11. 09:28
Véleményem szerint egyszerűbb ha nincs házasság! Amúgy is az a tapasztalatom hogy a férfi minél inkább azt érzi hogy az övé vagy, annál "szemtelenebb"
75. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 57. - 1a50c86bb0)
2007. márc. 11. 08:28
Mi sem voltunk összeházasodva,a gyermekünket mégis szó nélkül megkeresztelték!!Nem tilthatják meg,ez tuti!!!
2007. márc. 10. 23:44

Egy ideig mániákusan férjhez akartam menni. A fiúhoz, akivel nyolc évig jártam, és még csak egy rohadt eljegyzési gyűrűt se kaptam tőle. Aztán meguntam könyörögni, hogy vegyen el, meg meguntam őt magát is.


Aztán szerettem volna hozzámenni minden fiúhoz, akibe eztán beleszerettem.


Valamiért, valamikor mindenben és mindenkiben csalódtam, és ez a vágyam teljesen kihunyt.


Házasság?

Macera. Elég egy szó, hogy boldog légy, vagy boldogtalan: "igen."

Élettársi kapcsolat? Elég egy szó, hogy minden rohangálás, névváltoztatás, osztozkodás nélkül visszakapd önmagad: "szia."

73. Manhattan22 (válaszként erre: 68. - 84bd502862)
2007. márc. 10. 23:04

Mi se voltunk még összeházasodva, mikor a fiam megkeresztelték, az édesapja egyáltalán nincs megkeresztelve, előtte csak én jártam "előkészítőre", ráadásul a keresztszülők közül is csak a keresztapu volt megkeresztelve :)


Az eredeti kérdésre: szerintem, tök mindegy, ahogy azt a pár érzi (MINDKETTEN)!

72. 84bd502862 (válaszként erre: 69. - Fruzska)
2007. febr. 16. 14:19

Hát ezek jó hírek,köszönöm.Én apácákhoz jártam négy évig katolikus gimibe és ott erről szó nem volt soha.Se hittanon,sem máshol.De lehet, hogy csak azért nem mondták,mert nem akarták lazítani az erkölcsöket.Az elvált szülős esetet én is ismerem,ez vitán felül áll.A többi eset azért furcsa nekem, mert nem tudom, hogy ezt minden pap ilyen egyszerűen elfogadja-e, hogy mi keresztény értékek szerint fogjuk nevelni a gyereket, amikor már eleve nem ezek szerint kezdtünk el élni - pl. nem házasodtunk össze.Értitek mi a bajom...De remélem nekünk is sikerül megoldást találni, ha odajutunk. Köszönöm szépen a válaszokat!

V.

71. Kinga82 (válaszként erre: 68. - 84bd502862)
2007. febr. 15. 21:49
Igen, megkeresztelik a gyereket akkor is, ha nem házasok a szülei. Ez biztos, a környezetemben több ilyen is volt.
70. win (válaszként erre: 65. - Babi83)
2007. febr. 15. 19:37
Igen, a szülés hónapját követő két hónapon belül veheti ki. És a +2 nap független a családi pótléktól, ahogy D@nu mondja. Csak a nyilatkozat kell, amiről írtam.
69. fruzska (válaszként erre: 68. - 84bd502862)
2007. febr. 15. 15:01

Szia, Vera!

A keresztelés ELEVE erről szól, nem "talán abban az esetben", hanem minden esetben, mindentől függetlenül! Ha felnőtt keresztelkedik, akkor ő tesz ígéretet, hogy keresztényként él majd, ha kisgyereket keresztelnek, akkor - helyette - a szülei ígérik meg, hogy keresztény értékrendek szerint nevelik. Miért, különben mire jó az egész? Ez a lényege, ez történik ilyenkor... Enélkül ez is csak egy "tortúra" a sok közül, esetleg se-szó-se-beszéd locsolkodás lenne, nem?


A csemetét megkeresztelik abban az esetben, ha aki neveli, hitelt érdemlően leteszi a keresztelkedési ígéretet. Ha a szülők nevelik, de például valamelyikük elvált már korábban és emiatt nem tudnak összeházasodni, de láthatóan megvan bennük a jó szándék, csak sajnos az életük így alakult; ilyenkor például a legtöbb esetben megkeresztelik a babát!

Csak a demonstratív családi hacacáré, rózsaszín fodros felhajtás kedvéért nem.

68. 84bd502862 (válaszként erre: 57. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 15. 13:41

Sziasztok!

Én még úgy tanultam, hogy sem kegyként, sem jóhangulatból nem kerseztelhetnek meg római katolikus vallás szerint senkit, akinek a szülei nem kötöttek templomi házasságot. Mivel az a gyerek Isten színe előtt törvénytelen kapcsolatból származik és ezt a kapcsolatot nem szentesítheti azzal az egyház, hogy őt a keresztség által ebből kiemeli.Mi mind a ketten meg vagyunk keresztelve és szeretném,ha a születendő baba is meg lenne.De csak ezért nem fogok jegyesoktatása járni és az egész tortúrát végigcsinálni,plána,hogy nagyon sok dologban ma már nem is hiszek...Ti tudtuok olyan konkrét esetet,hogy megkereszteltek ilyen kisgyermeket? ha igen írjatok légyszi,hátha nekünk is van remény :) mondjuk talán abban az esetben lehetséges, ha a szülők esküt tesznek, hogy katolikusként és vallását gyakorlóként nevelik fel a bébit... Na nem tudom.Sziasztok,

Vera

67. d@nu (válaszként erre: 65. - Babi83)
2007. febr. 15. 13:25

Szerintem igen, apa-szabinak, vagy hogy' hívják :)

A páromnál az anyakönyvi kivonatot kérte a munkahelye, azon rajta van, ki az apa. A házasság nem hinném, hogy bárhol feltétel lenne.

66. babi83
2007. febr. 15. 12:20
Helyesbítek:Lányok!
65. babi83
2007. febr. 15. 12:06
Lányok? És az 5 nap + szabi is ugyanúgy jár neki a baba születése után, mintha házasok lennénk?
64. d@nu (válaszként erre: 61. - Babi83)
2007. febr. 15. 11:10
A nyilatkozat stimmel, de a CSP-tól ez szerintem független.
63. win (válaszként erre: 58. - Babi83)
2007. febr. 15. 10:54

Ez sem ilyen egyszerű, mert a különvagyon is egy idő után "eltűnik" (abból sem minden), de ebbe ne menjünk bele, mert hosszadalmas, meg már nekem is utána kellene nézni, mert tökéletesen nem emlékszem rá.


Ha ilyeneken gondolkodtok, én javasolnám, hogy csináltassatok házassági szerződést. Ma még Magyarországon ez kicsit furcsa, de egyre többen élnek vele. Ha valakit ez megnyugtat, én nagyon jó dolognak tartom. Annál kevesebb vitára van lehetőség esetleges válás esetén, hiszen az már előre rendez dolgokat.

62. win (válaszként erre: 61. - Babi83)
2007. febr. 15. 10:50

Igen!

A lényeg: a párod munkáltatója ad egy nyilatkozatot, amit neked is alá kell iratni a sajátoddal, és természetesen neked is alá kell írni. Ezen nyilatkozol arról, hogy 200x évben te nem igényelted a gyermeketek után járó + két nap szabadságot. Ő ez leadja és neki fogják hozzászámítani a rendes szabijához.

61. babi83
2007. febr. 15. 10:22

Anyukám mondta, hogy ha végre lesz bab, akkor a párom nevére irassuk a családi pótlékot, mert akkor ő kap +2 nap szabit!

Ez akkor is így van, ha nem vagyunk házasok?

60. d@nu (válaszként erre: 59. - Manon)
2007. febr. 13. 16:35
Ha ez számít: én is így tudom.
59. Manon (válaszként erre: 58. - Babi83)
2007. febr. 13. 16:07

Én úgy hallottam, hogy 5 év kell hozzá!

De mint mondtam hallottam!Tehát ezt nem bizti!

58. babi83
2007. febr. 13. 15:42
Úgy tudom, hogy válás esetén a közösen szerzett vagyont felezni kell, de a házasságba bevittet nem, és mi van élettársak különválása esetén? Arra van időbeli korlát?
2007. febr. 11. 00:37
Egy pap nem foszthat meg egy gyermeket a keresztsegtol. Nem valogathat, aki ezt megteszi, az nem pap. Nem jatszhat Istent, ha valaki ugy erzi azaltal udvozulhet a gyereke, hat kotelessege azt megadni. Barmilyen vallasu a szulo, a katolikus pap el kell fogadja a kerest.
56. gkreka
2007. febr. 10. 23:15
par eve meg kegykent kereszteltek meg olyan gyereket, akinek a szulei nem voltak osszehazasodva. ma mar talan lazabb a gyakorlat, bar szerintem pap fuggo, nincs kozpontilag szabalyozva(ebben nem vagyok biztos)
55. Tiger
2007. febr. 10. 23:12
köszi
54. win (válaszként erre: 53. - Tiger)
2007. febr. 10. 23:03

Hát, nálunk nem lesz keresztelő, mert a férjem egyáltalán nincs megkeresztelve, és nem volt templomi esküvőnk sem.

Én úgy látom, elég zavaros ez az egész, és talán a papon is múlik, hogy mit vár el. Már hallottam olyat is, hogy a gyereket mindentől függetlenül megkeresztelték, mert ő "tabula rasa", nem úgy mint egy felnőtt. Az viszont úgy tudom, kell, hogy a keresztszülők katolikusok legyenek, de ez nálatok rendben is van. Sztem a legjobb, ha megkérdezitek a plébenián, ahol a ceremóniát intézni szeretnétek.

53. Tiger (válaszként erre: 47. - Win)
2007. febr. 10. 22:57

Mi most szeretnénk megkereszteltetni a kislányunkat. Nem tudom hogy működik ez a dolog, de én református vagyok, az apja katolikus, nem vagyunk összeházasodva. A keresztszülők mind a kettő a mi testvéreink lennének, ők mind a ketten katolikusok. Kell valami spéci dolgot csinálni mert én ref. vagyok?

Nálatok mikor lesz keresztelő?

2007. febr. 2. 06:14
Mindkettőnek van jó és lehet rossz oldala is.Lehet egymást szeretni, tisztelni gyermekeket nevelni papír nélkül is.Válás esetén, ha nincs egyetértés a megosztandó vagyon fölött, akkor így is, úgy is bíróság a vége.
51. anka2007 (válaszként erre: 48. - Babi83)
2007. febr. 1. 23:19
Szia nem, max.két általad megjelőlt személy veled lehet.Az lehet barátnő is.Az apja meg nyugodtan mehet,nem kell hozzá házasnak lenni.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook