Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Együttélés vagy házasság, avagy élettárs vagy férj fórum

Együttélés vagy házasság, avagy élettárs vagy férj (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2007. szept. 8. 15:36
Szerintem teljesen mindegy.
139. badonyimariaeva (válaszként erre: 138. - Ec63a7fc29)
2007. szept. 8. 14:48
Én is így dondolom,mint Te!
2007. szept. 8. 13:39

Valamikor nagyon fontos volt, hogy legyen férjem.

Ma már nem az.


Miért? Pl: Úgy szeretném, ha ...

férj: Mit akarsz? Nem elég, hogy a nevemre vettelek? ( Innentől már nem akarom soha többet senki másnak a nevét hordani, hidd el! )

Ráadásul az esküvő egy vagyon, bevétel minimális.

Sehol nem előny ha össze vannak házasodva...

Szeretni papír nélkül is lehet.

137. évi75
2007. szept. 7. 14:14
mi együtt élünk a párommal.az esküvöre felhasználandó pénzt magunkra, gyerekre, a házra költjük.pair nélkül is felnönek a gyerekek, és apának szólítják az apjukat.én már kétszer voltam férjnél, nem jól végzödött, mondhatom, hogy babonából nem házasodtunk össze.
2007. szept. 7. 13:15

Házasság... férj.

Nekem fontos, hogy azt mondhassam, "igen, férjnél vagyok". A gyerek szempontjából is "jobb" szerintem.

Bár lehet, hogy vkinek "maradi" ez a gondolkodás...

2007. szept. 7. 11:51

Nekem teljesen mindegy,amúgy házas vagyok.

A házasságnak,van egyfajta varázsa,misztikuma,ami miatt mássá ,komolyabbá válik egy kapcsolat.

Viszont sokakat ez megnyugvásra késztet,amiből egyenes következmény a folyamatos "leszállóág"

134. Alexa77
2007. szept. 7. 11:17
En hazassagparti vagyok, de szerintem ez beallitottsagfuggo. Lehet eppoly tokeletes az egyutteles is. Nekem tetszik a holtomiglan-holtodiglan es komolyan is gondolom, de en csak egy vagyok a sokbol. Mindenki maga tudja, mire van szuksege. A lenyeg, hogy boldog legyen.
133. Donyta
2007. szept. 7. 08:38
Bár én házasságban élek, ez nem jelenti azt, ha úgyadódna valaha ragaszkodnék is ehhez. Ma már nem számít, hogy csak közös a háztartás, vagy papir is van róla. A névváltozás is rengeteg szabadságot adott a házasulandók számára. Igy néha nem is tudni a házasságban élőről, hogy házas-e. Szerintem nincs semmi jelentősége, szeretni anélkül is lehet. Szerintem a fontosabb a megértés, szeretet és a közösen eltőltött évek szépsége.
132. ditom
2007. szept. 7. 08:35
Elváltam 1 éve. Van egy félig meddig "együttélős" kapcsolatom. Nem elég, számomra ez csak félmegoldás. Akarom őt "állandóra".Szükségem van az érzelmi biztonságra!!!!De nagyon!!!
131. pufika
2007. szept. 7. 08:28

házasság és férj


Szerintem ez fontos. Főleg ha egy-két gyerek is van a családban.

130. Krysty
2007. júl. 25. 15:25
Mi "csak" együtt élünk, valahogy soha nem beszéltünk a házasságról. A gyerekről igen, az fontos volt, mindketten úgy éreztük hogy ő az akitől gyereket akarok, de esküvőről még soha nem beszélgettünk.
2007. júl. 25. 15:08

Sziasztok!

Egy hónapos házas vagyok és annyira boldog nő, hogy nem is szívesen beszélek róla, mintha félnék, hogy ezt a nagy-nagy örömet-boldogságot ahogy adta, úgy elveszi az Isten. Harminc évesen mentem férjhez és egy közel tízéves bulizós feminista időszak után, amikor el sem tudtam képzelni, hogy egy nő másért is éljen, ne csak magáért és az élet csodálatos örömeiért. Önmagam minden testi-lelki jóval való elhalmozása közepette a legutolsó, amire vágytam volna, az egy stabil kapcsolat vagy ne adj Isten! a HÁZASSÁG volt. És egyszercsak jött Ő, akit évek óta jól ismertem barátomként és 8 évvel ezelőtt testi-lelki társként. Valahogy egyszerre átértékelődött a kapcsolatunk, újra szerelmesek lettünk, de ezúttal teljesen másként. Felnőtt módjára de eszeveszetten! Amikor tisztáztuk az érzéseinket magunkban és egymással, nemsokára megkérte a kezem. Tudtam, hogy a felesége akarok lenni, jóban-rosszban vele élni, mellette öregedni. Olyan gyerekeket szeretnék, akik kettőnk gyümölcsei és akiket együtt nevelünk fel. Biztos voltam/vagyok benne, hogy fantasztikus apa és jó férj lesz. Nem volt nagy lagzink /család, barátok 40-en/, de az esketés minden mondatára emlékszem /református esküvő/, meggyőződéssel és hittel mondtuk el az esküt. Vállalom, vállaltuk,hogy ez egy életre szól.

Eszemben sincs /nem is volt/, hogy milyen macerás egy válás, stb...amiket itt kontra írtok, ne vicceljetek már! Amennyire liberális voltam egész lánykoromban, olyan konzervatív lettem. Igenis, hiszek a házasság intézményében és az eskümet be fogom tartani. Nem mondom, hogy az élet nem gördít akadályokat, hogy nem lesznek nagyon neház évek és súlyos problémák, de először igyekszem majd megoldani azokat és küzdeni a házasságomért, nem pedig "lelépni" mert úgysincs "papír" és így könnyű. Nem érzem maradinak magam, hanem boldognak. Az amúgy is tiszta, szép kapcsolatunkat a házasság megkoronázta. Kívánom mindenkinek ezt az érzést!

128. badonyimariaeva (válaszként erre: 126. - Kiki32)
2007. júl. 14. 15:27

Hát én is azt mondom,hogy nem!

Neharagudj!

127. LoLiNa
2007. júl. 14. 10:56
akkor én kivétel lehetek, mert mndtam már nemet! :p
126. kiki32
2007. júl. 5. 08:37
Én 2 évvel ezelőttig azt mondtam; soha nem megyek férjhez! Aztán tavaly nyáron mégis... Ha megtalálod azt az embert, akinél azt érzed, hogy "Ő" az, akkor már sínen vagy. Persze, nem a papír számít, de ne mondja nekem senki, hogy ha "A" pasi megkéri a kezét, akkor nemet mond...
125. LoLiNa
2007. júl. 5. 08:33
nem vagyok házasságellenes én sem, de.. apukámék elváltak.. kerimék elváltak.. sokan körülöttem szintén.. első élettársammal sem házasodtam.. a jelenlegi párommal se áll szándékomba. nem a papírtól leszünk boldogok, nem az a fontos. én azt mondom, ha 10évig elviseltük egymás rigojáit, és szeretjük egymást, akkor esetleg. hogy meglegyen az emléke, élménye. igaz, utána is történhet bármi... :D
2007. jún. 6. 12:02
Már voltam férjnél, válással végződött ami nem volt egy leányálom.Most élettársi kapcsolatban élek, de felvetődött a házasság.A rossz tapasztalat miatt nem lettem házasságellenes, de mindenáron sem akarok férhez menni újra.A két ember közötti szeretet nem azon múlik va-e papír vagy nincs, az belülről jön.
123. Dorka29 (válaszként erre: 1. - Babi83)
2007. jún. 6. 11:54

1995. szeptembere óta vagyunk együtt a párommal. Nem vagyunk házasságellenesek, de pártiak sem igen. Amikor behívták katonának, akkor tört rá először a házasodás gondolata, de megbeszéltük, hogy nyugi, nem leszek rossz kislány:) Aztán volt, hogy rámtört, amikor az apukám már nagyon beteg volt, és valamiért fontosnak éreztem, hogy ő is ott legyen velünk. Máshogy alakult.. Valahogy sohasem gondoltuk igazán komolyan, mert így is nagyon jó. A 10. évfordulónkon megkérte a kezem, ami nemcsak meglepetés volt, hanem meglepően jó érzés is. Csodálkoztam is magamon:)Az ismerőseink kicsit furcsállják, hogy csak nekem van gyűrűm:)) Aztán, amikor terhes lettem, megint szóba került, de olyan macerásnak tűnt volna a szervezkedés a 200-250 km-re lakó családtagok utaztatása, etetése, altatása, mert ilyen távolságot elég fárasztó lenyomni egy nap alatt, ha csak egy esküvő is (és ez a max., a lakodalom gondolatától még a hideg is kiráz)Aztán amikor megtudták a szülei, hogy unoka a láthatáron, hetekig gyötörték a házasodással, nem is értettük (még most sem), hogy miért tartják ezt ilyen fontosnak.

De egyetértek itt néhány előttem szólóval, hogy most, hogy anyuka lettem, valahogy másként vélekedem erről, pedig nem vagyok egy begyöpösödött nőszeszély. Szóval, majd kiderül, hogy mi lesz belőle. De az igaz, hogy a kórházban engem nagyon zavart, hogy az adatoknál a nagyon okos és látszólag is sokat tapasztalt adminisztrációs munkatárs (miközben már vajúdtam) rossz szemmel nézett rám, hogy élettársi kapcsolatot diktáltam be neki a családi állapothoz. Közölte, hogy ilyen kategória nincsen, és hajadonnak írt. (Megjegyzem, már törvényesen is létezik az élettárs.)

2007. jún. 6. 09:18
Én még nem voltam férjnél, de azt hiszem már nem is akarok férjhez menni. De az együttélés fontos nekem.
2007. jún. 6. 09:03
Bár még válni sem váltam...de úgy gondolom, hogy az hogy mennyire procedúrás, csak hozzáállás kérdése. Ha a két fél meg tudja beszélni a dolgait, nem hiszem, hogy nagyon bonyolult. Ha viszont csak betartanak egymásnak egy pokol lehet.
120. Kedveske (válaszként erre: 118. - Win)
2007. jún. 6. 09:01
Na igen, mi is valami ilyenbe gondolkodunk, de a család kell az eseményre. Na így se lenénk többen, mint 15-en. És semmi Lagzi Lajcsi, meg menyasszony tánc és egyébb népi hagyomány.
119. opál
2007. jún. 6. 09:00
Voltam férjnél....barátság megmaradt,most élettársam van,de ha megkérné a kezem hozzámennék!!:-)
118. win (válaszként erre: 114. - Kedveske)
2007. jún. 6. 07:31

Nem kell nagy felhajtást csinálni, ha nem akartok!

A férjem egyszer fotózott egy esküvőt, ahol nem volt más az anyakönyvvezető előtt, mint a pár, a két tanú, és a hölgy kislánya. Az anyukán volt egy nagyon csinos vajszínű kosztüm, amit majd később is bármikor használhat, és utána elmentek egy étterembe öten vacsorázni. Ahhoz meg megint nem kell semmi, mert 5 ember hétköznap délután, bármikor befér egy étterembe.

117. vica66 (válaszként erre: 115. - Dézi20)
2007. jún. 6. 00:25
11 éve élünk együtt, a második gyerekünket várjuk, de még soha, sehol nem kellett semmit bizonygatni. Biztosabb vagyok a páromban, mintha 10 pecsétes papír kötne össze vele. Persze, a jövőbe nem látok. Tudom, hogyha akarnám, bármikor elvenne, hiszen mondta is, de én irtózom mindenféle felhajtástól, a pénzünknek is van jobb helye. Talán csak a szabadság illúziója, de így egyikünk se kezeli tulajdonaként a másikat. A lényeg valóban az összetartozás, egymás szeretete, megbecsülése. Ehhez nem kell egy hivatal áldása.
2007. jún. 5. 22:05
Én már voltam férjnél, most élettársi kapcsolatban vagyok. Soha többé házasságot!!! Egy tortúra a válás...
115. Dézi20
2007. jún. 5. 22:03
Én házasságpárti vagyok. 8 éve boldog házasságban élek a férjemmel.Ma sem döntenék másként, mert ha biztosak vagyunk egymásban, akkor nem félnék hivatalosan is összekötni az életemet a társammal. Elképzelhetetlennek tartanám, hogy mindenhol bizonygatni kellene, hogy mi igen is összetartozünk, csak nincs róla hivatalos papír.
2007. jún. 5. 21:18
A párommal már öt éve együtt élünk. gyikünk sem akart házasságot, mert ügyintézni kell, szervezni elmenni stb. Lakodalmat meg pláne nem akartunk, fehér habos ruhától kiráz a hideg, rokonoktól meg pláne akkor meg minek...eddig jó volt így is. Most hogy megszületett a gyerekünk talán mégis jobb lenne feleségnek lenni...nem tudom megmagyarázni miért. (A "löködelem" továbbra is fekete listás)
2007. máj. 26. 21:18
Voltam már férjnél,de a papír sem tudott összetartani.Szerintem ha két ember szereti egymást nem kell ahhoz házasságot kötni,ha nem akarnak.
2007. máj. 26. 12:32

Nem konnyu ilyen drasztikus dontest hozni, kulonosen amikor mar gyerek is van.

Nagyon nehez helyzetben vagy.

Remelem talasz megoldast egyszer.

:-(((

111. ec63a7fc29 (válaszként erre: 110. - Mociscsaj)
2007. máj. 26. 12:23

Egyelőre nem a boldogságot keresem, csak a túlélés a cél. Ha mégis megtalál valamilyen formában, akkor alig hiszem el. Kicsit hosszú idő sebekből a 15 év...


Nem hiszem, hogy bárki segíthetne, bár egy eset kapcsán a kolleganőm a kezembe nyomott egy telefonszámot egy válóperes ügyvédét. Szerinte az egyetlen megoldás lenne.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook