Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Együtt könnyebb...nekilátni a fogyásnak fórum

Együtt könnyebb...nekilátni a fogyásnak (beszélgetős fórum)


1 2 3
43. Guruljka (válaszként erre: 41. - 12d083b51b)
2019. jún. 7. 13:19
Tegnap óta töröm a fejem, mi is ez a "libás". Most ugrott be: az a vicc, amikor a rabbi ad tanácsokat, a libák tovább döglenek, és amikor mind kipusztult, azt mondja: kár, mert lett volna még écám?
2019. jún. 7. 08:16

Sziasztok, jó reggelt. Mai terv is a kondi :-)

Tegnap már vettem magamnak teljeskiörlésü kenyeret, ma már azt reggelizek jó sok zöldséggel :-)

Este elcsábultam egy somlói társaságában de csak a felét ettem meg, nálam már ez is eredmény :-D (megfog jönni, így nem tudok ilyenkor annyira erős lenni)

Na de egyszerre nem is akarok drasztikusan semmit sem.

41. 12d083b51b (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2019. jún. 7. 07:32
Oké! Értelek én, azért is írtam utána, hogy ez egy "libás tanács" lett, hiszen mindenki maga tudja eldönteni, mit szeretne, hogyan szeretné.
40. Guruljka (válaszként erre: 31. - Pasionella)
2019. jún. 6. 21:42
Sajnos én nem tudok kondiba járni. Nem csak a bérlet kerülne pénzembe és időmbe, hanem az oda-visszaút is.
39. Guruljka (válaszként erre: 32. - 12d083b51b)
2019. jún. 6. 21:40

Hópihe, én nem akarom, hogy felnézzenek rám.

Amikor fogytam 25 kilót, azt sem vette észre senki. Hálistennek.

Nem azért maradok itthon, mert mit szólnak mások, hanem mert mi a csudát lehet ezen a két utcán szeretni... és egyébként is alig van olyan ruhaneműm, amiben kinézek valahogy.

Mivel viszont elköltözni nincs pénzem, kénytelen vagyok a jelen környezetben lefogyni. Ehhez tényleg többet kell mozognom, mint havi egy kigyaloglás a buszhoz, majd vissza.

38. d5bae51d10 (válaszként erre: 32. - 12d083b51b)
2019. jún. 6. 21:23
Annyira sajnálom.
2019. jún. 6. 18:29
Ja, hogy beléje helyezés ... :D Fáradt vagyok, bocsi :)
36. d9b6ffe073 (válaszként erre: 35. - 12d083b51b)
2019. jún. 6. 18:28
Ki gondol rosszra? :O
35. 12d083b51b (válaszként erre: 34. - D9b6ffe073)
2019. jún. 6. 18:25

Végül is! Diplomás nő, egyetemet végzett, perfekt beszél németül... miért is ne, ha a kis közösség esetleg beléje helyezi a bizalmát!

(Jaj, az a rossz, aki rosszra gondol.) :))

34. d9b6ffe073 (válaszként erre: 32. - 12d083b51b)
2019. jún. 6. 18:23
Innen már csak egy ugrás a polgármester választás :D
33. 12d083b51b (válaszként erre: 32. - 12d083b51b)
2019. jún. 6. 16:35
Ez egy tökéletes "libás tanács" volt, amit mondani könnyebb, mint megcsinálni. :)) Ismered a libás tanácsot?
32. 12d083b51b (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2019. jún. 6. 16:33

Csak hozzászokás kérdése. Részedről is, és azoktól is, akik naponta látják.

Képzeld azt, hogy majd amikor észre veszik, hogy csinosodsz, és 1-2 asszonyka is majd csatlakozik hozzád, mert eddig mind azért maradt otthon, mert mit szólnak mások. Én inkább feltűnően csinálnám, hogy előbb-utóbb majd rákérdeznek, elmondod, ebből még akár egy mozgalom-féle is kialakulhatna, és mellé majd elkezdel csoportot télire a szobai mozgás megmutatni nekik...

Majd egészen másként fogod magad érezni a faluban, érezni fogod, hogy része leszel egy közösségnek, hogy felnéznek rád, hogy kikérik a véleményedet, a segítségedet, ... Nem lesz könnyű meló, de gondolj bele, nemcsak magadon, másokon is segítenél.

31. Pasionella (válaszként erre: 28. - 12d083b51b)
2019. jún. 6. 16:24

Már most alig várom, hogy menjek kondiba :-D

Régen tudtam tartani huzamos ideig, remélem most is így lesz főleg mert nálam a mozgás sokkal többet számít mint az étkezés, mármint a fogyás folyamatában.


Köszi :-)

30. Guruljka (válaszként erre: 27. - 12d083b51b)
2019. jún. 6. 16:06

Jó is lehet!

Én itthonról a boltig nem is tudok befordulni csak egy helyen, de akkor is a bolthoz jutok.

Azért nem is szeretek kimozdulni.

2019. jún. 6. 16:04
** ösztönöz = ösztönzi
28. 12d083b51b (válaszként erre: 26. - Pasionella)
2019. jún. 6. 16:03

Tökéletes, most már rávenni magadat is könnyebb lesz, mivel érzed a jótékony hatását. Hát amikor majd a mérleg is mutatja az eredményét, akkor leszel igazán feldobva.

Ezek azok a kis apró lökések, amelyek a másikat is arra ösztönöz, hogy csináld te is, neked is menni fog... olyan jó olvasni az ilyen híreket. :))

27. 12d083b51b (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2019. jún. 6. 16:00

Amíg dolgoztam, én is pénteken 6 szatyorral a kezemben másztam meg az emeletet, mert mindent akkor vásároltam, egyszerre.

Most már nyugi van, egyik nap egyik bolt, másik nap a másik. A következő nap esetleg totál céltalanul indulok, és hirtelen ötlettől vezérelve fordulok be itt-ott. A végén kiderül, hogy semmi sem történik véletlenül. Vagy valami olyasmit találok, amit már régóta keresek, vagy régi ismerőssel futok össze, vagy csak egyszerűen látok valami szépet.

2019. jún. 6. 15:57

Hali. Én lelkes vagyok nagyon, tegnap voltam a héten másodjára konditeremben, úgy 1.5 órát edzettem. Már múlthéthez képest is jobban érzem magam a bőrömben pedig a két alkalom még semmi, mégis a tudat, hogy teszek érte máris sokkal jobb. Heti 3 kondi van tervbe. Kajába egyelőre annyi, hogy a vacsira figyelek oda és igyekszem csökkenteni a kenyeret. Annó is működött szépen így ha heti 3 alkalommal kondiztam.

Most abban reménykedek késik kicsit a menzeszem és holnap is mehetek, hogy meglegyen a heti 3, venni akarok bérletet. Jól esik, régen is jól esett csak rávenni magam volt nehéz.

25. Guruljka (válaszként erre: 22. - 12d083b51b)
2019. jún. 6. 15:46
Persze, nem vásárolok meg mindent, igyekszem rendszeresen kimozdulni. (Nem is annyira biztonságos, ha a bicikli nagyon meg van pakolva.)
24. 12d083b51b (válaszként erre: 23. - Enikő 1984)
2019. jún. 6. 14:38

Édes teher! :))

Ne vonj meg magadtól semmit, max. ha úgy gondolod hogy naponta többet eszel, csemegézel mint amit igazából kellene, akkor kezdj el jobban odafigyelni.

Inkább kezdd a kalória-számolással, aminek a lényege, hogy nap végére többet mozogj le, mint amit nap közben megettél.

Nagyon jó segítség hozzá a KalóriaBázis.hu. Én is évek óta vezetem, de Guruljka a leginkább tudora ennek. Egész biztosan tud/tudunk segíteni ebben.

És persze, ha napközben elindultok a csöppséggel levegőzni, ne feledd azt sem bevésni oda, mert bizony azzal is égeted a kalóriákat. Menni fog az, apránként majd belejössz.

2019. jún. 6. 14:20
Sziasztok.én is lassan eljutok odàig hogy kezdeném kell magammal valamit mert nem csak súlyfeleslegem van szülés utàn de egyre jobban befordulok azért ahogy kinézek.egy kis édes nehézség akad éspedig hogy szoptatok még.
22. 12d083b51b (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2019. jún. 6. 14:18
Nagyon jó! De ha gondolod, nem kell mindent megvásárolni egy nap, be lehet azt osztani, és akkor hetente akár 3-4 alkalommal is biciklire pattansz, és irány horány.
2019. jún. 6. 14:12

Én még csak ott tartok, hogy kezdek tudatosan kijárni, pl. vásárolni.

Persze biciklivel, de az is kimozdulás.

2019. jún. 6. 14:04

Szevasztok! Hogy vagytok, hogy haladtok?

Én most eléggé feldobott vagyok, araszolgatnak lefelé a kilócskák. Igaz, hogy eléggé megfontoltan lépegetnek, nem nagyon kapkodják le, de legalább már elindultak.

2019. jún. 5. 08:36

Jó reggelt.

Én ma tettre kész vagyok :-D kipróbálok új konditermet, hétfőn voltam az egyikben de nagyon sokat tudnám szidni mennyire rossz volt, remélem a mai legalább picit jobb.

Heti 3 konditermezést tervezek, régen nagyon hatásos volt, igaz egybekötöttem szaunával a végén, majd meglátom itt van-e, csak úgy olvadtak a centik, a kajára max vacsi szinten kellett figyelnem. Jó lenne ha szaunázni is tudnék mert 1-1.5 óra edzés után nagyon jól tud esni, illetve garantált, hogy nem lesz izomláz :-)

18. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - Unom)
2019. jún. 5. 08:04

Amíg kávéztam, abba én is a Süssinát használtam, de tésztát sütni nem szoktam, így a 25 dkg-os gyümölcs cukor is elég nekem 3-4 hónapig is.

Paradicsom mártás, zöldbab főzelék, saláta lé, hasonlókba nem sok kell. Azért nem vásárolok kilós kiszerelésben árult édesítőt.

17. unom (válaszként erre: 15. - E18f2d4ad1)
2019. jún. 5. 07:47

A gyümölcscukor sajnos nem sokkal jobb a fehér cukornál, ha még több is kell belőle, akkor nem sok értelme van lecserélni.

Édesítőket nem próbáltál? Nálunk a Süssina jött be.

16. 12d083b51b (válaszként erre: 15. - E18f2d4ad1)
2019. jún. 5. 07:44

Éppen tegnap nézegettem, hogy meglehet, csak részben barna-rizs. De akkor részben!! jobb, mint a fehér rizs. :))


Most, ha minden igaz, az elmúlt 1 hét alatt további 2 kg ment le, de még nem akarom elkiabálni, megvárom még a következő egy hetet is, és ha akkor kényelmesen rám jönnek a régi ruháim, akkor már biztosan a régi súlyomnál leszek.

Aztán már "csak" a 10-12 kg lesz hátra, ami a bagó elhagyása előtt is rajtam volt. De ha most lendületben vagyok, miért is állnék meg?? Úgyhogy gyerünk csajok, munkára fel. :))

15. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 14. - 12d083b51b)
2019. jún. 4. 21:19

A gyógynövénybolti pufi szelet 100%-ban barna rizses?

Az Aldi és Lidl ilyen terméke csak részben az. Most azt vettem.

A gyümölcscukor finom, de nekem több kell belőle egy csésze teába, mint a normál cukorból. Lehetséges, hogy nem édes annyira?

A xilit meg eritrit nálam durva mellékhatásokat okoz...

Ja, és én is vettem gyerek tányért, Minnie egereset, mert kis tányéron többnek tűnik az étel, hátha ez pszichésen segít. 🤣 Azt hittem, én egyedül bolond vagyok ezzel a hittel, anyu is kinevetett. 🤣🤣🤣


Gratulálok a 14 kilóhoz! Bár már én is mondhatnám nagamról... 🥴

2019. jún. 4. 14:11

Szevasztok! Hát elmondom, én is dolgozom az ügyön! A 28 kg. többletből már a fele odavan (14 kg!), nehezen megy, boldog lennék én már további 8-10 kg-nak is!!


Nincs a konyhámban: fehér kenyér, fehér liszt, fehér cukor, fehér rizs!

Helyettük:

- puffasztott rizs és abonett keksz. Gyógynövényekben lehet kapni barna rizsből is puffasztottat.

- Teljes kiőrlésű lisztet használok, ehhez nem kell venni másfajta lisztet, lehet vele szépen dolgozni. Igaz, hogy tésztát nem szoktam sütni, de palacsintához, nokedlihez ez tökéletes!

- Cukor helyett nekem bevált a gyümölcscukor, az ára nyugdíjbarát és főleg, hogy van belőle 25/50 dkg-os is, nem feltétlen szükséges megvenni az egész kilót. Bár a xilit és eritrit állítólag jobb minőség.

- Fehér rizs helyett azt mondják, hogy inkább barna rizs. Nekem bevált a bulgur, kuszkusz, köles.


Persze ezeket nem egyszerre cseréltem, csak egymás után, sorban, ahogyan képes voltam a régivel kapcsolatos ragaszkodásomat elengedni. :))


Még tudom ajánlani az egyes, általunk/általatok fogyasztott ételek átvizsgálását GI % alapján, mert az alacsony GI-s kajának a ch tartalmát lassabban bontja le a szervezet, és ezáltal később éhezünk meg. Nagyon sok "éhes vagyok, nasi kell" kalóriától lehet így is megszabadulni.


És vettem gyerek-tányért, hogy becsapjam a szemem. Persze eleinte 2x szedtem, de 1-2 hét, fokozatosan kezdett átállni a gyomrom a kevesebb kajára is.

Most már kényelmesen tudom tartani a napi 1200 kcal-t, de sokszor beérem a 900-1000 kcal/napi értékkel. Persze, amikor sikerül többet mozogni, akkor többet is eszem.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook