Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 éves babám rendkívül hisztis, nincs el 2 percet. Mit tegyek? fórum

1 éves babám rendkívül hisztis, nincs el 2 percet. Mit tegyek? (beszélgetős fórum)


1 2
18. Lávli* (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 19. 13:58

De miért nem az ágyában aludt??? Nem bántásból kérdezem!!!


Engem nagyon elkeserítenek ezek a mai divatos hülyeségek, magunkra kötve altatni, babafészek, adamo hinta .. és társaik. :((


Jó lesz, ha járni fog, meglátod! Meg jó lenne a napi játszótér, napi sok friss levegő.

Kitartás!

2021. máj. 19. 13:58

Nem vagy egyedül! Nekem sem hiszi el soha senki...

Én ilyen időben simán ráadtam az overál nadrágot, hogy abban mássza végig a pocsolyákat.

16. libikóka (válaszként erre: 14. - Libikóka)
2021. máj. 19. 13:51
Bocsi elnyomtam:)Szóval 1 könnyű fürdő:))Olvass azért te is utána :)))
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Lávli*)
2021. máj. 19. 13:51

Igazából napi egyszer kötöttem magamra, a nagy alvásokkor. Akkor 3 órát aludt benne simán. Amúgy nem viselte el, ha felvolt.

Szoktunk már a szomszéd kislányhoz kijárni. Imádják egymast! Csak ugye ő már jár, az én picim pedig már nagyon szeretne, de nem tud (fel is idegesíti magát).

Egyébként hisztizve, de hordom társaságba, éppen ezért, hogy tanuljon másoktól, lásson embereket. A mászást is azután kezdte, hogy egy mászó babánál voltunk.

Abban bízom én is, hogy a járás majd lök rajtunk egyet. Bár ezt éreztem a kúszásnál majd a mászásnál is, és nem jött be. De fő a pozitivizmus 😅

14. libikóka (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 19. 13:49
Ha teát veszel BIo legyen,illóoljaból 100% legyen semmi adalék,kombinálhatod is őket,mármint pl levendula párolog, citromfű tea iszik,este meg egy könnyű
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Brenda86)
2021. máj. 19. 13:48
Az a baj, hogy annyira bolondnak néz a doki meg a védőnő. Azt hiszik, hogy túlzok. Édesanyám is azt hitte, aztán megtapasztalta, hogy nagyon nem. 11 hónapja nem telt úgy el nap, hogy ne sírta volna végig a napot..vagyis hisztizte. De ugye, aki nem látja, nem hiszi. Ezért nem kaptam eddig segítséget, mert majd elmúlik, meg a gyerek az sír címszavakkal le lettem tudva. Na meg a covid miatt sehol nem fogadtak ilyen “piti” problemaval. A déveny tornat is a hiszti miatt kelletz abbahagynunk. A tornászunk szerint szervi baja nincs, mégis annyira kezelhetetlen volt (és akkor persze irtó makacs), hogy feleslegesnek látta hetente 1 órát szándékosan ríkatni a gyereket.
2021. máj. 19. 13:48

Nekem is a kendő, hordozó jutott először eszembe, de pont ellentétes gondolattal.

Nem kötözted magadra sokat pici korában?

Végül is már mindegy, csak megfordult a fejemben, miért akarhat állandóan rád mászni.

Ami változást hozhat, az szerintem, ha elkezd járni.

Lehet, hogy már csak pár hét.

Óriási ugrás a fejlődésében, kinyílik számára a világ, sok leküzdendô feladatot kell megoldani :)

A homokozóján kívül játszótérre nem mentek?

Nem túl ingerszegény a környezet?

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Libikóka)
2021. máj. 19. 13:44
Köszönöm, kipróbálom. Sima dm-es, rossmann-os jó lehet?
2021. máj. 19. 13:43

Jaj de jó ezt olvasni. Tényleg azt hiszem sokszor, hogy teljesen egyedül vagyok. A környezetemben elmondások szerint mindegyik baba “főnyeremèny”..

a hordozókendő vált nekünk is ne anno, csak mostanában nem tudom használni, mert elől nehéz már (és amugy is méhsüllyedésem lett), hátra pedig mire felraknám, ő már az űrbe lőtte magát 😅

Az a durva, hogy a habtapi kb addig van alatta, míg pislogok egyet, fogja magát aztán útra kel. Melegebb lesz, hagyom majd, de most olyan kiszámíthatatlan az idő.

Itt is úgy van, hogy leginkább velem meg itthon hisztizik. Szerintem un! De mással meg (az édesapján kívűl) nincs el. 😅

Annyira remélem, hogy tényleg könnyebb lesz! 🥺

Köszönöm, hogy írtál!!

2021. máj. 19. 13:32
Ha már tényleg meggyőződtél hogy a babádnak nincs semmi baja(és nem kétlem hogy így van)Akkor meg lehetne próbálni a gyógynövényeket ,párologtatva a lakásban illetve tea formában .Most néztem utána ,lehet levendulát párologtatni,citromfüvet tea/párologtatás ,a roibos teát ajánlják még,továbbá a fürdővízbe is lehet ezek illó olaját ,kakukk füves fürdő este .Olvass utána meg találod,segíthet ,neked is:))
2021. máj. 19. 13:27

Kitartást és sok-sok türelmet kívánok neked! Az én gyerkőcöm is ilyen volt. Az első bő egy évbből semmi sem rémlik azon kívül, hogy ordít a gyerek. Egyedül egy pillanatot sem volt el. Letenni sokszor egyáltalán nem lehetett. Ami nekem sokat segített, az a hordozókendő. Legalább volt két szabad kezem. Semmi sem kötötte le, ami neki való, ezért ha lehetett, bevontam abba, amit csináltam. Lehet, hogy a te babád is többemberes. Ebben az esetben csak azzal tudlak bíztatni, hogy fokozatosan egyre könnyebb lesz.

A korán és sírva ébredés lehet a túlfáradás miatt is. Esetleg megpróbálhatnád korábban letenni este.

Sok baba ételallergia miatt sírós. Ismerősömnél a tehéntej elhagyásával elmúlt a sírósság.

Ha kimentek, tegyél alá habtapit vagy valami hasonlót, és máris kaparászhatja a betont.

Amúgy nálunk ennyi idősen már nem nagyon sírt, ha elmentünk kerekítőre vagy más programra. Főleg otthon ment a hiszti.

Most két és fél éves, és értelmes, önálló kicsi lánnyá cseperedett. Már vannak olyan napok, hogy egyáltalán nem is sír XD

2021. máj. 19. 13:05
Hát igen, lehet a helyedben konzultálnék egy gyermekpszichológussal, vagy pszichiáterrel. Ez amiket leírsz káosz a köbön. Nekem biztos kihullana a hajam. Az én kisfiam most 4 éves, volt ő is dacosabb korszakban, de ennyire azért közel sem volt közelhetetlen. Lehet hiperaktív is, bár ez csak tipp, abszolút nem vagyok a témában szakértő. Ezért gondolom, hogy szakember segítségét kellene kérni.
6. Amaunet (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 19. 13:03

Egy teljes kivizsgálás, hogy van-e valami fájdalom a háttérben.

Gondolom, akkor, mikor beteg volt a sírással elérte, hogy ugorj.

Figyelj rá, de hagy sírni, hagy hisztizzen. Ha nem ér vele célt, majd leszokik róla.

"Tágul a tüdeje."

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2021. máj. 19. 12:58
Nem vált be, azt próbáltam először kb. Rá sem néz 😞
4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 19. 12:55
Nem vagyok híve a végtelen és korlátozatlan tévézésnek baba/gyermekkorban, de helyedben megpróbálnám egy mesecsatornával.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2021. máj. 19. 12:48
Igen 😔 Sajnos! Hasfájós volt. Azt hittem, hogy majd ha annak vége lesz, jobb lesz. Hát nem lett. Nem annyit, de sír továbbra is..ez a hisztis sírás
2021. máj. 19. 12:29
JAJ:))MIndíg így volt az elejétől?
2021. máj. 19. 12:14

Sziasztok!

Adott egy tizenegy hónapos gyermek, akinek az alábbiak szerint alakul a napja:

Általában 5-kor vagy azelőtt kel. Nem beszélgetve, nem nyűgösködve, torka szakadtából üvöltve. Rögtön cicit kap felkelés után. Sokáig visszaaltatta, de kb egy hónapja nem, tehát 5-től ébren... ezzel nem lenne semmi gond, ha nem úgy viselkedne ahogy. Átöltözünk, természetesen harcolva.. én a fogamat kb 25 másodperc alatt kell, hogy megmossam, fésülködésről meg ne is ejtsünk szót. Lejövünk reggelizni, vagyis úgy csinálni. Már mostanában adok neki a reggelimből, különben egy pohár vizet nem tudnék meginni. Az etetőszékben nincs el, egy 10 percet sem.. reggelim az kb 3 falat futtában, 10-10 percenként. Ha nem vele foglalkozom (de akkor is, ha vele), egyből hisztizik, feszíti magát. Kiveszem, megyünk (mennénk) játszani, de ő 7:00/7:20-ra már olyan szinten elálmosodik, hogy aludnia kell....alszik rajtam (sehogy máshogy nem jó ilyenkor) max 30-40 percet. Aztán megpróbáljuk megint a játékot. És itt be is indul az agyhalál nálam. Egyszerűen semmmmmmi nem köti le! Abszolút semmi. Minden tizedmásodpercben le kell kötni a gyereket, mindig pakolászni kell elé a játékot és folyamatosan szóval tartani. Nem, nem esne nehezemre, meg igen tudom, a gyerekkel foglalkozni kell, de ez már rettenetesen sok!! 11 hónapja!! Annyit nincs el, hogy igyak egy kortyot, mellette a nappaliban. Leteszem, mászik rám, folyton rajtam akar csüngeni, áll fel és természetesen mindezt nyígással kísérve. Egy nyugodt pillanata nincs, folyamatosan nyűgösködik, hisztizik. Tudom, milyen ha a foga vagy a hasa fáj! Ez nem az!!! Ezer meg egy játéka van. Próbáltam, hogy egy nap csak max 5 féle játékot adok neki, semmi haszna nem volt. TV nem szól mellettünk, max a rádió, halkan.

Minden mozgása megvolt, kúszott majdnem 3 hónapig, most a mászásnál és a felkapaszkodásnál tartunk. Mindenben nagyon ügyes! Okos gyerek!! De ez a folytonos hiszti és nyűgösség annyira elöli az agyamat, hogy a legkisebb nyekkenés miatt kikészülök. Nagyon durva vagyok már. Amiket most felveszek, azt egy féléve még tuti nem tettem. Nem tudok, mit tenni, egyszerűen már nem tudom tolerálni, hogy egy pillanatra nincs el maga.

Az örökös bőgés miatt már leestünk a lépcsőn is, mert hát valakinek mosni is kell és nem jön le az emeletről a mosatlan ruha, de polip sem vagyok, úgyhogy akrobata mutatvánnyal kell hurcolnom mindent. Hagyni meg nem tudom, mert utánam jön és csak kárt tesz magában, mert hát még kis ügyetlen.

Jaaaa, kint sincs el 20 percnél tovább! Azonnal jön és kapaszkodik és mászik rám a homokozójából képes lenne kifejelni.. a beton érdekli, de nem fogom hagyni, hogy ebben a szuper nyárias időben azon üljön és kaparássza..babakocsi ellenség.

Egyébként időben született, minden rendben van vele egészségügyileg. Szoptatom, mint ahogy fent is írtam, reggel és este.

Amúgy a nap továbbiakban úgy alakul, hogy 12-13 óra felé elszenvedi magát, általában sikerül simogatva az ágyon elaltatni. Ekkor alszik kb 2-2,5 órát 🙏🏼 aztán boldogan kel, és estig nagyjából ki is bírja, na de nem nyugiban, nyígózva természetesen. Fürdés után pedig akkora hatalmas hisztit csap, mintha ölni vinnénk. Valamelyik nap olyannyira sírt, hogy lilult a szája..

Mit tegyek? Védőnő nem feltétlen hallgat meg. Idősebb és nem partner.. a dokiról meg inkább ne nyissunk lapot! Keressek gyermekpszichológust? Már nagyon nem bírom idegileg! Minden napot csak túlélünk. Soha nem fogjuk megélni? Menni sem tudunk sehová a folytonos hiszti miatt. Teljesen antiszociálisak lettünk. Ha nálunk van valaki, akkor sem jó, mert csak hiszti-hiszti-hiszti. Kivagyok!!!! Segítsetek! 😩

És mindenki számára kihangsúlyoznám, hogy szeretem a gyerekemet, imádom! Szerettük volna és nem adnám semmiért. Segítséget szeretnék, nem kioktatást..azt kapok eleget!

Köszönöm, ha segítesz!!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook