Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egyetértesz-e az új dohányzás ellenes tervezettel? fórum

Egyetértesz-e az új dohányzás ellenes tervezettel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2021. szept. 29. 00:56
Nem. Talán kivétel, ha valaki terhes.mert az nem tesz jót a babának. Aki meg nem bírja a füstöt, az menjen odébb .
104. Mezei Virág (válaszként erre: 99. - Nyamitörp)
2018. okt. 22. 16:58

"ha egy autóban egy ember helyett kettő ülne, akkor már feleződne a forgalom, azért az érezhető különbség lenne."


Szerintem ha olyan jó lenne a tömegközlekedés, kevesebben ülnének autóba.

Senkit sem lehet arra kötelezni, hogy bárkit is felvegyen az autójába. Sokan meg felváltva szállítják egymást.

Nekem nem tetszik ez a támogatósdi - kivéve a legszegényebbeknél.

Az emberektől elvettek sok legális boldogulási lehetőséget, ami máshol létezik.

103. globus (válaszként erre: 102. - Fincsi5)
2018. okt. 22. 16:57
Ha nem vagy beteg, akkor hat :D
102. fincsi5 (válaszként erre: 101. - Globus)
2018. okt. 22. 16:55

Én nem ismerek egyet sem, talán 2 ismerősöm használja, főleg a gyerekeknek.

De nem tudom, miért lett ez az érzésem.

101. globus (válaszként erre: 97. - Fincsi5)
2018. okt. 22. 16:50
Legalább megtalálnánk őket. Fogalmam nincs, hogy hol árulják, nálunk patikában úgy néznek, ha kérek, mint a kiszántott egér.
100. fincsi5 (válaszként erre: 88. - Michelle.r)
2018. okt. 22. 16:33
Mert a vezetőségnek még nem elektromos autója van, gondolom ez aza egy oka lehet.
99. Nyamitörp (válaszként erre: 93. - Mezei Virág)
2018. okt. 22. 16:32

Olyan sok nincs. Itt a környékünkön van egy csomó irodaház, rengeteg dolgozó és a többség autóval jár, egyedül. Ilyen munkahelyekre is lehetne szervezni céges buszt, nem csak gyárakba, raktárakba. Legalább le tudna az ember parkolni a saját otthona előtt és nem kéne több utcával odébbról cipekedni.

Nem csak az autózás szennyezi, de az nagyon egyszerű matek, ha egy autóban egy ember helyett kettő ülne, akkor már feleződne a forgalom, azért az érezhető különbség lenne.

Az illegális szemétégetés is valóban súlyos probléma, de az még nehezebben kezelhető helyzet. Én támogatom a támogatás ötletét, de nem rajtam múlik, ahogy az sem, ha némelyik iszákos a fűtési támogatást inkább a kocsmába viszi és aztán ugyanúgy hulladékkal fűt.

Egyébként, ha itt tartunk, a dohányzás is tagadhatatlanul környezetszennyező, még ha nem is a legsúlyosabb tényező. Mondom ezt leszokó félben lévő dohányosként. :-S

98. Mezei Virág (válaszként erre: 95. - Smirnoff)
2018. okt. 22. 15:26

Én is írtam lentebb.

Pár üresen kongó stadion ára lenne...

Ezeket legalább igénybe is vennék az emberek.

2018. okt. 22. 12:38
Szerintem most jön az, hogy a homeopátiás szerek külön üzletekben lesz kapható. Mint a dohányboltok. Ilyen érzésem van.
96. Amaunet (válaszként erre: 95. - Smirnoff)
2018. okt. 22. 12:37

A városok tömegközlekedésének szervezését is át kéne nézniük.

Támogatom a villamosok vonalak, metróvonalak fejlesztését és bővítését. Ezeket minél távolabb ki kell vezetni a városközponttól és ott építeni nagy parkolókat.

A városban pedig korlátoznám a gépkocsitartást.

95. Smirnoff (válaszként erre: 79. - Mezei Virág)
2018. okt. 22. 12:32
Az rohadt messze van, hogy tömeges legyen, és azoknak az autóknak a gyártása, fenntartása is szennyez, csak kevesebbet és másként. Arról nem is beszélve, hogy az utcák nem lesznek tagasabbak, nem lesz több a parkolóhely (persze lehet valahol terjeszkedni az ég felé, vagy valahol lehet apiteni mélygarázst, de ezek drága beruházások, és nem mindenhol kivitelezhető).
94. ab61752c45 (válaszként erre: 93. - Mezei Virág)
2018. okt. 22. 12:14
nálunk sok van.mivel két város is közel van,megéri nekik.de nem mindenki ilyen szerencsés.
93. Mezei Virág (válaszként erre: 90. - Nyamitörp)
2018. okt. 22. 11:19

Sok céges busz van!

Azt gondolom, nem csak az autózás szennyezi a levegőt:

„Magyarországon a levegőszennyezés fő oka az ismerethiány és a felelőtlenség.

A tájékoztatás mellett szükséges az is, hogy a hatóságok szigorúan tartassák be jogszabályokat: senki egészségét ne veszélyeztethessék az illegális lakossági égetések, a műanyagok és egyéb szemét eltüzelése a kályhákban és a szabadban. A rászorulókat pedig fűtési támogatásban kell részesíteni, hogy senki ne fagyoskodjon az otthonában.

[link]

92. Mezei Virág (válaszként erre: 88. - Michelle.r)
2018. okt. 22. 11:13

jó, de ház mi miben nem vagyunk lemaradva, úgy általában?

de azért megérkezik majd ide is. Csak lesznek töltőállomások is! ;)

Manapság elég kevesen tudnák megvenni, de maaaaaaaaaaaaaaaaajd! :D

91. Nyamitörp (válaszként erre: 80. - Mezei Virág)
2018. okt. 21. 20:37
Itthon szinte dicsőség, ha kikerülöd a törvényeket. Nagyon vagány dolog...
90. Nyamitörp (válaszként erre: 79. - Mezei Virág)
2018. okt. 21. 20:34

Az elektromos autók tömeges használatára még sokat kell várni szerintem.

A tömegközlekedést viszont valóban tovább fejleszthetnék.

Nekem csak a légszennyezettség miatt problémás az egyedül autózás.

Én úgy veszem észre, hogy nem sokan viszik el a munkatársaikat, még ha egy irányba is mennek. Meg akinek van autója, az a sajátjával megy, még ha van is olyan munkatársa, aki ugyanazon a vonalon szintén autóval közlekedik. De itt jön képbe, a ki, hányszor viszi a másikat. Az elromlott autóm és te is benne utazol és stb... Ezért írtam, hogy a céges buszok lennének igazságosak ill. valóban a tömegközlekedés.

89. michelle.r (válaszként erre: 88. - Michelle.r)
2018. okt. 21. 20:14
Úgy értem, egyetlen egy konnektor, ahol az autót töltheted .
88. michelle.r (válaszként erre: 79. - Mezei Virág)
2018. okt. 21. 20:13
Azért az még elég messze van. Kb. két hete elmentünk Debrecenbe, egy kiállítást megnézni. Nem hittem a fülemnek, hogy egyetlen töltőállomás van, az is valahol a Nagyerdőn.
87. ab61752c45 (válaszként erre: 83. - Mezei Virág)
2018. okt. 21. 18:10
többnyire csak gyalog járok.
86. fincsi5 (válaszként erre: 62. - 124637ff9b)
2018. okt. 21. 17:52
És ez nem vicc.
85. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 84. - 9f9aa0ac88)
2018. okt. 21. 15:17
Én nem dohányzom
2018. okt. 21. 15:17
Az erőszak,erőszakot szül.
83. Mezei Virág (válaszként erre: 81. - Ab61752c45)
2018. okt. 21. 13:40

:D Nem értelek...

Itt naponta füstölnek, gyulladnak ki a BKV buszok! ;)

Ja, meg a metró is!

82. ab61752c45 (válaszként erre: 80. - Mezei Virág)
2018. okt. 21. 13:36
rájuk miért vonatkozna? a törvényen felüliekre?
81. ab61752c45 (válaszként erre: 79. - Mezei Virág)
2018. okt. 21. 13:34
ja,mikor mentem Pestre háromszor áll meg a busz,valami nagyon füstölt,még jó,hogy nem gyulladt ki.Pedig talán Veszprémből jött,Pestig.
80. Mezei Virág (válaszként erre: 78. - Nyamitörp)
2018. okt. 21. 13:17

Erről annyit, hogy amíg legfelül a saját törvényüket sem tartják be, mit kéne várni az emberektől?

Van egy olyan - magyar - mondás, hogy a törvények azért vannak, hogy legyen mit kikerülni. Majd, ha ez a hozzáállás IS megváltozik, talán eljön az idő, amikor betartják a törvényeket.

"A magyarok a kiskapuk mesterei."

Minden törvény annyit ér, amennyit betartanak belőle... :(

79. Mezei Virág (válaszként erre: 77. - Nyamitörp)
2018. okt. 21. 13:13

Majd jól betiltják a szegénységet!

Arrafelé araszolunk...

Mivel nagyon sok a szegény, sokan fűtenek szeméttel.

Szerintem az nem baj, hogy sokan ülnek egyedül az autókban. Lassan eljön az ideje a tömeges elektromos autóknak.

Most is sokan viszik el a munkatársaikat, addig, míg egy irányba mennek.

Szerintem a tömegközlekedést kellene fejleszteni, hogy legyen kedve az embereknek használni. Legyen sok PR parkoló, és parkolóház.

2018. okt. 21. 12:33

Egyébként pont a napokban tűnt fel, hogy egyre több embert látok megállókban dohányozni. Pedig köztudott és ki is van táblázva, hogy tilos. A lebukás veszélye is viszonylag nagy, ráadásul nem lenne megerőltető odébb menni, és mégis ott pöfékelnek. Ennyit érnek a törvények... A közlekedésben ugyanez a helyzet és az élet minden területén.

A dohányzást többé-kevésbé meg lehetne oldani, de ehhez az is kéne, hogy az emberekben legyen némi jó érzés. És ezt oda-vissza értem. A dohányos legyen tekintettel a nem dohányzókra, viszont a nem dohányos se piszkálja a dohányost és vegye emberszámba, mert az se normális sokszor, ahogy a dohányosokat megítélik.

77. Nyamitörp (válaszként erre: 72. - Mezei Virág)
2018. okt. 21. 12:28

Erre is volt valami rendelet, mármint, hogy elvileg nem lehet háztartási hulladékot eltüzelni. Legalábbis nekem úgy rémlik. Az más kérdés, hogy ezt nem tartatják be. Megint más kérdés, hogy van, akinek nem telik normál tüzelőre.

Én azon is elgondolkoznék, hogy Budapesten csúcsidőben az autók 80%-ában egyedül ülnek az emberek. Talán ezt is szabályozni kéne. Az egy irányba közlekedők, különösen pl. az egy helyen dolgozók simán megszervezhetnék a bejárást. Igaz, ehhez sokszor az emberekből is hiányzik némi kultúra (előszeretettel használják ki egymást), de lehetnének vállalati buszok és akkor senki nem érezné igazságtalannak a helyzetet.

2018. okt. 21. 09:49

Az se normális, aki szerint az jó ötlet.


2038. Hol lesz addigra ez a nagyszerű ötletgazda?!


Amúgy ja. Elterelés.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook