Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egyetértesz azokkal a vállalkozókkal, akik azért bontanak, mert nem fizették ki őket? fórum

Egyetértesz azokkal a vállalkozókkal, akik azért bontanak, mert nem fizették ki őket? (beszélgetős fórum)


1 2
52. margareta51 (válaszként erre: 50. - E28ddc7c9b)
2010. márc. 13. 20:10
Nagyon szepen irtad le ,sajnos sok nagyvallalkozo szelhamos vissza el a masikkal.Voltam en is ilyen helyzetben 9 honapig nem fizettek de engem koteleztek hogy az embert fizessem ki,vegul tobb ujsagnak irtam es felfigyeltek az ugyre.
51. syria (válaszként erre: 24. - Steinné)
2009. okt. 10. 10:35
Sehol. Csak a nagykutyák pénztárcáit.
50. e28ddc7c9b (válaszként erre: 48. - Angyalka73)
2009. okt. 9. 20:30

Részben egyet értek veled is, de gondolj bele annak a "szerencsétlen" vállalkozónak a helyzetébe, aki nem kapja meg a pénzt.

Tapasztalatból tudom, hogy az anyagot az "utolsó", a ténylegesen munkát végző vállalkozó viszi. Igaz a főfővállalkozó azt mondja, hogy ő biztosítja. Igen, ő biztosítja a fűrdőkádat, mosdót, nagyobb tárgyakat, de kérdem én: oda hogy mén el a víz-gáz? Gyalog?

Az ilyeneknél bevált gyakorlat: 30 nap után, teljesítés igazolással (amit megtold még 30 nappal, hogy aláírja), 30 napos átutalással fizet. HA FIZET?

Na akkor számoljál: 30 + 30 napig dolgozott, finanszírozta a munkát, + 30 nap ha megkapja a pénzét. Az első számla összegét, kicsit - nagyon elaprózva (annyit mindig kap, hogy folytassa a munkát)megkapja, de a többire keresztetvethet. Gyakorlatilag mire rájön, hogy áthúzták, addigra elvégezte a munkát.

Ahogy te nevezed: pénznyelőknek még egy hitvány kutyaól sincs a nevükön, igaz "Ódi" nemtom hányassal mennek az alig 5-6 hektáros birtokra, ahol csupa "ember baráti" szeretetből húzhatják meg magukat.

2009. okt. 6. 18:08
Ilyenkor nem tudsz okos lenni, de az biztos, hogy az átlagos magyar felfogás az, hogy ha megdöglött az én tehenem, dögöljön meg a tiéd is. Az összes emberi érzés, segítési szándék eltűnt. Amíg ez így marad, és az lesz a gondolatunk, hogy hogyan toljunk ki a másikkal, addig ez nem fog változni.
2009. okt. 6. 18:01

Sziasztok.

Férjem is vállalkozó,neki is tartoznak(hál isten nem milliós összegekkel,kopp-kopp),de nem minden bontási akcióval értek egyet.Amikor az anyagot nem a kisvállalkozó hozta,elviekben nincs mit bontani(pl.:híd építés).Mikor egy társas ház,szálloda építésében vesz részt és a megrendelő kifizeti a fővállalkozót csak a kisvállalkozó nem kapja meg a jussát,akkor szerintem nincs joga bontani.Nem tudom mit szólnánk,ha a felépített és általunk kifizetett házunkat egyszercsak elkezdenék bontani.Az már az én tulajdonom,mert kifizettem.Hogy a pénz nem érte el a tényleges munkavégzőt,arról már nem én tehetek.

Abban viszont biztos vagyok hogy kellene már egy határozott fellépés ezek a pénznyelők ellen,de gyorsan.

47. steinné (válaszként erre: 46. - 6d7bb5d08f)
2009. okt. 6. 17:34
Szia ! Neked nagyon igazad van ! Az a baj, hogy azok, akik "ott fent a nagy házban" több milliókat zsebelnek be havonta, különböző jogcímeken (mint pl. költségtérítés.....) azok soha nem fogják megérteni, hogy aki 26.000.- Ft GYES-t kap, vagy 60.000.-Ft fizetést visz haza 3 műszakban, az miért reklamál. Szerinted lesz ez valaha jobb ? Mert szerintem nem. Csak én néha nagyon elkeseredek emiatt, mert semmit sem ér a munkánk, nem vagyunk megbecsülve, pedig tisztességes adófizető polgárok vagyunk.
46. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 45. - Steinné)
2009. okt. 5. 13:34
Valahogy így. Bár ezek a vállalkozók "megoldották" a dolgot és elkezdték visszavenni a munkájukat. Azonban bármennyire is jól teszik és bármennyit is kapnak vissza, az a töredékének a töredéke annak a pénznek, amit elveszítettek és amit már sosem fognak viszontlátni. Egy jó, igazságos kormány kellene, ami nem többmillás fizetések mögül mondja meg, hogy ki menjét csikarjon ki magából, mégha bele is pusztul szerencsétlen ember. Kár, hogy már nincsen olyan ember, mint mondjuk Széchenyi István...
45. steinné (válaszként erre: 44. - E28ddc7c9b)
2009. okt. 5. 10:41

Szia !

Teljesen igazad van. Csak nagyon szomorú a helyzet !

Na de mindegy, úgy sem tehetünk szinte semmit.

44. e28ddc7c9b (válaszként erre: 31. - Steinné)
2009. okt. 3. 19:06

Sajna ez a gond, hogy aki tisztességesen, becsületesen dolgozik, adózik az sz.rt sem ér ebben az országban.

Aki több százmilliós nagyságrendben lop-csal, az a valaki.

Talán ha egyszer, véletlen, tévedésből, bevezetnék a családi adózást....

Akkor esetleg a csóró, nincstelen vállalkozónak, aki a 100 millás villában, 8-10 ódijával (audi) a garázsban, házvezetőnőkkel + szoblányokkal + kertészekkel a hátuk megett rágják a küszöböt talán ők is fizetnének valamit...

Na állmodik a nyomor......

Melyik kutya piszkít oda ahol enni kap?

2009. okt. 1. 19:03

Egyet értek velük, én is ezt tenném.

Senki sem dolgozik ingyen!

42. mamma2
2009. okt. 1. 17:46
Ha ennek az országnak a vezetőiben még egy cseppnyi tisztesség, becsület, emberség maradt volna,-nem kellene ezeknek az alvállalkozóknak-kisvállalkozóknak bontaniuk, mert a munkájukért megkapnák a járandóságaikat,és ezt a törvény biztosítaná!!! De a Magyar Biróságok munkája és pártatlansága 0 ill. 00! így hát BONTSÁTOK AMI A TIÉTEK, legalább egy halvány töredéke visszajön a munkátoknak, anyagköltségeteknek!!! Itt már nincs más tennivaló.....
41. Zarahell (válaszként erre: 40. - Krerika)
2009. szept. 29. 23:11

Nah, igen.. ez meg a másik.


Szóval továbbra is egyet értek a bontókkal.

2009. szept. 29. 18:12

Akkor már nem lenne meg az a cég, úgyhogy van egy papírod amit lobogtathatsz.

Pénz meg sehol.

39. Zarahell (válaszként erre: 38. - Krerika)
2009. szept. 29. 17:54
... Igen.. Pereskednének évekik, aztán meg miután évek múlva megvan az ítélet, akkor meg ismét lehet pereskedni, hiszen valószínű az ítélet ellenére sem fizetnék ki.. Eltelik ekkor már 15 év, és mááá' akkor kinek van kedve bármihez is??
38. Krerika (válaszként erre: 37. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 29. 14:50
Semmit. Ahogy írtam, szerintem csak az ügyvédek járnának jól. Egy per évekig eltarthat.
37. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 36. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 29. 14:46
Ez lenne, ha ezek az építési vállalkozók pereskedni kezdenének. Ez a legális megoldás, meg minden, de elérnének vele valamit?...
36. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 34. - Krerika)
2009. szept. 29. 14:45
Na igen...
35. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 31. - Steinné)
2009. szept. 29. 14:45

Semmi baj, hogy hosszúra sikeredett... :)



Teljes mértékben igazad van abban, hogy a tisztességes polgárok húzzák mindig a rövidebbet. Ráadásul sajnos nem mindenki bírja olyan jól a terhelést. Ezért van manapság annyi öngyilkosság, ami közvetve ugyan, de a drága államunk vállán nyugszik... Csak a városunk térségében élők között vagy négy ember lett öngyilkos és ez csak az, amiről hallhattunk. Ez borzasztó!

2009. szept. 29. 14:44

Sajna semmit nem tudnak tenni a károsultak. Lehet pereskedni, mire annak vége a cég akit perelnek már rég nincs.

Csak az ügyvédek járnak jól.

33. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 32. - Krerika)
2009. szept. 29. 14:41
Az meg végkép nem fog felfigyelni rá. Eddig sem tettek semmit az ilyen dolgok ellen, amiben a pénzeszsákok jártak volna pórul...Legalábbis én nem emlékszek egyre sem. Mindenesetre sajnos nem ez dominál... :P
32. Krerika (válaszként erre: 27. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 29. 12:53
Én a hatóságokra gondoltam.
2009. szept. 29. 07:54
Sziasztok ! Szerintem ez nagyon szomorú helyzet. Én úgy gondolom, hogy ameddig ilyen alapvető problémákkal küzd az ország, hogy a csalók,a bűnözők meg a "szegény hajléktalanok" vannak nyeregben, addig mi, tisztességes vállalkozók, vagy akár csak kétkezi munkából élő, adófizető polgárok semmit sem érünk ebben az országban. Pedig ha hiszitek ha nem,a kisvállalkozók nagy többsége rendszeresen és tisztességesen fizeti a járulékát, amég a nagyobb vállalkozó, akinek cége van, több alkalmazottja és mondhatjuk, hogy biztos szerződése, bevétele van, az nem fizet. Hozzá kell tennem, hogy nincs is a nevén semmi, csak egy 23 éves kipurcantott autó, amit ha vinni akarnak vigyék. Volt dolgom olyan vállalkozóval, akinek az egyéni vállalkozását felszámolták 9 milliós apehos tartozás miatt, persze behajthatatlannak minősítették a tartozást, majd 1,5 hónap elteltével már egy működő Bt-je volt, amiben jelenleg 25 milliós tartozást halmozott fel, de él mint hal a vízben, mert semmi nincs a nevén. Én meg, aki gyesen vagyok 2 beteg gyerekkel, tele hitellel, próbálok tisztességesen vállalkozni, de ha véletlenül elmaradok 2-3 havi járulékkal (ritkán de előfordult már) attól rettegek, hogy mikor jön a papír a végrehajtásról. Mert ugye azt az adóhivatal is nagyon jól tudja, hogy 2-3 száz ezret könnyebb behajtani, mint több milliót. Főleg úgy, hogy minden a nevünkön van, mert nem vagyunk csalók, csak tisztességes adófizetők, akiket a "szegény hajléktalanok" megszivattak és elmaradtunk a járulékkal. "Uram bocsá" Bocs, hogy hosszúra sikeredett!!!
30. Zarahell (válaszként erre: 24. - Steinné)
2009. szept. 28. 21:57

ÁÁ, minden hülyeséggel a kisvállalkozók vannak szivatva. Ha nem ad valaki nyugtát 100 forintról, eget verő bűnt követ el, de az, hogy ezek a "hajléktalan emberek" milliókat nem fizetnek ki, arra meg az a válsz, hogy "Hát, ez van.."

Most is, hogy volt a TV-ben (Naplóban??), nem arról volt szó, hogy "Hú, akkor kapjuk el a nem fizetőt", hanem hogy "Kapjuk el a szerencsétlen kisvállalkozót, amiért a 'dög' bont".

29. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 28. - Alfoldi13)
2009. szept. 28. 16:45
Bizony.
28. alfoldi13 (válaszként erre: 22. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 28. 16:37
ma elképesztő dolgok vannak nekem épp most kellett ugye uj repjegyet vennem mert a másik társaság éppen tönkre ment pénzt vissza nuku felelős egyse.. és holnap majd repül az egész más néven.. ha én kérek egy repjegyárát bárkitől és nem adnám meg életem végéig vonnák... találnának valamit miből lehetne..ő náluk semmi ilyen nincs..és ezt támasszák ma alá a törvények...
27. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 26. - Krerika)
2009. szept. 28. 15:54

Sajnos még figyelemfelkeltésre sem, ugyanis azokat, akik becsapták őket vagy akik másokat még be fognak csapni, nem fogja érdekelni azoknak a sorsa, akiket tönkretesznek így sem úgy sem.


Na igen, ma már a protekció az "igazság" mozgatórugója...

26. Krerika (válaszként erre: 25. - 6d7bb5d08f)
2009. szept. 28. 15:37

Csak az a baj, hogy ezeknek a "szegény hajléktalanoknak" meg vannak a kapcsolatai.


Én is egyetértek azokkal akik elviszik az általuk beépített anyagokat. Csak sajna, még őket fogják megbüntetni.

Ez csak figyelem felkeltésre jó.

25. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 24. - Steinné)
2009. szept. 28. 15:15
Na igen: "szegény hajléktalanok". Csak azt nem értem, hogy nem veszik észre az APEH-nál, hogy ennek a szegény hajléktalan mercedessel áll be többtízmilliós villájába? Szerintem ott kezdődik az igazság, ahol ezek a kisvállalkozók elkezdik felszedni a járólapokat...
2009. szept. 28. 15:02
Igazuk van, egyetértek velük. Mi a férjemmel 13 éve vagyunk vállalkozók, több milliós kintlévőséggel. Behajtani nem tudjuk, mivel aki nekünk tartozik, annak volt annyi esze, hogy semmi sincs a nevén, szegény hajléktalan. Persze csak papíron. Mi meg aki, tisztességes vállalkozók vagyunk, ha az apeh-nak elmaradunk 2-3 havi járulékkal,(mivel minket sem fizetnek ki) már jön a levél, hogy 8 napon belül vagy fizetek, vagy jönnek végrehajtani. Na kérdem én, hol itt az igazság ? Hol védik a kisvállalkozók érdekeit ?
23. 6d7bb5d08f (válaszként erre: 21. - E799f80651)
2009. szept. 28. 14:41
Te jó ég! Ez szomorú...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook