Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyensúly a nő életében.... fórum

Egyensúly a nő életében.... (beszélgetős fórum)

19. Mari20
2011. jún. 5. 05:32

drága

találd meg a helyes arányt


szerintem nem kell mindan nap takaritani - ha mindenki a helyére teszi amit elvett, rend lesz


ha hetente egyszer vagy minden nap (kicsit)takaritasz akkor a tisztaság is fentmarad


én sokszor éreztem, hogy kosz van, kitakaritottam, és a családból senki nem vette észre


rákérdeztem, nem látsz valamit.... reggelhez képest... senki nem vette észre csak én tudtam hogy (kedvemre) takaritottam


szóval a fejedben csinálj rendet, és készits egy irányelvet

kb mikor mit mennyi időt fogsz mire szánni


lehet hogy kicsit csúszik, de kialakul



másik nem egydül kell mindent csinálnod, a gyerekek imádják ha feladatot kapnak...

még ha az elején nemis tünik segitségnek...


ebből lesz az ö tudása

tapasztalataidat tudásod, szereteted igy tudod átadni


hisz a gyerekeidnek te vagy a minta a nagy Ő


optimizmus vidámság van soraidban

legyél is az, párodat is fogd be, segitsen ő is,de legalábbis legyen veletek sokat beszélgessetek, a gyerekeitek most válnak mintáitok álltal, szülőkké


minden nap kezdj új életet

amikor felébredsz mond ki hogy köszönöm....


szeresd magad, semmi de...

szép vagy, okos vagy, bölcs vagy, példa mutató anya, szexis nő, élvezetes asszony


ezekre legyél büszke

boldogságban teljenek napjaid

18. Dell75 (válaszként erre: 15. - Dell75)
2011. jún. 5. 00:52
(remélem nem potyára költöttem sok ezret erre a fehérneműreDDD)
17. timycat (válaszként erre: 15. - Dell75)
2011. jún. 5. 00:52
Hajrá!
16. timycat (válaszként erre: 13. - Dell75)
2011. jún. 5. 00:52
Pedig ebben reménykedtem, hogy ahogy nőnek kevesebb körülöttük a meló, de ha nem nem. Most itt nem a törődésen akarok spórolni, csak gáz mikor egy dolgot 6szor kell abbahagyni, mert most anyja szomjas vagyok, anyja pisilni kell, anyja rakd be a Szilajt, anyja....
15. Dell75
2011. jún. 5. 00:51
Na jó éjt lányok! Megérkezett a férjem, ideje átváltoznom szexistennővé! DDD
14. timycat (válaszként erre: 9. - Dell75)
2011. jún. 5. 00:49
Nekem annyival is könnyebb, hogy párom szabadúszó... vannak időszakok amikor dolgozik, agyal napi 18 órát, de olyan is van, hogy itthon csak teng-leng; na akkor én jól befogom ;)
13. Dell75 (válaszként erre: 10. - Timycat)
2011. jún. 5. 00:49
Hát, ahogy a nagyot elnézem, egy kicsit sincs kevesebb munka körülötte. Pedig minden héten kétszer kell porszívóznia a szobáját, minden reggel összepakolni stb. De még így is ugyanannyi a munka körülötte mint a kicsik körül.
12. timycat (válaszként erre: 9. - Dell75)
2011. jún. 5. 00:46
Ááá én sem tudom meddig bírom ezt az éjszakázást, már eléggé megvisel testileg, lelkileg, idegileg, optikailag...
11. Dell75 (válaszként erre: 8. - Timycat)
2011. jún. 5. 00:46

Hát igen, három az a kettő. (talán megtévesztett, hogy a nyitóban azt írtam, hogy szeretek a két kicsivel csavarogni, igen velük, mert a nagy még suliba jár)


A két kicsi (mert így emlegetem őket, a nagy 12 múlt, vele másféle gondok vannak) 2 és 4 évesek.

2011. jún. 5. 00:44

De szerintem ne keseredj! Inkább egy kis rumliban éljetek boldogan a családdal, mint patika rendben és tisztaságban hanyagold el őket.


Valamit valamiért! Szerintem megéri. Aztán majdcsak nőnek azok a gyerekek... idővel csak kevesebb lesz körülöttük a munka. Vagy tévednék?

9. Dell75 (válaszként erre: 6. - Timycat)
2011. jún. 5. 00:43

Csodállak, én ezt nem bírnám.


Én is szeretek este, miután az aprónép elalszik vasalni, hajtogatni. Na, de nem éjszakába nyúlóan. Éjfél körül kidőlök, bármit csináltam előtte. (ez a mai kivételes eset, a férjem dolgozik, várom haza, már csak egy óra)

8. timycat (válaszként erre: 5. - Dell75)
2011. jún. 5. 00:41

Uff 3 az a két gyerek (azt hittem 2 van) :S

Nem mintha baj lenne, én szívesen összehoznék egy focicsapatot is, de akkor valószínű megbomlanék.

A lányom 3 éves, átérzem a helyzeted, én egy gyerekkel is alig haladok...

7. szakalyadri (válaszként erre: 1. - Dell75)
2011. jún. 5. 00:39

Nálunk ugyanez a helyzet.Bánt engem is.A ház,a kert,a virágok az udvar a gyerekek a házimunka.Felőröl.Pedig imádom a rendet,de nem megy minden.

Ahol én azt látom hogy ragyog minden ott a gyerekkel való foglalkozás rovására megy.Ezt pedig én nem akarom.Úgyhogy káosz van.

Hiába próbálnád jobban beosztani az időd,gyerekek mellett nem lehet.3műszak mellett ment minden,most nem.

2011. jún. 5. 00:38

Egyetértek az előttem szólóval.

Jó anya, háziasszony, tüzes menyecske, dolgozó nő... ilyenkor jön a kérdés, hogy lehet ennyi bőrt lehúzni egy nőről???


A tutit én sem tudom, de az én verzióm, csak egy gyerekkel:

rettentően keveset alszom, azon spórolok amíg lehet/tudok; lassan 5 éve 3-4 órákat alszom. Elaltatom a gyereket, előadom a tüzes menyecske-számot, elaltatom a párom aztán kimászom az ágyból és éjjel vasalok, pakolok, virágot átültetek, főzök, edzek, dolgozom (szerencsére kötetlen a munkaidőm, lényeg hogy meglegyek) minden olyan ami nem jár különösebb zajjal. 3 körül fekszem, ha minden jól megy 7-fél 8kor ébresztő (ha csak nincs reggel tárgyalás, mert akkor korábban).

Nagyon kemény, meg lehet oldani, de be kell vonni a családtagokat. Pl páromat a házimunkába, anyut néha a gyerekfelügyeletbe, gyereket a pakolásba - igaz egyelőre így tovább tart, de valahogy rá kell szoktatni a rendre.

És ugye ne hanyagoljuk el azt sem, hogy egy nőtől elvárják, hogy maradjon üde és kívánatos, na az egy másik fejezet, valamit a barátokra/barátnőkre is időt kell tudni szakítani...


Sok kitartást kívánok ehhez!

5. Dell75 (válaszként erre: 3. - Reza25)
2011. jún. 5. 00:35

És még valami, nem bántásból, de három gyerekkel nem ugyanaz az élet, mint egy férjjel, baráttal.


Ma pl. főztem. Csak, amíg felkészítettem az ebédet, az egyik jött, hogy szomjas, a másik, hogy pisilni kell (most lett szobatiszta), a harmadik meg a verset mondta fel, amit hétfőre tanult meg, amíg a verset mondta a másik kettő összeveszett, ott igazságot kellett tenni.


Így a kaja felrakása, ami egyébként 20 perc mosogatással együtt, majdnem egy óráig tartott.

4. Dell75 (válaszként erre: 3. - Reza25)
2011. jún. 5. 00:31

Köszönöm.


Nem, nem haragom én meg, minden tanács jól jön.


Hidd el én is megpróbáltam már ezt, mármint, hogy napokra beosztottam a munkát. De három gyerek mellett valami mindig közbejön, ami borítja a heti tervet.


Vagy orvoshoz kell menni (egy egész délelőtt), vagy szülői értekezlet, kirándulás, stb.

Ha meg nekikezdek valaminek befut egy vendég. Tesóm, anyukám, sógornők, szomszéd. És nem kell, hogy sokáig ott legyenek, de már borítottak is mindent. Mondjuk kivettem a húst a brassóihoz, de az már nem fől meg ebédre. Gyorsan ki valamit a fagyasztóból, hogy a gyerekeknek legyen ebéd, vacsi. A kiolvadt húst meg jó esetben késő éjszaka főzöm meg másnapra.

3. Reza25 (válaszként erre: 2. - Dell75)
2011. jún. 5. 00:17

Szia!!


Hát én nem vagyok sem anya, sem dolgozó anya.

De remélem nem haragszol, ha hozzászólók a kérdésedhez.

Szóval szerintem csináld azt,hogy beosztod,hogy hétfő délután főzöl mondjuk több napra pl szerdáig, így kedd, szerda főzés mentes csak melegíted az ételt és kész.

Kedden takarítasz egyet, szerdán kertészkedsz. Ezek mellett mehet a mosógép is. Kertészkedésbe írtad be tudod vonni a gyerekeket, takarításba is Ők addig elpakolják a játékokat... stb...

Biciklizés reggel suliba/óvodába és onnan hazafelé.

S hogy a férjedre is jusson idő, talán bízd a nagyikra a gyerekeket (ha van rá lehetőség) és havonta egyszer egy vacsi, egy séta vagy bármi más ami csak kettőtökről szól.

Tudom leírni ezt egyszerű végrehajtani nehezebb, de ha megpróbálod beosztani azt a kevés időt, akkor szerintem könnyebb lesz. De mindezek mellett azért Magadra vigyázz, nehogy agyon hajszold Magad, mert az mindenkinek rossz lenne!!


Üdv: Zsu

2. Dell75 (válaszként erre: 1. - Dell75)
2011. jún. 5. 00:03

És ami most a legjobban bánt, hogy itthon vagyok.


Két hét múlva viszont újra dolgozni kezdek. Ha már most nem tudom ezeket elvégezni, mi lesz, ha napi 8-10 órát a munkahelyen töltök majd? Ha délután öt után kell mindezeket elvégeznem?


Dolgozó anyukák, Ti, hogy csináljátok?

2011. jún. 4. 23:59

Ma egy kicsit elkeseredtem.


Bármit teszek, nem tudok egyszerre jó anya, jó feleség, jó háziasszony és (szerintem ez a legfontosabb tüzes menyecske lenni)


Ha a gyerekekkel foglalkozom, elmarad a házimunka. Ha a kertben vagyok, egyébként imádok kertészkedni, kikapcsol, feldob. Vetni, ültetni, locsolni, kapálni. Még a gyerekeket is egészen fellelkesítem, szeretnek velem dolgozgatni. Szóval, ha kertészkedünk, egy héten több délután elmarad minden.


Ha a főzésre koncentrálok, mert azt is szeretem, akkor egy kupi a házunk, mire végzek.


De csavarogni is szeretek a gyerekekkel, olyankor meg se főzés, se takarítás, semmi. A héten szinte minden délelőttünk csavargásból állt. Szép idő volt, jó volt a két kicsivel bicajozni, vásárolni. Külön öröm, hogy a nagyobb most kezdett a nagy kétkerekűvel közlekedni az úton. Mármint velem, mellettem az úton. Így már könnyebb, mindenhova eljutunk. De sajnos a takarítás, főzés elmaradt. Délután már csak az udvaron vagyunk. Pancsi, kertészkedés, szalonnasütés.



Mások hogyan csinálják? Biztos, hogy én osztom be rosszul az időmet, időnket.

Ha elmegyek valahova, egy ismerőshöz azt látom, hogy ragyog a ház, szép a kert, finom ebéd volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook