Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mivel lehet rendbe hozni a bélflóra, bélbacik egyensúlyát? fórum

Mivel lehet rendbe hozni a bélflóra, bélbacik egyensúlyát? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. dec. 16. 14:59
Csak halkan jegyzem meg, hogy nekem a Normaflore nem segített, de a Bonolact nevű kapszula igen. : ) Sok-sok mézes kamillateával. Jobbulást!
43. Mari20
2010. dec. 16. 08:31

szia drága

egyedül ne kezdj bele


de helyre lehet hozni , addig is amig helyes döntést hozol , egy szelet zsiroskenyérre vagy vajasra, szeletelj fokhagymát, és reszelj rá sárgarépát, finom és a bélflóra gyönyörködni fog... kiüzi a káros dolgokat


este egy danon aktiviába tegyél buzakorpát...

ez leszedi a bélfaláról .... ami nem oda való


diétázz, iktass be egy egy napot hetente, amikor csak , iszol, vizet....

és nagyon szeretem a rántott levest, vagy paradicsom levest.... üressen


olvass fejleszd magad, mert a testi lelki egyensúly az alapja az egészségnek.


valami kizökentett téged....


tudok neked ajánlani egy természet gyógyászt aki segit a helyes diétával helyre hozni a bélflórádat... ha azt kell.....

benne bizhatsz engem is ő segitett a gyógyulás felé, és magamat gyógyitottam meg, mert tudnod kell, HIT-ed által fogsz meggyógyulni.


szóval ha kéred dr. Flórián Sándor természetgyógyász ... interneten megtalálod....


sok sikert

MAri

2010. dec. 16. 01:29
Semmi ellenvetésem az ajánlott szerekkel szemben, de ez mind csak „tűzoltás”. A megelőzés legfontosabb irányelvei viszont már önmagukban is segíthetnek a probléma megoldásában. Egy komoly antibiotikumos kezelés hatása is rövidesen megoldódhat, ha kicsit odafigyelünk életmódunkra. Több száz féle baktérium jelenléte szükséges az emésztőrendszer optimális működéséhez, így egy-egy fajta élő flórát tartalmazó élelmiszer fogyasztása szükséges, de semmiképpen nem elégséges. Be kell iktatni néha az étrendbe egy kis nyers savanyú káposztát, kovászos uborkát, többféle (nem penészes) sajtot, mustot, almaecetet, változó márkájú joghurtokat, kefireket, sőt magunk is savanyíthatunk tejet, stb. Természetesen csak olyan jó mindenből, ami nem tartósított, nem ölték ki belőle az élő flórát. A tartósító és fertőtlenítő szereket amúgy is érdemes kerülni, mert az egészséges bélflórát is tönkreteszik, ugyanis ezek minden baktérium számára mérgek, sőt, még sejtjeinknek is, de azok bizonyos mennyiségig képesek megújulni. Antibiotikumos kúra után mindenképpen kerülni kell a konzerveket és más tartósított élelmiszereket. Az ivóvíz is tartalmaz ilyen mérgeket, és a vízművek is adagol hozzá klórt. A klórt egyrészt klórgáz, másrészt hypo formában adagolják, ebből a klórgáz pihentetéssel, ill. melegítéssel eltávolítható. A hypo és a többi baktériumflórára végzetes méreganyag viszont így nem távolítható el, ezért amikor ilyen problémánk van, érdemes nagy tisztaságú gleccservizeket inni, és azzal főzni is. Fontos az is, hogy egy tönkretett bélflórát fokozatosan, apránként építsük újra, ne egyszerre fogyasszunk fél kiló savanyú káposztát, vagy egy liter joghurtot, abból csak hasmenés lesz.
41. kisBea
2009. jún. 17. 09:41
Sziasztok! Én mostanában szenvedtem gombával. Azt a nőgyógyászommal kiírtottuk, de még mindig vannak baktériumok bennem. Elküldték tenyésztésre és kiderült hogy székletbaktériumok. Magyarul nagyvécézéskor átvándorolnak a baktériumok, és ezáltal már nem nőgyógyászati problémáról van szó, hanem a bélrendszeremben is vannak baktériumok. A nőgyógyászom a normaflore-t ajánlotta, de elfelejtettem megkérdezni hogy naponta hány ampullával igyak. Szerintetek? Már több mint egy éve szenvedek ezzel az egésszel és már jó lenne végre egészségesnek lenni. Persze ez az egész a sok antibiotikumtól alakult ki mert egyszerre volt tavaly gombám meg felfázásom is fél évig, amit gyógyszerrel kezeltek. Segítsetek!!! :(
2009. jún. 2. 14:35
ProBinul
39. ili78 (válaszként erre: 37. - Moncsicsi83)
2009. jún. 2. 14:09

Szia!

Recept nélkül lehet kapni, gyógynövényboltokban, bioboltokban esetleg patikákban is. Mellékhatása nincs (azért a fél dobozt nem szabad megenni, a két kiskanálnyi helyett, mert nagyon finom olyasmi, mint a vattacukor, a gyerek elől el kellett dugni:)), akár folyamatosan is lehet fogyasztani mivel cikória gyökér kivonata.

38. 2d5a00656a (válaszként erre: 37. - Moncsicsi83)
2009. máj. 25. 20:29
Szia!először tudni kéne mi váltja ki a rohamaid,és csak utána szedni rá valamit.ha allergiás vagy valamelyik élelmiszerre/szerintem ez van/hiába szedsz rá bélbaktériumokat/ehhez persze be kéne utalni egy allergologiára.Miután a körzetid egy vérképre se hajlandó,nem gondolkodtál el még egy másik dokin???
37. moncsicsi83 (válaszként erre: 36. - Ili78)
2009. máj. 25. 20:23
ezt recept nélkül is lehet kapni? Van valami mellékhatása?
36. ili78
2009. máj. 20. 12:23
Nálunk a Florigo vált be. Emésztési próblémát, puffadást is helyrehozta.
2009. ápr. 27. 10:39
Probiotikus táplálkozással helyre lehet rakni. A wikipédia nagyon hasznos találmány: [link] . Az a szörnyű, hogy amiket elmondanak az Aktívia reklámjában az igaz.
2009. ápr. 27. 10:29
Forever probiotic.6 féle jótékony baktériumtörzset tudsz egyszerre visszatelepíteni vele.
2009. márc. 24. 09:48
Lactiv Acute. Nem olcsó, de nagyon hatásos. Nekem krónikus bélgyulladásra adták, és bevált. (Hasonló a Normaflorhoz, csak több fajta bélbaci van benne, meg vitaminok.
32. klenca
2009. márc. 22. 12:30
Normaflor
31. kohi (válaszként erre: 29. - Moncsicsi83)
2009. márc. 22. 08:43

Elsősorban itt is vérvétel, majd allergia vizsgálatok -( legtöbb bérvétellel diagnosztizálható).Eltérés esetén lehet gyógyszeres kúra , mielőtt tükrözés.

HA VAN ELTÉRÉS, akkor esetleg tükrözések, tudom, hogy rémisztő, de nagyon "gyors" vizsgálatok, és persze eredményes. Megéri, hogy végre kiderüljön.

De először mindenképp a vérvétel.

2009. márc. 22. 08:38
Normaflore belsôleges szuszpenzió
29. moncsicsi83 (válaszként erre: 28. - Kohi)
2009. márc. 22. 08:36

Na ez az, hogy ő mondta, hogy próbálkozzunk meg a neo-panpurral, amitől úgy görcsölök, mintha nem is tudom.... Nem küldött tovább... Elég gáz egy orvosom van. 5 éve kérek tőle beutalót egy nagy vérképre, de még sosem adott, mondván nincs nekem semmi bajom. Még sosem volt nézve a vérképem. Vagyis gondolom kicsi babaként. Szóval... Először kísérletezek, ha már az orvos nem teszi.


Egyébként ezen a gasztroentorolgián mit csinálnak, milyen vizsgálatokat végeznek?

28. kohi (válaszként erre: 19. - Moncsicsi83)
2009. márc. 22. 08:09

Tisztább lenne a DOLGOD, ha nem szednél mindenféle " földi jót " össze-vissza, hanem felkeresnéd a házi orvosodat, aki biztos hogy azonnal gasztroentorolgiára fog beutalni, mert ez nagyon nem normális, amit leírsz.

Komoly bél -betegségek alakulhatnak ki, ha em mész szakemberhez.

27. emrus (válaszként erre: 24. - Wendy87)
2009. márc. 22. 07:52
Hát, szerintem a normaflor ennél olcsóbb, én a 20 darabosat vettem 1400-ért. Én ezt használom és nagyon bevált.
2009. márc. 22. 06:56

Antibiotikum mellett Normafloret kell szedni ill. joghurtot enni.


Máskor joghurt, kaukázusi kefír rendben tartja.

25. fepi (válaszként erre: 19. - Moncsicsi83)
2009. márc. 21. 23:36
Laktóz intolarencia is okozhat ilyet, sőt jobb lenne kivizsgáltatni magad gaszroenterológián nehogy vastagbálgyulladásod legyen.
2009. márc. 21. 23:04
Probiotikus táplálékkiegészítő. Én antibiotikum mellé szedtem. Nem a Normaflore-t, mert elég drágára jönne ki, hanem a patikában ajánlottak egy +Regenerator nevű cuccost, az olyan 4000 forint körül van, de 30 darabos. Mondjuk én csak akkor szedem, ha antibiotikumot is szedek.
23. 228bb89282 (válaszként erre: 19. - Moncsicsi83)
2009. márc. 21. 22:48
Igen, lehet szedni. :)
2009. márc. 21. 20:29

Kombucha gomba koncentrátum.

Én világéletemben szorulásos voltam a sok antibiotikumtól, a kombucha csodákat tett!

2009. márc. 21. 20:08
Én szinte soha nem szedtem antibiotikumot. És nekem is van panaszom igaz nem ilyen.
20. a7a90ace89 (válaszként erre: 19. - Moncsicsi83)
2009. márc. 21. 19:56
Ezt a kérdést sokszor feltettem már magamnak is, de a patikus ismerősömtől mindig elfelejtettem megkérdezni. Azt hiszem erre ők adhatnak (viszonylag) pontos választ. Utánajárok!
19. moncsicsi83 (válaszként erre: 12. - Kriszti0711)
2009. márc. 21. 19:54

Igen, én is erre gondolok... Antibiotikumot nem szedtem már ezer éve... Habár a donalgin nem tudom minek számít. Azt a gerincemre kaptam anno 3 éve, utána néha-néha előjött ez a dolog, mostanság meg már heti 2-3 napi rendszerességgel megy valamitől a hasam. Szóval nem feltétlen antibiotikum hatása miatt...

Ha nem szedek antibiotikumot, attól szedhetem a normaflore-t nem?

2009. márc. 21. 17:57
normaflore
2009. márc. 21. 17:54
A dolog engem is érint. Betegségemből kifolyólag nincs bélflórám, kiölte a sok gyógyszer. Nekem mit lenne érdemes szedni, inni, hogy valamelyest javoljon?
2009. márc. 21. 17:50
Az aloa vera méregtelenítő gélje.
15. erikpipi (válaszként erre: 6. - 5b55aabc6f)
2009. márc. 21. 17:50
Igen normaflore az nagyon jó.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook