Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egyedülálló szülők vagyunk! Összeköltöznénk, de? fórum

Egyedülálló szülők vagyunk! Összeköltöznénk, de? (beszélgetős fórum)


2023. máj. 3. 08:42
Döntöttetek már?
22. birebora (válaszként erre: 21. - Lepkepillangó)
2023. ápr. 19. 18:27
Értem:)
21. Lepkepillangó (válaszként erre: 15. - Birebora)
2023. ápr. 19. 09:56

Szia!

Az "otthonosabb" alatt nem azt értettem, hogy valaki "nyeregben érzi magát", hanem inkább azt, hogy "de mi ezt így szoktuk, mindig így csináltuk, ennek így kell lennie"..stb. Aki beköltöző, az kvázi hozzáidomul a már ott lakóhoz. Ha új helyre mennek, akkor közös szabályok, szokások, ritmus alakul ki.

A félutat pedig azért javasoltam, mert esetleg így mindenki járhat a régi munkahelyére, iskolájába - váltás nélkül.

2023. ápr. 18. 21:57
Szerintem minden apró részletet fontoljatok meg. Közlekedést, szomszédok,infrastruktúra, stb. Ahol kevesebb a negatívum és persze a gyerekek is mondjanak véleményt.
19. pteri (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 18. 20:35
Én el sem tudom képzelni, hogy a gyerekemet kivegyem a megszokott suliból, de más gyerekét sem hoznám ilyen helyzetbe. Ha esetleg a 7 éves most kezdi az iskolát, talán ő könnyebben venné a változást. Szerintem nem is minket kellene megkérdezni, hanem a 2 gyereket, mi nem sérülünk lelkileg, akármit válaszolunk neked, de ők nem tudhatjuk , hogy reagálnak, ha kapnak egy mostohát+új osztálytársakat is mellé.
2023. ápr. 18. 20:18
A gyerekek 7 és 10 évesek. Abból nincs nálunk vita, hogy ki hol vagy hol nem érzi jól magát, igazából mindkét helyen szeretünk lenni, ezért is nehéz dönteni.
17. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 18. 19:19

Lakjatok a nagyobban, a másikat adjátok ki. Van 2 házatok, nehogy má' albérletbe menjetek!


Az ecseri biztos könnyen kiadható, mert szinte Pesten van. 1x jártam ott, mire átverekedtük magunkat Pesten, már ott is voltunk.:))

16. temmp
2023. ápr. 18. 18:23

Én is a félutra költözésre szavazok.

30 km nem akkora táv.


Mekkorák a gyerekek?

15. birebora (válaszként erre: 7. - Lepkepillangó)
2023. ápr. 18. 18:19
Én egy kannyit nem adnék ki albérletre ha mindkettőnek van saját háza. Ha már azon megy a polémia, hogy kinek otthonosabb és kinek nem, megette a fene az egészet. Elvégre szerelmesek, szeretik egymást és közös jövőt szerveznek a gyerekekkel. Simán meglehet oldani ha van akarat, erő, kitartás, szeretet és jövőkép.
14. birebora (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2023. ápr. 18. 18:14
Egyetértek.
13. PöttyösPanka (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2023. ápr. 18. 18:00
Kb. 30 kilométerről mindketten be tudnak járni dolgozni.
2023. ápr. 18. 17:30
Munkahely, iskola, közlekedés döntene nálam.
2023. ápr. 18. 17:27

Nekem éppen az adna (a mai világban) egy bizonyos biztonság-érzetet, hogy csak az egyik félnek kell munkahelyet keresni, hogy csak az egyik gyereknek kell egy idegen iskolába beilleszkedni, hogy a már régebben ott élőknek vannak barátai, ismerősei, akikkel könnyebb kapcsolatot létesíteni.


Ha mindkettőnek meg kell küzdeni az új munkahely kereséssel, mindkét gyereknek új barátok, új tanárok, nincs a településen kellő ismeretük, hol, mit, merre találnak. Senkit nem ismernek...


Mindezekkel a nehézségekkel kell számolniuk, miközben az összeköltözés során nekik is össze kell csiszolódni, megtanulni együtt élni. Nem 20 évesek már, akik úgy gondolják, hogy az élet csupa habos torta.

Ha olyasmitől kell tartani, hogy ki érzi magát "nyeregben", mert ő van otthon, akkor kár is elkezdeni, kár összebútorozni.

2023. ápr. 18. 16:38

Szerintem is úgy a korrekt, hogy nagyjából félúton vesztek ki egy házat. Így senki sem érzi úgy, hogy csak ő adta fel a kényelmét.

Másrészt tényleg függ a munkától és az iskolától. De amúgy inkább Ecser.

2023. ápr. 18. 16:21
Lepkepillangóval értek egyet. 🙂
8. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 18. 15:47

A munkahely és a gyerekek iskolája a döntő.

Ki tud jobban változtatni?

2023. ápr. 18. 15:38

Szia!

Szerintem adjátok ki bérbe mindkét házat és költözzetek össze mondjuk Alsónémediben. Ez kb. félúton van kettőtök között. A két albérleti díjból fizetitek az új ház bérletét. Így az egész család új környezetbe kerül, ahol senki nem érzi magát "otthonosabban" a másiknál.

6. Napsugár8 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 18. 15:31
Akkor én inkább ott laknék, élnék, és a másikat adnám ki.
2023. ápr. 18. 15:26
Igen, Bp mellett van Ecser.
4. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 18. 15:14
Jól néztem a térképen, hogy Ecser egészen közel van Pesthez? Mert akkor nálam az lenne a nyerő.
3. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 18. 14:59
Én is azt mondom: döntsön a munkahely, és a gyerekek iskoláztatási lehetősége! Ahol több lehetőség van egyikből is, másikból is.
2023. ápr. 18. 14:49

Nagyon helyes,hogy nem akarjátok eladni egyiket sem.

Én asszerint döntenék,melyik van helyileg "jobbhelyen".

Hol jobb az élet (városonként eltérő).

Ki talál könnyebben munkahelyet.

Sok sikert az együttéléshez!

2023. ápr. 18. 14:18
60 km-re lakunk egymástól, a kapcsolatunk harmónikus, stabil, mindkettőnknek egy gyereke van, mindenki szeret együtt lenni a másikkal, de azt tisztáztuk, közös gyerekünk biztosan nem lesz már. Most jött el az idő, hogy úgy érezzük, szeretnénk együtt is élni. Mindkettőnknek saját háza és biztos munkája van, ahol lakunk. Mi alapján döntött, aki hasonló cipőben járt?Ki adja fel az életét? A házát egyikőnk sem akarja eladni, mert ki tudja mit hoz az élet, történhet bármikor bármi, amire nem is gondolna az ember. A terv az lenne, az egyikben élünk, a másikat kiadjuk. De nehéz a döntés. Az Ecseren lévő ház 70 a Kiskunlacházán lévő 90 négyzetméter, de bármelyikben elférnénk, jó az elosztásuk. Előre is köszönöm a tanácsokat, javaslatokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook