Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedülálló nőként milyen lehetőségek vannak a gyerekvállalásra? fórum

Egyedülálló nőként milyen lehetőségek vannak a gyerekvállalásra? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
31. plavalaguna (válaszként erre: 30. - Selena78)
2019. febr. 9. 12:39
Pont erre gondoltam en is. Nekem is ugyanaz a nevem mint a gyerekeke. Sot. Van olyan pl hogy egy gyakori nev elvesz egy masik gyakori nevut. Pl egy kovacs egy kovacsot. Ott aztan mkndenki neve ugyanaz meg anya lanykorija is... ez csak nev.
30. selena78 (válaszként erre: 24. - Futóbajnok)
2019. febr. 9. 11:48

Én ezt nem is értem. Mondjuk azt sem, hogy az én vezetéknevem miért volna rosszabb, mint egy férfié...


De ha meggondolom, én házasságban szültem a gyerekem, aztán mégis ugyanaz a családneve mint az enyém.:)

2019. febr. 9. 08:55

Szerintem miért is ne vállalhatna egyedül egy nő gyereket, ha képes felnevelni, és miért ne lehetne képes egy nő erre? Nem csak egy férfi tud jól keresni, szerintem egyre több kapcsolatban keres többet a nő. Ezt csak úgy mellékesen.


Van egy ismerősöm, aki terhes lett a barátjától, aki szekálta, hogy nem tőle van, vetesse el, majd ne vetesd el, de nem tőlem van, stb. A lány elvételt, amit a pasi nem hitt el, azt szajkózta, hogy elvetette, majd a lány újra terhes lett, de nem mondta el a srácnak, hanem szakított vele és megtartotta a babát, mert félt attól, hogy egy vetélés után és egy esetleges abortusz után nem lehet gyereke...

2 évig otthon volt a gyerekkel gyeden és az apukája/gyerek nagypapája velük élt, majd visszament dolgozni. Azóta a gyereke már 23 éves, sosem bánta meg a döntését:D

A gyerek kérdéseire elmondta, hogy az apja érdekes természetű és azért nincs velük, mert ő, azaz az anyja nyugodt életet akart a gyerekének és magának, de ha bármikor azt gondolja, akkor megkeresheti. Képet is mutatott és mesélt is az apáról, soha nem titkolózott a gyerek előtt. Közösen is szoktunk beszélgetni az apáról, bármit kérdezett pl. tőlem én is korrekt válaszokat adtam neki. A lány nem csak felnevelni, de taníttatni is tudta simán, soha semmiben nem nélkülöztek!


És van egy másik ismerősöm, aki vezető beosztásban dolgozott/dolgozik. Időnként volt párja, de soha nem volt olyan, akivel hosszútávon el tudta képzelni az életét, de gyereket akart, így örökbefogadott egy 2 éves cigány kislányt. Azóta a kislány már 20 éves és jobb dolga van sok saját gyereknél. Sosem kellett nélkülözni, tanul és okos is.


Mindkét gyerek teljesen normális és kiegyensúlyozott.

28. 8c6da3d030 (válaszként erre: 27. - Piroska52)
2019. febr. 9. 08:43
Jól is tette, ha nincsenek meg a feltételek, akkor mire tartsa meg? Sok agyhalott meg dumáljon csak, biztos azok okoskodtak akiknek már hó közben nincs mit enni..
2019. febr. 9. 08:38

egy nő,két dologért tesz meg mindent,

hogy legyen gyereke,

hogy ne! legyen gyereke,

aki akar,mért ne szülhetne apa nélkül is gyereket,mennyivel jobb az ha rosszul élnek,csak azért mert gyerek van,

a másik fórumban volt egy lány,aki meg nem akart de a dolog megesett, elvetette,

kapott hideget-meleget,mert mért nem tartja meg,a nagy semmire,

hát itt már a fene nemtud eligazodni,

ha valaki akar,azért piszkálják,

ha meg nem akar,azért,

26. 3cf49e4bfe (válaszként erre: 22. - Plavalaguna)
2019. febr. 9. 08:22
Jesszus! Bedelia hsz-ében az áll, hogy miért nem talál egy jó kiállású szeretőt, AKI NEM AKAR SEMMI KOMOLYAT, majd pattintja le, ha megvan a gyerek. Leírtam még egyszer, nehogy megerőltesd magad a visszaolvasással. :D Nem én találtam ki.
2019. febr. 9. 08:05
Van lehetőség donor inszeminációval egyedülállő nőknek. Nagyon komoly egészségügyi szűréseket végeznek a donorokon el, és csak az egészséges donorokat tartják meg. Igaz az is, hogy ez nem két forintba kerül, de valamit valamiért. Sok sikert.
2019. febr. 9. 07:52
Mondjuk, én maradi vagyok, de ami engem zavarna még az egészben, hogy a születendő gyereket az én, anya vezetéknevemre anyakönyvezik akkor. Mert ugye, ha apát lepattintom, nyilván nem megyek vele apasági nyilatkozatra, ha egyedül akartam vállalni. Ha meg elmegyek, kezdődjön a jogi huzavona a gyermektartás megítélése iránt, mert eszembe jut, hogy milyen jó lenne taníttatni is ez a gyereket?
23. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Lillu_12)
2019. febr. 9. 07:09
Magyarországon vállalhat egyedülálló nő gyereket donor inszeminációval. A donorok komoly egészségügyi szűréseken esnek át, tehát nagy a valószínűsége az egészséges gyermeknek. Amire nagyon fel kell készülnöd, hogy ha egyedül vállalsz gyereket, hogy boldog, boldogtalan felhatalmazva fogja magát érezni, hogy beleszóljon az életedbe. Ezekkel ne törődj, mert senkinek semmi köze hozzá.
22. plavalaguna (válaszként erre: 21. - 3cf49e4bfe)
2019. febr. 9. 06:38

"Nem. Apád nem akart komoly kapcsolatot, lepattintott."



Ezt írtad... utána megerősítetted... ahogy látom más is pont így értette. És szerinted ez az igazság??? Te feltételezel mindenfélét meg forgatsz ki a sztoriban....

21. 3cf49e4bfe (válaszként erre: 20. - Plavalaguna)
2019. febr. 9. 03:10
Te olvasol is, vagy csak írsz? Nagyon belelovalltad magad. Összemosol, félremagyarázol. Igen, a tenyészcsődörös sztoriban szerintem jobb, ha az apa nem tud a gyerekéről. Mert nagyon érdektelen, vagy sekélyes alak lehet, ha a nő startból így áll hozzá. Szóval egy plusz teher mindenkinek, ha tud a gyerek létezéséről, de nem törődik vele. Vagy azt mondja majd, hogy a nő így akarta magához láncolni stb. Kinek kell a feszkó? A nő később találhat párt, nevelőapát a gyereknek, ha akar. Mit tanácsolok?! Nem használtam az elhagy szót, főleg nem a gyerekre. Valaki kérdezte, hogy mit mondunk a gyereknek, ha az apja felől érdeklődik. Hogy anya tenyészcsődörnek használta apát, majd lepattintotta, vagy apa pattintotta le anyát? Az igazat. Nem hibáztatok én senkit. Ne kombináld túl, és kérlek, tartsd tiszteletben a véleményemet!
20. plavalaguna (válaszként erre: 18. - 3cf49e4bfe)
2019. febr. 9. 01:18

Szoval egy no felszed csak azert hogy tenyeszkannak hasznaljon egy pasit. Azt irtad nr is tudja az apa, hogy apa, nehogy valaha is apa lehessen mert akkor esetleg beleszolna a nevelesbe.

Es ezek utan azt tanacsolod mondja azt a gyereknek hogy az apa elhagyta???

Hogy hagyott el vkit akirol nem is tud?

Illetve ha megallapodtak higy szeretok. Mar nem szeretok. Ott senki se hagy el senkit.

Megint miert az apa lep le ha nem is tud rola??


Az a valasz miert nem jo (lattam ilyet eloben, es a gyerek tok jol elvklt veke, senkire se haragudott) hogy en (az anya) annyira szerettem volna hogy legyel, hogy egyedul vallaltalak?


Miert kell vakakit hibaztatni?

2019. febr. 9. 01:14
Szerintem is kell anya, apa is. Sok minden miatt. De aki egyedül akar, miért ne? Ő tudja. Hányan nevelnek egyedül gyereket, gyerekeket? És hányan élnek rossz házasságban? Akkor már nem jobb egyedül? És az sem kizárt, hogy az évek alatt talál egy igazi társat az anyuka.
18. 3cf49e4bfe (válaszként erre: 16. - Plavalaguna)
2019. febr. 9. 01:03
Lélekbegázoló, de nem hazugság. Valaki valakit használ, majd leráz. Én úgy értelmeztem, hogy a pasi a nőt. De igazából mindegy. Így sem szép. Részemről egyiket sem támogatom, de nem török pálcát mások felett.
17. 3cf49e4bfe (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2019. febr. 9. 00:26
Én máshogy értelmeztem az utolsó mondatát. Rendben, a pasi ártatlan. A gyerek csak az anyját fogja utálni, ha megtudja az igazságot. :D
16. plavalaguna (válaszként erre: 9. - 3cf49e4bfe)
2019. febr. 9. 00:24

De ha nem is tud a gyerekrol, vagy anyuka netan ta tobb pasival is futott csak terhes legyen, es nem is biztos ah apa?

Es akkor ez a válasz agyereknek hogy apad lepattintott? Meg elhagyott?? Ez csak az anyat kimeli.. a gyereknek eleg lelekbegazolo hazugsag.

Miert nem lehet elmondami, hogy en annyira szerettelek volna teged, hogy igazabol egyedul vallaltalak? Ez nem art senkinek.

Miert kell hibast stb kiabalni???

15. andi6020 (válaszként erre: 14. - 3cf49e4bfe)
2019. febr. 8. 23:50
A sztori szerint a nő pattintja le a pasit.
14. 3cf49e4bfe (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2019. febr. 8. 23:16
OK, akkor csak a felét, mert Bedelia sztorija szerint bizony lepattint. Kíváncsi vagyok, hogy akivel tényleg ezt teszik, mit mond a gyerekének? Fényezi az apát?
13. Lávli (válaszként erre: 9. - 3cf49e4bfe)
2019. febr. 8. 23:00
Korrekt nagyon.
12. andi6020 (válaszként erre: 9. - 3cf49e4bfe)
2019. febr. 8. 22:59
Nem kellene ráverni a pasira a balhét.
11. andi6020 (válaszként erre: 8. - Lávli)
2019. febr. 8. 22:59
Kb igen.
10. andi6020 (válaszként erre: 6. - 366f4505e9)
2019. febr. 8. 22:58
Pontosan. Legyen jóképű, és nem baj, ha okos is, aztán annyi.
9. 3cf49e4bfe (válaszként erre: 8. - Lávli)
2019. febr. 8. 22:54
Nem. Apád nem akart komoly kapcsolatot, lepattintott.
8. Lávli (válaszként erre: 6. - 366f4505e9)
2019. febr. 8. 22:50

Az a gyerek egyszer meg fogja kérdezni, ki az apja és hol van.

Az lesz a válasz, hogy hát édes gyerekem, én az apádat csak egy tenyészcsődörnek tekintettem?

7. 3cf49e4bfe (válaszként erre: 6. - 366f4505e9)
2019. febr. 8. 22:47
Aham, egyetértek, nagyon egyszerű. De inkább ne tudjon a gyerekről, nehogy később eszébe jusson követelőzni, vagy egyéb módon bonyolítani az életünket. Tartanék tőle.
6. 366f4505e9 (válaszként erre: 1. - Lillu_12)
2019. febr. 8. 22:22
A kozosules az egyedulalloknal is mukodik. Soha nem fogom megerteni, aki egyedul akar gyereket, miert nem talal egy jo kiallasu szeretot, aki nem akar semmi komolyat. Gyerek megvan, aztan pasi lepattint.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Lillu_12)
2019. febr. 8. 21:48

A munkahely sosem biztos, még akkor sem, ha saját vállalkozás, több milliós bevétellel. Magas lóról lehet nagyot esni. Erre ne alapozz, jöhet az életben bármi , pl egy egészségügyi probléma és máris akaratán kívül, ha akarna sem tud dolgozni. :(


A többit megértem, nehéz rokonlelket találni. akivel az ember nyugodtan élhet, akire számíthat, aki akkor is társ, ha probléma van.

2019. febr. 8. 20:33
Nemrégiben volt már ilyen fórum, keress rá, abban úgy rémlik, volt egy-két hasznos infó is.
3. Amaunet (válaszként erre: 2. - Lillu_12)
2019. febr. 8. 20:30

Lehet az egyikkel mégis össze kell majd jönnöd addig míg megfogan egy baba.

Tudomásom szerint egyedül élő nők nem mehetnek lombikra. Másként meg nem jutsz donorhoz.


De miért is akarnál gyermeket nevelni apa nélkül? A gyermeknek apára is szüksége van. Azért mert te akarod? Ne legyél önző! Gondolj arra a gyermekre is!

Nem lehet birtokolni egy gyermeket.

2019. febr. 8. 20:19
Az utóbbi időben több randin vagyok túl, elment a kedvem az egész ismerkedéstől. Szerintem én sosem találom már meg azt a férfit akivel párként/családként tudjak működni. Biztos munkahelyem van, a lakás amiben élek az az enyém.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook