Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedülálló anyák mindennapjai fórum

Egyedülálló anyák mindennapjai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2007. szept. 9. 09:24

sziasztok!!

most reggel megérkezett a kakiadagom és sajnos semmi nem volt benne!azért igyekszem nem idegeskedni hogy nehogy megérezze és még nehezebben kakiljon.

az apukája persze végigkürtölte a családba hogy mi is történt aminek azért nem örülök mert szeretik felfujni a dolgokat és ugy viselkednin mintha egy nemtörödöm anyuka lennék....közben meg a drága nagyika mindne nap a házunk előtt jár el és az unokájához meg fel sem csönget.

a fiam apukája meg bármilyen körülmények között lepasszol minket ha a kislányárol van szo....remek családot kaptam...:(

nállatok is igy van?

268. Zsu77 (válaszként erre: 267. - Fe20557d00)
2007. szept. 8. 22:41

Örülök, hogy ilyen szépen indult a hétvége. Rád is fért már egy kicsi kikapcsolódás. Nálunk semmi különös, még mindig pakolunk a festés, szőnyegezés után. Talán holnap végzünk. A kicsi apukája volt,mostanság mindig jön, gondolom a válás miatti jó fényben tűnjek felért. Megint felrúgta a napirendet, szélben sapi nélkül, hidegben pancsi megengedés szóval ő mindent megenged amit nem lehetne és így akar bevágódni. Valószínűleg sikere is lesz, melyik gyerek ne díjazzná, hogy apánál mindent lehet.

Viszont nem vitázunk, úgy 1 hónapja. Normálisan közlöm nemtetszésemet és nem megyek bele a provokációba. Sokkal könnyebb így.

Remélem a holnapunk izgalmasabb lesz.

Szép hétvégét!

267. fe20557d00 (válaszként erre: 263. - 29f8245603)
2007. szept. 8. 20:05

Írj,amint van valami!!

Amúgy hogy telik lányok a hétvégétek?

Mi taliztunk a párommal péntek,szombat együtt,voltunk moziba...:)Jó volt!Most pedig már a kislányomé vagyok:))Mindnekinek kellemes hétvégét!

266. 0b099f6590 (válaszként erre: 263. - 29f8245603)
2007. szept. 7. 22:19

Szia!

Ne aggódj, egyszer gyerekkoromban én is nyeltem le 2 ft-ost, az még jóval nagyobb volt, mint a mostani!

Kaptam egy kis hashajtót és rostos ételeket, na az kihajtotta belőlem!

265. anka2007 (válaszként erre: 263. - 29f8245603)
2007. szept. 7. 22:15
Szia,nyugi,biztos minden rendben lesz,én is szurkolok!
264. Zsu77 (válaszként erre: 263. - 29f8245603)
2007. szept. 7. 22:03

Jajj, szegénykéim! Alaposan nézd át a kakikat, nagyon szorítok, hogy megpillansd.

A röntgenen csak megnézik, hogy nem-e akadt el valahol, de egy 2 Ft-os kicsike hamar kijön. Legfeljebb kap egy kis hashajtót. Tudom ilyenkor a világ okossága sem nyugtatja meg az embert, de azért azt nem írhatom, hogy idegeskedd halálra magad:))) Én amennyire ismerem magamat, már a 20. orvost hívnám és kb. a 3. hórházban lennék a kicsivel, én annyira túlreagálom ezeket a dolgokat, de a dokinénink szerint az aggódás, mégha néha túlzott, a szeretet velejárója. Az a gond, ha nemtörődöm az anyuka. (Most az apukákról jobb, ha nem beszélünk:(((()

Mindenképpen jelentkezz, akármi van, de én bízom benne, hogy a reggeli trotyiban benne lesz.

Nem értem a ti apukátokat sem. Szerintem inkább örülhetne, hoy ti is találkozni akartok a nagylánnyal. Nem akarok rosszlélek lenni, de miért zavartatok volna? Nem egyszerűek, de szerintem te most jobban idegeskedsz a kis pénzeltűntetőért, mint az apukájáért.

Mindenképp írj.

2007. szept. 7. 18:20

képzeljétek most nyögte be az én édes csöppségem hogy lenyelt egy 2forintost,szoval nagyon ideges vagyok.az orvost hivtam azonnal és mondta hogy ne izguljak,várjak keddig és figyeljem a kakiját aztán ha semmi akkor irány a röntgen.szoval a hétvégém elég huzos lesz,drukkoljatok!!

az apukával is éppen egy órája vitatkoztunk ismét hogy ez igy nem normális ahogy mi élünk ugyanis van neki egy nagylánya akiért jár az iskolába és ma mondtam neki hogy mi is elmennénk vele erre ő makogott hogy valami kosárlabda megbeszélés lesz még meg különben is milyen rosszindulatu cinikus vagyok amiért ezt mondtam...

elegem van!!ilyenkor legszivesebben a létezését is elfelejteném!!

262. Zsu77 (válaszként erre: 260. - Fe20557d00)
2007. szept. 7. 10:07

Szia! Én is csak azt tudom mondani, hogy ezeket ki lehet nőni. Szerencse, hogy akadt olyan gyógyszer amit állandóan szedhet. Sokaknál az a gond, hogy valamelyik összetevőjét nem fogadja be a szervezet.

Annyira jó dolog, hogy nálatok az ex szülei ilyen korrektek. Na nálunk már negyed éve még egy telefon sem volt az anyóstól, az apóst pedig karácsonykor láttuk-hallottuk utoljára. Nem mintha nekem annyira hiányoznának, de amikor az ügyvéd útján a jogukat emlegetik, mindig felháborodok. Nem értem őket, de a kedves apukát sem. A héten egyszer hívott és elmeséletm neki, vagyis elkezdtem, hogy Eszterke ült lovon és mennyire ügyes volt és .....mondtam volna tovább, de nem érdekelte, csak megjegyezte a gyerek előbb ült lovon, mint az apja, ill. minden gyerek szereti a lovakat. Szóval most mit küzdjek a megállapodásnál is, ha neki ez a közös gyermekfelügyelet, akkor végtére is semmivel nem törődik, semmibe nem szól bele, semmibe sem segít. A nagyszülők pedig úgy írják le a jogaikat ahogy akarják, mivel még a jogaikkal sem élnek, nemhogy szeretettel legyenek a csöppség iránt.

Jó sokat írtam, de a lényeg, hogy nálatok működik a dolog teljesen normálisan és sok apuka és nagyszülő tanulhatna tőlük.

261. Zsu77 (válaszként erre: 257. - 29f8245603)
2007. szept. 7. 09:58

Szia!

A tegnapi napunk ismét a vásárlás keretében ért véget. Hazamentem, ettünk, aztán Eszter kitalálta, hogy menjünk tata. Kezembe nyomta a kocsikulcsot és hozzámvágta a zakómat, így nem volt mit tenni menni kellet. Találtam neki edzőcipőt, de kicsit vaciláltam az ára miatt. Anyukám, aki az apukámmal együtt egyszerű nyugdíjas emberek, jól lecseszett, hogy végre találtunk megfelelőt inkább ő kifizeti. El is szégyeltem magamat.

Ma megyünk haza, nemsokára indulok motyózni. Remélem apa végzett a festéssel és bepakolhatunk a hétvégén.

260. fe20557d00 (válaszként erre: 254. - Zsu77)
2007. szept. 6. 20:40

Szia!De érdekes,hogy pont hasonló problémával küzdöttél.Pici lányom kapott állandó gyógyszert,singular a neve azt szedjük és azóta tünetmentes,aminek nagyon örülök,mert szörnyű tudott lenni amikor hörgőszűkülete volt:(Érdekes nekem ilyen bajom soha nem volt,pedig azt mondta a dokinő valószínű örökletes,vagy hajlam kérdése ez,de avval bíztat,hogy ki fogja nőni.

A mamiéknál imád lenni,de a papát jobban díjazza,mint a mamit.Soha nem volt gond ilyen téren szívesen ott maradt náluk...hisz imádják:)Mindig úgy van,hogy én viszem hozzájuk,tudod én könnyebben mozgok van autóm és hamar oda érek.És veletek?Jól vagytok?

259. fe20557d00 (válaszként erre: 258. - 29f8245603)
2007. szept. 6. 20:36

Szia:))Köszönöm az érdeklődést a pici lányom teljesen jól van:))

Nekem sajnos még ilyen jó álomban nem volt részem,tök jó lehetett:)

Hosszú volt a mai napom,dolgoztam aztán mentem a kislányomért és vele játszottunk,meg volt itt az apja is.Kapott névnapjára diavetítőt és most az a sláger.Kissé elfáradtam alig tudok koncentrálni a netre is,de azt hiszem ezt a nap végére megérdemlem:)

2007. szept. 6. 16:47

Szia bogica10!

hogy van a kislányod?nektek hogy tellt a napotok?

2007. szept. 6. 16:46

köszönöm zsu77!!elvagyunk az idő ellenére bár elég nehéz elviselni hogy nem mehet az ember a kedvére.

nem,nem a fősulival álmodtan.....:)

sajnos igy délutánra már nincs meg az a fura érzés ami egész délelőtt jokedvre deritett az idő ellenére.

hát igen,az élet apro örömei megfizethetetlenek!!!

veletek miujság?hogy tellt a napotok?

256. Zsu77 (válaszként erre: 255. - 29f8245603)
2007. szept. 6. 14:38

Örülök, hogy ilyen szép álmod volt és ez ilyen jókedvre derített! Csak nem megint a fősulival álmodtál?

Amúgy jól vagytok? Minden rendbem van?

2007. szept. 6. 10:55

jártatok már ugy hogy annyira jot álmodtatok hogy egész délelőtt azon járt a gondolataitok és olyan fura érzésekkel voltatok teli?:)

tudom nem ide tartozik de ez annyira jo most....:)gondoltam megosztom veletek ebben a hihetetlen hideg és rossz időben!!

254. Zsu77 (válaszként erre: 252. - Fe20557d00)
2007. szept. 6. 08:52

Szia! örülök, hogy jobban van az apróság:) Képzeld el, nekem is ez volt a problémám ami a kislányodnál. Még 24-25 éves koromban is egy sima kis torokgyuszi a tüdőmre és a mellhártyámra húzódott. 1 évben vagy 4-5 alkalommal világomat nem tudtam olyan beteg, lázas voltam és fulladtam, aztán egyszer végetért. Na nem mondom, hogy egy erősebb megfázás nem húzódik rá, de szerencsére ezek az apróbbak nem.

Pocakosság alatt jött elő nagyon a fulladás, de kaptam Bricaniolt és segített. Abár az utolsó hetekben nem használhattam, mert ez egy simaizom ernyesztő gyógyszer és a méh is, mint a tüdőnek simaizomzata van.

Ma már dolgozol?

Kicsi szeret a mamájával lenni? Hozzátok megy, vagy te viszed hozzá?

Itt pocsék idő van, szegénykémmel nem lehet kimenni. Tegnap voltunk vásárolni, apró-cseprő dolgokat ez egy kicsit feldobott minket. Én dolgozok, délbe megyek át értekezletre. Addig még pár dolgot össze kell szednem. Szerencsére most nem olyan húzós a munka.

253. fe20557d00 (válaszként erre: 249. - 29f8245603)
2007. szept. 5. 17:27
Köszönöm a jó kívánságokat,azt hiszem hatottak:),mert jól van a kislányom!A héten még itthon marad a mamival én már dolizom holnap.Az óvonőképzőt pedig hajtsd ki magadnak:)Nem bánod meg;)
252. fe20557d00 (válaszként erre: 248. - Zsu77)
2007. szept. 5. 17:25

Szia Zsu!Képzeld teljesen jól lett mára a kislányom,igaz a torka még piros,de már nem lázas és ESZIK:)Úgyhogy gyógyszert nem is kaptunk,de a héten már nem megy óvodába majd csak hétfőn. Az Államkincstárnál is rendben és gyorsan zajlott minden.Amúgy ellenőrzésre hívtak be az energiatámogatás miatt.

A kislányom egyébként szed állandó gyóygszert,mert kezdődő aszthmája van(volt?)mert már egy jó ideje tünet mentes:)És amióta a tüdőgyógyász doktornőhöz elkerültünk nem is volt olyan beteg hogy fulladt.Szegénykémnek az volt általában,hogy egy sima torokgyulladás is lehúzodott a hörgőkre és olyankor befulladt. ezt a közösségbe kerülés váltotta ki nála,még 2 éves korában.Most megyünk majd októberben kontrollra.És veletek mi újság van?

251. Zsu77 (válaszként erre: 250. - 29f8245603)
2007. szept. 5. 12:34
A gyerkőc mellől a munka a kikapcsolódás, a munkából pedig a gyerkőc a kikapcsolódás. Amióta megszületett csak egyszer voltam nélküle kikapcsolódni, az pedig a tavalyi évzárónk volt. Vezettem 250 km-t és már éjfélkor indultam is haza. Sehová nem járok, csak a kicsivel. Tudom ez nem igazán jó, de annyira megnyugtat, ha velem van. Talán majd később jobban lesz kedvem eljárni egyszer-egyszer ténylegesen kikapcsolódni.
250. 29f8245603 (válaszként erre: 244. - Zsu77)
2007. szept. 5. 11:00

sajnálom hogy ilyen felelőtlen nemtörödön a volt párod,nem is tudom melyik a jobb az életben ha nem látjuk sűrűn a válás után a másikat vagy ha rendszeresen hiv és keres.a gyereknek biztos rossz lesz az oviba ha apuka nem megy érte...kitartás neked!

van egy kis időd kikapcsolodni néha vagy esetleg olyan helyeken megfordulni ahol talán találsz egy olyan ember aki igazán szeret titeket?

2007. szept. 5. 10:49

aranyosak vagytok de zt nem győzöm elmondani,jo olyan emberekkel "beszélni" akik megértik miről is van szo!!

bogica10:kezdésnek szeretném az óvonő suli és legfőképpen azért mert van pszichologia!!:)

annyira érdekel engem is csak sajnos itt nem lehet pszichologiát hallgatni:(

kibékülni..?nem is tudom ez-e a jo szo a kapcsolatunkra...inkább az hogy elviseljük egymást komolyabb viták nélkül.

sajnos tisztában vagyok vele hogy nem fog megváltozni,mégcsak a problémákat meghallgatni sem szereti nemhogy gondolkozni rajta hogy hogy lehetne megoldani...

sajnálom hogy beteg a kislányod,már előre félek én is hogy beleeseünk a betegségekbe.

szerencsés vagy hogy a volt anyosod ennyit segit!:)jobbulást nektek és kitartás ebben a rossz időben!!

248. Zsu77 (válaszként erre: 247. - Fe20557d00)
2007. szept. 5. 10:32
Szia! kicsi lány jobban van már? Gondolom nem vagy gépközelben, de azért majd írj róla. Államkincstárnál kb. 1 hónapja voltunk, a váciban, én még ilyen kedves, segítőkész emberekkel, ilyen területen, nem találkoztam. Minden megvolt, egyedül a munkáltatói igazolásom a munkaviszony kezdetéről nem volt meg. Nem kellett visszamenni, elég volt elfaxolni. Na ezt máshol eddig mégcsak meg sem lehett említeni. mindent személyesen kellett bevinni.
247. fe20557d00 (válaszként erre: 246. - Zsu77)
2007. szept. 4. 17:01
A mami alatt a volt párom anyukáját értem,ő már nyugdíjas,anyukám még dolgozik.Rengeteget segít,tudod erről már írtam,hogy nagyon jó nagymami.Még nem írt egyelőre a doktornéni semmit,holnap is kell vinnem vizeletet és holnap megint megvizsgálja babót,ő olyan dokinő,hogy nem egyből orvosságot ír mindig vár egy-két napot hátha a szervezete legyőzi.Viszont,ha holnap több baci lesz a vizeletébe és a torka is csúnyább lesz akkor azt mondta ír fel gyógyszert.Most nem lázas,és elfogadta a szendvicset is amit csináltam:)) most eszik:)bár ő mindig estére tud belázasodni.Ráadásul nekem holnap még mennem is kell az Államkincstárhoz,úgyhogy holnap is segít a mami.
246. Zsu77 (válaszként erre: 245. - Fe20557d00)
2007. szept. 4. 16:49

Egyem a kis husiját, hát mi lett vele? Valami vírus? Abár a sok pisilés inkább felfázásra utal. Remélem nem lázasodik már be és lassan jobb étvágya lesz. Küldünk neki gyógyítós puszit és jobbulást kívánunk.

Még jó, hogy a mamival megoldható az otthonmaradás. Mami alatt kit értesz? Anyukádat?

245. fe20557d00 (válaszként erre: 243. - Zsu77)
2007. szept. 4. 16:36

Szia Zsu!Ma beteg lett a kislányom:(

Az óviból hívtak,hogy lázas,de már éjszaka is alig aludtunk valamit sokszor felébredt,pisilni.Még holnap itthon tudok maradni vele,de aztán a mami vigyáz rá.Most nem lázas és evett is valamit,ami nagy szó,mert napok óta nem evett megint.

244. Zsu77 (válaszként erre: 240. - 29f8245603)
2007. szept. 4. 09:38

Szia! Ahogy Bogica10 írta, az álmaid a te álmaid, neked kell őket megvalósítani. Most lehet, hogy kibékültetek, de ez nem azt jelenti, hogy neked az ő életét kell élned. Ember vagy és az lenne a baj, ha nem lennének céljaid, álmaid. A 2. baba utáni vágy nagyon jó dolog, de előtte éljél. 1 gyerkőccel sem könnyű, még kapcsolatban sem, 2-vel még bonyolultabb. Van egy gyönyörű, egészséges babád, most akkor egy kicsit magaddal is foglalkozzál. Nem akarok vészmadár lenni, de az olyan önző férfi aki nem engedi a párját érvényesülni az életbe, lelép, aztán visszajön, nem biztos, hogy megváltozik.

Én szorítok, hogy minden rendben legyen.

243. Zsu77 (válaszként erre: 242. - Fe20557d00)
2007. szept. 4. 09:32

Szia! Sajnos nem rajtam múlik, hogy jöjjön az apja. Nem nagyon ragaszkodik a többszöri látogatáshoz. Ő simán belement volna abba, hogy 2 hetente lássa, szombat és vasárnap du. Én ragaszkodtam, hogy minden szombaton jöjjön. Hívni se nagyon hív, hetente 1x, vagyha valami közlendője van, pl. beadta a válókeresetet stb.

Ezért az érzéketlenségért és fafejűségért döntöttem januárban úgy, hogy inkább egy kicsit legyünk távol. Ezen ő felbuzdult és belevetette magát az életbe. Buli, üdülés, csajozás, így nem fértünk bele az életébe. Amíg nem dolgoztam egy fél óra távolságra voltunk, cégesautója van, nem került semmibe, csak az idejébe, de neki ez a legdrágább. Amióta dolgozok még a távolság is mérvadó.

Nálatok az apuka biztosan még nem tette túl magát a dolgokon. valószínűleg vannak benne még irántad is érzések. A nőci valamivel megfogta, ami akkor fontosabb volt neki, de szerencsére olyan ember lehet, akinek, ennek ellenére, fontosak vagytok.

242. fe20557d00 (válaszként erre: 238. - Zsu77)
2007. szept. 3. 20:37

Szia!A félelem amiről írtam olyan 8 hónapos kor körül jelenik meg,de igazából teljes mértékbe nem tűnik el vannak helyzetek amikor a gyerekből előjön.

Persze ő már tudja,hogy vissza jössz..szívesen marad azokkal akiket írtál.Azonban az apa személye neki valamiért ezt a félelmet előhozza....feszült lesz tőle.Az apja tényleg kicsit naiv elképzeklésekkel él,ilyen nincs,hogy a héten egyszer megjelenik és a gyerek a nyakába röpül és a napi rutinját elfelejti....

Nem írigyellek elég fafejű pasi lehet,dehát valahol ő is szeretgetni akarja,csak ez kevés....

Nálunk amikor az apja elköltözött minden este jött fürdetni,persze amíg a szeretője elbírta viselni....de az a rövid idő is számított.Talán hozdd fel neki,hogy jöjjön többször...vagy azt te nem szeretnéd?

241. fe20557d00 (válaszként erre: 240. - 29f8245603)
2007. szept. 3. 20:30

Szia!Végre írtál:)Gondoltam rátok mi lehet veletek?A szavaidból úgy vettem ki,hogy kibékültetek....igaz?Vagy nem?

Az álmaidat soha nem kell feladnod,hidd el ha nagyobb lesz Manód fogsz még tudni tanulni,most még baromi nehéz,de később ha már ő is sulis lesz neked is több szabad időd lesz.Az első sulim nekem is óvonőképző volt:)nem ördöngőség elvégezni,csak időigényes a sok készülődés a foglalkozásokra és a sok mese ,vers tanulás,de a pszichológia és pedagógia részét imádtam.

Nálunk apuka mostanába sokszor rám üzen babóka miatt,egy időbe már erről is leszoktattam de most megint folyton üzenget,azért lányok olyan fura belegondoltam....elváltunk,de nincs olyan nap,hogy ne lenne köztünk kapcsolat hisz két naponta jön babóért,amikor meg nem jön üzenetet küld...Kissé furi nekem,úgy érzem még nem tudott elengedni teljes mérétkbe,vagy talán ez lenne a normális kapcsolat hisz van egy közös gyereküknk?Szerintetek?

2007. szept. 3. 17:08

A mai napon elég mérges vagyok magamra hogy amiota együtt vagyunk a manoka apukájával mindenben alárendeltem neki magam...érettségi után egyetemre jártam szegedre és mindig erre vágytam,egy más városban egyedül egy jofej lakotárssal megprobálni az életet...aztán otthagytam a sulit mert féltem hogy elveszitem pedig csak a szeretője voltam.szeged utánelmentem mükörmössuliba mert igazán szerettem volna csinálni,aztán kiderült hogy terhes vagyok és azt mondta nehogy terhesen ott szenvedjek majd utánna meg csinálom...azota is....majd felvettek a városban az ovonőképzőbe és ott is a második éve halasztok merthogy örülhetnék hogy itthon lehetek a gyerekkel...

jol elszurtam....ha tudnátok hányszor volt eszembe szeged és hogy mebnnyire szerettem....volt hogy éjszaka álmomban ott voltam és reggel rossz volt felkelni....tudom ez van.boldog vagyok hogy van a mano csak azt sajnálom hogy nem olyan az apikája aki támogatja az álmaimat és hogy igazán boldog lehessek...

jol esett ezt kiirni magambol....neki nem tudnám elmondani ezeket.

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook