Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy ügyes szobafestő talál munkát? fórum

Egy ügyes szobafestő talál munkát? (beszélgetős fórum)


13. b39c721a9b (válaszként erre: 9. - Birebora)
2023. ápr. 8. 10:46

Mert ne menjen máshoz, ha ő neki kell valami kis dolog, akkor álljon készen azonnal 😊 Aztán ha majd szerencsétlen szakinak nem lesz munkája és elmegy esetleg külföldre, vagy vált, akkor "jáááj, nincs szakember".

Viccet félretéve: mindenkinek jó, ha a szakembert ajánlják (szerintem).

12. pteri
2023. ápr. 6. 20:27
Minden szakmában hiánycikk az ügyes szakember. Az öregek nyugdíjba mennek, kihalnak és nincs utánpótlás. Vágj bele, mit veszíthetsz?
2023. ápr. 6. 00:29
talál
10. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Birebora)
2023. ápr. 5. 11:33

Már nem egyszer jártunk úgy, hogy ajánlottuk valakinek, aztán annyi munkája lett, hogy minket hagyott utoljára, vagy már fel sem vette a telefont. Legutóbbi egy asztalos volt, a fiamék megbízták egy nagyobb munkával, majd még többször ezzel azzal, hintaépítés, stb.


Volt egy jó ablaktisztítóm, a barátnőm jóval több pénzt adott neki, amennyit a hölgy kért, így tőlem elmaradozott.

Ugyanígy jártunk festővel is, most redőnyös-ablakos emberre akadtunk, de őt nem áruljuk el senkinek.

9. birebora (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2023. ápr. 5. 09:37
De ha nálad kész vannak miért ne mehetnének máshová is dolgozni? Nem értem.
8. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 5. 09:20
Sztem jó festőből mindig hiány van!
7. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 5. 08:12
Budapesten hogyne lenne munka! Ráadásul ott kérik a legtöbb pénzt munkadíjként, van ismerősöm, aki inkább Debrecenből vitt el Pestre 2 embert, mert sokkal olcsóbbak. Mi Debrecenben ha találunk jó festőt, asztalost, vizest, már senkinek nem adjuk tovább a nevét, mert elcsábítják.
2023. ápr. 4. 18:09
Kiváló ötlet.
5. 3922e0e3cc (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 17:43
Nagyon jó ötlet,és szerintem is vágj bele :) Nagyon nagy a kereslet a szobafestőkre,csak úgy mint minden hasonló munkára: kőműves-villanyszerelő-gázszerelő-asztalos és többiek. Szolnok is nagyon jó lehet neked én is Szolnok Megyei vagyok,igaz kis városban de itt is hónapokat kell várni egy jó festőre! Sol sikert kívánok neked :-)
4. levarosbukta (válaszként erre: 2. - Simple)
2023. ápr. 4. 17:37
Tévedés! Akkora hiány van festőből hogy még most is hónapokat kell várni rá. Elszippantják őket a városokból a balatoni építkezések.
3. simple (válaszként erre: 2. - Simple)
2023. ápr. 4. 17:04
Budapesten.
2. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 17:03
Most, hogy ilyen sok építkezés volt, nagyon nehéz volt embert találni bármire is, festőre én mindig kb. fél évet vártam. Tehát annyira előre le volt nekik szervezve a munka. Nagyon be voltak táblázva. Mostmár sokkal kevesebb a munka, és egyre fogy, nem biztos, hogy most a legjobb belevágni, bár gyakorolni nem árt, hiszen úgyis lesz majd fellendülés, kérdés, hogy mikor. Tavaly nyáron festettem utoljára festővel, egy szobát csinált meg, 3 napot jött, 180 ezret kért. ez csak a munkadíj, a festéket, ecseteket, glettet stb.-t én vettem meg külön.
2023. ápr. 4. 16:49

Az édesapám szobafestő, de csak mellékállásban. Az eredeti szakmája is ez,de a folyamatosan visszatérő váll problémái miatt csak havi egy-két munkát vállal.



Sokszor invitál,hogy segítsek neki, és mivel a főállásom elég rugalmas,úgy gondoltam megtanulom tőle ezt a mesterséget,segítek neki, késôbb akár saját is egyéni vállalkozást is indíthatnék. A munka maga is impozáns.



Én Budapesten élek, az apám Szolnokon. Budapesten is lenne munka?



Nem lehet a szakikkal már Dunát rekeszteni?



Milyen árak vannak? Nyilván apám csak a vidéki tarifákat tudja.


Elsősorban a magam ura lenne a cél, azon belül is a bérkiegészítés lenne a prioritás.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook