Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy mamának és a gyerek anyukájának testvére milyen láthatási joggal bír? fórum

Egy mamának és a gyerek anyukájának testvére milyen láthatási joggal bír? (beszélgetős fórum)


2013. márc. 18. 07:58

Van joga látogatásra bíróságra kell menni.

Tudom mert keresztanyámék voltak ilyen helyzetben.Sajnos kellett idő.

De most meg már olyan jól kijönnek az anyukával hogy szinte barátnők.

13. csihiro11 (válaszként erre: 12. - 91d4989ab9)
2013. márc. 18. 00:31
Írtam én neki rengeteg helyre nem válaszol. A telefon száma is megszünt.
2013. márc. 18. 00:08

azt azért gondoljátok át, hogyha a gyámügynél nagyon bemártjátok az anyát akár el is vehetik tőle a gyereket és intézetbe majd nevelőszülőkhöz kerül, biztos hogy ez a cél?


én inkább megprobálnék várni és beszélni az anyával, akár elengedni neki a tartozást és megoldani a gondjaitokat együtt családként, lehet hogy ez elhuzodik így akár egy évig is, de a gyerekre így nem annyira káros szerintem

11. kszb (válaszként erre: 10. - 9678a02221)
2013. márc. 17. 22:05
jé, tényleg! De akkor miért láttam úgy, mintha törölték volna???..... mind1. Akkor mindenki maga elolvashatja az alapsztorit.
2013. márc. 17. 22:03
Nincs torolve a forum..Most olvastam el,csak par hsz erkezett..Erdekes egy tortenet..Az anyuka a testvered?Ha bementek a gyamugyre es betudjatok bizonyitani hogy a gyerek felevig veletek volt stb akkor anyuka megutheti a bokajat..
9. noozimanoo (válaszként erre: 6. - Kszb)
2013. márc. 17. 20:28
Húúú, erre emlékszem én is.
8. noozimanoo (válaszként erre: 5. - 5ed73a72bc)
2013. márc. 17. 20:27
Utánanéztem, mielőtt nálunk sor került volna erre. Az anya szüleinek és testvéreinek is biztosítani kell láthatást. Elviekben lehetséges ez az anya láthatási idejében. Ha nem tudják megoldani, külön kérik, s a bíróság dönt.
2013. márc. 17. 20:17
Van joga a nagyszülőnek a láthatásra, a helyi gyermekvédelmit kérdezd meg, hogy mi a menete, ha itt esetleg nem jönne válasz. Persze csak akkor láthatja a nagyszülő, ha nincs rossz hatással a gyerekre.
6. kszb (válaszként erre: 3. - 91d4989ab9)
2013. márc. 17. 20:14

pár napja is indított már egy topicot, mert látni akarja állítólag az unokahúgát, az hiányzik neki. Az ott leírtakból az derült ki, h 3an vannak tesók, és az egyiknek van egy kislány (?) pár éves (talán 3-4? ovis, az biztos). Az anyuka kölcsön kért nagyobb összeget a 3. tesótól, aztán mikor vissza kellett volna adnia pénzt, meglépett, felszívódott, vitte a gyereket is, meg a pénzt is. Ott a tesót nem igazán jó anyának festette le, több mindenre lehetett következtetni h valójában miért is keresi. A hsz-ból e is lehetett szűrni, h legtöbben úgy gondolták, h valójában nem a gyerek miatt.

Az a topicot kb 10-20 perc után törölték is.

(érdekes sztori volt, így megmaradt :) )

2013. márc. 17. 20:11

Az anya és az apa jogosult láthatásra, az hoy ők kivel osztják meg az már az ő dolguk.


Egy emberéletről van szó, ne lehet csak ugy felszabdalni az idejét, hogy most az enyém mosz meg a tiéd, és adni kézről kézre mint egy kosarat a piacon.

4. noozimanoo (válaszként erre: 1. - Csihiro11)
2013. márc. 17. 20:09

Gyermek életkorától függ, de van hozzá joga a lelépős anyuka családjának is, hogy lássa a gyereket.

Illetve pont fordítva, a gyereknek van joga tartani velük is a kapcsolatot. Életkortól és a már meglévő kapcsolattól függ a kapcsolattartás - láthatás helyszíne, időtartama.

2013. márc. 17. 20:08
mikor tűnt el, miért tűnt el előlük? ha valami vita miatt és nemrég akkor egyelőre adnék időt az anyukának hátha per nélkül is rendeződik a viszony.
2. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - Csihiro11)
2013. márc. 17. 20:07
Mármint a nagyszülőnek van-e joga láthatási jogot kérni?
2013. márc. 17. 20:04
Ha mondjunk az anya el tűnik nem engedni látni a gyerekét akkor a gyerek anyjának az anyukájának milyen jogai vannak? És a gyerek anyukájának a testvérének? Mennyi esély van hogy láthatási jogot kapjanak? Milyen papírokat kell aláírni? Miket kérdeznek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook