Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Okulásul minden pelenkás kislány anyukájának! fórum

Okulásul minden pelenkás kislány anyukájának! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Okulásul minden pelenkás kislány anyukájának!

1 2 3
2017. jan. 4. 20:27
Sziasztok! 8 hónapos kislányom nuncija piros ott belül. Védőnő tanácsára kenem neki Pimafucort kenoccsel. Minden furdetes után kitörlöm olajjal a benn maradt popsikremet. Van, hogy pár nap kezelés után látok javulást, aztán kezdődik minden elölről. Tudna valaki segíteni?
73. jodanyi (válaszként erre: 50. - Ében11)
2014. máj. 29. 09:45
Méhszájsebre biztos nem, mert a méhszáj nem is kívűl van. Be se lehetne krémezni. Illetve ha méhszájseb van, akkor arra van a műtét.
2011. okt. 2. 12:34

Kislanyom szuletese utan en is olvastam errol a problemarol,s a hat hetes kontrollom soran elvittem a kicsit a sajat nogyogyaszomhoz,ki gyereknogyogyasz is.O javasolta hogy minden pelenkazas elott olajjal kenjem be neki ott,igy nem okoz problemat a popsikrem.

Remelem segithettem,s oromteli babazast kivanom mindenkinek!

71. Andulka76 (válaszként erre: 70. - SF)
2010. jan. 19. 19:11
Köszi a biztatást ! Már jól néz ki csak kicsit látszik már.Most viszont az arcán jött ki pattanás, börgyogyász azt mondta enyhe ekcémája van.
70. SF (válaszként erre: 69. - Andulka76)
2010. jan. 14. 20:36
1 hét, max. Nem marad nyoma, ne aggódj!
2010. jan. 14. 20:33
Gyerekorvos nem tudta mitöl sebes a böre. Elküldött börgyogyászhoz, az rögtön felismerte, hogy sajna otvaros a böre. Volt már valakinek ilyen tapasztalata? Milyen hamar mulik el ?
68. csehe (válaszként erre: 67. - Andulka76)
2010. jan. 9. 13:49
a doktornő mit mondott? Ezt neki kéne igazából tudnia...
2010. jan. 8. 23:10
Sziasztok ! Most olyan gondunk van,hogy a lányom hátán,melkhasán,vállán néhány piros pattanás szerü pötty jelent meg. Ezek nagyon gyorsan 1-2 nap alatt sebbé változtak.Kb 10-szer nagyobbak lettek most hegesen száradnak le. Most 4 van a testén de már látok ujjabb piros pöttyöt rajta. Már elöre félek,hogy ebből is olyan csunya nagy seb lessz. Doktornö azt mondta hintöporozzam a testét. Használ egy kicsit hisz száradnak a sebek Viszont nem tudjuk mik ezek. Volt már valakinek hasonló problémája ???
2009. nov. 16. 16:33
Hmm, csak egy kis megjegyzes, anno a Nivea elott amikor meg kremek sem voltak - hany gyerek felnott piros fenek nelkul... Nem csudakremek kellenek ide hanem hogy szabad levegon legyen az a popsi szarazon. Vagy legalabb ne aztassa sokaig pisi/kaki. Plusz jotanacs: lanyoknal figyelembe veendo hogy hatrafele kell torolni, mert kulonben komoly fertozeseket/gyulladasokat lehet mar most a gyereknek huvelybe okozni azzal hogy a vegbel kolibacijai odakerulnek.
2009. nov. 12. 09:20

sziasztok

nekünk is volt gond a fogzáskor,sokat szellőztettük,Betadinnal ecseteltem,sűrűn cseréltük a pelust,mert hasmenéssel is járt.éjjelre meg Sudocrem és Canesten keverékével kentem be ,mert sokszor a nagyon piros popsi már felülfertőzött.

2009. nov. 3. 09:44

sziasztok.Nekem most mondta a védőnőm h ha jön a pici foga akkor is elég brutálisan piros lehet a popsija meg a nuncija.Erre nekik van egy speckó lila ecsetelőjük az csodákra képes.Gondoltam megosztom veletek.

Minden jót!

63. mikltun (válaszként erre: 35. - Ében11)
2009. okt. 7. 10:51

A kórházban a kis nuniját külön mutatták nekem, hogy a külső ajkakat szét kell húzni és olajjal kitörölni!!

Akkor ez is helytelen?

62. mikltun (válaszként erre: 34. - Szerencsésné)
2009. okt. 7. 10:49

Szia!


Teljesen egyetértek Veled. Egyszerűen képtelenség eligazodni, hogy vajon mi a jó a gyereknek. Nagyon drága és márkás termékekről derül ki, hogy a legrosszabb a kicsiknek.

A kórház, a védőnő és a gyermekorvos pedig a legtöbb esetben olyan dolgokról ad tájékoztatást, amit tud az ember. Sajnos.

Egyébként Nekem a gyógyszertári termékek váltak be a legjobban. Fürdetőt és popsi kenőcsöt is használunk, eddig panasz nélkül.

61. vivili (válaszként erre: 57. - Andulka76)
2009. szept. 20. 14:17

Sziasztok! van egy spanyol termékcsalád, a barátnőm kisfiának valami anyagtól a bőre pattogzott ki, ez az Aloe kitűnően helyrehozta. Én a popsikrémet és a koszmósamponjukat ismerem, azzal nagyon meg vagyok elégedve, ha jól tudom, ekcémás, atópiás bőrre is van nekik készítményük.


Nagyon szomorú ez a történet. Viszont ha a másik oldalt nézzük: akkor viszont nagyon "erős" a krém, akár később sérülésekre, sebekre is biztosan jó lesz! Csak valszeg a nagyon kialakulóban lévő bőrnél nem szabad használni.

2009. szept. 9. 16:52
Szia ! Mi céklát még nem ettünk. Amikor piros lett neki akkor sütökből evett jó sokat ,többször is. Azóta persze nem adtam neki. Most vagy a krém miatt javul ,vagy ürül a szervezetéböl a tök.
59. csehe (válaszként erre: 58. - Andulka76)
2009. szept. 9. 13:04
Szia! A cékla mindenképp hat a vizeletre. Más piros esetleg, de nem tudom pontosan, csak a céklát ezer %-ra.
2009. szept. 7. 19:07
Sziasztok ! Voltunk gyerekorvosnál elküldött vizeletvizsgálatra, lehet valamelyik étel kihat a vizeletre és az miatt piros neki. Fölirt egy másik gyogyszertári kevert krémet, remélem most már javul neki.
2009. szept. 6. 21:12
Sajnos csak egy picit jobb. A nemi szervénél nagyon csunyán piros,nem szenved vele, nem látszik,hogy zavarná öt.Köszi a javaslatokat. Veszek Aloe Firstet .Sok jót hallottam róla már.
56. ében11 (válaszként erre: 54. - Andulka76)
2009. szept. 6. 16:04

szokták ajánlani az aloe first sprayt-legalábbis én vettem a házipatikába-sebekre.és rá van írva pelenkakiütésre is jó-ugyanennek az aloénak van gél változata-azt is ki lehet próbálni-nem tudom arra rá van e írva hogy pelenkakiütésre jó-e de gondolom igen-az azért jobb mert lehet kenni a first-ot meg vattára és utána megtörölni vele a pöttyös részt.

ezt dm-be meg rossmannba árulják, de gondolom patikában is van.

55. Ágota 77 (válaszként erre: 54. - Andulka76)
2009. szept. 6. 16:04

Szia!

Javul már a helyzet?

Mi is jártunk így kb. 6 hónaposan, nálunk a doki valamelyik új étel bevezetésével vélte magyarázni a problémát. A szokásos dolgok nem segítettek, sőt rontottak a helyzetünkön (márkás popsikenőcsök és gyógyszetári kencék, ecsetelők) a végén egy újbegynyi területen szinte nem volt bőr a popsiján, a krémek is lecsúsztak arról a helyről, szinte a hús látszott ki. Írtóra szenvedett a babám is én is.

Aztán gondoltam, hogy már roszabb nem lehet és kipróbáltam az Aloe First folyadékot. Óráról órára javult a helyzet, 3 nap múlva nyoma sem volt a sebnek és a kiütéseknek.


Remélem Ti nem juttok el idáig, jó egészséget!

2009. szept. 6. 14:14
Szia ! A nemi szervén már egybefüggöen piros,combján vannak pöttyök. Pelenka márkát már váltottunk. Eddig is 2-3 óránként cseréltem neki. Kaki után meg lemostuk.
2009. szept. 5. 20:19

szia!

pár pötty nekünk is volt.sűrű pelenka csere, én neogranormont használtam meg gyógyszertárit.

és volt hogy váltottunk pelust is.

2009. szept. 5. 17:27
Sziasztok ! 8 hónapos a kislányom ,eddig soha nem volt pelenka kiütéses. Naponta 1-2-szer kentük .Most a nemi szervénél nagyon pöttyös és kevésbé a combján popsiján nincs. Az elsö foga most kezd kijönni. Orvos szerint foga miatt más a vizelet és ezért jártunk igy. Kenegettük a gyógyszertárival meg a drágábbakkal is de nem akar elmulni. Csak enyhébb, kissebb területen van. Probáljuk szelöztetni minnél tovább. Járt már valaki igy ????? Van valami ötletetek mit tegyünk ?????
51. Nyáriné Kovács Tímea (válaszként erre: 49. - Csehe)
2009. júl. 12. 23:21
Szegény.Én örülök,hogy a lányaimnak nem volt ilyen gondunk,igaz nem is hallottam csak itt a hoxán erről a dologról.A szülőnek is fáj,mert ami a csemeténknek rossz az szerintem nekünk szülőknek is.
50. ében11 (válaszként erre: 49. - Csehe)
2009. júl. 11. 21:30

lehet jó is rá, hamarabb begyógyult és nem csípte neki a pisi.

a bepanthen kenőcsön az van írva hogy nőgyógyászati műtétek után, méhszájsebre is.

49. csehe
2009. júl. 10. 13:37

Senki nem járt erre már rég.

Én azért elmesélem, okulásul másnak a mi esetünket.

Az én lányomnak veleszületett volt az összenövés, amit a doktornéni a gyermeknőgyógyászaton szépen felnyitott, érzéstelenítés nélkül, de óvatosan, csak a végén volt egy halk neeee. A gond inkább csak a következő pár napon volt a pisiléssel, mert csípett, de ennyi. Viszont a doktornő hámosító kenőcsöt ajánlott a friss sebre!

48. csehe (válaszként erre: 47. - Pencil)
2009. jún. 4. 10:08
De örülök, hogy sikerült így megoldani a problémát. És egyben reménykedem, ugyanis a cikk olvasása után jobban megnézve kiderült, hogy a lányomnak is ilyen problémája van (neki veleszületett), viszont mi még nem kerültünk be orvoshoz, kezelésre...
47. pencil
2009. jún. 4. 09:19

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásaitokat.

Ne haragudjatok, hogy külön nem válaszolok mindre.

A legújabb fejlemények:

a gyermekorvos felírt valami olyan ecsetelőszert, ami elsorvasztja a keletkezett hámszövetet. Két hét alatt eltűnt az a hártya.

Csupán annyit néhány hozzászólásra válaszul, hogy a N. -t nem flancból használta a menyem,hanem mert a kórházban azt javasolták, s a gyerek bőrét kifogástalanul rendben tartotta.

46. Sena (válaszként erre: 45. - Cicus88)
2009. jún. 3. 13:32

Jajj de utálom az ilyen orvosi beavatkozásokat! :s Szegény kislányt miért kellett érzéstelenítés nélkül kínozni? :( Biztos van ennek humánusabb módja is.

Egyébként azt hallottam hogy hosszabb betegség, megfázás után is összenőhet, talán a legyengült immunrendszer miatt.

2009. jún. 2. 13:25

Szia!

Nyugi minden rendben lesz. Nálunk is előfordult a két hónapos kislányomnál. Igaz, hogy csak vékony hártya volt még rajt, amit a gyerekorvos egy határozott mozdulattal széthúzott a tanácsadáson. Igaz szegény lány egy óráig sirt, és aznap este meg se lehetett fürdetni, de azóta (már két évesek vagyunk) semmi gond. Akkor azt mondta a doktornő, hogy alkati dolog. Én csak az orvos által felírt popsikenőcsőt használtam, de azt is csak 1-2 hónapig. Igaz popsitörlőt használtam. De nem hinném, hogy az váltotta volna ki.

Kitartás.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook