Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Egy igazi csodadiéta a teljes megújulásért - ki tart velem? fórum

Egy igazi csodadiéta a teljes megújulásért - ki tart velem? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 18. 19:36

Szia Sziporkaaa!

Köszönöm a válaszod.:) Ki szeretném majd próbálni, de még szerintem kell még egy kis idő.


A könyveknek pedig megpróbálok utána nézni:)

20. Sziporkaaa (válaszként erre: 19. - Hópárduc1992)
2011. máj. 18. 16:15

Sziasztok!


Most is éppen Oshawa-diétázom, csak most az alma-répa kurát csinálom. Ez is elég kemény. De a gabona talán még erősebben tisztít.


Szóval nem is tudom, hogy hol kezdjem:)

4szer csináltam meg a gabonás Oshawat és mind a 4szer kicsit kulonbozo élmény volt.

Hozzá kell tennem, hogy nem csak ugy vaktában csináltam, hanem lelkileg is igyekeztem ráhangolódni:) És amikor ez jobban ment akkor maga a kura is jó volt.


Mellékhatások alig fordultak elő velem, volt olyan, hogy fájt a fejem valamikor 3-4nap környékén, de ez természetes a tisztulásnál és még az is lehet, hogy éppen front volt vagy valami más.


Étkezési szinten nagyon fontos, hogy ez nem nulldiéta, tilos éhezni! Enni kell, mert akkor van csak hatása. Az egyik oshawavam alatt valahogy alig ettem, és tulajdonképpen csak a gyomromat huzta össze, de elmaradtak az egyéb pozitiv hatások:)

Pl a végén már nem igazán izgat, hogy mit fogsz majd enni és mit nem. Még a kura elején ott lehet az elmében a kisördög, hogy ó bárcsak ehetnék egy kis ... akármit:D Mindenkinek egyéni. Ez a felénél lecsillapodik és főleg mivel nem szabad éhezni, ezért nagyon esélyed van az önkontrollra is. Vagyis, hogy ellenállsz a csábításnak és kitartasz a cél mellett:)

A kura után pedig ösztönösen ujbol az egészségesebb táplálékok fognak vonzani. Ha tul hamar nem eszel össze mindent- vagyis inkább agyomrodra hallgatsz és nem kósza agybáli vágyakra - akkor hosszan eltart, hogy jobb az emésztésed, hamarabb joo laksz és nem is igazán kivánod az alkoholt, csokit, chipest -kinek ki...sokszor a hust sem:)


Szellemi tápláléknak tudom ajánlani: Ruediger Dahlke könyveit: a nagy bojtkonyv, sulykontroll, a tudatos bojtolés kezikönyve, testi és lelki megtisztulás. (ezeke közul van olyan ami fenn van neten:) )


Kérdezetek ha van még kérdés és igyekszem válaszolni:)


Üdv

Sziporkaaa

2011. máj. 15. 10:36

Sziasztok!

Tudnátok még erről mesélni?

18. Sziporkaaa (válaszként erre: 17. - JaneBond)
2011. máj. 13. 16:02

Szia!


Én már megcsináltam jópárszor:)

2011. ápr. 16. 09:09

Sziasztok!


Jár itt még valaki? Borblanka már nem tag, tőle nem tudok kérdezni, pedig volna néhány kérdésem!


Nekem ez a harmadik nap reggele, eddíg a palacsinta jött be leginkább, éhes én sem vagyok, csak szédelgek, meg fáradtnak érzem magam...


Szóval, van itt valaki, aki már "lenyomta" legalább egyszer a 10 napot???

2010. jan. 11. 08:59
Jól ellevelezgetek itt magammal, de hátha később valakinek hasznára lesznek a tapasztalatok: szóval ez a 8.napom, és egész végig remekül éreztem magam. Éhes soha nem voltam, igaz, az ízek hiányoztak, de csak az elején, most már egyáltalán nem. Sokat formálódtam, kb 4 kg-ot fogytam (8 volt a feleslegem), de ezt nem tudom, mert még nagylány is lettem közben. Viszont a gatyóim lötyögnek, friss és energikus vagyok, és tényleg tapasztaltam a mentális hatásokat is: határozottság, motiváltság, elkezdtem az elintézetlen dolgaimat rendbetenni, stb. A bőröm megszépült, nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a kúrára.
2010. jan. 4. 15:08
Ma van az első nap, idáig rendben minden, nem vagyok éhes, reggel puffasztott búzaszeleteket ettem, délben főtt barnarizst, estére hajdinakása lesz. Kicsit a zöld tea hiányzik, nemrég szoktam le a kávéról:-)
2009. dec. 31. 10:55

OSHAWA


RECEPTGYŰJTEMÉNY



FŐTT GABONÁK:


A főzési arány 1 rész gabona, 3 rész víz. Só ízlés szerint. Főzés előtt a magokat mossuk meg. Az első felforralás után érdemes leönteni róluk a vizet és friss vizet hozzáadni, akár többször is ismételhető a művelet. (Ezzel a technikával a gabonák íze kevésbé lesz intenzív, a főzési idő kicsit növekedni fog és némi hasznos tápanyag is távozhat.)



A gabonákat meg lehet darálni kávédarálóval (csak jól ki kell tisztítani), mákdarálóval, illetve őrölésre alkalmas robotgéppel. Az étkezést változatosabbá lehet tenni azzal, hogy különböző finomságúra őröljük a szemeket. A durvább őrleményt tovább kell főzni.



FŐTT BÚZA


Megmossuk a búzát, és fél napig áztatjuk, hogy könnyebben főjön (de tovább nem szabad áztatni, mert megerjed). Sós vízbe puhára (tetszés szerint változó keménységűra) főzzük. Erősen megsózva a főtt kukorica illúzióját kelti.


- A tönköly búza kicsit édeskésebb ízű, könnyebben főzhető és jobban felhasad.


- A durum búza magasabb glutin tartalma miatt a legjobb tészta készítésére. Főzve a világos színű puffadt szemek vízbefulladt gabonaszemekre emlékeztetnek (csak erős idegzetűeknek ajánlott).


- A sima búzát érdemes kidunsztolni, így íze, élvezeti értéke és állaga a legjob lesz (a dunsztolás technikáját, ha nem tudod, kérdezd meg a nagymamádtól).



KÖLES KÁSA


Feltesszük a kölest főzni (egy kis sóval) és elfőzzük a levét, hogy olyan legyen, mint a tejbegríz. Ha nem puhult meg még egy kis víz hozzáadásával tovább főzzük. (Ha túlfőzöd a magas ásványanyag tartalma miatt szappanos íze lehet.) Ízlés szerint főzés előtt meg lehet egy kicsit pirítani a kölest. (Vigyázat, pirításkor könnyen odaég. A leégetett dolgokat ne edd meg, rákkeltő hatásúak.)


A kölest nem mindenki szereti, mert van egy kesernyés mellékíze. Viszont lehet kapni több cég is csomagolja, egy sokkal apróbb szemű kölesfajtát, ennek egyáltalán semmi keserű íze nincs, sőt, kifejezetten finom.



FŐTT RIZS


Változatok rizs főzésére:


- Egy edényben felteszünk főni 1 bögre rizst, sót, 5 bögre vízzel. Néha megkeverjük, hogy nehogy leragadjon (nincs folyamatos keverés). Ha megpuhult a rizs, szűrővel leszűrjük és hideg vízzel átöblítjük. Nagyon pergős lesz, de egyben íztelenebb is, érdemes utána ízesíteni, más gabonákkal együtt fogyasztani.


- Egy edényben felteszünk vizet forralni kb. 3 bögrényit. Egy másik edényben 1 bögre rizst tűz fölött addig kavargatjuk, hevítjük, amíg a rizsszemeket már nem tudjuk megfogni kézzel. Ekkor felöntjük a forrásban lévő vízzel, majd kicsit megsózzuk, megkavarjuk (vigyázat, könnyen lefforázhatod magad!), alacsony fokozaton tovább főzzük. Csak néha kell megnézni, hogy nem ragadt-e le (tilos folyamatosan kavarni), majd amikor már csak éppen van rajta víz, félrehúzzuk és lefedve tároljuk. Kb. fél óra múlva fogyasztható. Nagyon ízletes lesz. (Ha több vizet raksz hozzá, szaftosabb lesz.)


- Egy edényben felteszünk főni 1 bögre rizst, sót, 3 bögre vizet. Fedő alatt főzzük, néha megkeverjük. Ha beitta a vizet, tűzről levéve állni hagyjuk. Kb. fél óra múlva fogyasztható. Erősen érezhető a rizs íze.


- Egy edényben felteszünk főni 1 bögre rizst, sót, 4 bögre vizet. Főzés közben többször megkeverjük, amikor majdnem készek a szemek intenzíven keverjük. Tűzről levéve lefedve tároljuk. Az intenzív keverés hatására a szemek megtörnek, melynek hatására a kész étel â tejberizs"-szerű lesz. Esetleg át is lehet turmixolni.



Mindhárom másik gabonával kombinálható. A kölessel és a hajdinával azonos ideig kell főzni. (A kölessel tejberizs-szerű lesz, a hajdinának még rizzsel együtt is markáns íze van.)


Ha búzával együtt akarod készíteni, előbb a búzát tedd fel főni, majd ha már elkezdett puhulni, akkor tedd bele a rizst.


Ha rizst akarsz enni, akkor a barnarizst célszerű választani, sokkal táplálóbb és az íze is jobb. A barna rizst tovább kell főzni, mint a hántoltat, kb. annyi ideig, mint a búzát, így azt egyszerre is fel lehet tenni főzni. A kereskedelmi forgalomban lehet kapni vadrizst, ami nagyon finom. Sajnos elég drága, anyagi kereteidhez mérten színesítheted vele az oshawa-s napokat.



HAJDINA KÁSA


Feltesszük a hajdinát főzni (egy kis sóval) és elfőzzük a levét. Ha nem puhult meg, még egy kis víz hozzáadásával tovább főzzük. Ha főzés előtt felhevíted (kicsit megpirítod) a szemeket a markáns hajdina-íz kevésbé lesz érezhető. Érdemes az első felforralás vizét is leönteni róla, ez is segít hogy ne legyen olyan aromás. (Egyesek szerint nem egy gasztronómiai élmény, szerintem egész finom, de ez persze ízlés dolga.)



PIRÍTOTT GRÍZ


Frissen darált búzát átszitáljuk és ami megmaradt az a búzadara. Megpirítjuk a búzadarát. Ha aranybarnára megpirult, felöntjük vízzel és megsózzuk, megfőzzük. (Ha gesztenyebarnára pirult, akkor kidobhatod és kezdheted elölről a műveletet, mert az már a színe után azt jelenti, hogy odaégetted, és az rákkeltő hatású.) Ha sok vizet öntünk hozzá, akkor híg tejbegríz állagú lesz, ha keveset, akkor összeáll. Az összeállt grízt fél órás pihentetés után ki lehet borítani az edényből, mint egy pudingot és szeletelni is lehet, mint egy tortát.



TEJBEGRÍZ


Darált búzához kölest teszünk. Kb. 3 rész búzához 1 rész kölest. Együtt főzzük tetszés szerinti keménységűre. Vigyázat, könnnyen kifut!



PATTOGTATOTT HAJDINA


Serpenyőben 1-2 marék hajdinát és egy csipet sót addig rázogatunk a tűz felett, amíg a hajdina szemek ki nem pattognak (a barnából fehér színűvé fordul át, persze nem pattog ki olyan nagyra, mint egy kukoricaszem, csak kb. 2-szer akkora lesz, mint előtte). A titka az, hogy hirtelen kell nagyon meleg hőhatásnak kitenni (ezért érdemes fedőt használni), és közben mozgásban kell tartani a szemeket (rázogatni), különben csak megpirul vagy odaég, de nem fordul ki.


Jól megsózva már-már egy nem megfelelően kipattogtatott popcorn élményét nyújtja.



NOKEDLI


Őrölt átszitált lisztet összekeverünk annyi vízzel, hogy folyós, nyúlós legyen, sóval ízesítjük. Lobogó vízbe szaggatjuk és addig főzzük, amíg föl nem jön a víz tetejére. Szaggathatjuk nagyobbakra is, mint a normál nokedli, az már gombócnak nevezhető.



PIRÍTOTT BÚZA


Serpenyőben 1-2 marék búzát és egy csipetnyi sót addig rázogatunk a tűz fölött, amíg pattogó hangot nem ad. A szemek nem fordulnak ki, csak egy kicsit meghasadnak és a művelet végén "ducibbak", mint előtte. Itt tényleg érdemes fedőt használni, különben a kész szemeket a földről kell összeszedned, szó szerint kipattogja magát az edényből. Tehát a búza nagyon virgonc (értsd: itt RAJAS) Ha megeszed, te is felrázódsz a kásák egyhangúságából. Javasolt naponta-kétnaponta egyszer kedvcsinálásnak. (Vigyázat csinálj többet, mint amennyit megennél, mert nem oshawázók is előszeretettel fogyasztják.)



PALACSINTA


Frissen darált és átszitált lisztet összekeverünk vízzel és egy csipet sóval. (Több vízzel vékonyabb palacsinta készíthatő, kevesebb vízzel vastagabbra lehet sütni.) Kb. 1 órát állni hagyjuk. Teflon serpenyőben kell kisütni, pont úgy, mintha igazi palacsinta lenne (mindkét oldalán meg kell sütni, az ügyesebbek dobálhatják is). NE próbálkozz hagyományos serpenyővel, mivel nem használhatsz zsiradékot, így tuti, hogy ráég! (kiróbáltam)


Töltelék: tetszés szerint főtt hajdinával, főtt búzával, tejbegrízzel, stb. tölthető vagy magában is fogyasztható.


Egyéb felhasználási javaslat: kockákra vágva kiváló levesbetét búza-, vagy grízlevesbe, rizslevesbe, köles-levesbe, hajdina-levesbe, stb.



OMLETT


"Oshawa-palacsinta" tésztát készítünk, sütéskor míg az egyik felét sütjük a másik (még nyers) felére főtt búzaszemeket és rizsszemeket szórunk (esetleg hajdinát, kölest), majd óvatosan megfordítjuk, nehogy szétessen. Ajánlott késsel-villával fogyasztani, mint az igazit.



LEVESEK


2-4 evőkanál szemes gabonát (többfélét is lehet), csipetnyi sót, sok (fél-1 liter) vízben felteszünk főzni, hogy levesszerű legyen. Rövid ideig kell forralni, míg a nagyobb darabok is megpuhulnak, de közben folyamatosan kell kevergetni, nehogy kifusson. Nokedlit, pirított oshawa kenyeret, tésztát stb. lehet bele tenni levesbetétnek. (A magokat főzés előtt meg lehet pirítani.) . A leves akkor jó, ha melegre vágysz, fázol, mert a kúra alatt nem sok meleg ételhez jutsz, ez hiányozhat, a levessel ez jól pótolható. Ha még kenyeret is eszel mellé, jól is laksz!



OSHAWA KENYÉR


Ledaráljuk a búzát (durva lisztté), összekeverjük sóval és annyi vízzel, hogy ragadós pépet kapjunk. Állni hagyjuk pár óráig, hogy átázzon (megpuhuljon) a liszt. Végül tetszés szerint kis halmokban, pogácsaformájúban, stb. kisütjük, vagy inkább szárítjuk lassú tűzön a sütőben. Kisüthető felnyitható szendvicssütőben is, ettől jó ropogós lesz a kérge és viszonylag puha a belseje.


Tészta készítésekor érdemes addig keverni - dagasztani amíg teljesen összeáll, szinte kelt-tészta-szerű lesz (rágógumira emlékeztető)


A többi gabonából is készíthető kenyér, sőt a gabonák egymással kombinálhatók.



OSHAWA FŰSZER: tetszés szerint bármilyen gabonát megpirítunk, s kávédarálóval megdaráljuk. Ezt az őrlemény bármilyen ételbe keverhetjük, jó ízt ad neki, kissé feldobja az ételek egyhangú ízét. Érdemes sokat elkészíteni, mert hamar fogy!



MARADÉKOK


A megmaradt, hideg, főtt gabonákból pogácsákat gyúrunk, ezeket ki lehet sütni sütőben (teflonban célszerű, különben letapad), szendvicssütőben, (alaposan megtisztított) grillsütőben.



Jótanácsok:



NE TÁROLJUK AZ ELKÉSZÍTETT ÉTELT HOSSZABB IDEIG, NEM CÉLSZERŰ TÖBB NAPRA ELŐRE FŐZNI, MERT AZ MÁR NEM ÉLŐ TÁPLÁLÉK (ÉS MEG IS ROMLIK). Lehetőleg minden nap főzzünk, süssünk friss ételt, nem kerül sok időbe.Ha odafigyeléssel foglalkozol a főzéssel, sütéssel, nagyon finom tud lenni bármi, legyél ott a pillanatban, s tudatosítsd miért csinálod, szívvel-lélekkel kell tenned, különben nem fog ízleni semmi! S legyél türelmes magaddal szemben!

2009. dec. 31. 10:54

Amúgy végignéztem már a netet, nem sok mindent találtam róla, elég kevéssé ismerik, összvissz három hsz-t olvastam tapasztalatról, mindegyik áradozó. Amúgy lehet enni Oshawa-kenyeret, "palacsintát" is, ezek a receptek közt vannak, azt is mindjárt bekopizom.


Fogyás szempontjából még ezt találtam:


Ha szeretnénk megtartani a súlyunkat, mindennap fogyasszunk kb egyenlő arányban kenyeret és kásákat.


Ha fogyni szeretnénk, akkor több kását, vagy csak azt együnk.


Ha szeretnénk súlyban gyarapodni is, akkor naponta fél kiló kenyeret együnk, és mellé még ehetünk kását, levest.

2009. dec. 31. 10:48

Ez viszont elég jó benne: korlátlanul fogyaszthatsz a négyféle gabonából, éhes biztos nem leszek:-) A csírát én is sajnálom, de még inkább, hogy nincs benne csoki, jégkrém:-)

Szerintem megéri ez a tíz nap, ha tényleg behozza az ígért változásokat: mondjuk az akaraterő meg a kitartás erősödésével+az egészséges táplálkozás mély megértésével nem lennének a jövőben súlygondjaim:-)

2009. dec. 30. 20:42
Elárulod a részleteket is? Mikor, miből mennyit lehet enni?
10. andi6020 (válaszként erre: 5. - Szasz23X)
2009. dec. 30. 20:41
:-)) Ez jóóóóóóóóóó!!
2009. dec. 30. 18:37
A gabonákból bármennyit lehet enni? A receptekre is kiváncsi lennék. Sajnálom, h csírát nem lehet:-(
2009. dec. 30. 13:27
nekem meg a léböjt volt nagy próba:-) remélem, ezt is kibírom, igazán jó lenne fogyni+megtisztulni+biztosabban állni az életben, remélem, sikerül...
7. Szasz23X (válaszként erre: 6. - 73c8b5fe92)
2009. dec. 30. 12:54
nekem valahogy a léböjt jött be jobban. Ha belegondolsz, édes ízt nem érzel 10 napig. meghalnék gyümölcs nélkül....
2009. dec. 30. 12:52
hát igen, négyféle gabonát ehetsz csak, nem túl könnyű, de mondjuk a böjtök közül talán a leglaktatóbb... legalábbis én nagyon gabonás vagyok, csak azzal lakok jól, és már gyümölcsböjtöztem, léböjtöltem is, tehát azoknál biztos könnyebb lesz:-)
2009. dec. 30. 12:50

szóval ehetsz rizst, kölest, hajdinát, és búzát, és ihatsz rá vizet...

magyarul párosujjú patást játszol 10 napig XD

hát nem tudom...

4. Szasz23X (válaszként erre: 1. - 73c8b5fe92)
2009. dec. 30. 12:48

eléggé borzasztóan hangzik :)

Ha bemásolod, és nem vészes, én szívesen csatlakozom, bár én alapból is fogyizom most, január 2.-től akartam méregteleníteni, de csak 3 napot...

Na kíváncsian várom :))

2009. dec. 30. 12:48
Vannak receptek is, ha van velemtartó, azt is bemásolom!
2009. dec. 30. 12:48

AZ OSHAWA


Dr. George Oshawa (NIYOTI SHAKURAZAWA) japán származású diétaterapeuta. Oshawa évtizedekig foglalkozott, olyan természetes terápiák kikísérletezésével, amik az ember YIN - YANG egyensúlyát állítják helyre. Azóta az Oshawa rendeszerét többszázezer ember használta sikerrel.

George Oshawa, a tradicionális keleti szemlélet szerint, az embert több összetevőből álló (fizikai test, lélek, elme) EGÉSZnek tekinti. Minden betegség a YIN-YANG egyensúly megbomlására vezethető vissza. A YIN-YANG egyensúly visszaállításának leghozzáférhetőbb gyakorlati módja a tudatos táplálkozás.

Az emberek nagy többsége túlnyomóan YIN jellegű. Nagyon ritka a több síkon harmonikus YANG jellegű embertípus. Minden embernek ajánlott a YANG jelleg megerősítése lényében.

A YANG jelleg önbizalmat, magabiztosságot, kiegyensúlyozottságot, felszabadult megnyilvánuló képességet, gyors döntőképességet és a (terhelő) külső benyomások iránti kötetlenséget teremt lényünkben.


„Ennek a filozófiának az alapja nagyon egyszerű. A YIN és YANG minden dolognak, helyzetnek, megnyilvánulásnak és élőlénynek a két pólusa…” „Aki ismeri a YIN és YANG késztetéseit és egyensúlyba tudja őket hozni, annak a világ és az egész élet egy nagy iskola.” (George Oshawa)


Az OSHAWA kúra időtartama 10 nap. Tíz napnál rövidebb ideig végezni nincs értelme.


Az OSHAWA kúra végrehajtására legalkalmasabb időpontok:

- a nagy keresztény ünnepek előtti időszak (karácsony, húsvét, stb.)

- a napfordulók időszaka

- a nyári hiátusz pont előtti időszak

- a nagy elhatározások, fordulópontok előtti időszak



A végrehajtás gyakorisága:

Kiegyensúlyozott, laktovegetáriánus táplálkozású személy számára évi 2-4 végrehajtás ajánlott (és elégséges).

Különböző fizikai vagy pszichikai betegségek kezelése esetén az OSHAWAt ajánlott többször egymás után végezni. Az OSHAWAk között 3-5 napos szünetet tartunk.


Az OSHAWA időszaka alatt fogyasztott táplálékok:

Gabonák:

- búza:

vitaminok (A, B1, B2, B5, B6, B12, D, E, K, PP), ásványok (kalcium, magnézium, szilícium, vas, cink, mangán, kobalt, réz, stb.)

- rizs (ajánlott a barna vagy a hántolatlan rizs):

vitaminok (A, B1, B2, B6, B12), ásványok (kalcium, foszfor, vas, magnézium, mangán)

- hajdina:

vitaminok (P, stb.), ásványok (kalcium, foszfor, magnézium, cink, vas), aminosavakban gazdag, a leghangsúlyosabban YANG táplálék.

- köles (hántolatlan étkezési köles ajánlott (nem azonos a madaraknak szánt kölessel)):

vitaminok (A, stb.), ásványok (foszfor, magnézium, vas, cink, stb.)

A felsorolt gabonák fogyaszthatók egészben, megőrölve, főzve, pirítva vagy sütve.

Csíráztatott formában nem fogyasztjuk.

Ajánlott a hántolatlan gabonák fogyasztása.

A só: ajánlott a tengeri só vagy a durva kristályos só. Nem fogyasztunk finom sót, jódos sót, fűszeres sót, stb.

A tengeri só ásványokban gazdag (magnézium, bróm, jód, réz, nikkel, arany, kobalt, foszfor, kalcium, stb.).

A víz: ajánlott a természetes forrásból származó víz (forrásvíz, kútvíz, stb.). Elfogadott a palackozott forrásvíz és az ásványvíz, ha nincs

A természetes környezetből nyert víz sokkal gazdagabb széndioxiddal vagy más plusz anyaggal dúsítva.PRANA forrás, mint a „megtisztított” víz.

Amennyiben lehet, a csapvíz fogyasztását (Cl tartalma miatt) elkerüljük.

Teák: gyógynövényes kezelés esetén a kúra folytatható. Más esetben a teák fogyasztása tilos.



A FELSOROLTAKON KÍVÜL SEMMILYEN MÁS TÁPLÁLÉK NEM FOGYASZTHATÓ.

AZ OSHAWA ALATT AJÁNLOTT RENDSZERESEN JÓGÁZNI.


Az Oshawa végrehajtása:

Bevezető: a kiválasztott kezdési időpont előtt három – négy nappal rátérünk a rendszeres gabonafogyasztásra. Ajánlott, hogy legalább napi egy étkezés csak gabonából álljon.

Az OSHAWA:

Egy OSHAWA kivétel nélkül tíz napig tart.

Egyesek néhány nap után ellenérzéssel küszködnek, esetleg enyhe szédülés is előállhat. Az akaraterő segítségével ezeket a nehézségeket leküzdhetjük. A kellemetlen tünetek az erőteljes tisztulási folyamat részei. Általában az OSHAWA második felében (végén) ezek a tünetek eltűnnek.

Kivezető:

A „normális” étrendhez fokozatosan kell visszatérni. A visszatérés három – négy napig tart. Kezdetben kerüljük a nehéz, olajos, fűszeres stb. ételek fogyasztását.


Jótékony hatások:

· A test külső – belső megtisztulása és könnyedsége (az ideális testsúly felé mozdulás).

· A vitális erő megnövekedése, nagyobb munkaerő, hideggel szemben ellenálló képesség.

· Bőrbetegségek visszahúzódása.

· Lelki nyitottság, sokkal könnyebb kapcsolatfelvétel az embertársakkal (SVADISTHANA CHAKRA).

· Testi, lelki megfiatalodás érzése.

· Az akaraterő, az önbizalom és a rendíthetetlenség megerősödése (MANIPURA CHAKRA).

· A mentális tevékenység megtisztulása, mélyebb és gyorsabb átlátó képesség. Megszűnik a mentális zavarodottság, határozatlanság, szétszórtság (AJNA CHAKRA).

· Mélyen átéljük és megértjük a tiszta és egészséges táplálkozás szükségszerűségét.



Energetikai szempontból a fentebb leírt 10 napos OSHAWA kúra a legerősebb YANG diéta.

Az OSHAWA kúra elősegíti a betegségek gyógyulását.

Már kialakult betegségek esetében önmagában nem elégséges a gyógyuláshoz. Ilyenkor más, természetes gyógymódokkal összekapcsolva, szakember irányítása mellett ajánlott végezni. A többszöri ismétlés a hatásokat hatványozottan fokozza.

2009. dec. 30. 12:47
Sziasztok, barátnőm végigcsinált egy tíznapos tisztítókúrát, és fantasztikusan bevált neki, nem csak fizikailag: rengeteget formálódott, 70 kilóról 63-ra ment le, és azt mondja, mindaz a pszichikai hatás, amit ígér a diéta, nála pontról pontra bejött, szóval úgy gondoltam, belevágok. Előtte kell 3-4 felkészítő nap, tehát én most felkészítőzök, aztán január 3-án vasárnap elkezdem, jó lenne, ha valaki még velemtartana:-) mindjárt bekopizom a diétát.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook