Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy gyerek vagy több? fórum

Egy gyerek vagy több? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. szept. 19. 15:09

Minél több annál jobb, ők adják a mindennapi apró örömöket, nélkülük üres lenne ez a világ....

3 gyermek anyukája

2013. szept. 10. 18:22
kettő
2013. júl. 30. 17:52
Én a több gyerek mellé teszem le a voksomat (két lányom és egy fiam van), pedig 20-25 évvel ezelőtt el sem tudtam volna képzelni még azt sem, hogy egyszer anya leszek, azt pedig, hogy háromszoros, főleg nem. De higgyétek el: megéri! ;)
2013. júl. 22. 09:43
Sok! Legalább 3 :) és így egy sima autóba befér a család.
32. 70a5a27405 (válaszként erre: 29. - Survivor3)
2010. febr. 14. 00:39
Én is....
31. Norchy
2010. febr. 3. 17:26

Sziasztok,

nekem 5 hónapos a lányom, egyelőre egyedüli. a terhesség alatt volt h azt mondtam h egyke lesz egy-egy csontfájdalom miatt, sőt születése után is volt olyan, h azt mondtam nem lesz testvére... miközben még a terhesség alatt megbeszéltük a párommal, ill kértem, bármi történik ha és rajtam múlna, ne engedje h egyke legyen - értettem ezt pl a szülési fájdalmakra...

ennek oka van... anyukám a terhességem 7.hónapjában meghalt. és nagyon sokat jelentett akkor (is), hogy van egy öcsém. és ez azóta sem változott. egyel több pont, amivel kapcsolódok a világhoz.

gyerekkorunkban nagyon sokat veszekedtünk, verekedtünk, de ma már nem mondanék le róla h testvérem legyen. ezt az érzést szeretném megadni a lányomnak. örülök, h a szüleim így döntöttek - és a hangsúly a döntésen van...

DE! mindenki maga dönt, nem szabad külső szemlélőnek beleszólnia abba, hogy ki hány gyereket vállal, mindennek van oka....

30. gbalint84 (válaszként erre: 28. - Gbalint84)
2010. febr. 3. 11:19
Jav. meg nem
2010. febr. 3. 11:16

Néha szeretném, ha lenne még több gyermekem.

Néha pedig bánom, hogy egy ilyen szemét sz@r világban kell felnőnie a Kisfiamnak.

Én is meg tudom érteni azokat, akik nem akarnak gyereket...

2010. febr. 3. 11:04
En egyedul vagyok,mindig hianyzott egy testver,ezert en ket gyereket szeretnek.Sajnos meg jelentkezett a golya.
27. 70a5a27405 (válaszként erre: 1. - Melinda0707)
2010. febr. 3. 10:03
Nekem is egy van, és nem is vágyok többre....egyrészt mer nincs párom, másrészt meg értelmi fogyatékos a gyerek....
2010. jan. 31. 16:50
Amúgy ha nyomorultul érzem magam, nekem az nem segít, ha valaki azt mondja, van akinek rosszabb! Ettől nekem nem lesz könnyebb. Csak elszomorodom, hogy nekem mennyivel könnyebb, és mégsem bírom :(((
25. Tonettó (válaszként erre: 8. - Melinda0707)
2010. jan. 31. 16:48

SZia!

Először is: egyetértek, szerintem is magadra hallgass. Ha eljött az ideje, vállalni fogtok még gyereket(eket), ha nem, akkor Oli egyke lesz. Az sem tragédia. Sok egyke barátom van, és nagyon szeretem őket, bár tényleg kicsit önzőbbek és kevésbé alkalmazkodók, de ilyen is kell!

Másodszor: én is sokszor érzem, amit te, hogy sok az egy gyerek is, és pont azért, amiért te, mert maximalista vagyok, mert az elvárásoknak akarok megfelelni. Most, hogy olvasom a soraidat, világosodtam meg, hogy ez hülyeség!!! A gyerek öröm, persze nehézség is, de CSAK LAZÁN. A férjem szerint a nagy dolgokat kellő lazasággal, a kis dolgokat kellő komolysággal kell szemlélni. A gyereknek a legjobbat akarod, ez természetes, de nem szabad ezen görcsölni.

Mi már döntöttünk, jön a második baba, 21 hónap lesz kettejük között. Néha megrémülök, hogy fogom én ezt bírni, de szerintem jobban, mint gondolnám. Nincs más választásom, és annyi, de annyi örömöt ad!!! És te is hasznosnak érzed magad, érzed, hogy valamit tényleg teszel a világért, egy (kettő) másik emberért magadon kívül. Engem a gyerekem tanít az önzetlenségre, önfegyelemre, kitartásra, önfeláldozásra, türelemre. És néha bizony nagyon nehéznek érzem, különösen most, terhesen, de ha valaki megkérdezné, hogy cserélnék-e, hogy visszacsinálnám-e, hát egyértelműen nem!!! Örülök, hogy útban van a második, örülök, hogy van Buda, még ha nem is alszom eleget, és ha néha több időre lenne szükségem, hogy magammal törődhessek!

Láttam egy műsort ma a tv-ben, amiben egy asszony arra tette fel az életét, hogy hátrányos helyzetű gyerekeket vesz magához a nyaktól lefelé béna férjével, és ellátja testileg, lelkileg szellemileg őket. Szereti őket, biztonságot, otthont, élelmet nyújt nekik, gondozza őket, simogatja a hátukat, mos rájuk, stb. Egyszerre 23 gyereket nevel!!! És nem panaszkodik, amíg él ezzel akar foglalkozni!!! Nahát!!! Persze erre én nem lennék képes, de le a kalappal!!!

24. kefekötőke (válaszként erre: 22. - Ef1191cb08)
2010. jan. 31. 15:58

Örülök,hogy elmondtad.Tökéletesn igazad van ,ezért írtam itt az előbb,hogy szeretném elmesélni családunkat,csak az annyira privát,de hogy az egyke gyereket felnőtt korában is meg lehet ismerni az biztos.


Egyszer egyik munkahelyemen hirtelen azt kérdeztem egyik munkatársamtól :Ugy-e neked nincs és nem is volt tetvéred?

Hát ezt honnan tudod?- Kérdezte.

Hááát ahogy viselkedett abból.De még nagyon sok más öröm van családban,még akkor is ha kisebb az kenyér ami jut.

2010. jan. 31. 15:41
Ja,és lehet kiröhögtök,de a legnagyobb gyerekem elmúlt 2 éves amikor először anyukámra hagytam pár órára.A középső is,a kicsire 2 lesz még soha senki nem vigyázott 1-2 óránál többet az apján kívül.
2010. jan. 31. 15:38

Szerintem ne mások véleményével foglalkozz,ez csakis a Te és a férjed döntése lehet hány gyereket vállaltok.De,én mint egyke,el tudom neked mondani,hogy szerintem a legnagyobb csapás büntetés a legrosszabb amit a szülő a gyerekére hagyhat ez,ha egyke lesz.Nekem még így közel a 40-hez is nagyon hiányzik a testvér:(Még 16-18 évesen sem mondtam le róla,de sajnos nem lett.

Én ezért már szinte gyerek koromban elterveztem,hogy sok gyerekem lesz.Hála Istennek teljesült ez a vágyam,3 gyönyörű gyerek szülei vagyunk a férjemmel.És noha engem nem kényeztettek el mint általában az egykéket(nem voltak túl jók a családi körülményeim),de sok önző magának való ember ismerek ebből a nevelésből adódóan.Gondolj bele,ebben a mai énközpontú világban ki mi marad a gyerekeinknek mire felnőnek?Azért akinek vannak testvérei,és úgy nevelték fel a szüleik,hogy értékeljék szeressék támogassák egymást annak ez nagyon sok pluszt ad mind érzelmileg,mind támasz szempontjából.

Az én apámék 7-en voltak testvérek,mindig támogatták szerették egymást.Nagyon de nagyon jók voltak gyerek korunkban a családi összejövetelek,és örülök,hogy sok unoka tesóm van akiket szerethetek és ők is engem.

És nekem sincsen semmi senki segítségem a 3 gyerekem mellett.Nem mondom,hogy nem fáradok el estére,mert rengeteg a teendő,de olyan hamar felnőnek,és talán ha a legkisebb is ovis lesz akkor majd könnyebb lesz már.Imádom Őket,és nem mondanék le egyikről sem.Sőt,ha az anyagiak engednék és fiatalabb lennék szülnék még.Pont a szeretet az,ami nem fogy el attól,ha sokan osztoznak rajta.Szerintem....

21. hpkati
2010. jan. 31. 15:26

Sziasztok!

Mindenkinek joga van eldönteni, hogy egyet szeretne, vagy többet. Ne számítson mások véleménye, hisz ha egy kisembert a világra hoztunk, óriási felelőséggel tartozunk érte!

Sok "gond" és "probléma" van egy gyerekkel. Én azt tanácsolom, hogy amikor már teljesen kiakadsz és kiakarsz szaladni a világból, gondolj arra, hogy valakinek sokkal rosszabb....

A mi kincsünk betegen született. Nagyon sok minden van már a hátunk mögött....

Sokszor, amikor már nagyon nehéz volt, arra gondoltam másnak sokkal nehezebb.

Vagy nem adatot meg neki, hogy gyermeket hozzon a világra, vagy olyan beteg a kicsije, hogy nem tud rá mosolyogni....

Mi akkor szerencsések vagyunk!!!!!

Itt van még közöttünk, küzdhetünk vele és ÉRTE! Ránk mosolyog, ide szalad.....

Én mindig azt mondom, minden rosszban van valami jó csak meg kell találni!:))


Visszatérve a kérdésre: mindenki annyi gyermeket vállaljon, amennyit erővel, ésszel...... fel tud nevelni!


További szép napot mindenkinek!

20. melinda0707 (válaszként erre: 19. - Kefekötőke)
2010. jan. 31. 15:16
Igaz ami igaz rágódnom kell még a gondolataimon.Most mennem kell!Sziasztok és további jó dumcsizást!
19. kefekötőke (válaszként erre: 18. - Melinda0707)
2010. jan. 31. 14:54

"Én hajlandó vagyok feláldozni az időmet,mindenemet a gyerekem miatt"


Ezen a mondaton rágódj egy kicsit!Az édesanyád feláldozta magát?

18. melinda0707 (válaszként erre: 15. - Kefekötőke)
2010. jan. 31. 14:51
Én hajlandó vagyok feláldozni az időmet,mindenemet a gyerekem miatt,de viszont úgy vagyok vele hogy könyörgöm én is élek még!!Alig várom hogy egy kicsit önállósodjon és elkezdje a zűrös kis életét aminek mi része lehetünk.Én nem szeretem a csöpögést sem(a túlzott már már majomszeretetet,na jó néha olyan vagyok:))).Ő a gyerekem és ezzel elmondtam mindent.Nem szoktam túlragozni.
17. Veronika27 (válaszként erre: 16. - Melinda0707)
2010. jan. 31. 14:47
Hát végülis ez elég kényelmes megoldás, hisz nem nekik kell a nap 24 órájában gondoskodni róluk. De ez is lehet egy megoldás:)
16. melinda0707 (válaszként erre: 12. - Veronika27)
2010. jan. 31. 14:45
ja,ja,ja.Van egy idős testvérpár rokonunk(egyébként a családunkban rengeteg a gyerek)akiknek nincs gyerekük.Viszont gyerekek mindig mozogtak körülöttük,és azt mondják ők úgy érzik nem veszítettek semmit.Ez is milyen érdekes.Pedig imádják a gyerekeket.A másét.
15. kefekötőke (válaszként erre: 1. - Melinda0707)
2010. jan. 31. 14:44

Megvádoltak,hogy nem vagy anyának való?

Szerintem Nálad az a helyzet,hogy vágynál igazi nagy családra ,(najó nem olyan nagyra).

Valószínű dilemmád van ,hisz épp ezért írtál ide,csak be vagy ijedve az élet nehézségeitől,és persze kényelmesebbnek látszik az egyke,mert ugy-e akkor sajátmagamra is több idő jut.

Ne is engedd ,hogy "mások" mondják meg mit is szeretnél Te!

Úgy szeretném elmondani az én családom meséjét,de a kívülről jövő mese az úgyis értéktelen!

2010. jan. 31. 14:40
Most alszik,ilyenkor csend van,van egy kis időm netezni.Pedig szeretnék beszélgetni ezen a portálon többet,de nem mindig jut idő.:(((
2010. jan. 31. 14:37
Amikor Oli még nem született meg,én is úgy gondoltam hogy 2 meg 3.De vannak napok amikor úgy érzem hogy...na..mire vállalkoztam.Lehet bennem van a hiba.Sőt.Túl komolyan veszem,túl lelkis vagyok.Sokan otthagyják a nagyszülőknél napokig hogy egy kis nyugi legyen,én olyan béna vagyok hogy behalnék ha ott kellene hagynom.Pedig rám férne egy kis kikapcsolódás.Most meg hogy eljött a hiszti korszak,egyre nehezebb vele.
12. Veronika27 (válaszként erre: 1. - Melinda0707)
2010. jan. 31. 14:36

Ez szerintem még nem nagy probléma, képzeld azokat, akik nem akarnak egyet se, na azok mit kaphatnak!

Én megértem őket...

Szerintem egy gyerek is szép teljesítmény, ha "odateszed magad" és mindent megadsz neki, amit tudsz.

Én nem érzem még azt, hogy nekem kellene akár egy is... De természetesen lesz, de akkor is csak egy.

11. Den Haag (válaszként erre: 9. - Melinda0707)
2010. jan. 31. 14:32
igen, ez a helyes szó!
2010. jan. 31. 14:31
Nekem 3 gyerkőcöm van, de egyáltalán nem ítélem el akinek egy van, vagy nem is akar! Szerintem ne foglalkozz mások véleményével, csinálj mindent úgy ahogy neked, és a családodnak jó!
9. melinda0707 (válaszként erre: 7. - Den Haag)
2010. jan. 31. 14:31
Köszi,köszi.Úgy szokták mondani:SZERELEMGYEREK.
2010. jan. 31. 14:27
Én nem tudom hogy más hogy csinálja,de magamra egyáltalán nincs időm.Még egy gyereknél sem.Amúgy is maximalista vagyok(ez lesz a vesztem)és a háztartás mosás főzés takarítás teljesen elveszi az erőmet estére.És persze még a gyerek is ott van,akivel ugye foglalkozni kell(lene),mert ha netán még 1 évesen nem beszél vagy mond verset akkor leszerepeltél mint anya.Sajnos ez a világ amiben élünk nagyon sok mindent vár el tőlünk anyáktól.Régen a gyerekek tehenek között nevelkedtek még sem lettek érzelmekben és tudatban szegények.
7. Den Haag (válaszként erre: 1. - Melinda0707)
2010. jan. 31. 14:27
Szép kisfiad van! :-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook