Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy éves kislányomnak milyen tortát csináljak? Amit kinéztem, abban nyers tojás sárgája kell... szerintetek se adjak olyat még? fórum

Egy éves kislányomnak milyen tortát csináljak? Amit kinéztem, abban nyers tojás sárgája kell... szerintetek se adjak olyat még? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
9. Dorka29 (válaszként erre: 2. - 405fb874de)
2009. szept. 12. 10:06

Én is így csináltam.


Egy itteni fórumban találtam egy tök jó kis receptet, amit beírtam a receptek közé is. (Találsz képet is, nem mintha sok "látnivaló" lenne rajta.:)


Jó sütögetést!



Nyers tojásos sütit semmiképpen nem adnék.

2009. szept. 12. 10:05
én tápival is főztem pudingot és nem volt ossz íze.meg eszembe jutott hogy tejbegrízből is szoktak krémet készíteni-szintén vanília pudinggal.valami ilyesmit sütnék...
7. 405fb874de (válaszként erre: 5. - Pirosalma)
2009. szept. 12. 10:04
Persze, de van aki nem ad sokáig a babájának tejterméket. Én adtam, így a torta számára fogyasztható volt. A babanaplóm 5. oldalán vannak a szülinapi képek, meg lehet nézni a tortát is. :)
6. Pirosalma (válaszként erre: 3. - Pirosalma)
2009. szept. 12. 10:03
Felnőtteknek sem ajánlatos a tojást nyersen fogyasztani a szalmonella- és egyéb fertőzés elkerülése végett. Ez gyermekeknél hatványozottan figyelembe veendő!
5. Pirosalma (válaszként erre: 2. - 405fb874de)
2009. szept. 12. 10:02

Egyévesnek már lehet adni tejet nyugodtan, kivéve, ha allergiás rá.

(Ha tejcukorérzékeny, akkor meg laktózmentes tejet.)

2009. szept. 12. 10:01

én nem adnék nyersen.olyat néz ami mondjuk joghurt-zselatinnal gyümölccsel, vagy pudingos.

én az elsőre vanília pudingot főztem ezt összekevertem túróval és azt hiszem banán meg piskóta volt még benne, vagy babakeksz.

2009. szept. 12. 10:01

Szia, Csill Bill!


Ha a tojás a kész tortában is nyers állapotban van, akkor SEMMIKÉPP!


Ha megfő, megsül, akkor adhatod, legalábbis a tojás nem akadály.

2009. szept. 12. 10:01
Én az első szülinapra túrótortát sütöttem. Itteni recept a hoxán és a kicsi megkóstolhatta, mértékkel, de csak ha kap már tejterméket.
2009. szept. 12. 09:59
Egy éves kislányomnak milyen tortát csináljak? Amit kinéztem, abban nyers tojás sárgája kell... szerintetek se adjak olyat még?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook