Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy 8 hónapos babának miket lehet adni enni? fórum

Egy 8 hónapos babának miket lehet adni enni? (tudásbázis kérdés)


1 2
18. f9a0a36712 (válaszként erre: 14. - Kostyi79)
2008. márc. 4. 13:30
Nem ellened szól!:-)) Ezt én is így gondoltam egészen addig, amíg a 7 hónapos gyerekemmel nem rohangásztam a Heim Pál-ba, hogy mi a túróra allergiás. Szétkaparta és szétüvöltötte magát a kiütésektől. Több órás sorbanállás, vérvétel, várakozás a leletekre. Tej, tojás és laktózmentes diéta, majd egy héten csak egy új gyümölcs/zöldség visszavezetése. Szóval kezdtük onnan, ahonnan eleve kellett volna.: Egyszerre csak egy kajával ismertetjük meg a gyereket, pont azért, hogy utána tudjuk, mire algériás:-))
17. Mimus
2008. márc. 4. 13:26
Különben meg szerintem nemaz anyukákkal vana hiba,hanem a védőnőkkel,mert olyyan hülyeségeket mondanak.Például,hogynem lehet a húslevesből odaadni neki a répát,krumplit,hanem külön főzzemmeg.Könyörgöm,hisz mi is ilyenen nevelkedtünk fel...
16. Mimus (válaszként erre: 10. - L.Niki18)
2008. márc. 4. 13:24
Igazavan anyósodnak,én is amikoreszem,Lilike tátott szájjal néz.Mindig megkóstoltatom vele,amit eszem,és semmi baja tőle.Akkor meg ,mért ne?
15. Mimus
2008. márc. 4. 13:23
szóval,én sem bonyolítom túl a dolgot,csak próbálnék szegénykéémnek változatos kaját adni,ne mindig répa meg ilyenek.Ezért kérdeztem,mert aki tapasztaltabb ilyen téren,az tud nekem segíteni.
14. kostyi79 (válaszként erre: 13. - Herengtimea)
2008. márc. 4. 11:58

Egyet értek. Nem kell túlbonyolítani a dolgot. Amikor Angliába költöztünk, én is mindent pépeztem a fiamnak, glutén mentesen készítettem az ételeket (kukorica lisztes rántással), nem adtam tojást, stb. Aztán 8 hónapos volt, amikor megkérdeztem az itteni védőnőt, hogy mit ehet a gyerek, mire ő kikerekedett szemekkel azt kérdezte, hogy miért kérdezek ilyen ostobaságot, bármit, amit mi eszünk. Azzal egyetértett, hogy a tejjel várjak 1 éves korig, de pl. reggeliző pehellyel már adhatom előbb is. (Nem igazán értem miért, de ezt mondta. Én inkább vártam 1 éves korig.) A mézet és a mogyoróféleségeket mondta még, de ezeken kívül mindent. Aztán ahogy megismerkedtem egyre több anyukával, kiderült, hogy a hozzátáplálást ált. 4 hónapos korban kezdik, és nem sokat sz.kodnak a fokozatossággal meg a pépesítéssel. Az epertől a tojásig, a joghurttól a babapiskótáig mindent adnak. És meglepő módon nincs több allergiás gyerek, mint Magyarországon! Sőt, itt a szoptatás sem nagy divat, a legtöbben nem is pazarolják a drága időt a próbálkozásra, mégis felnőnek a gyerekek. (Megjegyzem én magam szoptatáspárti vagyok, és mindent megtennék, hogy sokáig szoptathassak.)

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ne parázd agyon. Amit a gyerek szívesen fogad, azzal nem ártasz neki. Az meg ne tévesszen meg, hogy nincs még foga. Nagyapámnak sincs, mégis mindent meg tud rágni.

2008. márc. 4. 11:22
Az kicsi fiam 7 honapos,de mar mindent eszik,a mai anyukak tul bonyolulta teszik ezt a kerdest.Fokozatosan mindenhez hozza lehet szoktatni.
12. win (válaszként erre: 2. - Pruntyi)
2008. márc. 4. 11:16

1 éves korig nem szabad(na) adni tejet, Kelkáposzta, gluténtartalmú gabonafélék (keksz, babapiskóta általában búzaliszttel készül) bevezetése 8-9 hónapos korban ajánlott (ha allergiás előzmény van a családban, akkor ezek is csak 1 éves kor után). Ezen kívül többségében tojást tartalmaznak, ami szintén nem ajánlott 10 hónapos kor előtt a sárgája, 1 éves kor után a fehérje.

Spenótot 10-11 hónapos kor előtt nem javasolják.


A kész bébiételek komoly minőségellenőrzésen esnek át, nyugodtan lehet adni őket.

2008. márc. 4. 11:06

Elírtam bocsi!! Neked nem is kisfiad van! :D

Tényleg bocsi, nem figyeltem!

2008. márc. 4. 11:05

Nekem kisfiam 1 éves lesz március 18-án, és mindent adok neki! Amit szeret megeszi, amit nem azt nem! :)

Semmi baja, egészséges szép baba! :)

Hallgass az anyai ösztönödre, hisz csak Te tudod, hogy mit szeret és mit nem szeret a kisfiad!

Nekem azt is mondta anyósom, hogy ha valamit eszünk és nagyon nézi a gyermek, hogy mit eszünk, adjunk neki belőle, akármi is legyen az!!! Én megfogadtam!

Babona...

2008. márc. 4. 10:39
Még nem kaptam meg az e-mailt
8. Mimus (válaszként erre: 7. - Josey)
2008. márc. 4. 10:37

Szióka Josey!

Hát igen,én sem győzöm kapkodni a fejem,hisz már olyan nagy,és olyan gyorsan megnőtt.De tök jó,én örülök neki,olyan kis értelmes már és ügyes.

2008. márc. 4. 10:28

Hali Mimus:)

Tejóég,milyen gyorsan telik az idő,Lili is már itt tart...

Írtam e-mailt!

6. f9a0a36712 (válaszként erre: 4. - Sodrak)
2008. márc. 4. 10:24
Én a nitrátszennyezett zöldségeket úgy kerültem ki, hogy a piacon a nénikéktől vettem a zöldséget, mert ők még nem műtrágyát használnak.
5. f9a0a36712 (válaszként erre: 2. - Pruntyi)
2008. márc. 4. 10:18
Amiben tej és tojás van, azt még hanyagold egy kicsit. A tök cukros babapiskotát én nem adtam oda neki.
2008. márc. 4. 10:16
8 hónapos kortól ehet tojássárgáját, sajtot, túrót. Én pl már adtam túró rudit a csokiborítás nélkül. A tejet nem javaslom 1 éves korig Sok védőnő 2 éves korig sem. Főzelékeket is csak bébiételként javasolják, nem otthon elkészítve(a nitrát-nitrit mérgezés miatt, illetve nem tudod, milyen zöldséget veszel a boltban, mivel kezelték). Én adtam már kubut is gyümölccsel, háztartási keksszel, babapiskótával összekeverve. Nagyon szerették a tejpépeket vacsira.
2008. márc. 4. 10:16

www.babazo.hu:-))

Az enyém mármásfél éves, de itt van egy csomó hasznos dolog.:-)

2008. márc. 4. 10:09
Ha már nem szopizik a BABA, akkor főzelékeket, de nem berántva,hanem tejet vízzel keverve behabarva. Pl kelkáposzta, krumpli, spenót, tök..Uzsira feltétlenül gyümölcsöt, lehet darabolt keksz, babapiskóta, a gyümölcsbe. Semmi képpen nem kész konzerveket!
2008. márc. 4. 10:05
Tudtok adni ötletet, hogy egy 8 hónapos babának miket lehet adni enni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook