Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egészséges életmód - kinek mit jelent? fórum

Egészséges életmód - kinek mit jelent? (beszélgetős fórum)


1 2 3
16. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 10. - Kisj)
2016. máj. 21. 23:29

Hát az, hogy téged mi irritál, ezt magadban kell lerendezni. Az irritáció lehet féltékenységből, erőtlenségből, de lehet unszimpátiából is. És valahol össze is függnek ezek a dolgok.


Nyilván vannak kevésbé irritáló tényezők. Például a virág illata kevésbé irritáló az ecet szúrós szagához képest.


De ki tudja honnan nézzük. Az ecet olykor fel is ébreszti az eszméletlen embert. Tehát megvan a jótékony hatása, annak ellenére hogy kellemetlen.

15. Aredhel (válaszként erre: 11. - 328e1b30ab)
2016. máj. 21. 21:26

Hú, na valami ilyesmire törekszem én is, bár bevallom, hogy a sporttal egyelőre hadilábon állok, mert iszonyatosan unom. A stresszoldás sem megy egyelőre, bár nekem elég durva, komoly problémáim voltak az utóbbi pár évben most már kicsit tisztulnak a dolgok, remélem hamarosan ez is menni fog.


Azt hiszem, elég jól érezném magam, ha sikerülne eljutnom erre a szintre :)

2016. máj. 21. 19:58

Én leszoktam a cigiről, hét évig szívtam, de szerintem ez még nem jelent egészséges életmódot.

A nehezebbik fele számomra, kizárni a rossz ételeket, vagy helyettesítést kitalálni. Nincs gyors étel, fehér kenyér, péksütemény stb de egy idő után az ember belejön és képes helyettesíteni, pl palacsintába rizslisztet, pizzába zablisztet teszek, hambi teljes kiörlésű buciból sok zöldséggel és csirkével. Nem mindig tudok mindet "betartani", de törekszem rá. És persze a mozgás.

Számomra ezt jelenti :)

2016. máj. 21. 17:11

Káros szenvedélyem nincs.

57kg vagyok és 176cm. Sokat mozgok, de nem azért, mert fogyni szeretnék. 29 évesen érszűkületes vagyok 15 éve. Anno napi 9 gyógyszert szedtem, amit elhagytam. Orvossal konzultáltam és a mozgást javasolta helyette a normális vérnyomás és értágulás miatt.

Hétfőn alakformáló torna, kedden zumba és csütörtökön zsírégető edzésen vagyok.

Emellett reggel és este futok a kutyánkkal.

Igyekszem minden nap enni gyümölcsöt és mivel a yners zöldséget nem szeretem, ezért gyümölcscentrifugába teszem a répát, céklát, almát....

Most is zöldségeket párolok. karfiol, brokkoli és sárgarépa.

Szénhidrát csökkentett és tk péksütiket eszek. Húsba csak a csirkemellet.

12. kisj (válaszként erre: 11. - 328e1b30ab)
2016. máj. 21. 16:59
Akkor te nagyon egészségesen fogsz meghalni:D
11. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - Aredhel)
2016. máj. 21. 16:49

A test, a lélek, és a szellem egészségét jelenti.

Sportolok, rendszeresen, heti 5 alkalommal.

A stresszt megtanultam kezelni, mert az rombolja a testet, a szellemet.

Nem dohányzom, nem iszom.

Gondosan megválogatom, hogy mit eszem és az miből van. Kerülöm a mű színezéket, mű ízesítőket, a zsírt, a cukrot, a rengeteg sót, a gyorsan szívódó szénhidrátokat.

Naponta 3-4-szer eszem nyers zöldséget és gyümölcsöt, különféléket. Nem iszom szénsavasat.


Szép környezetben élek. Minden évben komplett szűrővizsgálatokra járok, fogászhoz évente kétszer.


Nem kenem a bőröm káros anyagokkal, nem szoláriumozom és kerülöm a napégést.


Kiegyensúlyozottan, boldogan élek, kerülöm az energiavámpírokat és az egyéb módon negatív, romboló emberek társaságát.

10. kisj (válaszként erre: 8. - D7ba7bf7ff)
2016. máj. 21. 15:53

Nyilván meg van a magad múltja.

Nem is akartam szemtelenkedni.

Őszintén szólva egy értelmes embernek tartalak, de mégis....

Egyszerűen vannak olyan hozzászólásaid, amik irritálnak.

Remélem ezt nem szemtelenségnek könyveled el.

Én általában a nick neveket elkönyvelem a hozzászólásaik alapján, sőt "látom" őket, és nagyjából mindenkinek tudnék egy komplett saját, fikción alapuló, életet kanyarítani.

9. spinneli (válaszként erre: 1. - Aredhel)
2016. máj. 21. 15:46
Hát, én igyekszem odafigyelni a kaja minőségére, természetben lenni, mozogni-nem sokat alkoholizálni, a cigiről 4 éve leszoktam.
8. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 7. - Kisj)
2016. máj. 21. 15:44
Én is cigiztem. Nem jön be. Azért nekem is megvan a magam múltja, nem kell szemtelenkedni. Nyilván a kipufogó gázokat nem tudom kikerülni, de közvetlenül, saját szántamból se mérgezzem már magam...
7. kisj (válaszként erre: 2. - D7ba7bf7ff)
2016. máj. 21. 15:41

Engem sokszor boldogsággal tölt el az, ha ceremóniásan rágyújthatok.

Zolcsika.

Simán megbetegedhetsz tüdőrákban attól függetlenül, hogy elítéled ezt az z ördögtől való cigizős társadalmat.

Még akkor is, ha soha senki nem fújta hófehér tüdődbe ezt a förtelmet. (gondolom a kipufogógázok, meg miegyéb, azok az angyalok lehelletei a számodra)

)

2016. máj. 21. 15:37

Alvás sokat számít, mert ott indulnak be a fiatalító, gyógyító, regenerálódó folyamatok. Ha valaki nem alszik eleget, nincs az a krém, ami visszafiatalítaná. Már aki tud aludni.


Én lusta vagyok mint a dög, nekem az megy. :))

5. kisj (válaszként erre: 1. - Aredhel)
2016. máj. 21. 15:35

Egészséges életmód az, ami jól esik.

Amitől jól érzem magam a bőrömben.

Ha a torna az, akkor az. Ha egy (vagy 2, 3) kocka csoki, akkor az.

Ha süt a nap, akkor az. Ha pedig esik, vagy mennydörög, akkor az.

Ha találkoztam egy kedves emberrel, akkor meg az.

2016. máj. 21. 15:32

Én sokat mozgok, de nem viszem túlzásba.

Heti 2-3 óra torna és heti 6-8 óra kerékpározás. Ha még van kedvem, akkor itthon is emelgetem egy kicsit a súlyzókat:D


Étkezésnél, amit épp gondolok. A cukrot kerülöm, de nem következetesen, mert ha ételt kell édesíteni (pl. töltött paprika), akkor abba cukor megy. TK. kenyeret eszek, kevés tejterméket. És mindig igyekszek egy bizonyos mennyiséget tartani. Ha esetleg még is többet sikerül ennem, akkor több mozgás. Igyekszek sokat aludni, nem napozok (elég az, amit nem tudok elkerülni), nem kenek magamra minden vackot.

Most ennyi jutott az eszembe.


Ja, nem drogoztam sosem, csak buli ivós vagyok, de dohányzok, bár nem túl sokat.


Tehát, figyelek is, meg nem is:DDDD

2016. máj. 21. 15:29

Amennyire csak lehet, az adott körülmények között.


Nem rombolom a testem káros anyagokkal.

Nem dohányzom, alkohol csak ünnepnap/szülinap (akkor se mindig), kerülöm a szójás szar ételeket, a mesterséges ízesítőket, üdítőt max egy litert iszom egy évben, meg ilyesmik.

2016. máj. 21. 15:27
Nem cigizni egy cigizős társadalomban már egészséges életmódnak számít... :))
2016. máj. 21. 15:25
Mennyire törekedtek az egészséges életmódra és miben nyilvánul meg nálatok?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook